Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

175

Здатність добути вогонь вкрай важлива в умовах дикої природи, особливо, коли необхідно зігрітися або приготувати їжу взимку. Але трапляється таке, що сірники відволожилися, скінчилися, забуті, втрачені, як і запальничка, а газового пальника з собою немає. Як добути вогонь без сірників і запальнички в лісі? про це можна дізнатися далі.

Існують як відомі з давніх-давен, так і незвичайні способи, як розвести вогонь без сірників. При цьому потрібно приготуватися до того, що добування вогню – процес довгий і не простий.

як добути вогонь без сірників за допомогою тертя

Це самий трудомісткий процес добування вогню. Він полягає в отриманні вогню шляхом тертя за допомогою стрижня і основи. Стрижнем потрібно створювати кругові рухи об основу, в якості якої виступає дерев’яна дощечка. За допомогою цих дій повинні утворитися вугілля, які ініціюють появу полум’я. Згодом тліюче вугілля можна використовувати для розпалювання матеріалів-розпалювачів. При цьому способі потрібно використовувати тільки суху деревину. Як для стрижня, так і дощечки потрібно вибирати правильну деревину: найкращим чином для цього підходять наступні сорти дерева: горіх, кипарис, сосна, осика, верба, кедр.

Розпалити вогонь без сірників

На поверхні дощечки робиться невелике поглиблення. Стрижень довжиною близько 60 см, заточується таким чином, щоб його вістря добре входило в поглиблення. Потім потрібно натиснути на дощечку і почати обертати швидкими рухами стрижень навколо осі до тих пір, поки не почнуть утворюватися тліючі вуглинки. Після того, як вони утворюються, їх потрібно швидко перекинути на гніздо їх сухого матеріалу, званого трутом.

Щоб приготувати труть, знадобляться будь-який легкозаймистий матеріал: дуже сухі гілки, трава, листя, кора, матеріал, який легко розгориться від іскри. Щоб не перекидати вуглинки в окреме гніздо, можна на дощечці зробити воронку для трута. При цьому під суху траву або мох потрібно покласти кору, тоді з’являється шанс довше підтримувати початківець вогонь.

Ще одним способом, як запалити багаття за допомогою тертя, – з використанням лука. На відміну від тертя вручну, цей спосіб більш швидкий в досягненні іскри, оскільки при цьому досягається більш висока швидкість обертання і ідеальний тиск. При цьому, крім дощечки зі стрижнем знадобиться цибуля і обважнювач. Лук виготовляється самостійно: потрібно взяти гнучку гілку з людську руку і шнурок або нитку для тятиви. Дерев’яний стрижень поміщається в тятиву і починає розкручуватися поступальними рухами лука. Коли з’являються тліючі вуглинки, в них додають труть, можна трохи роздути вуглинки до тих пір, поки не з’явиться вогонь.

як добути вогонь без сірників і запальнички за допомогою лінз

Добути вогонь без сірників в лісі можна, використовуючи закони фізики про фокусування сонячного променя в одну точку, що проходить через скло. Це досить швидкий і ефективний спосіб, але використовувати його можна тільки в ясну, сонячну погоду. Розпалювати багаття з використанням цього методу можна не тільки за допомогою скла, але і води, набраної в ємності, навіть льоду. Крім лінзи, знадобиться труть з сухого листя, трави, моху.

добути вогонь за допомогою лупи

Цей спосіб досить простий: потрібно взяти будь-яку лінзу, в якості якого найбільш часто під рукою зустрічається шматок скла, дно від склянки, годинник, окуляри, і направити крізь них сонячний промінь прямо на гніздо з трута. Лінза при цьому повинна бути під нахилом. Як тільки з’явиться перший дим, потрібно обережно його роздути до появи вогню. Якщо при цьому лінзу змочити водою, процес буде проходити ефективніше.

Крім скляної лінзи можна використовувати целофановий пакет, наповнений водою. При цьому потрібно, щоб він максимально точно прийняв форму кулі, стиснути його так, щоб він дав чітке коло світла. Тримати таку лінзу потрібно на відстані не більше 5 см. Від трута.

Як не дивно, але лід теж здатний розводити вогонь, якщо з неї зробити лінзу. Для цього потрібен тільки прозорий лід товщиною не менше 5 см. Щоб добути прозорий лід, потрібно набрати воду з озера, або покласти сніг в якусь ємність, дати їй замерзнути. Потім ножем потрібно вирізати з середини крижини лінзу. Руками слід її відполірувати, потім направити на сонячне світло під кутом для заломлення променя.

як запалити вогонь без сірників і запальнички: хімічний спосіб

Якщо присутній аптечка і елементарні хімічні навички, можна добути вогонь в лісі за допомогою хімічних засобів. Для займання знадобляться:

  • марганцівка і цукор: потрібно насипати їх по черзі на вату, потім терти палицею до появи іскри.
  • хлорат кальцію або натрію з цукром в пропорції 3 до 1.
  • перманганат кальцію і гліцерин
  • марганцівка з будь-яким антифризом.

як розпалити вогонь без сірників в лісі за допомогою кресала

Стародавнім способом, як розпалити вогонь без сірників, є застосування кресала. Для того, щоб добути іскру, потрібен камінь з кремнію. В принципі, можна використовувати стару кремнієву запальничку, у якій закінчився бензин. Щоб розпалити вогонь, потрібно зробити наступне:

  • знадобиться кремнієвий камінь і шматок будь-якої тканини для розпалювання
  • потрібно затиснути великим і вказівним пальцем кремінь, тканина при цьому повинна бути надійно затиснута пальцем і каменем.
  • будь сталлю (можна взяти лезо ножа) потрібно бити об кремінь, при цьому будуть висікатися іскри.
  • потрапляючи на тканину, вони сприятимуть її розпалу.
  • коли з’явиться іскра, тканину потрібно покласти в труть і обережно подути, розпалюючи більш сильний вогонь.

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірниківвогонь

інші способи, як можна розпалити вогонь без сірників

Крім перерахованих вище, існують додаткові способи, як розвести вогонь без сірників і запальнички :

  1. розведення вогню за допомогою ліхтарика. Якщо розведення багаття важливіше, ніж освітлення від ліхтарика, потрібно його розібрати. Знадобиться оголена електрична дуга ліхтарика, яка підпалить труть.
  2. зроблений валик зі звичайної вати також допоможе добути вогонь. Для цього потрібно розгортати вату по поверхні дерева, поступово вона почне тліти, насичуючись киснем.
  3. альтернативою скляній лінзи може служити звичайна алюмінієва банка. Для цього потрібно відполірувати її денце до блиску, потім використовувати в якості параболічного дзеркала для заломлення сонячного променя і підпалу трута. Замість банки можна застосувати використаний газовий балон, звичайну фольгу.
  4. як зробити вогонь з вовни і батарейки? досить просто, якщо при цьому використовується шматок натуральної вовни. Його потрібно розтягнути, швидко натираючи при цьому батарейкою. Для отримання іскри знадобиться батарейка потужністю не менше 9 вт. Після деяких зусиль вовняна тканина почне запалюватися.
  5. якщо, на удачу, з собою є вогнепальної зброю, воно допоможе, як запалити вогонь без сірників. З патрона потрібно висипати дріб, а гільзу наповнити трутом з сухого листя, моху, шматочків кори. Потім потрібно вистрілити холостим ходом за місцем планованого розпалу багаття. Після цього залишиться роздути і підтримати вогонь.
  6. тертя дроту об сталевий ніж. Метод зажадає докладання фізичних зусиль.

Екологія споживання. Лайфхак: незважаючи на те, що дуже складно уявити, яким чином можна опинитися в глушині, маючи при собі…

видобуток вогню тертям

Це заняття не для людей зі слабкими нервами. І, мабуть, найскладніший. Існують різні техніки тертя , але вирішальним фактором в будь-якій техніці є тип деревини, який ви будете використовувати для дощечки і стрижня.

Стрижень-це паличка, яку використовують для обертання і створення тертя. Якщо, обертаючи стрижень, ви створите між ним і дощечкою тертя, достатнє, щоб остання почала тліти, тоді ви зможете розпалити вогонь. дощечку найкраще робити з деревини тополі, ялівцю, осики, верби, кедра, кипариса або горіха.

Для розпалювання слід використовувати суху деревину.

Буравчик / ручне свердло

Це найпримітивніший метод, первісний і дуже складний. Все що вам потрібно-це деревина, руки і непохитна рішучість.

1. З трута спорудити гніздо. у це гніздо потрібно буде висипати вуглинки, які з’являться від тертя. Гніздо можна зробити з усього, що легко горить: сухої трави, листя і кори.

2. Зробіть воронку. У дощечці для розпалу зробіть воронку, в яку потім буде вставлятися стрижень, під лійкою можна зробити порожнину для трута.

3. Помістіть кору під воронку. на кору слід помістити тліючі вуглинки, які утворюються завдяки тертю стрижня об дерев’яну дошку.

4. Почніть обертати стрижень. Помістіть стрижень у воронку на вашій дощечці. Стрижень повинен бути довжиною близько 60 см. Натисніть на дощечку і почніть обертати стрижень, затиснувши йогоМіж долонями. Водите долонями швидкими обертаючими рухами по всій довжині стрижня. Продовжуйте, поки не з’явиться димок.

5. Розведіть вогонь. помітивши димок, постукайте по дощечці, щоб з’явилися вуглинки потрапили на кору. Перенесіть кору в гніздо.

Вогненний плуг

1. Підготуйте дощечку для розпалювання.

2. Проріжте жолобок в дощечці. він буде служити доріжкою для стрижня.

3. Терти. помістіть кінець стрижня в жолобок. Почніть з натиском водити кінцем стрижня по жолобку.

4. Розведіть вогонь. розташуйте гніздо з трута з одного кінця дощечки, а саму дощечку під час тертя підніміть так, щоб туди потрапляли вуглинки.

Лучкова дриль

Це, мабуть, найефективніший спосіб розведення вогню. Він дозволяє досягти потрібної швидкості і тиску, необхідного для появи вуглинок і тління набагато швидше і, відповідно, швидше розвести вогонь. Крім стрижня і дощечки, вам знадобиться колодка і цибулю.

1. Знайдіть колодку. Вона буде потрібна для створення додаткового тиску на стрижень, який ви будете обертати за допомогою лука. Як колодки можна використовувати камінь або ще один шматок дерева. Для дерев’яної колодки спробуйте знайти деревину більш твердих порід, ніж та, з якої буде зроблений стрижень.

2. Зробіть цибулю. лук повинен бути приблизно з руку довжиною. Для його створення використовуйте гнучкий, злегка вигнутий прут. Він повинен бути досить міцним. Натягніть на прут тятиву і все готово.

3. Підготуйте дощечку для розпалювання. Зробіть воронку, а під нею порожнину для трута. Розмістіть труть, прямо під воронкою.

4. Накиньте тятиву на стрижень. Складіть тятиву так, щоб вийшла петля, протягніть в неї стрижень. Один кінець стрижня помістіть на дерев’яну дошку, а на інший кінець натисніть колодкою.

5. Починайте пиляти. використовуючи лук, починайте швидко рухати його вперед і назад, як ніби ви пиляєте. Можна сказати у вас вийшла примітивна механічна дриль. Стрижень потрібно обертати швидко.
Продовжуйте пиляти, поки не з’являться вуглинки.

6. Розведіть вогонь. Скиньте вуглинки в гніздо з трута і акуратно подуйте.

Кресало (кресало, кремінь, труть)

Це древній прийом. Ніколи не завадить, вирушаючи в похід, захопити з собою кресало. Сірники можуть намокнути, і їх вже не можна буде використовувати, але ви все ще зможете витягти іскру за допомогою кременю і крісала.

Якщо у вас немає з собою кресала, ви з легкістю зможете зробити його самі, для цього вам знадобиться кварцит і сталеве лезо вашого складного ножа. Ви ж носите з собою складаний ніж? крім того, вам знадобиться деревне вугілля. На вугілля будуть потрапляти іскри, і він буде тліти. Якщо у вас немає вугілля, використовуйте березову кору або труть.

1. Візьміть кремінь і вугілля. Кремінь затисніть між великим і вказівним пальцями. Кінчик кременю повинен виступати на 5-7 см. Тримайте вугілля між великим пальцем і кременем.

2. Б’ючи. використовуйте зворотну частину леза ножа. Вдарте їм кілька разів по каменю. Іскри від удару повинні потрапити на деревне вугілля, який в свою чергу почне тліти.

3. Розведіть вогонь. Покладіть вугілля в гніздо з трута і акуратно подуйте.

лінзи

Це один з найпростіших способів видобутку вогню. Будь-який хлопчисько, який хоч раз плавив пластмасових солдатиків, знає, як це працює. Якщо ви ніколи не плавили своїх солдатиків, тоді читайте далі.

Звичайні лінзи

Щоб розпалити вогонь, вам потрібні лінзи, через які можна буде пропустити сонячне світло. Збільшувальне скло, окуляри або бінокль — все згодиться.

Якщо лінзу змочити водою, процес видобутку вогню прискориться.

Розташуйте лінзу під кутом, щоб на неї потрапило сонячне світло, а промінь був сфокусований на одному місці. Покладіть на місце, куди падає промінь гніздо з трута, і дуже скоро ви добудете собі вогонь.

Єдиний недолік цього методу полягає в тому, що він працює тільки при сонячній погоді.

Крім звичайних лінз, для видобутку вогню цим методом можна використовувати деякі інші предмети.

Кульки і презервативи

Наповнивши кульку або презерватив водою, ви перетворите їх в лінзи.

1. Налийте воду в кульку або презерватив і зав’яжіть його. При цьому вони повинні придбати форму сфери (наскільки це можливо). Не робіть їх дуже великими, інакше вам буде складно сфокусувати сонячне світло.

2. Стисніть кулю так, щоб він дав вам чітке коло світла. Презерватив спробуйте стиснути посередині, щоб він утворив 2 лінзи меншого діаметру.

Кульки і презервативи слід тримати від трута на відстані близько 5 см, оскільки їх фокусна відстань набагато менше, ніж у лінз.

Вогонь з льоду

Фраза нагадує одну з тем шкільного твору, але насправді лід може допомогти вам розпалити полум’я. Все що вам потрібно, це зробити зі шматочка льоду лінзу і використовувати її як звичайну .

1. Використовуйте чисту воду. лід повинен бути прозорим. Якщо він буде каламутним або в ньому будуть смітинки, у вас нічого не вийде. Щоб отримати прозорий лід, налийте воду з озера, ставка або просто покладіть сніг в кухоль або будь-яку ємність. Дайте рідини замерзнути. Щоб спосіб спрацював, необхідно, щоб шматок льоду був товщиною близько 5 см.

2. Зробіть лінзу. за допомогою ножа виріжте з льоду лінзу. Пам’ятайте, що лінза в центрі зазвичай товщі, ніж по краях.

3. Відполіруйте лінзу. після того, як додасте їй форму, відполіруйте лінзу руками. Тепло ваших рук трохи розтопить лід і зробить його поверхню гладкою.

4. Розведіть вогонь. направте лінзу на сонячне світло. Сфокусуйте промінь на труті і чекайте появу вогню.

Алюмінієва банка та шоколадна плитка

1. Відполіруйте дно банки шоколадом. просто водите шоколадом по дну банки. 14. Потім протріть дно шматком тканини начисто. Шоколад-відмінний засіб для полірування, яке змусить дно банки сяяти як дзеркало. Якщо у вас немає з собою шоколаду, зубна паста теж згодиться. Повторіть це кілька разів.

2. Розведіть вогонь. відполірувавши дно банки, ви отримали дзеркало. Сонячні промені будуть відбиватися від дна і створять точку фокусу. Принцип дії той же, що і в телескопі. Поверніть дно банки до сонця. Промені, як і в інших випадках з лінзами, повинні бути спрямовані на труть. Помістіть труть в 2-3 см від точки фокуса. Полум’я з’явиться через кілька секунд.

Незважаючи на те, що дуже складно уявити, яким чином можна опинитися в глушині, маючи при собі алюмінієву банку і плитку шоколаду, цей спосіб видобутку вогню просто чудовий.

також цікаво:

батарейки і сталева шерсть

Як і у випадку з банкою і шоколадом, важко уявити, що у вас не виявиться сірників, але знайдуться батарейки і сталева шерсть. Але нічого не можна знати напевно. Зрештою, просто заради інтересу це можна зробити в домашніх умовах.

1. Витягніть шерсть. необхідно, щоб вийшла смужка довжиною близько 15 см і шириною в 1-2 см.

2. Потріть батарейку об шерсть. В одну руку візьміть шерсть, в іншу батарейку. Для цієї справи підійде будь-яка батарейка, але найкраще використовувати 9-вольтову. П відріжте сторону батарейки з контактами про шерсть. Остання почне диміти і, врешті-решт, загориться.

3. Покладіть палаючу смужку сталевої вовни в гніздо з трута. смужка прогорає швидко, тому покваптеся. Опубліковано

Приєднуйтесь до нас в

Способів розпалити вогонь кілька: тертя, свердління, висікання, фокусування сонячних променів, але кожен з них має різновиди. Від здатності розвести вогонь в дикій місцевості часто залежить питання виживання, тому читайте уважно, авось, стане в нагоді.

1. Лінза з пакета, презерватива, пляшки

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Наповнюємо прозорий пакет або пластикову пляшку водою і пробуємо сфокусувати сонячні промені. Розводити в безвітряному місці « «лінзу» краще зміцнити і залишити. Загориться, обов’язково загориться.

2. Дзеркало з жерстяної банки

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Дно пивної банки являє собою увігнуте дзеркало, яке здатне сфокусувати сонячні промені, якщо його відполірувати, то можна використовувати для добування вогню.

3. Лінза з льоду

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

В одному з сезонів» руйнівники міфів » провідні добули вогонь за допомогою лінзи з льоду, зробленої у формі кулі. Значить з готового льоду можна вирубати лінзу і добути вогонь. Щоб створити таку лінзу самому, можна налити в пакет воду і надати йому форму кулі, обклавши снігом або грунтом. Коли замерзне-вийде лінза.

4. Ковальський спосіб

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Якщо протягом 3 хвилин бити по цвяху молотком провертаючи його, то можна прикурити сигарету від цвяха, відповідно, і труть можна підпалити.

5. Висічення з кременю

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Як крісла підійде уламок сталі, бажано загартованої. А з кременем важче, хоч цей кремінь і валяється на дорозі. М’якийПороди іскри не дадуть, потрібно знайти дуже твердий камінь.

Зазвичай такі камені нагадують скло мутнуватого, або навіть прозорого вигляду. Вибити іскру з окатаного каменю не можна, гальку потрібно розколоти і висікати іскру від гострого краю. Спробуйте на іскру кілька каменів і беріть самий іскристий.

Труть повинен бути дуже сухим, його потрібно набрати з тонких волокон дерева, підійдуть х/б шкарпетки, ватоподібний пух рослин загоряється від найменшої іскри, висікайте в безвітряному місці, труть рекомендують тримати над кременем.

6. Тертя мотузки об суху палицю

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Соснова палиця, в ній розщепів, в нього труть, кладете так, щоб під палицею був простір. Мотузка потрібна бажано з натуральних волокон, на кінцях прикріпіть деревинки, як у ланцюгової пилки. І, відповідно, пиляєте, шура. Пиляти потрібно з великим натиском швидкими короткими рухами. Буквально на рахунок «десять» починає диміти. Залишиться лише роздути вогонь.

7. Тертя ватного кульки

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Між двох сухих дощечок покладіть шматочок вати від тілогрійки, наприклад, і прасуйте туди-сюди, поки не почне тліти. За розповідями людей похилого віку, вогонь дуже легко видобувається.

8. Тертя палиці об іншу палицю

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

У сухий і м’якою дерев’яною дощечці зробіть канавку, в яку потрібно вставити під кутом 45 градусів тверду дерев’яну паличку. Натискаючи зверху на паличку, водите нею по канавці нижньої дощечки, в крайній точці збереться стертий матеріал, через час тверда паличка набере потрібну температуру. Спочатку з’являться клуби диму. Потім можна спостерігати, як починає накопичуватися деревний порошок шоколадного кольору. Окремі частинки цього порошку, захоплювані швидким рухом, викидаються далі. Можна чітко бачити, як вони падають, димлячи, хоча іскор не видно.

Вогнище горіння виникає там, де накопичується купкою гарячий порошок, куди вільно надходить повітря і підтримує горіння.

9. Свердління

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

У м’якій сухій деревині зробіть поглиблення і канавку для підходу повітря, візьміть тверду суху паличку і вставте в поглиблення, зверху прикривши каменем.
Навколо поглиблення насипте матеріал для розпалювання, труть або гніт, мох, ворсу і т.д. Суху тверду паличку приведіть в рух цибулею, який перехлестом надягають на паличку.

Найкращі результати за часом дає свердління сосни буком. Не рекомендується застосовувати в цих цілях липу і осику.

10. Запальничка з картоплі

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Для того, щоб розпалити вогонь, спочатку потрібно зробити, так би мовити, «електрогенератор».
Для створення генератора вам знадобиться:

  • картоплина
  • 2 зубочистки
  • ніж і чайна ложка (опціонально)
  • 2 провід
  • , n-ве кількість

Провід слід зачистити! картоплю розрізати на дві половинки за допомогою . Провід протягнути через половинку картоплі. За допомогою ложечки зробити в іншій половинці картоплі виїмку (ямочку) — розмір ямочки дорівнює розміру ложечки. Зубну пасту змішати з сіллю і наповнити нею виїмку в половинці картоплі.

З’єднати 2 половинки(дроти з внутрішньої сторони слід підігнути, але так щоб вони були умочені в зубну пасту). Половинки картоплі з’єднати за допомогою зубочисток

Для добування вогню слід намотати шматочок вати на один з проводів. Почекати пару хвилин (батарея повинна зарядитися). Потім слід піднести дроти один до одного до виникнення іскри.

Привіт, дорогі читачі мого блогу про безпеку. З вами володимир раічев, автор цього блогу. Давно я не публікував статей, в яких розповідав би, як виживати в умовах автономії. Тому давайте сьогодні поговоримо про те, як добути вогонь підручними засобами.

Ви знаєте, колись я пробував добувати вогонь шляхом тертя дерев’яного стрижня об дерев’яну основу. Знаєте, як показують у фільмах? покрутив паличкою в руках і ву а ля, вогонь здобутий. Чесно скажу, я весь взмок тоді, але вогню так і не отримав. Так як же розпалити вогонь в польових умовах, не маючи сірників або запальнички?

Будь-яка людина може опинитися в умовах автономного існування. Крах круїзного лайнера, авіакатастрофа, заблукали туристи в лісі. Ймовірність виживання далеко від цивілізації залежить від багатьох факторів. Уміння добувати вогонь займає тут одну з головних ролей.

Дуже часто в умови існування в дикій природі люди потрапляють непідготовлені. І їм доводиться виживати, використовуючи той набір предметів, який на перший погляд, не володіє необхідними властивостями. У цій статті розберемося, як незвичайні речі можна використовувати для отримання вогню.

використовуємо батарейку для отримання вогню

В цьому випадку краща пальчикова батарейка. Але, в принципі, підходить будь-яке джерело енергії. Ще в цьому способі нам потрібна фольга і шматочок вати або бавовняної тканини.

Вирізаємо з фольги смужку шириною 1 см., при цьому в центральну частину смужки залишаємо шириною 2-3 мм. Фольга повинна бути такої довжини, щоб можна було кінці смужки з’єднати з контактами батарей. Форма смужки після всіх маніпуляцій нагадує пісочний годинник.

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Потім тканину або вата намотується на центральній (вузькій) частини фольги і кінці смужки з’єднуються з плюсовою і мінусовою клемою батареї. В результаті теплової дії електричного струму відбувається займання горючого матеріалу на фользі. Все, що необхідно після цього зробити – перенести вогонь на заздалегідь заготовлені матеріали для багаття.

отримуємо вогонь за допомогою лінзи

Властивість збирати сонячне світло в одну точку робить лінзу одним з найефективніших способів отримання вогню в сонячний день. Для цього необхідно підготувати горючий матеріал (мох, суха хвоя, береста) і тримати лінзу таким чином, щоб сонячне світло, сфокусований в одну точку, запалив сухий матеріал.

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Незвичайність даного способу полягає в тому, що в якості лінзи можна використовувати цілком звичайні речі, які можна розділити на 2 групи:

Як добути вогонь за допомогою каменів. Як розпалити багаття без сірників

Ось такі ось, на перший погляд не потрібні предмети, можуть допомогти нам добути те, за що прометей колись дуже дорого заплатив. У випадках, коли людському життю загрожує небезпека, будь-яка дрібниця, будь-яка річ можуть стати незамінними. А після того, як вогонь отриманий, можна приступити до будівництва тимчасового житла .

На сьогодні у мене всі, хто прочитав до кінця — той молодець. Не забувайте підписуватися на оновлення блогу, щоб не пропускати найбільш цікаві публікації. Поділіться секретами виживання з друзями в соціальних мережах, впевнений, що їм теж буде цікаво про це почитати. До нових зустрічей, поки-поки.

Розведення багаття взимку без сірників нічим не відрізняється від розведення багаття без сірників, запальничок і прикурювачів в будь-який інший сезон. У цьому випадку, якщо під рукою немає сірників, на допомогу приходять способи розведення вогню методами, які використовували наші далекі стародавні предки, які зуміли приручити вогонь.

Цих
Способів не так вже й багато. І вони засновані на застосуванні підручних засобів.
Розглянемо ситуації, коли потрібно розпалити
Вогонь, а сірників або запальнички під рукою немає, автомобіля теж немає
Поблизу, а відповідно і прикурювач, яким можна було б
Скористатися, бензин і акумулятор також відсутні. Для початку, щоб
Розвести вогонь без сірників, потрібно зібрати сухі матеріали, які добре горять
І швидко запалюються. У цій суміші є назва-труть. Особливість трута в
Тому, що для його загоряння потрібно всього-то кілька іскор. Труть легко зробити з
Речей, які буквально валяються під ногами, а також на нього можна
Пожертвувати не таку вже й потрібний одяг, і аксесуари, і дрібні паперові
Купюри, чеки з магазинів, гігієнічні одноразові серветочки, носові
Хустка. З природних матеріалів можна використовувати прутики, сухий мох і листя,
Пташине пір’я, дрібно нарізану кору дерева. Якщо є можливість, то ганчірочки
Або папірці потрібно змочити в алкоголі або парфумі. Якщо ж під рукою немає спиртовмісних
Рідин, то змочувати труть нічим не потрібно, а тим більше водою, від води труть
Горіти абсолютно не буде і стане марним.

Є
Кілька способів для розведення вогню без допомоги сірників, прикурювачів і
Запальничка. Перший спосіб-оптичний. Але він вимагає яскравого сонячного світла, а
У сутінках або похмуру погоду даний спосіб не підходить. Дзеркало, об’єктив
Фотоапарата, окуляри, лінзи бінокля можуть використовуватися в якості предмета, для
Фокусування сонячних променів на труті. Взимку можна зробити лінзу для фокусування
Самостійно. У невелику плоску
Ємність налити воду, а коли вона застигне-лінза буде готова, з її
Допомогою і можна буде розводити багаття.

Спосіб
Другий-хімічний. Заснований він на хімічній реакції порошку марганцівки з гліцерином.
Однак не у всіх з собою можутьВиявитися ці елементи. Спосіб цей добре
Відомий, він не вимагає багато часу і сил. Він найпростіший на відміну від
Інших способів розведення вогню без сірників.
Потрібно насипати маленьку жменьку порошку марганцю, капнути на нього 2-3
Краплі гліцерину і моментально прибрати руки, і будь ласка, вогонь горить, тепер
Потрібно відразу ж підпалити труть. Весь. Хімічна реакція подарувала вам тепло, світло і
Можливість приготувати їжу.

Спосіб
Третій-фізичний. Заснований він на фізичній силі людини. Для того, щоб не
Стерти руки в кров, потрібно виготовити предмет на зразок лука, з якого
Стріляти. Цей спосіб найважчий і довгий. Лук виготовити можна з гілки
Берези або ліщини. Довжина гілки приблизно метр, товщина-2-3 см. В якості тятиви можна
Використовувати мотузку. Також потрібна соснова паличка, зроблена як олівець, то
Є загострена з одного кінця, довжиною 25-30 см і товщиною близько 0,5 см. Ще потрібно виготовити
Опору для» олівця», це може бути сухий пеньок або колоду. Потрібно очистити
Його від кори, зробити лунку, обкласти її трутом. «олівець» один раз обернути
Тятивою, гострим кінцем вставити в лунку і притиснути «олівець» долонею лівою
Руки, почати рухати цибулю взад-вперед. Щоб не протерти в руці дірку, на долоню
Потрібно покласти ганчірочку або кору дерева. Коли труть затліє, на нього потрібно
Подути, а коли розгориться вогонь, покласти в багаття сухі гілки.

Спосіб
Четвертий-геологічний. Для цього способу потрібен кремінь і кресало. Кремній
Може стати будь-який камінь твердих порід. Кремінь потрібно піднести ближче до труту і
Гарненько вдарити їм по чому-небудь сталевому, наприклад, по лезу ножа.
Ударяти потрібно так, щоб іскри летіли ближче до центру трута. Слід це зробити
Кілька разів до тих пір, поки труть не почне диміти. Після потрібно подути на
Задымившийся труть. Якщо при собі є спиртовмісні речовини, то можна
Підлити їх невелику кількість в палаючий труть. Якщо про сталеву поверхню
Розпалити вогонь не вдається, то можна спробувати зробити це за допомогою двох каменів.
Ударяти з потрібно один об одного ковзаючими ударами, тримаючи близько до труту.

Є
Ще один спосіб, в основі якого лежить сила тертя. Потрібна металева
Дріт і дерев’яний брусок. Дріт обернути два рази навколо бруска і по
Черги з товаришем тягнути дріт кожен на себе. Від тертя дріт
Розжаритися, і тоді її потрібно піднести до труту.

Якщо
Ви мисливець або у вас є при собі якусь вогнепальну зброю, а на вулиці
Зима, то можна розпалити багаття за допомогою пороху з патрона. Порох потрібно дістати
З патрона, висипати на камінь, а іншим каменем почати розтирати порох по
Першому каменю. Від тертя він запалиться, і тоді в палаючий порох треба
Підкинути труть.

Необхідно
Запам’ятати дуже важливу річ. Взимку розводити багаття потрібно на попередньо
Розчищеному від снігу клаптику землі. Якщо не розчистити від снігу грунт, то
Розведений з великими труднощами багаття може провалитися під розтанув сніг. А
Якщо, до того ж, сніг після цього накриє багаття, то він і зовсім може
Згаснути.