Що краще водяна тепла підлога або батареї. Тепла підлога або батареї, що краще

118

Цим питанням задаються сьогодні все більше і більше домовласників.

таке питання в міру розвитку інтересу до систем теплих підлог стає все більш правомірним. Що ж, спробуємо відповісти на нього. На жаль, не вийде обійтися однозначною відповіддю. Адже в кожному з варіантів, які ви розглядаєте, безумовно, є як позитивні, так і негативні сторони. Далі ми розглянемо плюси і мінуси різних систем опалення, а ви на основі цього короткого аналізу зробите свій вибір.
Так що ж краще вибрати: теплі підлоги або радіатори опалення, якщо мова йде про приватний будинок, про квартиру?
Для початку уточнимо одне серйозне обмеження, оскільки це важливо. У багатьох містах росії, і москва в їх числі, в багатоповерхових будівлях з центральним опаленням заборонено встановлювати водяні теплі підлоги. Якщо ви проживаєте саме в такому будинку, то можливе застосування тільки радіаторів або теплих підлог, які нагріваються за допомогою електрики.

Відповідно порівняння обігріву батареями або водяним теплою підлогою доречно тільки стосовно приватного будинку.

Переваги та специфіка теплої підлоги

Тепло в приміщенні у двох цих систем обігріву розподіляється по-різному

Розглянемо переваги системи теплих підлог, порівняно нової для широкої публіки. Переваги, звичайно, є, інакше б теплі підлоги навряд чи пробили б собі дорогу, але ж вони стають з кожним днем все популярнішими. Значить, чимось приваблюють. Чим же?

  • почнемо з економії. Температура теплоносія в теплих підлогах нижче, ніж у системи опалення з радіаторами, адже площа вони займають значно більшу. А зі шкільного курсу фізики нам відомо, що на підігрів води від 40º с до 50º с потрібно менше енергії, ніж на різницю температур в ті ж 10 градусів, але в діапазоні від 60 º с до 70 º с.візьмемо це на замітку.
    Наступне, що веде до економії, це спосіб обігріву повітря і особливості його циркуляція в кімнаті. При наявності опалювального статі температура в кімнаті по висоті розподіляється наступним чином. Внизу (на рівні ніг) ми маємо 26º-30º с, що дуже комфортно. На висоті людського зросту температура становить 22º — 24º с. І під стелею, де температура нам не так важлива, 18º с. Здавалося б, оптимальний розподіл теплового режиму? стривайте, не все так просто.
  • при опаленні кімнати за допомогою батарей ситуація з розподілом температури зовсім інша. Повітря безпосередньо біля батарей може нагрівати до 50º с і далі піднімається під стелю, де температура може становити приблизно 40º-45 с, тобто ми максимально обігріваємо не корисне нам простір. Поступово остигаючи, охолоджене повітря опускається до нас, і біля ніг ми маємо в результаті не дуже приємні показники в 16º с-18º с.

Безумовно, сидіти на теплому обігрівається підлозі куди приємніше, ніж якщо на ньому відчувається льодовий холодок з вулиці

  • на підставі цих даних поборники новомодного опалення електричними теплими підлогами роблять висновок про те, що » завдяки ефективному розподілу тепла в просторі кімнат тепла підлога економічніше батарей на 30%. А з цих аргументів випливає висновок: перевага за теплою підлогою, що дає більш високий рівень комфорту в будинку. Адже так приємно в холодні дні відчувати ногами тепло, а не намагатися забратися з ногами на диван, ховаючи їх з холодної підлоги. Тут, правда, в суперечку включаються противники теплих підлог, доводячи, що такий перерозподіл тепла в просторі нічого хорошого не несе, а комфортно-розслаблююче тепло в ногах взагалі веде до зниження імунітету і почастішання простудних захворювань і навіть про загострення судинних захворювань подейкують. І в цій суперечці крапку поки не поставив ніхто. Та й чи можлива вона?
  • при обігріві теплою підлогою в кімнаті відсутні звичні всім радіатори, з якими ми, звичайно, звикли миритися і навіть часом влаштовуємо з них якісь елементи дизайнерського декору, але, якщо говорити начистоту, то як би ми їх не приховували і не декорували, батареї не додають краси кімнатам.
  • сьогоднішні системи теплих підлог мають розвинену автоматику. Це означає, що тепла підлога володіє широким спектром терморегуляції. Можна автоматично задавати і регулювати температуру в кожній окремій кімнаті.
  • термін експлуатації теплої підлоги, декларують, у всякому разі, до 50 років.

Недоліки теплої підлоги

Батареї опалення та тепла підлога: розподіл температур в кімнаті

Яким би чудовим тепла підлога не був, але у нього є і недоліки.

  • перший недолік, як ми вже згадували, стосується нашого здоров’я. Про можливе небажаному впливі незвично підвищених температур на наше самопочуття ми говорили вище. До цього додають проблему зі зниженою вологістю в приміщенні. Якщо виміряти вологість в кімнаті з теплою підлогою, то вона начебто в середньому має показники 25-30%, а лікарі рекомендують вологість в кімнаті хоча б 50%. Для нормалізації вологості необхідно або часто провітрювати кімнату або купувати додатково зволожувач повітря.
  • наступний званий недолік-це обмеження в застосуванні покриттів для підлоги. Покриття повинно мати коефіцієнт опору теплопередачі матеріалу не вище 0,15 м2 к / вт. Сучасні покриття мають спеціальне маркування, яка вказує можливість застосування з теплою підлогою.
  • для прогріву кімнати за допомогою теплої підлоги необхідно від 3 до 5 годин.
  • при монтажі водяної теплої підлоги рівень основної підлоги підніметься на висоту 6-10 см. У деяких випадках це може виявитися значущою проблемою.
  • потрібно додатково звернути також увагу на екологічність меблів і покриттів. Деякі матеріали при нагріванні виділяють шкідливі речовини в тій чи іншій мірі, і від цього нікуди не дінешся, при інтенсивному нагріванні підлогового покриття стоїть на ньому меблі теж може досить-таки сильно нагріватися.

Опалення за допомогою радіаторів

Таке опалення більш традиційно, воно нам звичніше, і тут багато говорити не доводиться. Давайте почнемо з недоліків, які, не будемо приховувати, є.

  • про такі недоліки, як нераціональний обігрів простору кімнат і, відповідно, великі економічні витрати на той же обігрів, ми вже говорили. Це, до речі, улюблений аргумент затятих прихильників опалення будинків теплими підлогами.
  • при монтажі такого опалення необхідно чітко контролювати горизонтальність прокладки труб.

Які ж плюси в найпоширенішій системі опалення?

  • завдяки широкому поширенню і різним матеріалам, комплектуючі системи мають досить доступну ціну. Та й монтаж добре вивчений на практиці і не представляє особливих складнощів.
  • найширший вибір труб і радіаторів, які виготовляють зі всіляких матеріалів.
    Правильний монтаж системи дозволяє відключати окремі радіатори при необхідності. А це вже економія.
  • радіатори набагато менше сушать повітря в кімнатах.

Розглянувши недоліки і переваги двох систем опалення, вам необхідно вибрати те, що для вас в більшому пріоритеті. Але до проблеми вибору можна підійти диференційовано. Зверніть увагу на можливість комбінування цих двох систем опалення, варіюючи їх перевагами. Наприклад, в спальні, де ви спите, можна встановити радіатори. А на кухні, у ванній, коридорі обладнати систему теплої підлоги. Тільки не забудьте встановити термозмішувачі. Вони будуть контролювати температуру теплоносія в системі»тепла підлога». Навіщо? — у сильний мороз, коли теплоносій для батарей можна буде прогрівати до досить високих температур, для теплої підлоги це буде неприйнятно. Ходити по таким полам буде навряд чи можливо, якщо ви, звичайно, не йог.
Оптимальний варіант-це комбінація «тепла підлога + радіатори опалення». На прикладі конкретних об’єктів автори відео коротко пояснюють, в чому криється головна фішка подібного підходу до питання ефективного і, разом з тим, економічного опалення. Дивимося:

А чи можна замінити батареї опалення на теплу підлогу? відповідь є

Нерідко покупці задають питання: що краще тепла підлога або радіатори? для порівняння цих двох видів опалення візьмемо два критерії: економічність і комфорт. Потрібно, правда зауважити, що радіаторне опалення та опалення теплими підлогами можна поєднувати.

Що дешевше?

За європейськими нормативними документами ефективність опалювальних приладів оцінюється відповідно до таких показників: коефіцієнт регульованості і коефіцієнт ефективності передачі тепла. За обома цими показниками у радіаторів є незначна перевага над теплими підлогами.

Регульованість нагрівального приладу ототожнюється зТепловою інерцією. Чим швидше прилад змінює температуру в приміщенні, тим менше він інертний. Перевага менш інертного приладу в тому, що він здатний швидко реагувати на зміни температурних умов в приміщенні і за його межами. Адже крім котла в будинку є ще багато джерел теплової енергії: побутова техніка, люди, зміни погодних умов, сонячне світло.

При підвищенні температури на один градус більше необхідного відбуваються теплові втрати на 6 %. На цьому і грунтується користь автоматики. Її завдання полягає в тому, щоб підтримувати температуру в приміщенні відповідно до заданого показником. Зручно ще й те, що автоматика дозволяє запрограмувати систему опалення в згідно з графіком життєдіяльності мешканців. Наприклад, має сенс знизити температуру, поки в будинку нікого немає на 5 градусів нижче на 15 годин на добу. Так виходить, заощадити 6%х5 о =30% енергії.

З огляду на те, що теплі підлоги мають більшу інертність в порівнянні з радіаторами і повільніше реагують на зміни можна припустити, що економічніше буде радіаторне опалення.

Комфорт

По комфортності все-таки перше місце займають теплі підлоги, оскільки вони розподіляють температуру по висоті приміщення: найтепліше внизу, а вище температура трохи менше і під стелею не утворюється маса тепла, як при роботі радіаторів. До того у вас з’являється можливість ходити по підлозі без взуття, лежати і сидіти на ньому.

Це питання задають багато. Вибір дійсно складний. Обговоримо переваги і звичайно недоліки, про які часто замовчують. Але перш хочу звернути вашу увагу , що мова йде про теплих, а не комфортних підлогах, як єдиному джерелі тепла в приміщенні.

Вартість

Називати конкретні цифри немає сенсу. На них впливає багато факторів і це зроблять ті, хто буде проводити монтаж цих систем. Але в будь-якому випадку, незалежно від часу, фірм і обладнання, теплі водяні підлоги будуть значно дорожче системи обігріву з радіаторами (електричні підлоги дешевше в монтажі але, дорожче в експлуатації). І тут постає питання:а чи варті теплі підлоги цього?

Економічність при експлуатації

Без спірно — тепла підлога. Тут кілька моментів. Радіатор частіше ставиться під вікно, щоб уникнути конденсату вологи на склі. Тому втрати тепла через скло і зовнішню стіну вище, ніж у теплої підлоги через більшу локальної різниці температур. Для того щоб відчувати себе комфортно теплій підлозі потрібно віддати меншу кількість калорій, джерело тепла у вас під ногами, він ближче, ніж радіатор під вікном. Економія становить 10-20% за весь опалювальний сезон.

Однак, слід зазначити, можливість появи конденсату на вікнах при теплих підлогах. І з’явитися він може не тільки в приміщенні з вологим повітрям, але і в житловій кімнаті. При сильному або затяжному морозі, особливо з одинарним склопакетом.

Фінішна обробка підлоги.

На відміну від радіаторів, тепла підлога накладає обмеження на матеріал підлоги по теплопровідності. Це може бути плитка, штучна або з натурального каменю граніт, мармур і деякі наливні підлоги. Ось і все. Вінілові, дерев’яні, килимові покриття (маються на увазі, високоякісні кілька основні або з щільним ворсом) не підходять для теплих підлог. Вони створюють природну перешкоду теплу через низьку теплопровідність і в сильні затяжні морози, тепла підлога може не впоратися з обігрівом приміщення.

Ремонтопридатність.

Напевно не варто тут зупинятися надовго. Що на виду, то і легше, дешевше відремонтувати. Радіатор, ви також можете перепакувати, додати або прибрати секції (якщо він секційний), замінити на більш сучасний і ефективний. Тепла підлога робиться раз і назавжди. І потрібно сподіватися, що ваш підрядник знав, що робив (детальніше), і тепла підлога буде приносити вам тільки радість.

Інерційність

Інерційність тієї, чи іншої системи опалення, як гідність, так і недолік. Вибирайте самі. Теплі підлоги, більш інерційні, ніж радіатори. Якщо вам стало жарко, ви зменшите температуру теплоносія і якщо при радіаторній системі результат ви відчуєте через 0,5-1час, то у підлоги з підігрівом через 3-5часов. Якщо ж вам стане холодно, то з точністю до навпаки. Радіатори нагріються швидше. Принаймні на них можна і ноги покласти, щоб зігрітися. А з підлогою, доведеться почекати.

Інтер’єр

Одним з головних достоїнств теплих підлог називають відсутність радіаторів (а я завжди думав, що тепла підлога і створювався як альтернатива радіаторів). Дійсно, приміщення виглядає «чистіше» без білих прямокутників під вікнами. Але зате присутні інші обмеження. Вам доведеться, відмовитися від килимів (виняток великі зали від 60м2, це покаже розрахунок теплої підлоги), обмежити кількість меблів в приміщенні до мінімуму, та й залишилася меблі повинна бути на високих ніжках і бажано з натуральних матеріалів. Це пов’язано з площею віддачі тепла теплою підлогою. Чим вона менше, тим холодніше в приміщенні, а підняти температуру, як у радіаторів не можна, вона на межі комфортності.

Натуральні матеріали при нагріванні виділяють менше (або взагалі не виділяють) шкідливих речовин, ніж меблі з дсп, мдф, пластика. Ви можете навіть не відчувати запаху, тільки легке запаморочення, біль у скронях, нудоту при тривалому знаходженні в таких кімнатах. Я відразу відповім тим, хто мені заперечить на це, типу: температура підлоги нижче радіатора, а тому і випарів менше. По-перше: біля радіатора меблі не ставиться. Інакше, навіщо він, разом з вікном закритий шафою? по-друге: кількість випарів залежить не тільки від температури, але і площі поверхні з якої вони випаровуються. А з огляду на конвекцію теплої підлоги по всій площі приміщення, цього не уникнути. Звичайно, концентрація випарів може бути в межах норми але, не забувайте про здатність організму накопичувати все це і колись, концентрація в організмі може перевищити, навіть нормативну. Все це залежить від вашого організму.

Тут проявіть терпіння тому, що розглянемо кілька факторів, а детального вивчення цього питання, я не зустрічав.

  1. вологість в приміщенні.

Всупереч, думку що, радіатор сушить повітря сильніше, ніж тепла підлога-відповім: ні. І спираюся не тільки на суб’єктивне відчуття, перебуваючи в приміщеннях з різними джерелами тепла. Основний аргумент, що температура радіатора вище, ніж теплої підлоги і тому він сушить повітря — не вірний. Вологість повітря, це кількість водяної пари в ньому. Як ми знаємо, вода здатна як випаровуватися, так і конденсуватися, тому в закритому приміщенні кількість вологи не залежить від джерела тепла (в даному випадку), а тільки від повітрообміну (вентиляції) і паропроникності огороджувальних конструкцій. А ось концентрація парів в кожному випадку різна. У радіаторів вона відрізняється від стіни до центру кімнати і тим більше, від радіатора до центру. Найбільш активні молекули води над радіатором, в центрі вони більші і менш рухливі. Тому, концентрація вологи в повітрі відрізняється. (беремо для висоти 1,5-2м)

У теплої підлоги концентрація більш рівномірна і молекули води активні по всьому об’єму приміщення. З огляду на це, загальний тиск пари в приміщенні,з теплою підлогою, вище ніж у радіаторів, а значить втрати вологи через стіни і вентиляцію більше. У комплексі з вентиляцією, повітря в приміщення з теплою підлогою суші. А це вже недолік, як для меблів з дерева, шкіри так і нас, людей. Рекомендована вологість в приміщенні близько 55%. І в кімнаті з радіаторами, цю вологість підтримати легше. Тому думки про парогенераторі з теплою підлогою, відвідають вас швидше.

  1. пил.

Ми не будемо обговорювати, від куди вона береться. Але притягує і утримує пил електростатичну напругу на поверхні предметів. Це все синтетичні і лаковані поверхні. При полі з підігрівом (див. Фінішна обробка підлоги) застосовуються матеріали не утримують пил. Це велика перевага при хорошій примусової вентиляції але, і не менш великий недолік при природній або повній відсутності вентиляції. Пил легше прибрати з поверхні, ніж витає в повітрі. При теплому полі ефективність вологого прибирання, горазда нижче. Це пов’язано з тим, що вода швидко випаровується. А при вологому прибиранні, саме поверхневий натяг води і має «притягнути» і як-би «приклеїти» пил до поверхні підлоги, що б прибрати її при другому проході вологої ганчірки. На більш короткому проміжку часу ефективність падає в 10 разів.

Також на теплому полі пил суші, а значить і легше. Тепле повітря піднімається з усієї поверхні підлоги і концентрація пилу в повітрі вище, ніж у радіаторів. Той аргумент, що рух повітря над радіатором більше, а значить і більше він піднімає пилу, не витримує критики. Як я вже згадував, пил утримує електростатичну напругу і радіатор без вентилятора не здатний підняти пил з усієї площі підлоги, що не скажеш про тепле поле. Важлива неШвидкість руху пилу, а її концентрація в повітрі.

  1. протяги

Тут потрібно віддати належне теплій підлозі. З протягами він бореться набагато краще. Саме потік теплого повітря, що піднімається з підлоги, збиває легкий, не помітний для нас з вами протяг, що викликає багато неприємних захворювань. Абсолютний переможець у цій категорії. Незаперечна перевага, якщо у вас двері без порогів.

Фізіологія

Тут торкнемося кілька аспектів. Перебувати на теплому полі кілька годин не тільки не комфортно, але і погано для здоров’я, а деяким протипоказано. Хворі вени (варикоз), перепади тиску (гіпертонія), астма і алергія, далеко не повний список протипоказань.

Після важкого трудового дня коли ноги «гудуть», набрякли на теплій підлозі ви не отримаєте полегшення. Додайте сюди звикання нашого організму до теплої підлоги. Адже тепличні умови нікому не йдуть на користь, як дітям, так і дорослим.

Про дітей варто сказати окремо. З роками, кровообіг у людей погіршується, ми стаємо менш рухливі, і нам потрібна більш висока температура для комфорту. У дітей навпаки. Перебуваючи ближче до теплої підлоги і в постійному русі з їх хорошим кровообігом їм не комфортно (чим нижче, тим вище температура). Вони потіють, стають млявими, швидко втомлюються, з’являється сонливість, але не можуть вам пояснити, що з ними відбувається так, як не розуміють цього.

Висновки:

Вибір, звичайно, залишається за вами. І якщо підійти з розумом, то багато недоліків можна перетворити в гідності. Прекрасним рішенням тепла підлога залишається для таких приміщень: всі приміщення в підвалі з вентиляцією, басейни, санітарні вузли, коридори, загальні гостьові кімнати, підсобні приміщення, гараж і навіть сауна, лазня.

Деяких недоліків позбавлені комфортні підлоги. У комплексі з радіаторами або повітряним підігрівом вони створюють більш м’який і гнучкий мікроклімат в приміщенні. Ці комплексні рішення звичайно дорожче і не кожен може собі це дозволити. Тому, роблячи вибір, з двох зол, вибирайте менше.

Тов «телеос-буд» терехов олександр