article 457

139

Всяком случае, прогонит природную робость.

Верба является деревом, поглощающим отрицательную энергию, поэтому она хорошо снимает боль, если прислониться к дереву больным местом. При депрессии, неврозах, истерии к стволу вербы прижимаются либо позвоночником, либо обнимают дерево руками. Обниматься с вербой нужно не более 10-15 минут в день. Если нет возможности ходить к растущему в природе дереву, то можно использовать в домашних условиях небольшие кусочки ствола вербы. В старину таким способом лечили зубную, головную боль, ревматизм, фурункулёз, ангину. Но и кусочки ствола вербы держать на больном месте более получаса не рекомендуется, так как можно потерять много энергии.

Наши предки верили, что если пойти в глухую чащу леса, куда даже в самый ясный день не проникают лучи солнца, отыскать там вербу, сделать из нее дудочку, то ее звучание может развеселить любую «царевну несмеяну».

А еще наши предки сводили на вербу свою болезнь. Для этого страждущий опоясывался соломенным поясом, а потом поздно вечером, скрываясь от людских глаз, шел к молодой вербе и опоясывал ее снятым с себя соломенным поясом и произносил заговор.

Освященную в церкви вербу хранят до следующего вербного воскресенья, как защиту от злых духов и болезней.

Есть еще одно чудесное проявление мистической сущности вербы, называемое верующими одним из божьих чудес. Православные рассказывают о том, что в ночь с 3 на 4 декабря за 15-20 минут до полуночи (а это церковный праздник введения богородицы во храм), покрытые льдом почки вербы стремительно набухают и раскрываются, издавая хорошо слышимые щелчки. Говорят, чем сильнее мороз, тем громче трещит верба.

Бывает, что на некоторых ветках даже появляются листочки. А после полуночи почки снова закрываются – теперь до весны. Многие люди стараются уловить момент и сорвать распустившиеся ветки – они приносят их в местные храмы или ставят в воду дома.

Верба – кустарник или дерево, в народной культуре символизирующее быстрый рост, здоровье, жизненную силу, плодородие. Молодая верба, особенно освященная в вербное воскресенье, защищает от стихийных бедствий, нечистой силы, болезней и т. П., в то время как старая верба считается прибежищем чертей, водяных и других «нечистых» и местом, куда можно отсылать болезни.

Как символ роста верба выступает в заклинаниях, благопожеланиях и др. Ритуалах. Сербы заплетали из вербы венки в юрьев день, «чтобы прибыль в доме росла, как верба весной». Восточнославянские магические формулы типа «расти, как верба», произносимые в вербное воскресенье при битье вербой.

Источник

Каковы лечебные свойства вербы?

Владимиръ

Верба — это цветущая ива. Основное лечебное значение имел хинин, содержавшийся в ее коре. Кора заваривалась, как чай. Отвар использовался против лихорадки. Особенно, в эпоху до изобретения пенициллина и антибиотиков.

Crist

Еще издавна вербу применяли для лечения различных заболеваний . Она обладает вяжущим, кровеостанавливающим, жаропонижающим, мочегонным, желчегонным, противовоспалительным и глистогонным свойствами. Освященную вербу не выбрасывали, применяли для лечебных целей. В наше время верба тоже находит применение в народной медицине.

Выращивание вербы обычно не вызывает больших проблем. Она хорошо растет на влажных суглинках, богатых перегноем и питательными веществами . Какого-то особенного ухода не требует, только весенней обрезки, да и то – по желанию.

Вам понадобится

  1. саженцы вербы, почва, удобрения, лопата, лейка

Инструкция

  • выбирайте для посадки вербы затененные участки, она хорошо растет вблизи водоемов – ручья, пруда, речки. В противном случае это растение нуждается в частых поливах: не реже двух раз в неделю под вербу придется выливать по ведру воды. Исключение возможно только дождливым летом.
  • перекопайте землю в радиусе трех метров. Удалите сорняки, в особенности – корни многолетних трав: осота, сныти, крапивы и др. Выройте яму размером примерно 1 куб. М. Положите на дно кору старых лиственных деревьев, опилки, другой растительный мусор. Обработайте слой каким-либо средством, убивающим вредных насекомых. Поверх коры насыпьте компостной земли или перегнившего навоза. Верба крайне отзывчива на высокое содержание в почве питательных веществ.
  • удобрите двойным суперфосфатом: на одну посадку вам понадобится примерно 25-35 г этого удобрения. Оно благоприятно для развития корневой системы, поэтому игнорировать данный совет не следует. Если сажаете вербу осенью, добавьте в яму калийной селитры, она поможет саженцу благополучно перезимовать. Но в северо-западной части страны предпочтительней все же весенние посадки. Из-за возможности прихода сильных морозов раньше образования устойчивого снежного слоя молодые кусты могут замерзнуть.
  • расправьте корни вербы вокруг холмика, собранного в центре ямы. Удерживая саженцы одной рукой, другой засыпьте плодородной садовой землей. Тщательно утрамбуйте и хорошо полейте. Через неделю (при весенней посадке) кусты тронутся в рост. Это можно будет заметить по набуханию почек или распусканию листвы – смотря в какое время вы пересадили растение.
  • ухаживайте за молодой вербой. Она отзывчива на частые поливы, подкормки азотистыми минеральными удобрениями, а также микроэлементами, внесение жидких органических удобрений и рыхление. Один – два раза за сезон опрыскивайте вербу раствором для отпугивания вредных насекомых. При этом желательно обрабатывать не только крону, но и приствольный круг, так как насекомые могли успеть отложить в землю яйца. Чтобы куст был гуще, пригибайте нижние веточки, пришпиливайте их деревянными рогатинами и присыпайте компостной землей. Они за сезон непременно укоренятся и дадут вербе новые стволы.

Верба! как и когда посадить?

Natusya

Посадка производится весною черенками — частями годовалых прутьев, длиною 25-30 см, срезанных осенью и сохранявшихся до весны в погребе. Черенки размещаются рядами, идущими с юго-востока на северо-запад, при расстоянии между ними 30-40 см и в ряду 10-20 см, что составит от 125000 до 333333 черенков на гектар, при этом на рыхлой почве они втыкаются прямо рукой, а на плотной — в отверстие, сделанное железным стержнем, вровень с поверхностью почвы, не оставляя снаружи оконечности черенка.
Месторасположение: большинство ив светолюбивы и лучше растут на открытых местах, некоторые (ива козья) теневыносливы и нормально растут в полутени.

Почва: подходит разная — песчаная, болотистая, не очень плодородная, щебнистая

Оксана овчарова

Дома не уживется, только в саду

Валентина козерог

Вот она пусть даст хорошие корешочки и до теплой погоды, а потом высадите в грунт, но надо первое время проливать хорошо, только дождитесь корешков очень хороших

Татьяна моисеева(иванова)

Любит очень много воды, а также дает много поросли.

**ел ла**

Недаром есть поговорка: «растет как верба».куда не приткни, всюду прорастет. Нарежьте потолще веточек, поставьте в воду…. Как только даст корешки — посадите.желательно поближе к воде. Удачи вам!

Ёжик

У нас на даче выросла верба из веточки с вербного воскресения. Поросли мы не видели, красивое деревце высотой около 3 -х метров с шаровидной кроной. Водоёма рядом нет, растёт на краю участка.

Верба

Аня бурлак

Они ее посадили для того что бы ты спросила

Лев

Соседи православные? бог не велит делать зло людям. Просто верба живучая и ветки дают в земле корни

Вера

Пересадите в их сад, а им скажите, что вам в саду верба не нужна.

Котопес

На вербное воскресение будет своя верба! но обстригайте во время! она по 3-4 метра за сезон ростет! не хуже чем ива красивое дерево оберег от злого как и рябина!

Вера

Пересадите в другое место если мешает

Лика

Верба приживается и без корней. Православие тут ни при чем. Дерево в саду всегда красиво.

Верба дала корни и листочки, может посадить? она красивая вообще?

Надежда надин

От вербы в саду только одни головняки будут, полно всяких мошек-блошек, сережки нападают — убирать кому? было у нас такое чудо природы! лучше любоваться в лесу, да и повод лишний раз посетить лес в канун вербного воскресенья…

Александра шейко

Верба — дерево. . Посадите конечно. Но в будущем посадите ее на улице, лучше за городом

Лесная

Посадите где-нибудь за забором, не в саду. Красоты в ней никакой нет.

Roller.

Уж верба вся пушистая

Раскинулась кругом;

Опять весна душистая

Повеяла крылом…. Так писал об этом дереве символе весны в россии афанасий фет…

Надежда кузнецова

Посадите но за забором. Это обыкновення ивняк

Я не знаю

Верба — виды ивы. Чаще вербой называют ивуАгніца твоя ісусе татіяна кличе веліім гласом, тобі жениші мій люблячий, і шукаючи стражду і сраспінаюсь, і спогрібається хрещенням твоїм, і муки приймаю тобі заради, яко та царствую з тобою, і вмираю надію маючи на тебе, яко та живу у тобі. Але яко жертву непорочну прийми мене з любов’ю пожершуються. Тоя молитвами христе боже спаси душа наша.

Кондак, глас 4

Світле у стражданні своїм восія страстотерпице, від кровей своїх сповнена. Яко червона голубиця, до неба возлете татіяно. Молі повсякчас за чтущія тя.

———

Бібліотека російської віри

Свята мучениця татіана. Ікони

На іконах свята мучениця татіана зображується в зростання або по пояс. У правій руці вона тримає хрест-звичайна деталь на іконах святих, які прийняли мученицьку смерть за христа.

Храми в ім’я святої мучениці татіани

Старообрядницьких храмів, освячених в ім’я мучениці татіани, немає. Також немає відомостей про збережені дораскольних церквах в ім’я святої мучениці татіани. Татіанінскіе храми більш пізнього періоду існують в москві при мгу (побудований в 1833-1836 рр.), у владивостоці при при двгту (побудований в 2000 р.), в туринській слободі свердловської області (побудований в 2003 р.), в с. Бобрава бєлгородської області (побудований в 2004 р.), в луганську (побудований в 2007-2010 рр.), в одесі (побудований в 2006 р.) і у варшаві при чоловічій гімназії (побудований між 1820 і 1823 рр.).

Свята мучениця татіана (тетяна) жила в кінці ii – початку iii століття в римі. з дитинства вона виховувалася в християнській вірі, відрізнялася чеснотою і працьовитістю. Вона прийняла мученицьку смерть після того, як відмовилася поклонятися язичницьким богам. У росії свята тетяна є покровителькою студентів. Вважається, що молитва, звернена до мучениці, допомагає не тільки в навчанні, але і в службових справах, сприяє кар’єрному зростанню. Свята є захисницею всіх жінок з ім’ям тетяна.

Як ікона захистить вас і ваших близьких
Перш за все, свята мучениця тетяна – покровителька студентства. Якщо ви отримуєте вищу освіту, або хтось із знайомих, або ваші діти – свята тетяна ваша перша помічниця. Навіть якщо до святої тетяни звернеться абітурієнт – це буде дуже вірне звернення. Так що, перед залікової або екзаменаційної сесією, крім знань добре підкріпити свою удачу на іспиті заступництвом святої покровительки, і якщо ви або ваша дитина вирішила отримати вищу освіту – придбайте цю ікону. Це буде дуже до речі і в якості подарунка новоспеченому студенту, як нагорода за вступ до вузу. І, звичайно, свята тетяна-заступниця і покровителька всіх тетян, і їм добре б мати свою іменну ікону.
В чому допомагає ікона
У 1755 році 25 січня (за новим стилем) в тетянин день імператриця єлизавета петрівна підписала указ «про заснування московського університету», тим самим назавжди з’єднавши ім’я святої тетяни і майбутніх магістрів і бакалаврів.
Студенти мду ім. М.в. Ломоносова, при якому давно існує будинковий храм святої тетяни, що належить подвір’ю патріарха московського і всієї русі, неодмінно і в більшості своїй перед здачею іспиту або при проблемах із засвоєнням предмета, матеріалу приходять поговорити і попросити її про молитовну допомогу перед богом. Якщо ви або ваші діти і близькі готуються отримати вищу освіту – обзаведіться цією іконою. Свята тетяна дійсно сильно благоволить до студентів. Автор цих рядків добре знайомий зі студентством і дійсно, молоді друзі кажуть, що свята тетяна допомагає, але, правда, в тому випадку, коли студент хоч крапельку готовий – ледарям свята протегувати не буде, а ось допомогти здолати важкий предмет або підтримати на іспиті, щоб з переляку не забути вивчене, – завжди допоможе!
Як молитися перед іконою
Тропар, глас 4
Агніца твоя, ісусе, татіана кличе веліім гласом: тобі, женише мій, люблю і тобі шукаючи страдництво і сраспінаюсь і спогрібається хрещенню твоєму і стражду тобі заради, яко да царствую в тобі і вмираю за тебе, та й живу з тобою, але яко жертву непорочну прийми мене, з любов’ю пожершуюся тобі: тоя молитвами, яко милостивий, спаси душі наша.
Кондак, глас 4-ий
Світло в стражданні твоєму возсіяла єси, страстотерпице, від кровей твоїх пекла, і яко червона голубиця до неба возлетіла єси, татіано. Темже молі повсякчас за чтущія тя.
Молитва
О, свята мучениці татіано, наречене найсолодшого нареченого твого христа! агнице агнця божественнаго! голубиці цнотливості, пахуче тіло страждань яко одягом царськими ковдяла, до ликом небесним сопрічтенная, радіє нині у славі вічній, від днів юності служительці церкві божого, цнотливість дотримала і паче всіх благ господа полюбила! тобі ми молимося і тебе просимо: внемли поданням нашим сердечним і не відкидай молінь наших, подай чистоту тіла і душі, вдихни любов до божественних істин, на шлях доброчесний введи нас, ангельське охорона випроси у бога нам, наша рани і виразки уврачуй, юність захисти, старість безболезненну і безбедну даруй, в смертнем годині помози, поминай наша скорботи і відраду даруй, відвідай нас сущих у в’язниці гріха, на покаяння настави скоро, возжи полум’я молитви, не прости нас сірих, так славяще страждання твоя, возсылаем хвалу господу, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Свята мучениця алевтина, також відома як валентина, була зарахована до лику святих ще в перші століття поширення християнської віри. Була вона звичайною, але глибоко віруючою жінкою, яка відмовилася від язичницьких богів і знайшла умиротворення і спокій в молитвах до істинного бога. Ікона святої алевтини є в багатьох православних храмах.

Мирської шлях мучениці

У життєписах святих мучеників збереглося лише невелика згадка про алевтину. Це була молода жінка, яка проживала на території підкореного римлянами єгипту приблизно в кінці iii – початку iv століття н.е. В ті часи провінцією єгипет управляли призначені з самого риму прокуратори, нерідко вони мали більшу владу, ніж сам імператор і тому могли творити на підлеглих їм територіях будь-які злодіяння. Життя алевтини припало на правління римського імператора максиміна ii галерія (305-313 рр.).

Свята мучениця алевтина (валентина)

Імператор цей був відомий своєю жорстокістю і невпинними спробами викорінити християнське вчення у всій римській імперії. Християни піддавалися всіляким тортурам і знущанням. Саме в ті часи вперше виникла ідея віддавати непокірних на розтерзання звірам. Відмовлялися від поклоніння язичницьким монументам і принесення жертв чекали виснажливі роботи в каменоломнях, роки ув’язнення і смерть.

Алевтина була однією з тих, хто не зміг піти проти своєї віри. За однією з версій вона, її сестра хіонія і мученик павло були приведені в кесарію палестинську, де їх піддали мукам. Обидві сестри зберегли віру і були спалені на багатті як нерозкаяні злочинниці, мученик павло знайшов смерть від меча. Відбулася ця подія близько 308 року н.е.

Згідно з іншою версією, алевтина і її подруги по нещастю павла і еннафа були спіймані і засуджені як проповідують християнську віру. Жінки були поміщені в каменоломні. Язичники не втрачали надію повернути відреклися від богів нечестивець під заступництво марса, юпітера і венери.

У зв’язку з цим християнкам було запропоновано зректися своєї віри, натомість їм була обіцяна свобода і життя. Першою на допит була викликана жінка. Жінка відмовилася відрікатися від своєї віри, за що і була суворо покарана. Тіло її було піддано катуванню батогами, після чого залишено на розтерзання натовпі.

Доля алевтини була ще більш незавидною, мученицю привели в язичницький храм, де вона повинна була принести жертви богам. Але замість того щоб виконати наказ мучителів, алевтина повернулася спиною до жертовного вівтаря і кинула в нього камінь. Жінка була побита, після чого страчена. Ця ж доля спіткала і мученицю павлу, також відмовилася поклонятися язичницьким богам. 23 (10) лютого 308 року мученицям відрубали голови.

Що зображено?

Свята алевтина кесарійська зображується в православній іконографії як жінка з дещо виснаженими рисами обличчя. Голова її покрита світлим покривалом, сама вона одягнена в помаранчеві, іноді темно-червоні шати. У правій руці вона стискає хрест, ліва рука захована під вбранням.

Мучениця алевтина здавна славиться заступницею жінок з іменами валентина і алевтина. До ікони мучениці звертаються всі, кому потрібна допомога і підтримка в сімейних або робочих справах. День святкування — 29 (16) липня. Саме в цей день потрібно прийти до церкви і, вставши біля ікони алевтини, випросити її благословення на все, що турбує людське серце.

На зорі християнства пролилося безкрає море крові через утвердження нової віри. Загинуло багато невинних чоловіків і жінок. Серед них були щирі серцем і чисті духом, самовіддано чинили опір гонінням і тортурам язичників. Згодом ці людиБули зараховані до лику святих.

У даній статті мова піде про святу мученицю іулії карфагенської, її житії і чудеса, що виділяються іконою.

Житіє

Існує два перекази, лише окремими фрагментами повторюють один одного. По одному з них свята іулія (або юлія) народилася в карфагені, в знатній родині. Вона росла слухняною, красивою, розумною і чуйною дівчинкою. Старанно молилася і читала святе письмо. Коли в 439 році місто було захоплене вандалами, десятирічну дівчинку взяли в полон, а незабаром продали в рабство торговцю-сирійцю євсевію. Незважаючи на своє становище, іулія знайшла свободу всередині себе і почала сумлінно працювати. Господар її був язичником і не раз сперечався з дівчиною, просячи звернутися в язичництво. Іулія ж була віддана христу. Вона продовжувала гаряче молитися, з дозволу самого євсевія зрідка читала святе письмо.

Так минуло кілька років. Одного разу господар навантажив корабель різними товарами, взяв дівчину з собою (в якості талісмана, що оберігає від бід) і відправився в галію, багату тоді країну. Євсевій наказав висадитися на корсиці (поблизу міста нонца), де приносили бика в жертву язичницьким богам. Він вирішив приєднатися до свята. Юна християнка ж попросила залишитися на кораблі. Вона плакала про те, що так багато людей живе в омані.

Коли місцевий губернатор фелікс саксо дізнався про рабиню-християнку, він напоїв євсевія. Після того як гість заснув, за наказом фелікса іулію спустили на берег. Губернатор наказав юній діві принести жертву богам. Сміливий відмова привів в сказ фелікса. І юлію тут же засудили до смерті через жорстокі тортури. Дівчині розбили обличчя в кров, тягали за волосся, а потім розіп’яли. Під час катувань іулія шепотіла молитви. Вона не пручалася, а смиренно прийняла свою долю. На останньому подиху з вуст мучениці вилетіла голубиця як символ чистоти і непорочності. До тіла дівчини після її смерті не доторкнулися ні птах, ні звір.

Саме такої версії житія святої іулії дотримуються священнослужителі в єпархії міста аяччо.

Інша версія

За другою версією, яка також вітається корсиканцями, іулія була уродженкою міста нонца і сучасницею святої девоти (близько 303 р.). За відмову поклонитися язичницьким ідолам і принести їм жертву дівчину катували, а потім вбили. Їй відрізали обидві груди і скинули їх зі скелі. У місці, куди вони впали, відкрилися два цілющих джерела. Після цього розлючені кати прив’язали святу іулію до смоковниці, де вона і померла від болю. В цей час з вуст діви вилетіла голубка. Цей момент точнісінько повторює попередню версію житія мучениці.

Ікона

Ікони із зображенням святих несуть в собі духовну цінність. Вони захищають, оберігають і допомагають віруючим у важких ситуаціях. Багато жінок з ім’ям юлія і не тільки звертаються до образу мучениці. Він є символом незламної віри і цнотливості. Існує кілька варіантів втілення образу діви іулії.

Корсиканська версія житія знайшла пряме відображення в іконографії. Святу мученицю іулію зображують розіп’ятою на хресті, з відрізаними сосцями. Прикладом цього служить полотно, що відноситься до 16 століття. Воно збереглося до наших днів і знаходиться в церкві святої мучениці в місті нонце. Там же можна поклонитися і статуї християнської діви. За словами місцевих духівників, образ є чудотворним. Кожен, хто звертається до нього з щирою молитвою, отримує благословення і допомогу.

На православних іконах свята іулія традиційно представлена зі святим писанням (або розп’яттям в руці). Зустрічаються і так звані сімейні образи, на яких мучениця зображена разом з іншими владиславом, князем сербським, св.надією римською, отроковицею, преп. Давидом солунським). Також народними умільцями запропоновано кілька варіантів виконання ікон. Справжніми шедеврами вважаються іулії, вишиті бісером. Характерними моментами тут є білий одяг як символ чистоти і невинності діви і сповнений мужності погляд.

Все популярнішими стають або медальйони. Вони виготовляються ювелірами зі срібла і золота і є духовними оберегами віруючих. Зазвичай це зображення лику святої іулії. До рідкісних з них відносяться ювелірні образи мучениці в руках ангела-хранителя.

Шанування

Корсиканську мученицю в нонці шанували з моменту її жорстокого вбивства. Для цього недалеко від міста було побудовано святилище (або санктуарій). Однак у 734 році воно було зруйноване варварами. Крім того, на острові відкриті святі джерела, до яких стікаються місцеві паломники з проханнями про зцілення і захист.

День святої іулії на корсиці святкується щорічно. Сама мучениця, згідно з декретом священної конгрегації обрядів від 5 серпня 1809 року, вважається покровителькою острова.

Мощі

По одному з переказів, тіло мучениці було виявлено ченцями острова горгони і поховано в їх монастирі. До цього до них з’явився ангел і повідав про страждання дівчини і її подвиг заради віри христової.

Набагато пізніше святі мощі були перенесені в місто брешіа на півночі італії. Щорічно сюди приїжджають тисячі віруючих, щоб вклонитися святій іулії карфагенської і попросити про допомогу. Тут же можна придбати ікони мучениці. За словами священнослужителів, вона протегує матерям і хворим дітям.

Молитва

До образу святої іулії в молитві можуть звернутися абсолютно всі, хто потребує допомоги і зцілення. У православних джерелах можна знайти тропар на честь мучениці. Його часто прикріплюють до іменних ікон. Також закликання святої можливо за допомогою спільної молитви:»моли бога про мене, свята угодниця божа мучениця іулія, яко аз старанно до тебе вдаюся, швидкої помічниці і молитовниці про душу мою». Саме після цієї частини звернення до святої за православним звичаєм належить читати тропар.

Чудеса

За переказами, на місці поховання карфагенської мучениці з-під каменю пробилося цілюще джерело. Він створив чимало чудес: сліпим допоміг прозріти, глухим — почати чути, немічним — встати на ноги, безплідним жінкам — народити. Чудеса відбуваються і сьогодні. Їх виливає святий образ іулії в храмі, побудованому багато століть назад на місці розп’яття мучениці.

Місто сент-жюлі в канаді, провінції квебек, названо на честь святої іулії карфагенської. Також її ім’ям названо астероїд, який був відкритий в 1866 році.

У православній традиції шанують ще одну мученицю на ім’я іулія. Вона є однією з семи святих дів, які були втоплені в озері після жорстоких тортур за христову віру. Пізніше їх тіла були спалені язичниками. Свята іменується анкірської (або коринфської) за місцем народження. День її пам’яті відзначають 31 травня і 19 листопада за новим стилем.

У 7-8 ст. Церква на місці поховання мучениці занепала і була частково зруйнована. Жителі корсики вирішили побудувати новий храм на честь святої іулії. Вони зібрали каміння, пісок, цеглу і залишили їх на місці, яке вибрали для зведення будівлі. Але вночі напередодні закладки фундаменту чиясь незрима рука перенесла всі матеріали до підніжжя старої церкви. Дивуючись, люди повернули все на нове місце. Але наступної ночі сталося те ж саме. Згідно з переказами, сторожа спостерігали, як пресвітла діва перевозила матеріали на білих волах. Люди зрозуміли, що свята іулія не бажає будівництва храму на новому місці. А тому місце її поховання було розчищено і зведена нова церква на честь мучениці.