Як зробити шліфувальний блок з натягувачем стрічки для вигнутих поверхонь

32

Привіт, шановні читачі і самоделкіни!

Для виконання шліфувальних робіт придумано безліч різних ручних пристосувань, зокрема різноманітні шліфувальні блоки і абразивні губки.так уже склалося, що більшість шліфувальних блоків погано підходить для обробки криволінійних поверхонь і згладжування кутів, а абразивні губки відносно дороги, погано тримають форму, і швидко зношуються.

У даній статті автор youtube каналу «ohyo56» розповість вам, як зробити комбінований шліфувальний блок, відповідний як для обробки заокруглень, так і вирівнювання площин.

Цей проект дуже простий у виготовленні, а матеріали для нього знайдуться в кожній столярній майстерні.

Матеріали, необхідні для саморобки.- дошка 80х40 мм, нагель-болт, збільшена шайба m6-врізні меблеві гайки-стрічка шліфувальна, столярний клей, аерозольний лак.

Інструменти, використані автором.- свердлильний верстат-свердла форстнера-шуруповерт-барабанна шліфувальна насадка-циркулярна пила, каретка-універсальна торцева головка-лещата, шпатель, силіконові інструменти для нанесення клею— рубанок, стрічкова пила, f-струбцини— штангенциркуль цифровий, рулетка— комбінований косинець 3 в 1, олівець.

Процес виготовлення.отже, пристосування майстер буде робити для шліфувальних стрічок шириною 75 мм і довжиною 533 мм. Звичайно, самі стрічки можна склеїти самостійно (адже вони не будуть відчувати таких навантажень як на шлифмашинке), а також зробити таке пристосування для стрічок інших розмірів.

Матеріалом для корпусу послужить дерев’яний брус (або товста дошка), яка спеціально обрізається по довжині з запасом, на кілька сантиметрів більше необхідного.майстер виконує ці роботи на циркулярній пилці з саморобною кареткою. Про її виготовлення було розказано в недавній статті.

Далі бруски розпускаються по товщині так, щоб вона склала близько 44 мм. Це лише орієнтовні розміри, їх бажано підганяти під власні завдання, адже проект універсальний.

Обидві деталі складаються разом, відзначається ширина стрічки, і надлишок зрізається на циркулярці.

Тепер потрібно склеїти половинки корпусу між собою.для того, щоб деталі не ковзали один щодо одного, майстер використовує вельми цікавий прийом — після нанесення клейового шару, на нього насипається невелика кількість грубозернистої солі. Вона досить швидко розчиниться в клею, але цього часу буде достатньо, щоб зафіксувати деталі в лещатах.

Виступили надлишки клею відразу прибираються шпателем і дрантям. Краї, не затиснуті в губках лещат, фіксуються зубцями.

В якості притиску послужить обрізок нагеля (держака для лопати). Тут автор також відзначає потрібну ширину стрічки, і вкорочує заготовку.

Далі в центрі притиску потрібно просвердлити радіальний наскрізний отвір діаметром 6 мм.

Заготівля фіксується в столярних лещатах, при цьому вісь отвору розташовується вертикально.частина циліндра стісується рубанком.

Отримана деталь обертається шліфувальною стрічкою, і за допомогою штангенциркуля майстер заміряє діаметр. В даному конкретному випадку він дорівнює 26 мм.виходячи з цього підбирається аналогічне свердло форстнера.

Склеєний блок знімається з лещат, і на його бічній стінці розмічається центр. Відступи від торця і країв однакові, і складають 22 мм (при висоті корпусу в 44 мм).

По цій розмітці висвердлюється наскрізний отвір свердлом форстнера.

Використовуючи все той же кутник, автор відзначає лінію розпилу, і виробляє його трохи правіше осі отвору.

Тепер кути закруглюються широкою шліфувальною гладилкою.

Стрічка надівається на заготовку з боку вирізу, і з іншого боку відзначається місце розпилу. Зайва частина зрізається трохи ближче мітки.

Кути на протилежному вирізу торці корпусу грубо закруглюються за допомогою стрічкової пилки.

Доведення поверхонь здійснюється шліфуванням вручну.

На бічній стороні корпусу розмічається контур поглиблення, і зайвий матеріал видаляється на стрічковій пилці.

Вирівнювання увігнутої поверхні майстер здійснює за допомогою шуруповерта ішлифовального барабана.як зробити такий барабан — ви знайдете в цій статті.

Майже все готово, потрібно ще просвердлити 8-мм отвір в центрі вирізу під притиск.у цей отвір вкручується врізна гайка.

Тепер в шліфувальній стрічці шилом проробляється отвір для притискного гвинта.

Трохи ручного шліфування ребер, і корпус готовий.

Залишається покрити його шаром акрилового аерозольного лаку, щоб захистити від впливу вологи і забруднень.

Нарешті, можна надягати стрічку на корпус.

Протягнувши болт через отвір в притиску і стрічці, можна виконувати натяжку стрічки.

Залежно від завдань, натяжку можна зробити сильніше або слабкіше.

Зворотна сторона корпусу повинна бути рівною — так можна вирівнювати поверхні.

І, звичайно, цим пристосуванням прекрасно шліфуються ребра і заокруглення.

Ось такий незвичайний шліфувальний блок вийшов у майстра.

Дякую автора за просту і ефективну конструкцію шліфувального блоку з натяжителем.

Про ще одну цікаву конструкцію шліфувального пристосування від цього ж автора було розказано в недавнейстатье.

Всім гарного настрою, міцного здоров’я, і цікавих ідей!підписуйтесь на телеграм-канал сайту, щоб не пропустити нові статті.

Авторське відео можна переглянути тут.

джерело (source)