Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

124

Прямим призначенням льоху служить продовження терміну придатності врожаю незалежно від пори року і погодних умов за вікном. Найважливішим фактором, відповідальним за створення оптимального мікроклімату, служить вологість в погребі. Для отримання хороших умов зберігання продуктів її показники повинні бути стабільними і не виходити за допустимі рамки.

Підвищена вологість в погребі є причиною зниження терміну придатності продуктів. Приведення даного параметра до нормативних значень є важливим завданням, вирішення якої необхідно для збереження врожаю.

вплив на мікроклімат і нормативні значення

Будівництво льоху є досить складним завданням, що вимагає комплексного підходу. При його зведенні необхідно враховувати величезну кількість факторів і орієнтуватися на будівельні норми, в іншому випадку отримати якісну споруду навряд чи вдасться. Основними критеріями, які впливають на збереження продуктів харчування, служать вологість і температура. Саме ці два параметри є головними і повинні підтримуватися на певному рівні.

Згідно нормативної документації оптимальними умовами в погребі вважаються:

  • вологість в межах 85-90%;
  • температура в районі 2-5 градусів.

Подібне співвідношення основних показників є найбільш сприятливим для продовження терміну придатності врожаю. При цьому воно повинно дотримуватися цілий рік незалежно від зовнішніх факторів. Порушення балансу миттєво позначається на мікрокліматі приміщення.

Підвищена вологість в погребі призводить до зміщення точки роси всередину приміщення. При цьому в нормальних умовах вона повинна знаходитися за його межами. Наслідком подібного процесу служить утворення конденсату, який покриває всі поверхні і сприяє розвитку вогкості. Цвіль, затхлість повітря, гниття продуктів і корозія стелажів — ось лише мала частина тих проблем, до яких може привести надлишок вологи.

Підвищення температури робить повітря більш сухим, що також не приносить нічого хорошого. Різке зниження рівня вологи і зростання термічних показників робить негативний вплив на продукти, висушуючи їх в 2 рази швидше. Тому температура і вологість в погребі повинні бути постійними, а також перебувати в рамках, передбачених технічною документацією.

Причини

Контроль вологості і її підтримання в певних межах є досить не простим завданням. Порушити хитку рівновагу між основними показниками дуже легко. Найменші недоліки при проектуванні або нехтування технологією будівництва позначаються на характеристиках приміщення. Найбільший вплив на мікроклімат в погребі надає:

  • тип грунту;
  • розташування;
  • якість гідроізоляції;
  • якість термоізоляції;
  • стан вентиляційної системи.

Висока вологість в погребі може бути наслідком його побудови в невідповідному грунті. Кожен вид грунту має свій коефіцієнт теплопровідності. Чим вище його показники, тим менше грунт може протистояти термічному впливу. Причому подібне твердження істинно не тільки по відношенню до підвищення температури, але і до її зниження. Грунт з високою провідністю досить швидко промерзає. Холодне повітря досягає льоху, сприяючи різкому зниженню температури повітря в ньому. Суглинок і глина є поганою основою для зведення об’єкта, а супіщаник і піщаник вважаються хорошим грунтом його споруди.

Дисбаланс основних показників може виникнути при неправильному розташуванні льоху. Якщо споруда знаходиться недостатньо глибоко під землею або поблизу джерел води. В такому випадку, вона швидше буде прогріватися влітку, і промерзати взимку. Для нейтралізації подібних явищ її необхідно поглибити хоча б на 0,5-1,0 метра. Ще одним варіантом може бути спорудження льоху безпосередньо під житловим будинком. В такому випадку тепло з його опалювальної частини буде проникати крізь стелю, сприяючи змішанню точки роси.

Підвищена вологість повітря в погребі може бути результатом поганої гідроізоляції. Під час сезону дощів, вода просочує землю і у відсутності захисного шару або його порушення може просочуватися крізь цегляну кладку всередину приміщення. При цьому кількість вологи, яка надходить в льох, залежить від площі не захищеної ділянки і інтенсивності підмивання стін. Вирішити подібну проблему можна лише шляхом проведення робіт з нанесення гідроізоляційного шару на зовнішню поверхню об’єкта.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Якість термоізоляції також відіграє важливу роль для створення оптимальних умов в погребі. Якщо він розташований в глиняних грунтах, знаходиться недостатньо глибоко під землею або облаштований безпосередньо під будинком, то порушення балансу між температурою і вологістю уникнути не вдасться. Виправити ситуацію можна тільки шляхом створення додаткового теплоізоляційного шару, який монтується на стелю або стіни.

стан вентиляційної системи

Вологість в погребі повинна бути завжди однаковою. Найбільш значущу роль в процесі виведення надлишків підігрітого повітря грає стан вентиляційної системи. Добре працююча витяжка здатна нівелювати більшу частину негативних факторів, які призводять до порушення мікроклімату в ньому. Робота будь вентиляційної системи побудована на природній циркуляції повітряних мас, які при нагріванні піднімаються вгору, а після свого охолодження опускаються знову до підлоги. Особливо чітко подібна властивість простежується в замкнутому просторі, яким є льох.

Важливо! згідно нормативної документації через систему вентиляції щогодини має надходити не менше 150-180 м.куб. Свіжого повітря. Подібний показник дає можливість не тільки прибрати вологість в погребі, а й частково нормалізувати температурний режим.

В процесі нагрівання, повітря вбирає в себе частинки рідини і піднімається до стелі разом з ними. При цьому холодний повітряний потік опускається на дно приміщення. Таким чином, створення вентиляційної системи припливно-витяжного типу здійснюється виходячи з різниці температури повітря всередині льоху і безпосередньо за його межами.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Зменшити вологість в погребі з невеликою площею до 10 м. Кв. Можна шляхом застосування природної вентиляції. Принцип її функціонування полягає в організації гарної циркуляції повітря на основі фізичних властивостей повітря. Виводить канал встановлюється біля самої стелі, забезпечуючи виведення підігрітих вологих повітряних мас. Вступний отвір монтується у самої підлоги за 10-15 см до його поверхні. Причому обидва воздуховода розташовуються в різних кінцях кімнати. Така схема установки дозволяє організувати відмінний повітрообмін всередині кімнати.

Позбутися підвищеної вологості в погребі площею більше 10 м. Кв. Можна тільки з використанням примусових систем вентилювання. Принцип їх роботи заснований на застосуванні спеціальних витяжних вентиляторів, що збільшують природну циркуляцію повітря.

Для приведення показників температури і вологості в норму, параметри льоху повинні відповідати всім необхідним стандартам. Наявність протікання, погана термоізоляція і неправильне територіальне розташування робить негативний вплив на мікроклімат в приміщенні. Тому подібні проблеми необхідно усувати ще на етапі проектування і проводити будівельні роботи згідно з нормами, зазначеними в снип.

Вологість і температура повітря є визначальними параметрами, від величини яких залежать умови зберігання продуктів. При цьому домогтися оптимального співвідношення між цими показниками досить не просто. На кліматичні умови всередині льоху впливає величезна кількість факторів, серед яких особливе місце займає функціональність вентиляції.

Вологість в підвалі заподіює безліч проблем власнику будинку: від несприятливого мікроклімату до тріщин у фундаменті. Згідно снип, вологість в підвалі не повинна перевищувати 65-75%. Тільки тоді можна говорити про здорову атмосферу, сприятливою для людини і безпечною для будматеріалів. Якщо ж на стінах підвалу з’являються темні плями, на підлозі і стінах накопичується конденсат, а в повітрі стоїть запах вогкості, можна з упевненістю сказати, що ви зіткнулися з підвищеною вологістю в підвалі.
Основні причини порушення показників вологості в цокольних приміщеннях:

    1. слабка гідроізоляція фундаменту.

Відсутність якісної гідроізоляції призводить до капілярного просочування грунтових і талих вод крізь бетонну основуУдома. Виявити проблеми з гідроізоляцією просто: всі стіни підвалу однаково сирі, мокрі плями утворюються завжди в різних місцях.

    1. тріщини в стінах.

Іноді вологість в підвалі підвищується через порушення цілісності підстави будинку. У фундаменті з’являються тріщини, крізь які вода просочується в будинок. В такому випадку вогкість накопичується завжди на одних і тих же місцях. У деяких випадках тріщини видно неозброєним оком.

    1. відсутність ефективної вентиляції приміщення.

Одна з найчастіших причин, що викликають підвищену вологість в підвалі. Через заглибленого положення цоколя, відсутності в ньому щілин і повітропроводів, природна вентиляція не забезпечує повноцінний повітрообмін. У підвалі накопичується вуглекислий газ, повітря застоюється, вологість підвищується, а через температурні перепади випадає конденсат.

    1. протікають системи інженерних комунікацій.

Якщо в підвалі розміщені каналізація, труби гарячого і холодного водопостачання, перед тим, як прибрати вологість в підвалі, рекомендується перевірити їх цілісність. Часто підтікає трубопровід стає причиною підвищеної вологості.

Наслідки вогкості в підвалі

Чому, коли власник будинку стикається з вогкістю в підвалі, він починає бити тривогу? які наслідки тягне за собою підвищення вологості на цокольних поверхах і наскільки вони небезпечні?
Якщо значення вологості в підвалі піднялося вище, зазначеного в снип, відбувається наступне:

  1. на стінах, підлозі, стелі утворюється конденсат.
  2. дерев’яні конструкції, обробка на основі паперу, крейди, глини починає вбирати зайву воду з повітря, розбухає, змінює свою структуру, через якийсь час починаються процеси гниття, дерев’яні опори втрачають свою міцність, перетворюються в труху.
  3. намокає теплоізоляційний матеріал-різко знижується теплоеффектівность об’єкта, підвал починає промерзати і обмерзати в холодну пору року.
  4. створюються сприятливі умови для росту цвілі і розвитку хвороботворних мікроорганізмів.
  5. якщо в підвалі зберігається сільськогосподарська продукція, розвиваються гнилі та інші плодові хвороби.
  6. конденсат, що накопичується на металевих поверхнях, викликає їх корозію, наскрізна іржа може повністю зруйнувати металоконструкцію менше, ніж за рік.
  7. вода руйнує ізоляцію проводки і викликає коротке замикання, порушуються норми пожежної безпеки, завжди є ризик загоряння.
  8. через постійну вогкості починається прискорене руйнування фундаменту, бетон кришиться, втрачає свою міцність і здатність витримувати високі навантаження, будинок починає осідати, викривляються стіни, можуть «поповзти» тріщини.

Підвищена вологість в підвалі призводить до значного скорочення терміну служби всього будинку, створює небезпечний для здоров’я людини мікроклімат. Як з нею впоратися?

Як прибрати конденсат і вологу в підвалі?

Щоб впоратися з вологістю в підвалі, слід усунути причину її появи. Знайти і закрити тріщини в фундаменті (якщо вода просочується через них), перевірити внутрішню і зовнішню гідроізоляцію, оновити інженерні комунікації.

Другим кроком стає осушення підвалу і установка ефективної вентиляції. Це захистить від підвищення вологості в підвалі в майбутньому. Використовується різне обладнання, що працює на електриці або рідкому паливі, наприклад, іч осушувачі, теплові гармати. Вони швидко справляються із завданням, але без пристрою хорошою примусової вентиляції вологість в погребі вже через добу знову підвищиться.

Тому необхідно встановити припливно-витяжне вентиляційне обладнання. Зазвичай боротьба з вологістю в підвалі ведеться вже після завершення будівельних робіт, коли немає можливості створити якісну централізовану вентиляційну систему, захоплюючу всі приміщення в будинку, включаючи підвальні. І для здешевлення витрат і спрощення монтажних робіт, рекомендується підібрати «локальне» рішення: обладнання, що працює тільки в підвалі.

Одночасно і осушують повітря і забезпечують його здорову циркуляцію повітряні вентиляційні системи. Вони працюють в конкретному приміщенні, не вимагають складного підключення. Принцип роботи пристроїв наступний: прилад забирає свіже вуличне повітря, фільтрує і нагріває його, потім за допомогою вентилятора подає в підвал. Відпрацьовані гази при цьому виводяться через спеціально передбачене вихідний отвір.

При всіх перевагах подібної вентиляції, у неї є недолік – вона споживає велику кількість електрики. А якщо обладнання працює на дизелі, то ще й утворюється шкідливий для людини і навколишнього середовища вихлоп. Екологічна і дешева альтернатива – використання приладів на сонячній енергії.

Боротьба з підвищеною вологістю в підвалі: ефективно і недорого

Повітряні сонячні колектори відносяться до пристроїв примусової вентиляції і працюють за вище описаним принципом. Але при цьому вони:

  • автономні: не вимагають підключення до електромережі,
  • екологічні: не утворюють шкідливих вихлопів,
  • економічні: в процесі роботи не витрачають ніяких платних енергоресурсів.

Прилади автоматично включаються кожен раз, коли на панель потрапляє сонце і починають «продувати» підвал, одночасно осушуючи його. Вологість в підвалі нормалізується без будь-яких додаткових фінансових витрат з боку власника будинку.

Підвали, особливо у старих будинків, як правило, надмірно вологі.

Хто копав колодязь або котлован, той знає, що часто на стінках базової ями з’являються окремі краплі води. Винятком є сухий скелястий грунт і деякі височини місцевості.

Дуже часто з небажаною вологою в підвалі стикаються домовласники гірських районів, в яких вода має тенденцію проникати в підвал через підлогу (мова йде про так званому гідростатичному тиску). У всіх будівлях гірських районів відносна вологість підвальних приміщень вище, ніж в кімнатах нагорі.

Нескладні методи осушення.

При надмірній вологості необхідна інтенсивна вентиляція приміщень.

Від надмірної вологості в льохах і підвалах можна позбутися, наприклад, якщо встановити водостоки, застосувати систему дренажування, а можна просто відкачувати воду в міру її надходження. Крім того, непоганим способом є гідроізоляція приміщення, зокрема, стін, підлоги підвалу або льоху. Важливо врахувати, що при надмірній вологості необхідна інтенсивна вентиляція приміщень. Деякі домовласники використовують електричні осушувачі повітря.

Крім цих методів, існують більш радикальні рішення, які застосовуються, наприклад, для ліквідації наслідків повеней. Йдеться про встановлення інтенсивних джерел тепла, зокрема, мікрохвильових обігрівачів.

Використання дренажних систем в різних умовах

Метод, який не вимагає інвестицій, тільки ручна праця у вигляді об’ємних і точних розкопок. Принцип роботи дренажу полягає у відведенні води за переділи льоху в спеціально викопану яму або загальну каналізацію, якщо така є.

Як правило, на будівельних майданчиках працює механізована техніка, виривається рів шириною як у ковша екскаватора, котлован заповнюється великими каменями, на які накладається більш дрібна галька, а верхній шар (близько п’яти сантиметрів) заповнюють глиною.

В даний час найчастіше використовують перфоровані дренажні труби, які укладають на дно траншеї, після засипають її грубозернистим піском і закривають грунтом.

Хімічний метод осушення

Мова йде про насичення цегляної кладки або стін приміщення хімічним просоченням. У стінах проробляють (з двох сторін) отвори діаметром близько 30 міліметрів з ухилом по діагоналі, отвори очищають стисненим повітрям, далі під тиском впорскують в отвір хімічні речовини, які запобігають просочування води. Як правило, гідроізоляційними речовинами є синтетичні або силіконові смоли з певними хімічними добавками.

Використання інтенсивних джерел тепла

Метод включає в себе випромінюючі інфрачервоні або електричні панелі, дизельні або газові агрегати. Спосіб дуже дорогий, так як установки споживають енергію, а обладнання працює на паливі, тому метод застосовується тільки в надзвичайних ситуаціях.

При роботі обладнання, як правило, відбувається локальне підвищення температури стін, відповідно, вода починає випаровуватися. Після проведення інтенсивних заходів, як правило, приміщення вентилюють доступними способами.

Практичні поради: як висушити льох: позбутисяВід вогкості, конденсату, цвілі

Підвищена вологість в погребі з’являється з різних причин. В першу чергу необхідно з’ясувати, чому вона підвищилася, вжити заходів до усунення, а потім привести її до норми. На останньому етапі-при необхідності, провести дезінфекцію. У будь-якому випадку, без правильно організованої вентиляції та гідроізоляції проблема буде з’являтися знову і знову. Тому перед тим як просушити льох, перевіряйте чи не забилися вентиляційні труби, чи не постраждала гідроізоляція.

Запобігаємо появі вогкості

Як завжди, цю «хворобу» простіше (і дешевше) запобігти, ніж лікувати. Вирішується все ще на етапі проектування:

  • матеріал стін і підлоги повинен мати низький ступінь гігроскопічності, погано проводити воду як в рідкому, так і в газоподібному стані. Кращий з цієї точки зору — високомарочний бетон — від м400 і вище. Але він будує чимало. Можна в звичайний м200 або м250 додати спеціальні речовини, що підвищують водовідштовхувальні властивості.
  • якщо грунтові води близько або навесні/восени їх рівень значно підвищується, необхідна зовнішня гідроізоляція. На стіни зовні наносять рідкі склади (краще) або наплавляють рулонні (дешевше, але менш ефективно).
  • якщо льох будується на схилі, вище нього необхідно укласти в грунт дренажну трубу, яка буде відводити стікають по схилу опади.
  • навколо льоху (або будівлі, під яким він знаходиться) роблять вимощення, яка відводить опади, що стікають з даху.
  • усередині льоху в протилежних кутах має бути дві вентиляційні труби діаметром не менше 125 мм.одна з них закінчується на рівні підлоги — на 10 см вище. Через неї надходить повітря з вулиці або приміщення (припливна труба). Друга закінчується майже під стелею — на 10 см нижче його рівня. Це витяжка. Вентиляційні труби на вулиці повинні бути закриті парасольками, щоб в них не потрапляла листя і опади. Витяжна труба (та, яка закінчується біля стелі) повинна бути вище і на ній краще встановити дефлектор — для активізації тяги. Її можна пофарбувати в чорний колір: за рахунок нагріву від сонця тяга повинна бути краще. Ще одна тонкість: щоб тяга була хорошою, вентканали з природним рухом повітря повинні бути прямими. Якщо необхідно зробити відведення в сторону, його кут нахилу повинен бути не менше 60° щодо горизонту, довжина похилої ділянки не повинна перевищувати 100 см.
  • між приміщенням, розташованим зверху і підвалом повинна лежати пароізоляція, що запобігає проникненню вологи як з підвалу, так і в підвал.

Досліджуємо покриття в погребі

Дуже часто в погребі підлогу роблять земляний. Часто він і є джерелом надмірної вологості. Через нього волога, що міститься в грунті потрапляє всередину. Щоб зменшити вологість в погребі, потрібно земляну підлогу вирівняти, утрамбувати і застелити товстої поліетиленовою плівкою. Можна використовувати руберойд, але він частіше рветься. Хоч і здається більш міцним, але ламається через меншу еластичності.

Зверху на плівку насипати пісок або землю не потрібно. Іноді в підвалі виявляється велика кількість води (випадкове підтоплення). Тоді плівку просто виймаєте, вода йде частиною в грунт, частиною випаровується через вентиляцію. Після того, як вогкість пішла, можна знову підлогу застелити. Якщо ж зверху виявиться земля або пісок, вам потрібно буде колупатися в цій рідині, добуваючи плівку.

Якщо після укладання плівки рівень вологості в погребі знизився, значить ви знайшли причину. Можна залишити все як є, тільки періодично міняти «настил», а можна зробити бетонну підлогу з повноцінною гідроізоляцією. Вибір за вами. Щоб плівка не рвалася, коли по ній ходять, збийте дерев’яні щити і киньте їх на підлогу.

Потрібно поліпшити гідроізоляцію

Друга причина, по якій в підвалі підвищується вологість — недостатня ступінь пароізоляції або гідроізоляції стін. Це зазвичай зустрічається якщо льох викладений цеглою особливо-силікатним. Матеріал дуже гігроскопічний і добре пропускає пари води. Вони осідають краплями на стелі і всіх предметах.

Проблему можна вирішити, якщо зробити хорошу зовнішню гідроізоляцію: відкопати стінки і нанести бітумну мастику в два шари. Раніше обмазували смолою, але мастика ефективніше і простіше в обігу.

Але земляні роботи — далеко не завжди в радість, та й не завжди стінки можна відкопати. В цьому випадку можна зробити внутрішню гідроізоляцію стінок льоху. Для цього існують просочення на основі цементу: «пнетрон», «кальматрон», «гідротекс» і т.п. Вони проникають на глибину до півметра в товщу матеріалу (бетону, цегли і т. П.) і блокують капіляри, по яких просочується вода. Водопроникність знижується в рази. Єдиний їх мінус-ціна. Але вони дійсно ефективні.

Всі ці заходи допоможуть запобігти появі підвищеної вологості в підвалі. Але що робити, якщо волога вже є, як просушити льох?

Далі розглянемо способи зниження вологості.

Підготовчі роботи

З підвалу виносять всі запаси, а також всі дерев’яні конструкції, добре прибирають. На вулиці оглядають деревину-полки / ящики / короби. Якщо вони не постраждали, і грибка або цвілі немає, їх просто розкладають на сонечку для просушування. Якщо є сліди ураження, деревину просочують розчином мідного купоросу (концентрація 5-10%, не більше).

Хороші результати дає побілка вапном — вона ще й буде «збирати» вологу з повітря. Тому перед осушенням підвалу має сенс все побілити. Тільки роблять це не так, як зовні. Потрібно нанести товстий шар вапна на стіни. Для цього роблять відро густої побілки, додають трохи розведеного мідного купоросу. Він-відмінний дезінфектор, але концентрація не повинна бути вище 5 -%, максимум — 10. Отриману густу рідину розливають навпіл в дві ємності.

Першу половину опускають в підвал, одягаються в старі речі, надягають окуляри, закривають руки. Беруть малярську кисть для побілки (вона більше схожа на невеликий віник) і нею добре промазують кути. Потім пензлем розбовтуєте рідину, і розбризкуєте її на стіни і стелю. Просто вмочаєте в густу побілку і бризкаєте на стіни. Вони покриваються краплями, горбками вапна.

Після того як все покрилося вапном, чекаєте добу, поки вона підсохне. Все повторюєте з другим відром. В результаті стіни і стеля виходять пористими і нерівними. Але конденсат на них висить рідко: вапно непогано утримує вологу всередині. Після того як вапно підсохне, можна починати просушування льоху.

Осушення підвалу з вентиляцією

Іноді буває так: в погребі було сухо, а раптом з’явилася вогкість. Одна з причин-погана вентиляція. Насамперед перевіряєте чистоту вентканалов. Якщо необхідно-чистіть. Якщо все нормально, але вогкість не йде — значить витяжна труба працює погано. Це виходить коли повітря в погребі більш холодний ніж на вулиці. Важкий і холодний, сам він підніматися по трубі не буде. Виникає парадоксальна, на перший погляд, ситуація: на вулиці було холодно і сиро — в погребі було сухо. Потепліло-краплі вологи повисли а стелі, стінах і предметах, з’явився затхлий запах. Ось в цьому випадку щоб висушити льох необхідно активізувати рух повітря.

Є рішення:

  • на витяжній трубі поставити потужний вентилятор, який буде тягнути повітря. Забезпечити приплив повітряних мас-відкрити люк, якщо є — віконця або заслінки. За кілька днів (від трьох до десяти) все висохне.
  • скористатися старим «дідівським методом» зі свічкою. Він підійде, якщо електрики немає і вентилятор включити нікуди. Таке буває, якщо льох побудований окремо, на вулиці. Щоб просушити його, в витяжну трубу (ту, яка закінчується під стелею) тимчасово дорощуєте так, щоб вона майже стосувалася підлоги (на 5-10 см була вище). Під неї підсовують палаючу свічку, але її ставлять на якесь негорюче підставу. Через те, що повітря в трубі розігрівається, виникає нормальна тяга, сирий повітря від підлоги витягує. Свічку міняєте до тих пір, поки підвал не просохне. Замість свічок можна використовувати таблетки сухого спирту. Іноді, щоб почався рух повітря, полум’я свічки недостатньо. Тоді в трубу спочатку підсовуєте шматок палаючої газети (тільки обережно, не підпаліть і не розплавте вентиляцію), після того як вона прогоріла, підсовують палаючу свічку.

Часом посилення руху повітря призводить до того, що вологість в погребі не зменшується, а підвищується. Це часто можна спостерігати в жарку погоду. Причина ось у чому. Розігріте повітря несе з собою значну кількість вологи у вигляді парів. Потрапляючи в прохолодний льох повітря остигає, а волога конденсується на найхолодніших поверхнях: стелі, стінах, іноді — на полицях і банках. Якщо у вас саме такий випадок, то вентиляцію припиняєте. Навіть закриваєте припливну трубу і добре закриваєте кришку, обмежуючи припливТеплого повітря.

Як висушити льох в цьому випадку? дочекатися осені, і коли дощів ще немає, але температура вже близько +10°c, почати вентиляцію одним із запропонованих вище способів. Працювати. Якщо і влітку ночі у вас холодні, можна вентилятор включати на ніч, а вдень закривати вентканали. Так поступово можна знизити вологість в погребі і влітку.

Нагріваємо льох

Якщо необхідно прибрати вогкість ще під час теплої погоди, а вентиляція тільки погіршує ситуацію, потрібно нагріти повітря в підвалі, щоб він сам виходив назовні, несучи вологу (чим вище температура повітря, тим більше парів він може містити).

Для цього беруть старе відро або іншу металеву ємність приблизно такого ж обсягу. Роблять в ньому багато отворів (можна сокирою) в дні і стінках. Таке діряве відро прив’язується до тросу (кріпите надійно). Всередину засипають вугілля для шашликів (можете напекти самі), відро повинно бути майже повним. Вугілля розпалюють і домагаються стабільного горіння (для розгону горіння можна пристосувати пилосос включивши його на видув). Відро з тліючим вугіллям опускають на тросі всередину льоху, закріплюють так, щоб воно висіло над дном, закривають кришку.

Періодично кришку льоху потрібно відкривати, впускаючи додаткову порцію кисню (раз в 20-30 хвилин). Можна на припливну трубу поставити вентилятор або періодично включати той же пилосос. Якщо вугілля все-таки згасли, їх розпалюють знову.

Увага! всередину краще не лазити, робити все зверху. По-перше, температура там висока (в приміщенні близько 2 * 3 метра близько 70°c), по-друге, всередині накопичується дим і, може бути, чадний газ.

Як вугілля прогоріли, відро дістали, кришку закрили. Дня три всередину не заглядайте: дим і гази вб’ють цвіль і заодно з просушуванням ви продезінфікуєте свій льох. Зазвичай однієї такої «топки» досить щоб як просушити підвал в будинку або на вулиці. Точно також можна позбутися від вогкості в підвалі під гаражем.

Іноді замість деревного вугілля використовують кокс або кам’яне вугілля. Він дає більш високу температуру і довше проходить «обробка», але складніше горить, вимагає більшої кількості кисню, часто — примусового піддування (пристосувати старий пилосос і гофрорукав, але включити його на видув). Зате температура піднімається ще вище і сушиться все ще ефективніше. Але ціна коксу велика, хоч через покупку відра і не розоришся.

Замість відра з палаючим вугіллям можна використовувати інші нагрівачі:

  • пальник на пропані (опустити палаючу на дроті, стежити щоб вона нічого не запалила і залишити висіти посередині, як набридло, закрити вентиль, відкривати кришку можна тільки через день);
  • теплову гармату пристойної потужності (3-5 квт);
  • кирогаз;
  • опустити в підвал буржуйку і протопити.

Всі ці способи використовувати можна, але доводиться опускатися в льох для того, щоб розпалити кірогаз або буржуйку. А це-затія небезпечна і поодинці такий спосіб не застосовуйте. Необхідно щоб хтось страхував вас нагорі. Щодо теплової гармати: її теж краще спускати прив’язавши (обв’язавши) тросом, а не самому опускатися.

Як просушити льох без вентиляції

Якщо при будівництві вентиляцію не зробили, її бажано влаштувати тепер. Хоч якусь: позбавлятися від вогкості буде простіше. Краще, природно, дві труби — одна на приплив, друга на відтік — як описано на початку статті. Якщо льох-зроблений окремо на вулиці-це організувати простіше: пробили землю і дах льоху, вставили труби, залили все бетонним розчином.

З гаражем складніше, але вирішувано тут ніхто до естетики не чіпляється. Але якщо підвал без вентиляції під будинком, зробити все складніше: фундамент краще не ламати, а через підлогу в приміщення багато труб не протягнеш. Але навіть в цьому випадку зробіть хоч одну трубу. Нехай навіть через кришку, виведіть в стіну або стелю, поставте припливно-витяжний вентилятор. Його можна включати то на подачу, то на витяжку і таким способом хоч якось просушити льох.

Маючи хоча-б таку вентиляцію можна використовувати будь-який з описаних вище методів. Також можна спробувати ще зібрати вологу. Для цього всередині розкладають гігроскопічні матеріали:

  • насипати сухих тирси, як намокнуть-викинути, засипати нових. Висушити це підвал не висушить, але вологість знизить. Крапель конденсату на стелі не буде точно.
  • гашене вапно. Розкладається по периметру, уздовж стін і на стелажах. Вона не тільки вологу збирає, але і парами грибки вбиває.

Хлористий кальцій. 1 кг сухої речовини вбирає в себе 1,5 літра води. Купуєте скільки-то десятків кг, розкладаєте, через добу збираєте, прогріваєте (прожарюєте) і знову можна використовувати. Тільки працювати потрібно теж обережно: пари хлору і кальцію теж токсичні.

Сухі картонні коробки. Як не смішно, але вони теж добре вбирають вологу. Закладаєте кілька штук сухих, через 12-20 годин вони настільки мокрі, що майже розповзаються в руках. Викидаєте, закидаєте нові. Дешево і сердито. Висушити льох зовсім не висушить, але конденсат зі стелі і стін збере.

Якщо всі ці танці з бубнами вам не вселяю довіри (хоча вони працюють), просушити льох можна з використанням сучасної техніки. Є такі побутові прилади-побутові осушувачі повітря. Їх частіше ставлять в басейнах, щоб позбутися від вогкості в приміщенні. Потрібна буде модель середньої потужності. Вони коштують близько 20-30 тис.рублів, працюють від побутової мережі 220 в. У процесі збирають вологу з повітря в спеціальну ємність. Вам потрібно буде періодично воду зливати.

Один із способів просушити сирої підвал — поставити побутовий осушувач повітря

Дезінфекція та боротьба з грибками і цвіллю

Підвищена вологість в погребі вдіт до того, що на стінах, полицях стелі з’являється цвіль, грибки різних видів і кольорів, а вся ця краса супроводжується «ароматами». В цьому випадку все що можна виносити з льоху — виносьте і розкладаєте сушитися. Дерев’яні полиці, ящики, дошки, стелажі після просушування білите вапном з додаванням розчину мідного купоросу. Краще двічі.

У погребі зі стін і стелі зчищаєте все нарости, білите вапном з мідним купоросом два рази (технологія описана на початку статті). Перед основною сушінням можна провести спеціальні заходи, які знищать суперечки (або на якийсь час їх нейтралізують).

Парами вапна

В погребі поставити бочку насипати негашеного вапна. Вапно беруть з розрахунку 3 кг на 1 кубометр обсягу. У бочці вапна має бути максимум, трохи більше половини. Все залити водою. Не заважати. Швидко вилізти і щільно (герметично) закрити кришку і всі вентиляційні канали. Відкрити можна через два дні, добре провітрити, потім можна спуститися.

Обробку повторити через 7-10 днів. Пари вапна повинні випалити цвіль і грибки, знищити комах і їх личинки. Вони ще й з запахами вогкості і затхлості дуже ефективно справляються. Правда, кілька днів в погребі буде пахнути вапном.

Сірчаної (димової) шашкою

Використовувати сірчану шашку. Їх продають в магазинах, що торгують насінням або хозінвентарем. До кожної є інструкція. Але, якщо коротко, діяти потрібно за наступною схемою:

Винесіть всі металеві речі, якщо це неможливо, покрийте їх шаром мастила — солідолом або чимось схожим.
підпалюєте гніт сірчаної шашки, вона починає тліти.
швидко виходьте, кришку і вентканали герметично закриваєте, залишаєте на 5-6 годин.
якщо підвал в будинку, бажано на час обробки його покинути: пара вдихів при недостатній герметичності і легкі потрібно буде довго в порядок приводити.

Дезінфекція відбувається за рахунок утворення сірчаної кислоти. Вона виходить при реакції сірчаного ангідриду і води. Тому ефективніше цвіль сірчаної шашкою вбивається у вологих льохах.

Через 5-6 годин (або після часу, зазначеного на упаковці), відкриваєте вентаканали і кришку (в такій послідовності). Відкритими залишаєте мінімум на 12 годин. Залишки газів за цей час вивітрюються. Можна заходити.

З досвіду експлуатації таких шашок можна сказати, що запалювати їх потрібно в два рази більше, ніж за нормою. Тоді все дійсно буде знешкоджено.

Засіб для видалення цвілі

Іноді на деревині або стінах з’являється біла пухнаста поросль. Це один з видів грибків. З ним можна боротися описаними вище методами, але якщо присутній тільки він, можна знайти на будівельному ринку засіб для видалення твердої монтажної піни (продають там же, де і піну). Тубус вставляєте в монтажний пістолет і наносите на місця з грибком. Він моментально починає згортатися. І потім на цьому місці не з’являється.

Підсипка на підлогу

Якщо у вас підлога земляна, постеліть на нього щільну поліетиленову плівку (для чого — описано вище), збийте дерев’яні решітки і киньте їх на підлогу. Під ними розсиптеШматочки гашеного вапна. І вологу збирати будуть і грибкам створювати «погані» умови.

Як висушити підвал після затоплення

  • якщо затоплення було випадковим-потрібно відкачати воду будь-яким доступним способом, а потім діяти за стандартною схемою:
  • винести все що можна їх льоху.
  • залишити на деякий час все відкритою кришку і вентиляційні продухи.
  • коли більш-менш підсохне, прибрати сміття, грибки, цвіль зі стін і підлоги.
  • побілити вапном.
  • сушити одним із способів.

Якщо підтоплення періодичне-навесні, наприклад, доведеться робити повноцінну дренажну систему, а це — окрема розмова.

Всі описані вище способи того, як просушити льох в більшості своїй засновані на практичному досвіді. Ними користуються повсюдно і дуже часто. В одному випадку спрацьовує один метод, в іншому — інший. Ваше завдання-знайти найбільш ефективний для вашої ситуації.

зверніть на це:

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підваліЯк прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підваліЯк прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підваліпристрій водойми як же без альпінарію… все про трояндах

Підвищена вологість в погребі з’являється з різних причин. В першу чергу необхідно з’ясувати, чому вона підвищилася, вжити заходів до усунення, а потім привести її до норми. На останньому етапі-при необхідності, провести дезінфекцію. У будь-якому випадку, без правильно організованої вентиляції та гідроізоляції проблема буде з’являтися знову і знову. Тому перед тим як просушити льох, перевіряйте чи не забилися вентиляційні труби, чи не постраждала гідроізоляція.

запобігаємо появі вогкості

Як завжди, цю «хворобу» простіше (і дешевше) запобігти, ніж лікувати. Вирішується все ще на етапі проектування:

інспектуємо підлогу

Дуже часто в погребі підлогу роблять земляний. Часто він і є джерелом надмірної вологості. Через нього волога, що міститься в грунті потрапляє всередину. Щоб зменшити вологість в погребі, потрібно земляну підлогу вирівняти, утрамбувати і застелити товстої поліетиленовою плівкою. Можна використовувати руберойд, але він частіше рветься. Хоч і здається більш міцним, але ламається через меншу еластичності.

Зверху на плівку насипати пісок або землю не потрібно. Іноді в підвалі виявляється велика кількість води (випадкове підтоплення). Тоді плівку просто виймаєте, вода йде частиною в грунт, частиною випаровується через вентиляцію. Після того, як вогкість пішла, можна знову підлогу застелити. Якщо ж зверху виявиться земля або пісок, вам потрібно буде колупатися в цій рідині, добуваючи плівку.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Якщо підлога в погребі земляний — через нього і надходить велика частина вологи

Якщо після укладання плівки рівень вологості в погребі знизився, значить ви знайшли причину. Можна залишити все як є, тільки періодично міняти «настил», а можна зробити бетонну підлогу з повноцінною гідроізоляцією. Вибір за вами. Щоб плівка не рвалася, коли по ній ходять, збийте дерев’яні щити і киньте їх на підлогу.

покращуємо гідроізоляцію

Друга причина, по якій в підвалі підвищується вологість — недостатня ступінь пароізоляції або гідроізоляції стін. Це зазвичай зустрічається якщо льох викладений цеглою особливо-силікатним. Матеріал дуже гігроскопічний і добре пропускає пари води. Вони осідають краплями на стелі і всіх предметах.

Проблему можна вирішити, якщо зробити хорошу зовнішню гідроізоляцію: відкопати стінки і нанести бітумну мастику в два шари. Раніше обмазували смолою, але мастика ефективніше і простіше в обігу.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Але земляні роботи-далеко не завжди в радість, та й не завжди стінки можна відкопати. В цьому випадку можна зробити внутрішню гідроізоляцію стінок льоху. Для цього існують просочення на основі цементу: «пнетрон», «кальматрон», «гідротекс» і т.п. Вони проникають на глибину до півметра в товщу матеріалу (бетону, цегли і т. П.) і блокують капіляри, по яких просочується вода. Водопроникність знижується в рази. Єдиний їх мінус-ціна. Але вони дійсно ефективні.

Всі ці заходи допоможуть запобігти появі підвищеної вологості в підвалі. Але що робити, якщо волога вже є, як просушити льох? далі розглянемо способи зниження вологості.

підготовчі роботи

З підвалу виносять всі запаси, а також всі дерев’яні конструкції, добре прибирають. На вулиці оглядають деревину-полки / ящики / короби. Якщо вони не постраждали, і грибка або цвілі немає, їх просто розкладають на сонечку для просушування. якщо є сліди ураження, деревину просочують розчином мідного купоросу (концентрація 5-10%, не більше).

Хороші результати дає побілка вапном-вона ще й буде «збирати» вологу з повітря. Тому перед осушенням підвалу має сенс все побілити. Тільки роблять це не так, як зовні. Потрібно нанести товстий шар вапна на стіни. Для цього роблять відро густої побілки, додають трохи розведеного мідного купоросу. Він-відмінний дезінфектор, але концентрація не повинна бути вище 5 -%, максимум — 10. Отриману густу рідину розливають навпіл в дві ємності.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Першу половину опускають в підвал, одягаються в старі речі, надягають окуляри, закривають руки. Беруть малярську кисть для побілки (вона більше схожа на невеликий віник) і нею добре промазують кути. Потім пензлем розбовтуєте рідину, і розбризкуєте її на стіни і стелю. Просто вмочаєте в густу побілку і бризкаєте на стіни. Вони покриваються краплями, горбками вапна.

Після того як все покрилося вапном, чекаєте добу, поки вона підсохне. Все повторюєте з другим відром. В результаті стіни і стеля виходять пористими і нерівними. Але конденсат на них висить рідко: вапно непогано утримує вологу всередині. Після того як вапно підсохне, можна починати просушування льоху.

осушення підвалу з вентиляцією

Іноді буває так: в погребі було сухо, а раптом з’явилася вогкість. Одна з причин-погана вентиляція. Насамперед перевіряєте чистоту вентканалов. Якщо необхідно-чистіть. Якщо все нормально, але вогкість не йде — значить витяжна труба працює погано. Це виходить коли повітря в погребі більш холодний ніж на вулиці. Важкий і холодний, сам він підніматися по трубі не буде. Виникає парадоксальна, на перший погляд, ситуація: на вулиці було холодно і сиро — в погребі було сухо. Потепліло-краплі вологи повисли а стелі, стінах і предметах, з’явився затхлий запах. Ось в цьому випадку щоб висушити льох необхідно активізувати рух повітря. Є кілька рішень.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Часом посилення руху повітря призводить до того, що вологість в погребі не зменшується, а підвищується. Це часто можна спостерігати в жарку погоду. Причина ось у чому. Розігріте повітря несе з собою значну кількість вологи у вигляді парів. Потрапляючи в прохолодний льох повітря остигає, а волога конденсується на найхолодніших поверхнях: стелі, стінах, іноді — на полицях і банках. Якщо у вас саме такий випадок, то вентиляцію припиняєте. Навіть закриваєте припливну трубу і добре закриваєте кришку, обмежуючи приплив теплого повітря.

Як висушити льох в цьому випадку? дочекатися осені, і коли дощів ще немає, але температура вже близько +10°c, почати вентиляцію одним із запропонованих вище способів. Працювати. Якщо і влітку ночі у вас холодні, можна вентилятор включати на ніч, а вдень закривати вентканали. Так поступово можна знизити вологість в погребі і влітку.

нагріваємо льох

Якщо необхідно прибрати вогкість ще під час теплої погоди, а вентиляція тільки погіршує ситуацію, потрібно нагріти повітря в підвалі, щоб він сам виходив назовні, несучи вологу (чим вище температура повітря, тим більше парів він може містити).

Для цього беруть старе відро або іншу металеву ємність приблизно такого ж обсягу. Роблять в ньому багато отворів (можна сокирою) в дні і стінках. Таке діряве відро прив’язується до тросу (кріпите надійно). Всередину засипають вугілля для шашликів (можете напекти самі), відро повинно бути майже повним. Вугілля розпалюють і домагаються стабільного горіння (для розгону горіння можна пристосувати пилосос включивши його на видув). Відро з тліючим вугіллям опускають на тросі всередину льоху, закріплюють так, щоб воно висіло над дном, закривають кришку.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Періодично кришку льоху потрібно відкривати, впускаючи додаткову порцію кисню (раз в 20-30 хвилин). Можна на припливну трубу поставити вентилятор або періодично включати той же пилосос. Якщо вугілля все-таки згасли, їх розпалюють знову.

Увага! всередину краще не лазити, робити все зверху. По-перше, температура там висока (в приміщенні близько 2 * 3 метра близько 70°c), по-друге, всередині накопичується дим і, може бути, чадний газ.

Як вугілля прогоріли, відро дістали, кришку закрили. Дня три всередину не заглядайте: дим і гази вб’ють цвіль і заодно з просушуванням ви продезінфікуєте свійЛьох. Зазвичай однієї такої «топки» досить щоб як просушити підвал в будинку або на вулиці. Точно також можна позбутися від вогкості в підвалі під гаражем.

Іноді замість деревного вугілля використовують кокс або кам’яне вугілля. Він дає більш високу температуру і довше проходить «обробка», але складніше горить, вимагає більшої кількості кисню, часто — примусового піддування (пристосувати старий пилосос і гофрорукав, але включити його на видув). Зате температура піднімається ще вище і сушиться все ще ефективніше. Але ціна коксу велика, хоч через покупку відра і не розоришся.

Замість відра з палаючим вугіллям можна використовувати інші нагрівачі:

  • пальник на пропані (опустити палаючу на дроті, стежити щоб вона нічого не запалила і залишити висіти посередині ,як набридло, вентиль закрити, кришку відкривати можна тільки через день);
  • теплову гармату пристойної потужності (3-5 квт);
  • кірогаз;
  • опустити в підвал буржуйку і протопити.

Всі ці способи використовувати можна, але доводиться опускатися в льох для того, щоб розпалити кірогаз або буржуйку. А це-затія небезпечна і поодинці такий спосіб не застосовуйте. Необхідно щоб хтось страхував вас нагорі. Щодо теплової гармати: її теж краще спускати прив’язавши (обв’язавши) тросом, а не самому опускатися.

Як висушити підвал в гаражі розказано у відео.

як просушити льох без вентиляції

Якщо при будівництві вентиляцію не зробили, її бажано влаштувати тепер. Хоч якусь: позбавлятися від вогкості буде простіше. Краще, природно, дві труби — одна на приплив, друга на відтік — як описано на початку статті. Якщо льох-зроблений окремо на вулиці-це організувати простіше: пробили землю і дах льоху, вставили труби, залили все бетонним розчином.

З гаражем складніше, але вирішувано тут ніхто до естетики не чіпляється. Але якщо підвал без вентиляції під будинком, зробити все складніше: фундамент краще не ламати, а через підлогу в приміщення багато труб не протягнеш. Але навіть в цьому випадку зробіть хоч одну трубу. Нехай навіть через кришку, виведіть в стіну або стелю, поставте припливно-витяжний вентилятор. Його можна включати то на подачу, то на витяжку і таким способом хоч якось просушити льох.

Маючи хоча-б таку вентиляцію можна використовувати будь-який з описаних вище методів. Також можна спробувати ще зібрати вологу. Для цього всередині розкладають гігроскопічні матеріали:

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Якщо всі ці танці з бубнами вам не вселяю довіри (хоча вони працюють), просушити льох можна з використанням сучасної техніки. Є такі побутові прилади-побутові осушувачі повітря . Їх частіше ставлять в басейнах, щоб позбутися від вогкості в приміщенні. Потрібна буде модель середньої потужності. Вони коштують близько 20-30 тис.рублів, працюють від побутової мережі 220 в. У процесі збирають вологу з повітря в спеціальну ємність. Вам потрібно буде періодично воду зливати.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Один із способів просушити сирий підвал-поставити побутовий осушувач повітря

дезінфекція та боротьба з грибками і цвіллю

Підвищена вологість в погребі вдіт до того, що на стінах, полицях стелі з’являється цвіль, грибки різних видів і кольорів, а вся ця краса супроводжується «ароматами». В цьому випадку все що можна виносити з льоху — виносьте і розкладаєте сушитися. Дерев’яні полиці, ящики, дошки, стелажі після просушування білите вапном з додаванням розчину мідного купоросу. Краще двічі.

У погребі зі стін і стелі зчищаєте все нарости, білите вапном з мідним купоросом два рази (технологія описана на початку статті). Перед основною сушінням можна провести спеціальні заходи, які знищать суперечки (або на якийсь час їх нейтралізують).

Парами вапна

В погребі поставити бочку насипати негашеного вапна. Вапно беруть з розрахунку 3 кг на 1 кубометр обсягу. У бочці вапна має бути максимум, трохи більше половини. Все залити водою. Не заважати. Швидко вилізти і щільно (герметично) закрити кришку і всі вентиляційні канали. Відкрити можна через два дні, добре провітрити, потім можна спуститися.

Обробку повторити через 7-10 днів. Пари вапна повинні випалити цвіль і грибки, знищити комах і їх личинки. Вони ще й з запахами вогкості і затхлості дуже ефективно справляються. Правда, кілька днів в погребі буде пахнути вапном.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

сірчаної (димової) шашкою

Використовувати сірчану шашку. Їх продають в магазинах, що торгують насінням або хозінвентарем. До кожної є інструкція. Але, якщо коротко, діяти потрібно за наступною схемою:

  • винесіть всі металеві речі, якщо це неможливо, покрийте їх шаром мастила — солідолом або чимось схожим.
  • підпалюєте гніт сірчаної шашки, вона починає тліти.
  • швидко виходьте, кришку і вентканали герметично закриваєте, залишаєте на 5-6 годин.

Якщо підвал в будинку, бажано на час обробки його покинути: пара вдихів при недостатній герметичності і легкі потрібно буде довго в порядок приводити.

Дезінфекція відбувається за рахунок утворення сірчаної кислоти. Вона виходить при реакції сірчаного ангідриду і води. Тому ефективніше цвіль сірчаної шашкою вбивається у вологих льохах.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Через 5-6 годин (або після часу, зазначеного на упаковці), відкриваєте вентаканали і кришку (в такій послідовності). Відкритими залишаєте мінімум на 12 годин. Залишки газів за цей час вивітрюються. Можна заходити.

З досвіду експлуатації таких шашок можна сказати, що запалювати їх потрібно в два рази більше, ніж за нормою. Тоді все дійсно буде знешкоджено.

засіб для видалення цвілі

Іноді на деревині або стінах з’являється біла пухнаста поросль. Це один з видів грибків. З ним можна боротися описаними вище методами, але якщо присутній тільки він, можна знайти на будівельному ринку засіб для видалення твердої монтажної піни (продають там же, де і піну). Тубус вставляєте в монтажний пістолет і наносите на місця з грибком. Він моментально починає згортатися. І потім на цьому місці не з’являється.

Як прибрати конденсат з підвалу будинку. Сире підземелля: як усунути вологість в погребі або підвалі

Підсипка на підлогу

Якщо у вас підлога земляний, постеліть на нього щільну поліетиленову плівку (для чого — описано вище), збийте дерев’яні решітки і киньте їх на підлогу. Під ними розсипте шматочки гашеного вапна. І вологу збирати будуть і грибкам створювати «погані» умови.

як висушити підвал після затоплення

Якщо затоплення було випадковим-потрібно відкачати воду будь-яким доступним способом, а потім діяти за стандартною схемою:

  • винести все що можна їх льоху.
  • залишити на деякий час все відкритою кришку і вентиляційні продухи.
  • коли більш-менш підсохне, прибрати сміття, грибки, цвіль зі стін і підлоги.
  • побілити вапном.
  • сушити одним із способів.

Якщо підтоплення періодичне-навесні, наприклад, доведеться робити повноцінну дренажну систему, а це — окрема розмова.

Всі описані вище способи того, як просушити льох в більшості своїй засновані на практичному досвіді. Ними користуються повсюдно і дуже часто. В одному випадку спрацьовує один метод, в іншому — інший. Ваше завдання-знайти найбільш ефективний для вашої ситуації.

Якщо у вашому підвалі сиро, то це загрожує безліччю проблем, від яких не завжди просто позбутися. Дуже часто через надмірну вологість погіршуються утеплювальні властивості перекриття і стін, а також знижується міцність матеріалів. Ще на етапі будівництва повинні бути проведені роботи, що усувають ймовірність появи конденсату в приміщенні, так як позбутися від вогкості в підвалі, в іншому випадку, буде не так просто.

Якщо ви хочете прибрати вогкість з підвалу або льоху, необхідно в першу чергу знайти причину її появи. Волога може проникнути в підвал з вулиці або просто виступати у вигляді конденсату на внутрішніх поверхнях стін і стелі. Часто основне джерело вогкості очевидний, але іноді знайти його не так просто, і в таких випадках домовласники наймають для пошуку фахівців. Вони визначають температуру і вологість в різних місцях приміщення, оцінюють герметичність підвалу, знаходять місця проникнення повітря з вулиці.

У приміщення вода зазвичай потрапляє через мікротріщини і дефекти стін, а також через неправильно монтованих інженерних комунікацій. Якщо в підвалі сиро, то особливу увагу слід звернути на вимощення, яка напевно перебуває не в кращому стані. Крім того, якщо поблизу фундаменту ростуть дерева, то вода може проникати в приміщення через їх коріння. Також слід розглянути варіант з високим тиском підземних вод.

коли джерело вогкості знаходиться всередині

Якщо вогкість в підвалі утворюється через конденсату, то для того, щоб прибрати її, необхідно виконати роботи по влаштуванню якісноїВентиляційна система. Як правило, вистачає використання всього двох труб (витяжної і припливної), які повинні бути розміщені в різних кутах приміщення і на різному рівні.

Труби в підвалі вимагають особливої уваги.

У великих за площею підвальних приміщеннях природної вентиляції часто не вистачає. Тому можна своїми руками зробити примусову систему. В цьому випадку передбачається пристрій регульованої вентиляції, за допомогою чого в різні пори року можна буде своїми руками встановлювати певний температурний режим в підвалі.

У тих випадках, коли в підвальному приміщенні розміщені водопровідні труби, потрібно обов’язково робити їх теплоізоляцію (найкраще використовувати пінополістирол або будь-який інший відповідний матеріал). Утеплення труб також необхідно, якщо треба висушити підвал за короткий час.

Проводити процедуру осушення підвалу необхідно після того, як буде завершено роботи з усунення джерела вогкості.

коли джерело вогкості знаходиться зовні

Якщо ви визначили, що джерело вогкості точно розташований зовні, то слід розглядати кілька варіантів виникнення проблеми: високий рівень грунтових вод, атмосферні опади, так званий капілярний підйом вологи.

Варіант проведення робіт буде залежати від конкретного джерела вологи, а також від рівня зволоження стін в підвальному приміщенні. Коли рівень вологості всередині приміщення незначний (не більше 10%), досить зробити своїми руками наступне:

  • зняти стару штукатурку, очистити і промити стіни;
  • обробити їх антисептичними складами;
  • змонтувати якісний гідроізоляційний шар;
  • виконати завершальну обробку;
  • гарненько висушити приміщення.

В цьому випадку у вас буде сухий підвал на довгий час. Коли стіни відволожилися значно, то буде потрібно провести додаткові роботи, які будуть включати в себе і пристрій зовнішнього гідроізоляційного шару.

Крім того, зовнішні роботи включають:

  • підготовчі роботи (очищення, грунтовка, зміцнення поверхні);
  • створення вертикального гідроізоляційного шару (можуть бути використані будь-які відповідні матеріали);
  • пристрій якісної вимощення.

При певних обставинах може знадобитися проведення додаткових робіт, які дозволять позбутися від вологи приміщенні, а також усунути причину появи конденсату.

Якщо у вас є хоча б найменші сумніви щодо джерела вогкості або вибору гідроізоляційного матеріалу для його усунення, то необхідно проконсультуватися з фахівцями.

відсікає (горизонтальна) гідроізоляція

Якщо утворення вогкості і конденсату в підвалі відбувається через капілярного підйому вологи, то необхідно своїми руками зробити якісну горизонтальну гідроізоляцію. В цьому випадку може бути використаний один з двох способів влаштування ізоляційного шару: за допомогою рулонної або обмазувальної гідроізоляції.

Рулонну гідроізоляцію потрібно укласти внахлест на фундамент. Матеріал в повній мірі повторить форму поверхні, а також дозволить забезпечити високий рівень ізоляції приміщення. Робити додаткові шари не буде потрібно, хоча деякі домовласники вважають за краще зробити 2-3 нових шару, щоб не довелося хвилюватися в подальшому.

Горизонтальна гідроізоляція фундаменту при будівництві.

Обмазувальну гідроізоляцію необхідно наносити на горизонтальну поверхню. Часто рекомендується зробити кілька шарів, щоб забезпечити високий рівень захисту від вологи. Сучасні суміші, що продаються в якості обмазувальної гідроізоляції, проникають в структуру матеріалу, заповнюючи в ньому всі тріщини і пори, що дозволяє створити високоякісний водонепроникний шар. Хоча довговічність такої ізоляції нижче, ніж у рулонної.

вертикальна гідроізоляція

Найчастіше пристрої горизонтальної гідроізоляції не вистачає, тому багато фахівців додатково рекомендують розглянути варіант зі створенням вертикального гідроізоляційного шару. Вертикальна гідроізоляція може бути обклеювального, обмазувального типу, а також екранна або проникаючої дії.

  1. обклеювальна гідроізоляція представлена матеріалами, виконаними з плівки. Матеріал такого типу наклеюється на поверхню. Якщо раніше в якості таких матеріалів виступали толь і руберойд, то сьогодні їм на зміну поступово приходять більш сучасні ізолятори, здатні забезпечити тривалу і якісний захист. Одночасно з цим, робити таку гідроізоляцію досить трудовитратно, тому для роботи, якщо є можливість, найкраще найняти фахівців. Додатково гідроізоляцію такого виду захищають за допомогою геотекстильних матеріалів.
  2. обмазувальна гідроізоляція влаштовується за допомогою мастик і спеціальних розчинів. Кілька десятиліть тому для пристрою обмазувальної гідроізоляції люди користувалися самим звичайним бітумом, але це не дозволяло отримати повністю сухий підвал. Сьогодні на ринку представлені інноваційні матеріали (наприклад, бітумні мастики, синтетичні смоли, полімерні склади і т.д.), які легко наносяться своїми руками і здатні забезпечити відмінну гідроізоляцію поверхні.
  3. проникаюча гідроізоляція представлена сьогодні у вигляді цементного розчину, в які додатково додають деякі модифікатори. Після того як стіни і стеля підвального приміщення будуть оброблені таким розчином, пори матеріалу значно звужуються, в результаті чого збільшується водонепроникність конструкції в кілька разів. Одночасно з цим, зниження паропроникності поверхні не відбувається. Така ізоляція досить довговічна і якісна.
  4. екранна гідроізоляція актуальна лише в тому випадку, якщо на із зовнішнього боку активно впливають грунтові води. Для пристрою ізоляційного шару такого типу використовується, як правило, глиняний замок. Звичайно, зараз на ринку можна знайти матеріали сучасніше (наприклад, той же геотекстиль або бентонітові мати). Бентоніт, до речі, при насиченні водою буде збільшуватися в розмірах в 10-20 разів, що забезпечить високий рівень захисту від вологи. Це один з найефективніших гідроізоляційних матеріалів.

Вибір того чи іншого типу пристрою гідроізоляційного шару індивідуальний для кожного заміського будинку. Робити щось, не маючи необхідного досвіду, не варто. Якщо не з’ясована точна причина появи вогкості в підвалі, пристрій ізоляційного шару не вирішить проблеми.

Вертикальна гідроізоляція.

примусове осушення

Якщо ви змогли визначити джерело вогкості і усунули його, то на завершення всього вам необхідно виконати процедуру осушення підвалу. Висушити підвальне приміщення можна будь-яким способом (за допомогою вогню, природного або примусового провітрювання, спеціальних пристосувань).

У будь-якому випадку, коли підвал довгий час піддавався впливу вологи, його потрібно висушити, щоб зробити придатним для подальшої експлуатації. Багато хто віддає перевагу спеціальним осушувачам повітря для підвалів. Ці пристрої допоможуть вам позбутися від вогкості після проведення гідроізоляційних робіт. Ними можна буде користуватися при необхідності. Наприклад, це дуже актуально, якщо у вас в підвалі розташовується сховище для овочів, лазня, сауна або будь-яке інше приміщення, через функції якого може з’являтися волога.

Робити практично нічого не доведеться – досить включити осушувач і залишити його працюючим рівно до того моменту, поки рівень вологості у вашому підвалі не нормалізується. Такі пристосування дозволяють висушити підвал швидко і якісно.