Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людини

121

Макаров микита 9 а клас

Разом з учителем я вирішив написати про вплив плавання на організм людини. Я займаюся цим видом спорту вже 8 років. За ці роки я, оцінив вплив плавання на своєму організмі. Рідко хворію, став сильним, витривалим, більш відповідальним, успішність підвищилася. Всім раджу займатися плаванням.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Тема: вплив плавання — на організм людини

Роботу виконали учні 9акласу макаров микита

Під керівництвом михайлової ніни олександрівни.

Всі ми знаємо, який фізичний і психологічний вплив роблять заняття спортом на людину. Кожен вибирає фізичні вправи на свій смак. Хтось захоплюється баскетболом, комусь подобається тренуватися в спортзалі або здійснювати піші прогулянки. А ми пропонуємо поговорити про користь плавання.

Плавання відноситься до аеробного виду тренувань. На думку багатьох фахівців, плавання має величезний лікувальний вплив на організм людини. Користь плавання очевидна як для дітей, так і для дорослих. Воно ефективно впливає на фізичні показники розвитку людини, такі як вага і зріст. Даний вид спорту сприяє зміцненню нервової і серцево-судинної системи, розвиває дихальний апарат, є хорошим засобом для зміцнення кісткової тканини, виправляє порушення постави, плоскостопості, сколіозів. Заняття плаванням нормалізують кровообіг. При регулярних заняттях плаванням спостерігається поліпшення імунологічних властивостей, налагоджується механізм терморегуляції, тобто відбувається загартовування організму. Плавання підвищує тонус організму.

Слід зазначити позитивний вплив не тільки на фізичні параметри організму, але і моральний стан людини. Психологи стверджують, що заняття цим спортом формують особистість людини. Розвиваються такі риси характеру як сміливість, рішучість, цілеспрямованість, самостійність, цілеспрямованість, самовладання. Головна цінність занять плаванням полягає у великому різноманітті благотворного впливу на людину при низькій травматичності даного виду спорту. плавання, а також інші види водної аеробіки просто безцінні своєю користю для серцево — судинної системи . Так як при плаванні людський організм постійно контактує з водою, то це сприяє вашій загартуванню, є дуже ефективним способом профілактики грз . Також воно виховує силу волі і витривалість організму, зміцнює імунітет і загальний тонус організму. Вже в стародавній греції було престижно, якщо людина володіла читанням і плаванням. А секрет криється в фізіології людини. У процесі плавання беруть участь практично всі м’язи тіла, працює як нижня, так і верхня його частини, що і відрізняє плавання від інших видів фізичної активності. Вода володіє виштовхуючою силою, вона утримує до 90% вашої ваги, що оберігає суглоби . Так що якщо ви хочете, щоб спорт благотворно впливав на весь організм цілком, то плавання, то, що вам потрібно. Також при активному купанні вдосконалюється механізм терморегуляції, підвищуються імунологічні властивості, збільшується адаптація до різних умов зовнішнього середовища. При плаванні не підвищується температура внутрішніх частин тіла, що добре для вагітних жінок, так як не заподіюється шкода плоду. А в зв’язку з тим, що виштовхує сила води сприяє збереженню балансу, то їм не варто сильно переживати про підтримку рівноваги.

Плавання також благотворно впливає на суглоби, дає гнучкість рукам, шиї, стегнах. Заняття даним видом спорту надає оздоровчий вплив на хребет. Дрібні м’язи, розташовані близько з хребтом розслабляються, що перешкоджає появі остеохондрозу, міжхребцевих гриж. Формується красива постава.

Лікування серцево-судинних захворювань. Практикуючи активні стилі плавання, можна давати організму навантаження, при якій спостерігається інтенсивне споживання кисню. Серце, легені, судини знаходяться в робочому режимі, забезпечуючи доставку кисню до м’язів. В результаті аеробних тренувань кров’яний тиск стабілізується, обсяг легенів і потужність серця збільшуються, що сприяє зниженню артеріального тиску і зменшення ризику серцево-судинних захворювань.

Займаючись плаванням, ви сприяєте загартовуванню організму. За рахунок перепаду температур нормалізується функціонування механізму терморегуляції. У підсумку, організм звикає переносити переохолодження без згубних наслідків для нього.

В процесі плавання відбувається активне тренування майже всіх груп м’язів, особливо м’язів рук, плечового пояса, сідниць, стегон, живота. При цьому все навантаження є так би мовити» м’якою», зовсім не травмує волокна тканин м’язів. Також відбувається необхідне зміцнення суглобів, і особливо це стосується рук, шиї і стегон.
Плавання відносять до аеробних вправ: за дві хвилини активного прискорюється руху у воді ваші м’язи споживають кисню максимальну можливу кількість. Оскільки вода є середовищем більш щільною, знаходження в ній зменшує артеріальний тиск, що знижує для плавця можливий ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Після таких помірно плавальних навантажень відбувається оптимізація серцевого ритму, зниження частоти дихання і поліпшується приплив до легенів крові.

Особливо корисно плавання для чоловіків, так як воно покращує безпосередньо кровообіг, є профілактикою простатиту крім багатьох достоїнств, стосовно фізичного стану, в заняттях плаванням присутні і психологічні переваги плавання допомагає долати страх водної гладі, якому піддаються не тільки малюки, але також і багато дорослих.

Відмінно вода знімає і стрес: плавання допомагає зосередитися на дихання, регулює його, м’яко масажує і постачає м’язи киснем. Знаходження в такій обволікаючої леденить воді сприяє появі заспокійливого медитативного настрою. У разі постійної депресії або втоми заняття плаванням в басейні сприяє розслабленню. Корисно плавати так само на швидкість. Хоча, звичайно, можна вибрати і цілком спокійний темп. Зусиль потрібно докладати меншу кількість. Але при цьому вдасться повністю звільнитися від різних думок.

Такий вид спорту, як плавання, відноситься до числа найбільш доступних. У дитячому віці завдяки заняттям плаванням людина стає фізично міцним і швидше зростає. У літньому віці плавання допомагає зміцнити кістки і м’язи. Те, що вплив плавання на організм вельми благотворно, давно вже доведено фахівцями найвищого рівня. Регулярно плаваюча людина захищає себе від усіх хвороб.
На плавання в басейні потрібно виділяти не менше 45 хвилин двічі на тиждень. Такий підхід вважається стандартним. У літньому віці відвідувати басейн можна тричі на тиждень, щоб не дати організму забути отриману на попередньому занятті навантаження. У жарку пору року плавання в природних водоймах може бути максимально частим, навіть по кілька разів на день.
Найкраще плавати вранці з 7.00 до 9.00 і вечорами з 18.00 до 20.00. У ці періоди організм знаходиться в максимально розслабленому стані і краще сприймає плавальні навантаження. Заняття плаванням дозволяють скинути зайву вагу, однак, при цьому необхідно дотримуватися дієти, виключивши їжу з підвищеним вмістом калорій. Для скидання ваги розроблені комплекси вправ, які проводяться у воді.
Плавати можна, використовуючи різні стилі, найвідоміші з яких кроль, брас і батерфляй. Найлегше з них брас. Для недосвідчених плавців він є найбільш прийнятним, витрати енергії на нього невеликі. Кроль трохи складніше брасса. Навчання плаванню кролем проводиться в кілька етапів, при цьому руху ніг і рук розучують окремо. Кроль відноситься до класичних стилів плавання. Складним стилем плавання є батерфляй. Освоєння його вимагає певних зусиль, і якщо немає бажання, то краще і не намагатися.
Який би вид плавання не був обраний, необхідним моментом є дотримання швидкісного режиму. Зайшовши в воду, не потрібно відразу ж нарощувати швидкість руху. При повільному темпі організм отримає таку ж навантаження. Під час плавання краще періодично міняти темп руху. Такий підхід принесе користь дихальній системі і сприятиме зниженню ваги.
Заняття плаванням не протипоказані при будь-яких хворобах, проте без медичної довідки, що підтверджує відсутність дерматологічних захворювань, допуск в басейн закритий.

Запобіжні заходи при плаванні
Дуже вдячні.

Розміщено на http://www.allbest.ru//

Розміщено на http://www.allbest.ru//

Плавання організм дихання

З дисципліни « «фізична культура»

«вплив плавання на організм»

Виконала

Студентка гр. Т-313

Гареєва аліна

Введення

Користь від плавання безсумнівна і вагома. Відомо, що заняття різними видами спорту і фізкультурою надають неоціненний вплив на організм людини. Плавання тут займає особливе місце. Людина внутрішньо пов’язаний з водою, навіть якщо він не вміє плавати. Це можливо від того, що ми, ще до народження, в стані ембріона, плавали в материнській рідині і народилися з води. І складаємося ми в більшій мірі з води. Систематичні заняття плаванням значно впливають на збільшення витривалості людини, нормалізують життєдіяльність всіх органів. Люди, що займаються плаванням з ранніх років, зберігають стрункість і красиву поставу протягом усього життя. Плавання зміцнює кістково-м’язову систему, тиск води дає можливість розвантажити хребет. Надаючи позитивний вплив на суглоби, збільшує їх рухливість і гнучкість після декількох днів занять. Невеликі навантаження у воді нормалізують дихання, насичують кров киснем. Звідси підвищується імунітет, стабілізується робота кровоносної системи. При зануренні у воду виникає ефект масажу, шкіра розслабляється, стає еластичною. Струмені води омивають тіло, роблячи його невагомим і слухняним. Рух крові по судинах прискорюється. Відбувається омолодження організму.

Плавання дає багато можливостей в зміцненні дихання і серцево-судинної системи, стабілізації роботи хребта. Горизонтальне положення тіла у воді, зменшення ваги через більшу, ніж повітря щільності води дозволяє найбільш благотворно впливати на стан здоров’я організму. Стрункість, підтягнутість м’язів, продовження молодості і здоров’я притаманне людям, що займаються даним видом спорту. Плавання дає додаткові можливості в очищенні шкіри, відкриваються пори, шкіра насичується киснем, тиск стабілізується.

Надаючи заспокійливу дію на дратівливих людей, плавання є ефективним засобом проти нервових захворювань, а як наслідок — проти безсоння. Плаванням рекомендується знімати стрес. Особистостей загальмованих і сонних воно бадьорить, роздратованих заспокоює.

Систематичні відвідування басейну дають можливість істотно поліпшити самопочуття, зміцнити здоров’я. Плавання дозволяє позбутися від простудних захворювань, веде до загартування імунної системи. Заняття плаванням-одна з головних складових профілактики таких хвороб як артрит, артроз. Тренування опорно-рухового апарату в воді дозволяють зміцнити суглоби і зв’язки, дисциплінують м’язи, вдосконалюють поставу. Існують спеціальні лікувальні басейни, де під наглядом лікаря проводяться профілактичні процедури, спрямовані на боротьбу з різними хворобами.

Завдяки правильному диханню при плаванні об’єм легенів збільшується, кров насичується киснем, працездатність збільшується. Це веде до поліпшення пам’яті, підвищення реакції в стресових ситуацій.

Дихальна система

Дихальна система складається (див. Схему 1) з повітроносних або повітропровідних шляхів і самих легких. До складу повітроносних шляхів входять носова порожнина, глотка, гортань, трахея і бронхи. Бронхи розгалужуються як дерево, виділяють великі, середнього калібру, дрібні і найдрібніші (видимі тільки під мікроскопом) бронхи. Легкі складаються з найдрібніших мікроскопічних утворень альвеол, які в кількості 5-6 приєднуються до найдрібніших бронхів. Вся дихальна система пронизана мережею кровоносних судин, що складають окремий мале коло кровообігу. Легкі зовні покриті серозної оболонкою-плеврою, така ж оболонка покриває зсередини грудну клітку. Між цими двома листками плеври знаходиться вузька щілина-порожнина плеври.

Основна функція легких — здійснення газообміну між організмом і зовнішнім середовищем. У легені під час вдиху надходить повітря, багатий киснем, а під час видиху виділяється повітря з підвищеним вмістом вуглекислого газу. Газообмін відбувається на рівні альвеол.

Газообмін-обмін газів між кров’ю і атмосферним повітрям-здійснюється органами дихання. Вони складаються з повітроносних шляхів і легенів (рис. 1). Повітроносні шляхи починаються носовою порожниною, потім слідують носоглотка, гортань, трахея і бронхи.

Носова порожнина, в яку повітря надходить через ніздрі, розділена кістково-хрящової перегородкою на дві половини. У кожній з них є по три носових ходи. У нижній відкривається носослізний канал. У задній частині носова порожнина через два внутрішніх отвори (хоани) повідомляється з носоглоткою.

Внизу гортань переходить в трахею-трубку довжиною 10-13 см, що служить для проходження повітря в легені і назад. В її стінках розташовано 16-20 пружних хрящових півкілець, з’єднаних зв’язками. Усередині трахея вистелена миготливим епітелієм. Функції трахеї такі ж, як і носової порожнини: зволоження, обігрів і очищення вдихуваного повітря.

Нижній кінець трахеї розділяється на два бронха, які входять в ліве і праве легені. Бронхи багаторазово гілкуються на більш тонкі трубочки-бронхіоли, і в результаті формується бронхіальне дерево. У стінках великих бронхів є хрящові кільця, а в бронхіолах вони відсутні, проте їх стінки не спадаються через наявність в них м’язових волокон. Увійшовши в легені, головні бронхи поступово діляться на все більш дрібні трубки (бронхіоли), найдрібніші з яких — кінцеві бронхіоли є останнім елементом повітроносних шляхів. Від гортані до кінцевих бронхіол трубки вистелені миготливим епітелієм

Бронхіоли-останні елементи повітроносних шляхів. Кінці бронхіол утворюють розширення-альвеолярні ходи, на стінках яких знаходяться випинання в формі півкуль (діаметром 0,2-0,3 мм) — легеневі бульбашки, або альвеоли. Стінки альвеол утворені одношаровим епітелієм, що лежить на еластичній мембрані, завдяки чому вони легко розтяжні. Злипання їх стінок зсередини під час видиху перешкоджає поверхнево-активна речовина, до складу якого входять фосфоліпіди. Стінки альвеол обплетені густою мережею кровоносних капілярів. Сумарна товщина стінок альвеоли і капіляра становить 0,4 мкм. Завдяки настільки малій товщині газообмінних поверхонь кисень альвеолярного повітря легко проникає в кров, а вуглекислий газ-з крові в альвеоли. У дорослої людини загальне число альвеол досягає 300 млн., а їх сумарна поверхня становить приблизно 100 м2.

Легкі-парні губчасті органи, утворені бронхами, бронхіолами і альвеолами. Вони розташовані в грудній порожнині і розділені між собою серцем і великими кровоносними судинами. Кожне легке має конічну форму. Його широка основа звернена до нижньої стінки грудної порожнини-діафрагми, а вузька верхівка виступає над ключицею. На внутрішній поверхні легенів знаходяться ворота легенів-місце входження в легені бронхів, нервів і кровоносних судин. Глибокими щілинами права легеня розділена на три частки, а ліве-на дві.

Рис. 1 . Схема дихальної системи людини: а — загальний план будови; б — будова альвеол; 1 — носова порожнина; 2 — надгортанник; 3 — глотка; 4 — гортань; 5 — трахея; б — бронх; 7 — альвеоли; 8 — ліва легеня (в розрізі); 9 — діафрагма; 10 — область, займана серцем; 11 — права легеня (зовнішня поверхня); 12 — плевральна порожнина; 13 — бронхіола; 14 — альвеолярні ходи; 15-капіляри.

Регулярні заняття плаванням роблять позитивний вплив на дихальну систему. Збільшуються її функціональні можливості, розвиваються і зміцнюються входять в неї органи.

Розглянемо, чому і як плавання впливає на стан дихальної системи:

1) під час заняття плавець здійснює вдих і видих, долаючи опір води, при цьому тренується дихальна мускулатура, збільшується рухливість грудної клітини. Тиск води перешкоджає виконанню вдиху, що призводить до розвитку м’язів, що розширюють грудну клітку. Тиск води на грудну клітку сприяє і більш повного видиху, покращуючи газообмін. У той же час, при видиху в воду доводиться долати її опір, а це також призводить до підвищеного навантаження на дихальну мускулатуру і її розвитку.

2) при плаванні витрачається багато енергії, а значить, зростає потреба в кисні. Тому організм прагне максимально повно використовувати кожен вдих. В результаті систематичних плавальних тренувань ростуть показники дихальної системи (удосконалюється дихальний ритм, підвищується еластичність легенів, зростає кількість альвеол легенів, обсяг і вентиляція легенів, максимальне споживання кисню).

3) при регулярних заняттях плаванням виробляється досконалий тип дихання. Дихання плавця більш глибоке і рідкісне. Доросла людина, що не займається плаванням, в спокої виконує 14-16 дихальних циклів в хвилину, в той час як плавець — 7-8 циклів в хвилину. Перевага такого рідкісного дихання в тому, що легкі та інші органи дихання встигають добре відпочити, отримати повноцінне харчування, а їх знос сповільнюється (схожа ситуація з уповільненням пульсу). У людей, що займаються, плаванням, резервні можливості системи дихання вдвічі-втричі вище, ніж у людей, які не займаються спортом. Особи, які не отримують регулярного фізичного навантаження насилу можуть набрати в легені 2-3 літри повітря, в той час як плавці 5-7 літрів.

Альвеоли плавця працюють ефективно, тому організм добре забезпечується киснем при вдиху, і легко звільняється від вуглекислого газу при видиху.

4) при плаванні в диханні беруть участь найвіддаленіші ділянки легенів, в результаті виключаються застійні явища в них. 5) систематичне пірнання і плавання стійкість організму до гіпоксії.

Імунна система

Імунну систему представляють органи, які виробляють специфічні «клітини-захисники» і клітини, які постійно рухаються по кровоносних і лімфатичних судинах. Лімфа, це та ж кров, тільки вона позбавлена червоних кров’яних тілець і насичена клітинами імунної системи. Органи імунної системи:

1) кістковий мозок, по праву займає чільне положення серед імунних органів. Він володіє кровотворної функцією і народжує всі клітини крові. Поруч з ним на п’єдесталі — вилочкова залоза (тимус). Т-лімфоцити, народжені в кістковому мозку, ще незрілі. Їх необхідно навчити і натренувати, це відбувається в тимусі.

Всі інші імунні органи будуть мати другорядне значення.

2) селезінка-фільтрує кров від старих, відмерлих клітин.

3) лімфатичні вузли є «фільтрами» і знищують хвороботворні бактерії. Накопичують і зберігають лімфоцити і фагоцити. Фагоцити беруть участь в імунній реакції, проводять атаку і руйнування антигенів. Якщо лімфатичні вузли збільшені, це свідчить про наявність запалення.

4) у носоглотці розташувався цілий конгломерат: аденоїди, слизові скупчення і мигдалини, які виробляють лімфоцити.

5) підслизова оболонка кишечника повністю покрита лімфоїдної тканиною (пейерови бляшки).

Плавання є ефективним засобом загартовування, підвищення стійкості до простудних захворювань і впливу низьких температур. До того ж, що відбуваються зміни в крові підвищують захисні властивості її імунної системи, збільшуючи опірність інфекційним і простудним захворюванням.

Кістково-м’язова система

Кісткова система підтримує людське тіло і одночасно виконує захисну функцію по відношенню до внутрішніх органів. Всього є двісті шість кісток, більшість з яких — парні.

Скелет людини можна розділити на дві частини: кістки торса і кістки кінцівок. Кістки торса утворюють центральну вісь тіла і грудну область. Кістки кінцівок складають ту частину скелета, яка приводить в рух руки і ноги.

Всі кістки людини з’єднані за допомогою суглобів, зв’язок і сухожиль.

М’язова система здійснює рух організму, підтримання рівноваги тіла, а також дихальні рухи, транспортування їжі, крові всередині організму. У тканинах м’язової системи хімічна енергія перетворюється в механічну і теплову. Вона являє собою сукупність здатних до скорочення м’язових волокон, об’єднаних в пучки, які формують особливі органи — м’язи або ж самостійно входять до складу внутрішніх органів.

У людини виділяють три типи м’язів:

1. Скелетні м’язи.

2. Гладкі м’язи (мимовільні).

3. Серцевий м’яз.

У воді відбувається повне опрацювання всіх м’язів, незалежно від обраного стилю плавання. Рівномірна робота м’язів всього тіла сприяє формуванню гармонійної фігури, плавних обтічних форм без різких випинань і кутів.

Під час плавання чергуються напруга і розслаблення різних м’язів, це збільшує їх працездатність і силу. Плавання вимагає координації всіх рухомих м’язів. При цьому вода створює більший опір, ніж повітря, значить, щоб плисти, людині доводиться напружуватися сильніше. Тому в результаті плавання формуються більш сильні і еластичні м’язи. У той же час під час плавання тіло підтримується водою так, що не виникає надмірного навантаження ні на одну групу м’язів або суглобів.

У воді зменшується статична напруга тіла, знижується навантаження на хребет, він правильно формується, виробляється хороша постава. Активний рух ніг у воді зміцнює стопи і попереджає розвиток плоскостопості.

Плавання допомагає суглобам залишатися гнучкими, особливо в шиї, плечах і стегнах. Показник сумарної рухливості в суглобах плавців значно вище, ніж у спортсменів інших спеціалізацій.

Кровотворна система

Кровотворна система — система органів організму, що відповідають за сталість складу крові. Оскільки в організмі безперервно руйнуються формені елементи, основною функцією кровотворних органів є постійне поповнення клітинних елементів крові — кровотворення або гемопоез.

Кровотворна система складається з чотирьох основних частин — кісткового мозку, лімфатичних вузлів, селезінки і периферичної крові.

Кістковий мозок знаходиться в кістках, головним чином, в плоских — грудині, ребрах, клубової кістки. Тут відбувається складний процес утворення всіх елементів крові. Всі клітини крові походять від однієї — стовбурової клітини, яка в кістковому мозку розмножується і розвиток йде за чотирма напрямками — утворення еритроцитів (еритропоез), лейкоцитів (мієлопоез), лімфоцитів (лімфопоез) і тромбоцитів (тромбоцитопоез).

Лімфатичні вузли беруть участь в процесах кровотворення, виробляючи лімфоцити, плазматичні клітини.

Селезінка складається з так зв. Червоної і білої пульпи. Червона пульпа заповнена форменими елементами крові, в основному еритроцитами; біла пульпа утворена лімфоїдної тканиною, в якій виробляються лімфоцити. Крім кровотворної функції, селезінка здійснює захоплення з струму крові пошкоджених еритроцитів, мікроорганізмів та інших чужих організму елементів, що потрапили в кров; в ній виробляються антитіла.

В периферичну кров надходять зрілі клітини:

Еритроцити

Лейкоцити

Лімфоцити

Тромбоцити

Лімфатична система

Лімфатична система є частиною судинної і представляє як би додатковий русло венозної системи, у тісному зв’язку з якою вона розвивається і з якою має схожі риси будови (наявність клапанів, напрям струму лімфи від тканин до серця).

Її основна функція — проведення лімфи від тканин в венозне русло (транспортна, резорбційна і дренажна функції), а також утворення лімфоїдних елементів (лімфопоез), що беруть участь в імунологічних реакціях, і знешкодження потрапляють в організм сторонніх часток, бактерій і т.п. (бар’єрна роль). По лімфатичних шляхах поширюються і клітини злоякісних пухлин( рак); для визначення цих шляхів потрібне глибоке знання анатомії лімфатичної системи.

За допомогою діафрагми значні кількості венозної крові і лімфи «вичавлюються» з печінки та інших органів черевної порожнини у напрямку до серця, чим в значній мірі полегшується робота серцевого м’яза і виключаються небезпечні для організму застої крові і лімфи. Лімфатична система людини бере участь в обміні речовин, оскільки лімфа і тканинна рідина, як і кров, доставляють поживні речовини і кисень до всіх клітин тіла і виводять у вени залишкові продукти обміну речовин.

Якщо ж діафрагма працює слабо, то рух лімфи утруднюється, відбувається її застій, що веде до порушення обмінних процесів.

Сечовидільна система

Сечовидільна система — комплекс органів репродуктивної та сечовидільної систем, анатомічно, функціонально та ембріологічно пов’язаних між собою. Деякі органи сечостатевої системи виконують і репродуктивну, і сечовидільну функцію.

Органи сечовиділення складаються з нирок, ниркових мисок, двох тонких проток-сечоводів, по яких сеча надходить в сечовий міхур, сечового міхура і сечовипускального каналу, з яким у чоловіків пов’язана передміхурова залоза.

Нервова система

Нервова система людини відповідає за регуляцію діяльності органів і систем, забезпечуючи їх функціональну єдність, здійснює вищу нервову діяльність, а також бере участь у взаємозв’язку організму з зовнішнім середовищем. Нервова система складається з центральної частини-головного і спинного мозку (центральна нервова система), а також периферичної, утвореної нервами, нервовими корінцями, нервовими сплетеннями, гангліями і нервовими закінченнями (периферична нервова система). Головний мозок розташовується в порожнині черепа, від нього відходять черепні нерви. Стовбур головного мозку триває спинним мозком, розташованим в хребетному каналі, з якого через міжхребцеві отвори виходять спинномозкові нерви.

Також нервова система розділяється на соматичну (забезпечує іннервацію органів опорно-рухового апарату і шкіри) і вегетативну (забезпечує іннервацію внутрішніх органів).

Регулярні заняття плаванням є потужним фактором впливу на нервову діяльність людини.

Дія температури води врівноважує процеси збудження і гальмування в центральній нервовій системі, покращує кровопостачання мозку. Вода, м’яко обтічна тіло, масажуючи знаходяться в шкірі і м’язах нервові закінчення, сприятливо впливає на центральну нервову систему, заспокоює, знімає втому. Після плавання людина легше засинає, міцніше спить, у нього поліпшуються увага, пам’ять.

Слід зазначити, що приємні асоціації, пов’язані з плаванням, позитивно позначаються на стані психіки, сприяють формуванню позитивного емоційного фону, так необхідного в повсякденному житті.

Травна система

Травна система людини складається з органів шлунково-кишкового тракту і допоміжних органів (слинні залози, печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур та ін.). Умовно виділяють три відділи травної системи. Передній відділ включає органи ротової порожнини, глотку і стравохід. Тут здійснюється, в основному, механічна переробка їжі. Середній відділ складається з шлунка, тонкої і товстої кишки, печінки і підшлункової залози, в цьому відділі здійснюється переважно хімічна обробка їжі, всмоктування продуктів її розщеплення і формування калових мас. Виведення калу з організму.

Схема травної системи:

1. Слинні залози; 2. Привушна залоза; 3. Підщелепна залоза;

4. Під’язикова залоза; 5. Ротова порожнина; 6. Глотка; 7. Мова; 8. Стравохід; 9. Підшлункова залоза; 10. Шлунок; 11. Протока підшлункової залози; 12. Печінка; 13. Жовчний міхур;

14. Дванадцятипала кишка; 15. Загальний жовчний проток;

16. Ободова кишка; 17. Поперечна ободова кишка;

18. Висхідна ободова кишка; 19. Низхідна ободова кишка;

20. Клубова кишка (тонка кишка); 21. Сліпа кишка; 22. Апендикс; 23. Пряма кишка; 24. Анальний отвір.

Заняття плаванням сприяють кращому засвоєнню поживних речовин в організмі. Після занять процеси обміну і виділення протікають більш досконало. М’язи черевного преса і тазового дна зміцнюються.

Репродуктивна і статева система

Репродуктивна і статева система — комплекс органів і систем, які беруть участь у виробництві статевих продуктів, забезпечують процес запліднення, сприяють відтворенню людини.

Серцево-судинна система

Серцево-судинна система-система органів, яка забезпечує циркуляцію крові в організмі людини і тварин. Завдяки циркуляції крові кисень, а також поживні речовини доставляються органам і тканинам тіла, а вуглекислий газ, інші продукти метаболізму і відходи життєдіяльності виводяться.

Циркуляція крові в серцево-судинній системі у хребетних тварин і людини доповнюється лімфовідтоком від органів і тканин організму по системі судин, вузлів і проток лімфатичної системи, що впадають в венозну систему в місці злиття підключичних вен.

До складу серцево-судинної системи входить серце-орган, який змушує кров рухатися, нагнітаючи її в кровоносні судини-порожнисті трубки різного калібру, по яких вона циркулює.

Всі функції кровоносної системи строго узгоджені завдяки нервово-рефлекторної регуляції, що дозволяє підтримувати гомостаз в умовах постійно змінюються умов зовнішнього і внутрішнього середовища.

Плавання сприятливо впливає на серцево-судинну систему. Горизонтальне положення тіла, а також циклічні рух, пов’язані з роботою м’язів, тиск води на підшкірне русло, глибоке діафрагмальне дихання і зважений стан тіла — все це сприяє припливу крові до серця і в цілому істотно полегшує його роботи. В результаті занять плаванням знижується систолічний тиск, підвищується еластичність судин, збільшується ударний обсяг серця.

У систематично займаються плаванням відзначається фізіологічне уражень пульсу до 60 і менше ударів в хвилину. При цьому серцевий м’яз працює потужно і економно.

Таким чином, в результаті занять плаванням в серцево-судинній системі відбуваються позитивні зміни (у вигляді посилення скоротливої здатності м’язової стінки судин і поліпшення роботи серця), які ведуть до швидшого транспортування крові, насиченої киснем, до периферичних ділянок тіла і внутрішніх органів, що сприяє активізації загального обміну речовин.

Система органів чуття

Система органів чуття — сформований в процесі еволюції спеціалізована периферична анатомо-фізіологічна система, що забезпечує завдяки своїм рецепторам отримання і первинний аналіз інформації з навколишнього світу і від інших органів самого організму, тобто із зовнішнього і внутрішнього середовища організму.

Дистантні органи чуття сприймають подразнення на відстані (наприклад, органи зору, слуху, нюху); інші органи (смакові і дотику) — лише при безпосередньому контакті.

Система органів чуття людини є частиною його нервової системи, здатної сприймати зовнішню для мозку інформацію, передавати її в мозок і аналізувати. Отримання інформації від навколишнього середовища і власного тіла є обов’язковим і необхідною умовою існування людини.

Система органів чуття складається з периферичних рецепторів, провідних шляхів і перемикальних ядер, первинних проекційних областей кори і вторинної сенсорної кори. Система органів чуття організована ієрархічно, тобто. Включає кілька рівнів послідовної переробки інформації. Нижчий рівень такої переробки забезпечують первинні сенсорні нейрони, які розташовані в спеціалізованих органах почуттів або в чутливих гангліях і призначені для проведення збудження від периферичних рецепторів в центральну нервову систему.

Периферичні рецептори-це чутливі високоспеціалізовані освіти, здатні сприйняти, трансформувати і передати енергію зовнішнього стимулу первинним сенсорним нейронам.

Ендокринна система

Ендокринна система-система регуляції діяльності внутрішніх органів за допомогою гормонів, що виділяються ендокринними клітинами безпосередньо в кров, або дифундують через міжклітинний простір в сусідні клітини.

Нейроендокринна (ендокринна) система координує і регулює діяльність практично всіх органів і систем організму, забезпечує його адаптацію до постійно мінливих умов зовнішнього і внутрішнього середовища, зберігаючи сталість внутрішнього середовища, необхідне для підтримки нормальної життєдіяльності даного індивідуума. Є чіткі вказівки на те, що здійснення перерахованих функцій нейроендокринної системи можливо тільки в тісній взаємодії з імунною системою.

Ендокринна система ділиться на гландулярну ендокринну систему (або гландулярний апарат), в якій ендокринні клітини зібрані разом і формують залозу внутрішньої секреції, і дифузну ендокринну систему. Залоза внутрішньої секреції виробляє гландулярний гормони, до яких відносяться всі стероїдні гормони, гормони щитовидної залози і багато пептидні гормони. Дифузна ендокринна система представлена розсіяними по всьому організму ендокринними клітинами, що продукують гормони, звані агландулярними — (за винятком кальцитріолу) пептиди. Практично в будь-якій тканині організму є ендокринні клітини.

Висновок

На закінчення своєї роботи, хочу коротко підсумувати вище написане:

Плавання корисно! здорові отримують прекрасну загартування, покращують свої фізичні можливості, а тим, хто страждає різними захворюваннями, плавання допомагає вилікувати такі хвороби, як неврози, неврастенії, пошкодження хребта, наслідки травм і хвороби опорно-рухового апарату. При хворобах обміну речовин, бронхіальній астмі і хронічних запальних захворюваннях системи органів дихання плавання є незамінним засобом оздоровлення.

Під час плавання створюються прекрасні умови для поліпшення роботи системи органів кровообігу: збільшується кількість кисню, що поглинається всіма органами і тканинами організму, посилюється венозний відтік від ніг, скорочуються майже всі м’язи тіла. Плавання розвиває серцево-судинну систему і в значній мірі зміцнює весь організм.

Також плавання є прекрасним засобом профілактики і виправлення порушень постави. Механізм дії простий, під час плавання знижується статичне навантаження на хребет, нівелюється дисбаланс м’язів спини, що приводить до викривлень хребта. У той же час, активний рух ніг у воді в безопорному положенні зміцнює стопи і попереджає розвиток плоскостопості.

При плаванні працюють майже всі м’язи тіла, що сприяє гармонійному розвитку мускулатури і рухливості в основних суглобах плавців. Плавання сприяє значному розвитку мускулатури, тому що супроводжується активною діяльністю більшості скелетних м’язів. Навантаження на окремі м’язові групи розподіляється помірно, і створюються сприятливі умови для їх роботи.

Регулярні заняття плаванням позитивно впливають на весь організм. Підвищується загальний тонус організму, збільшується витривалість, удосконалюються руху, зміцнюється нервова система, міцніше стає сон, поліпшується апетит. Регулярні заняття сприяють зростанню і зміцненню кісткової тканини.

Плавання благотворно впливає не тільки на фізичний розвиток людини, але і на формування його особистості. Заняття плаванням розвивають такі риси особистості, як цілеспрямованість, наполегливість, самовладання, рішучість, сміливість, дисциплінованість, вміння діяти в колективі, проявляти самостійність.

Кожна людина має великі можливості для зміцнення і підтримки свого здоров’я, для збереження працездатності, фізичної активності і бадьорості до глибокої старості, використовуючи таке просте і доступний засіб як плавання.

Розміщено на allbest.ru

Подібні документи

    Основні фізіологічні механізми загартовування організму. Методика проведення гартують процедур. Інтенсивний метод загартовування високими температурами. Загартовування повітрям і водою. Загартовування спекою і сонцем. Вплив зимового плавання на організм.

    Реферат , добавлен 07.01.2011

    Спосіб загартовування для новачків і непідготовлених людей. Значення ходьби босоніж по землі або снігу для підвищення стійкості до простудних захворювань. Фізіологічні та гігієнічні основи загартовування холодом. Успіх пристосування до холоду.

    Презентація, доданий 10.12.2012

    Поняття про опорно-руховий апарат: м’язова і кісткова системи. Захворювання опорно-рухового апарату( ода), фактори, що їх обумовлюють. Плавання як метод реабілітації при травмах і захворюваннях ода. Оздоровче та лікувальне плавання.

    Курсова робота , доданий 19.05.2012

    Розлад здоров’я і смерть від дії низьких температур. Ознаки вказують на прижиттєвість замерзання. ХолодоваТравма. Судово-медична діагностика. Судово-психіатрична оцінка маніакально-депресивного психозу. Клінічні ознаки.

    Контрольна робота , доданий 17.10.2008

    Загартовування як система спеціального тренування організму. Правила і режими загартовування. Традиційні і нетрадиційні методи загартовування. Особливості інтенсивного (нетрадиційного) загартовування. Допоміжні способи загартовування влітку: етапи і сутність.

    Реферат , добавлен 15.05.2011

    Аналіз впливу різних методик загартовування на людський організм. Поняття терморегуляції організму людини, зв’язок терморегуляції і умов життя сучасної людини. Поняття, принципи і методи загартовування. Особливості загартовування школярів.

    Доповідь, доданий 08.10.2013

    Фізіологічні механізми загартовування організму. Методика проведення гартують процедур. Вплив холоду на організм. Організація загартовування в дошкільному закладі і ланцюжок послідовних дій після денного сну. Основні принципи загартовування.

    Реферат , добавлен 21.04.2010

    Еволюція способів і систем задньої стабілізації хребта. Опис конструкції: ламінарні гаки, стрижні і гайки. Інструменти для установки стрижня в опорні елементи. Клінічний приклад. Класифікація фіксаторів. Створення «рамкової» конструкції.

    Презентація, доданий 12.07.2013

    Загартовування як оздоровчий засіб, фактор підвищення опірності організму до метеорологічних умов. Згадка в» каноні лікарської науки » авіценни про купання в холодній воді. Методи і засоби загартовування. Принципи проведення процедур.

    Реферат , добавлен 30.03.2009

    Аналіз науково-теоретичної літератури з теми загартовування дітей дошкільного віку. Роль загартовування дитячого організму в системі оздоровчої роботи з дітьми чотирьох років. Основні принципи загартовування. Види контрастних гартують процедур.

Ми всі знаємо, яким розслаблюючим може бути плавання. Воно дозволяє надходити в м’язи більшій кількості кисню і змушує вас регулювати своє дихання. Плавання — це також чудовий спосіб зменшити стрес. Перебуваючи під водою, ви ніби опиняєтеся в іншому світі. Вода спотворює небо над головою, а промені сонця створюють незвичайний візерунок на дні басейну. Тому не дивно, що плавання є улюбленим видом спорту для багатьох людей.

Як реагує мозок під час плавання?

Плавання є медитативною вправою. Функції вашого мозку покращуються за допомогою процесу, відомого як нейрогенез гіпокампу, під час якого ваш мозок замінює втрачені в результаті стресу клітини. Коли ви потрапляєте у воду, ваш настрій відразу ж піднімається завдяки прохолоді води, роблячи вас вільними від втоми і депресії.

Недавнє дослідження, проведене доктором говардом картером з університету західної австралії (школа спортивної науки), показує, як реагує мозок під час плавання. Команда вчених під керівництвом картера припустила, що занурення у воду до рівня правого передсердя здатне збільшити приплив крові до головного мозку. Праве передсердя знаходиться на верхній правій частині серця і є однією з чотирьох порожнистих камер серця. Воно отримує кров з двох великих вен: верхньої порожнистої вени і нижньої порожнистої вени. Робота обох цих вен полягає в поверненні крові, щоб забезпечити киснем різні органи в тілі. Кров, яка потім повертається в серце, має низький вміст кисню. Коронарний синус (менша вена в стінці серця) також виштовхує кров в праве передсердя.
Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людини

«ми виявили, що приплив крові до мозку виявився вищим, коли учасники дослідження були занурені у воду до рівня серця, порівняно з тим, коли вони були на землі. Це-фундамент для подальшого вивчення впливу плавання на здоров’я судин головного мозку», — сказав доктор говард картер.

Коли учасники дослідження були занурені у воду, кровотік у їх середній мозковій артерії збільшився на 14%, а приплив крові до задньої церебральної артерії — на 9%.
Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людини

«водні види спорту, такі як аеробіка та плавання, мають різний вплив на функції серця та мозкового кровотоку», — сказав картер.

Крім того, плавання може поліпшити ваше психічне благополуччя.
Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людини

Воно може допомогти вам відпустити зовнішні подразники

Після того як ви занурюєтеся у воду, зовнішні звуки відсікаються. Єдине, що ви відчуваєте, це вода на вашій шкірі. І ви зосереджуєтеся на диханні, на дні басейну, а також легкості води. Все стає набагато простіше, коли ви плаваєте.

Це відмінна форма фізичних вправ

Ковзання в товщі води змушує ваше серце інтенсивно працювати. Плавання також відмінно підходить для м’язів і легенів, але при цьому має низький вплив на суглоби. Коли ви дбаєте про своє тіло, емоційне благополуччя значно поліпшується. Плавання кілька разів на тиждень-це відмінний спосіб поліпшити настрій і насолоджуватися тренуванням.
Є профілактикою простатиту крім багатьох переваг, стосовно фізичного стану, в заняттях плаванням присутні і психологічні переваги плавання допомагає долати страх водної гладі, якому піддаються не тільки малюки, але також і багато дорослих.

Відмінно вода знімає і стрес: плавання допомагає зосередитися на дихання, регулює його, м’яко масажує і постачає м’язи киснем. Знаходження в такій обволікаючої леденить воді сприяє появі заспокійливого медитативного настрою. У разі постійної депресії або втоми заняття плаванням в басейні сприяє розслабленню. Корисно плавати так само на швидкість. Хоча, звичайно, можна вибрати і цілком спокійний темп. Зусиль потрібно докладати меншу кількість. Але при цьому вдасться повністю звільнитися від різних думок.

Такий вид спорту, як плавання, відноситься до числа найбільш доступних. У дитячому віці завдяки заняттям плаванням людина стає фізично міцним і швидше зростає. У літньому віці плавання допомагає зміцнити кістки і м’язи. Те, що вплив плавання на організм вельми благотворно, давно вже доведено фахівцями найвищого рівня. Регулярно плаваюча людина захищає себе від усіх хвороб.

На плавання в басейні потрібно виділяти не менше 45 хвилин двічі на тиждень. Такий підхід вважається стандартним. У літньому віці відвідувати басейн можна тричі на тиждень, щоб не дати організму забути отриману на попередньому занятті навантаження. У жарку пору року плавання в природних водоймах може бути максимально частим, навіть по кілька разів на день.

Найкраще плавати вранці з 7.00 до 9.00 і вечорами з 18.00 до 20.00. У ці періоди організм знаходиться в максимально розслабленому стані і краще сприймає плавальні навантаження. Заняття плаванням дозволяють скинути зайву вагу, однак, при цьому необхідно дотримуватися дієти, виключивши їжу з підвищеним вмістом калорій. Для скидання ваги розроблені комплекси вправ, які проводяться у воді.

Плавати можна, використовуючи різні стилі, найвідоміші з яких кроль, брас і батерфляй. Найлегше з них брас. Для недосвідчених плавців він є найбільш прийнятним, витрати енергії на нього невеликі. Кроль трохи складніше брасса. Навчання плаванню кролем проводиться в кілька етапів, при цьому руху ніг і рук розучують окремо. Кроль відноситься до класичних стилів плавання. Складним стилем плавання є батерфляй. Освоєння його вимагає певних зусиль, і якщо немає бажання, то краще і не намагатися.

Який би вид плавання не був обраний, необхідним моментом є дотримання швидкісного режиму. Зайшовши в воду, не потрібно відразу ж нарощувати швидкість руху. При повільному темпі організм отримає таку ж навантаження. Під час плавання краще періодично міняти темп руху. Такий підхід принесе користь дихальній системі і сприятиме зниженню ваги.

Заняття плаванням не протипоказані при будь-яких хворобах, проте без медичної довідки, що підтверджує відсутність дерматологічних захворювань, допуск в басейн закритий.

Спортсмени ставлять світові рекорди. Люди, які страждають від недуг, швидше одужують. Жінки стають стрункішими, а чоловіки — сильніше. Діти щиро отримують задоволення і вже з самого народження дуже люблять це заняття.

Мова про плавання — самому універсальному і безпечному виді спорту.

Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людини

Він не має побічних ефектів. Навпаки, вода має заспокійливі і часто цілющі властивості. При цьому плавання лікує і тіло, і душу. В його історії чимало прикладів, коли люди з обмеженими можливостями знаходили своє покликання і мету життя, варто було їм лише залишитися один на один зі стихією води.

Регулярні заняття в басейні творять чудеса. Всі вправи виконувати легше. Навантаження абсолютно не відчувається, але при цьому задіяні всі групи м’язів. Не потрібно переживати про те, чи достатньо працюють різні групи м’язів. Навантаження розподіляється рівномірно.

Користь плавання для організму

Вода впливає на організм, навіть якщо просто стояти в ній, нічого не роблячи. Підвищується рівень гемоглобіну, поліпшується кровообіг. Сила води відчувається кожною клітинкою, сповільнюється процес старіння. І це все тільки завдяки пасивному перебуванню у воді. Після цього складно переоцінити всю користь плавання для здоров’я.

Заняття в басейні тренують максимальне число органів і систем організму. Плавання не перевантажує і в той же час є відмінним профілактичним засобом проти багатьох захворювань:

Хребет

Способів дати хребту відпочити і розслабитися дуже мало. Наприклад, можна використовувати масаж спини, про шкоду і користь якого можна прочитати .Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людини

Плавання-теж один з прекрасних способів розслаблення і зміцнення м’язів спини. Адже наш хребет практично не відпочиває. Ми багато часу проводимо сидячи, не стежимо за поставою, носимо важкі сумки, а ще катуємо організм тренуваннями. Потім ми скаржимося на болі в спині, абсолютно не замислюючись, що від стану хребетного стовпа залежить повноцінна робота більшості внутрішніх органів.

Заняття плаванням тренують м’язи спини і в той же час знімають з них зайве навантаження. Вони створюють міцний м’язовий корсет, який і підтримує хребет в правильному фізіологічному положенні.

Суглоби

Рис.1 вплив плавання на суглоби
Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людинивід захворювань суглобів страждають багато, навіть самі того не підозрюючи або не бажаючи визнавати проблему. Вправи у воді благотворно впливають на опорно-руховий апарат і є ефективним методом лікування і профілактики захворювань суглобів.Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людиниз ними слід поводитися дуже акуратно. Будь-який неправильний рух або надмірне навантаження можуть привести до серйозних наслідків. В окремих випадках біг і спортивна ходьба при цьому протипоказані.

Зате плавати можна собі на втіху, не думаючи про наслідки. Під час плавання суглоби навантаження не відчувають. Навпаки, руху у воді знімають больовий синдром і зменшують ступінь запального процесу.

М’язи

Заняття плаванням, також як і наприклад, допомагають сформувати красиву рельєфну фігуру.Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людиниі все це завдяки щадить і зовсім непомітною тренуванні м’язів. Це гідна альтернатива фізичним тренуванням і навантаженням. Досить кілька разів на тиждень відвідувати басейн. Під час плавання зміцнюються м’язи рук, грудей, плечей, спини, ніг. При цьому результат від подібних тренувань буде в рази ефективніше, ніж від багатьох інших видів занять.

Легкі

Плавання зміцнює дихальну систему.Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людиниплавець весь час долає опір води, здійснюючи вдих і видих. При цьому тренується дихальна мускулатура, рухливість грудної клітини збільшується, легкі збагачуються киснем, які потрапляють в усі органи і системи організму.

«вдихнути на повні груди» — це про плавців. Відомо, що ті, хто регулярно займаються плаванням, виконують в хвилину до 8 дихальних циклів.

У людини, яка не займається плаванням, цей показник дорівнює 14-16. Перевага» рідкісного » дихання в тому, що у легких з’являється час на відпочинок і повноцінне харчування. В результаті тренувань у воді еластичність легенів підвищується, а їх обсяг збільшується.

Психіка

Заняття плаванням завжди асоціюються з приємним проведенням часу. Багато хто сприймає тренування в басейні в якості відпочинку і задоволення, що не може не відбитися на стані психічному. У світі постійної напруги, криз і щоденних проблем, які ніхто за нас не вирішить, має бути місце для розслаблення і відпочинку.

Рис.2 вода прекрасно знімає стрес і фізичне напруження
Важливо при цьому правильно дихати: робити максимально глибокий і одночасно швидкий вдих і повний видих

Де найкорисніше плавати

Ефективність плавання залежить не тільки від стилю, але і від місця. Сьогодні найдоступнішим залишається плавання в басейні. Але, на жаль, це штучна водойма — не найкорисніший. Найкраще використовувати жаркий сезон, коли можна побалувати себе купанням в морі, озері або в річці.

Природна водойма відрізняється не тільки якістю води, але і іншими перевагами:

  • хвилі створюють додаткові перешкоди, що збільшує навантаження під час плавання
  • морська вода, насичена солями і мінералами, надає оздоровчий ефект на шкіру і на все тіло

Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людини

Заняття в басейні залишаються найдоступнішими, особливо в умовах великого міста. Серед явних переваг можливість відвідувати басейн круглий рік. І взимку, і влітку можна виділити час для тренувань, тим самим поєднуючи приємне з корисним, зміцнюючи своє фізичне і психічне здоров’я.

Але при цьому слід пам’ятати і про те, чим басейн може бути шкідливий, і чому лікарі постійно акцентують на цьому увагу:

  • у воді живе величезна кількість мікроорганізмів, які активно розмножуються в теплій і вологому середовищі. Регулярна обробка води не знищує їх, а підтримує їх кількість в нормі
  • після купання в басейні можуть з’явитися бородавки, грибкова інфекція і навіть лишай
  • басейни, в які пропускають без довідки про стан здоров’я, повинні насторожувати і викликати підозри. Вирушаючи сюди за здоров’ям, можна тільки позбутися його
  • великі дози дезінфікуючих засобів негативно позначаються на стані шкіри. Хлорка здатна викликати роздратування і алергічні реакції. Рекомендується відвідувати басейн з комбінованою очищенням-хлорка плюс озон

З водою жарти погані

Згадуючи про користь плавання, не слід забувати і про запобіжні заходи. Інакше плавання може обернутися несподіваною трагедією. Вирушаючи на пляж або в басейн, всі передчувають приємний відпочинок і веселощі, але часто забувають про елементарні правила, без перебільшень здатних іноді врятувати чиєсь життя:

Рис.3 правила безпечної поведінки на воді
Користь плавання. Вплив оздоровчого плавання на організм людини

  • ходити до водойми одному, особливо в дуже жарку погоду не рекомендується
  • вибирати місця для купання слід там, де чисте дно, немає течій і вирів
  • входять у воду обережно, особливо не знаючи місцевості
  • кожні 10-15 хвилин, проведених у воді, слід робити перерву. Переохолодження чреваті появою небезпечної для життя судоми
  • не потрібно плавати і приймати їжу одночасно
  • при сильних хвилях заходити в воду не рекомендується
  • не намагайтеся плисти проти течії. Навпаки, пливіть за течією у напрямку до берега
  • остерігайтеся вирів і течій
  • заплутавшись у водоростях, не робіть різких рухів, щоб петлі рослин не затягнулися ще більше

У сенсі безпеки басейн має явну перевагу.

Для тих, хто боїться води і не вміє плавати, однаково страшно, що в басейні, що в природному водоймі. Страх сковує тіло, не дає розслабитися і заважає навчитися плавати. Чим старша людина, тим складніше побороти його. Таким людям не можна заходити далеко від берега, тим більше, не маючи з собою рятувальних засобів.

Секрет гарного настрою, краси, бадьорості і навіть успіху в справах криється в простому і доступному занятті. Адже кожен метр шляху, який вам вдалося подолати в басейні, на морі, в озері або в річці — це ваша інвестиція в міцне здоров’я і хороше самопочуття на довгі роки.

Подивіться цікаве відео про корисний вплив плавання на організм