Обприскують чи дерева восени. Осіння обробка саду від хвороб і шкідників

101

Багато садівників після збору врожаю задаються питанням, як і чим правильно обробити плодові дерева, щоб захистити їх від різних хвороб. Дійсно, це дуже важливий і злободенне питання, від якого залежить здоров’я рослин, і, як наслідок, урожай на наступний рік.

Існує чотири основних препарати, які традиційно застосовують в цих цілях:

  • сечовина (карбамід);
  • мідний купорос;
  • залізний купорос;
  • бордоська суміш 3%.

Давайте зупинимося на них докладніше.

Застосування пепаратів для обробки дерев восени

Сечовина або карбамід

Це найбільш популярний і високоефективний засіб, яким обробляють плодові дерева восени.

Є добривом, яке містить необхідний для росту і нормального розвитку рослини поживну речовину азот (46%). Сечовина-це саме концентроване азотне добриво. Але дана процедура є саме хімічною обробкою, а не добривом.

Розчин робиться наступним чином: 500-700грам препарату розводять в 10 літрах води. Це є досить високою концентрацією, при якій випалюються всі грибкові та вірусні інфекції. При цьому гине і частина шкідників, які зимують на деревах.

Найбільш ефективний проти парші на яблунях і грушах. Також застосовується по сливі, вишні, абрикосу, персику, черешні, аличі інших грибкових і вірусних хвороб.

Осіння обробка плодових дерев розчином сечовини проводиться з середини жовтня і по листопад до настання заморозків. обприскування треба проводити ретельно по всій кроні дерева. Також в обов’язковому порядку обприскується земля навколо дерева. Все опале листя і гілки треба прибрати.

При обприскуванні обов’язково використовуйте засоби індивідуального захисту: респіратор, окуляри, рукавички, а при великих обсягах роботи і захисний плащ

обприскуючи дерева, використовуйте засоби індивідуального захисту

До речі, сечовиною можна обприскувати плодові дерева за даною схемою і навесні.

Є хорошим профілактичним засобом від різних видів грибкових та інфекційних захворювань на фруктових деревах. Добре допомагає від парші.

Мідний купорос використовують і як дезінфікуючий засіб для обробки ран при обрізанні дерев.

Традиційно застосовується в боротьбі з хворобами зерняткових і кісточкових плодових культур, а також ягідників. з його допомогою проводять профілактичну обробку від захворювань стовбура і гілок, моніліозу, парші та інших плямистостей.
Обприскують чи дерева восени. Осіння обробка саду від хвороб і шкідників

Розчином мідного купоросу обробляють і виноград про таких хвороб, як антракноз, бактеріальний рак, плямистий некроз.

Розчин готується наступним чином:

  • для яблуні, груші, айви: 100 г препарату на 10 л води;
  • для сливи, черешні, вишні, персика, абрикоса: 50-70 г на 10 л води;
  • для смородини, агрусу: 50 г на 10 л води;
  • інші культури: 300 г на 10 л води.

У холодній воді мідний купорос розчиняється погано, тому краще використовувати теплу або гарячу, а потім вже дати розчину охолонути. Або розчинити в малій кількості теплої води, а потім довести обсяг до необхідного.

Осінню обробку дерев і чагарників проводять після листопаду. Обприскуються всі гілки і стовбур.

Обприскують чи дерева восени. Осіння обробка саду від хвороб і шкідниківобробку плодових дерев роблять після листопаду

Так само, як і мідний купорос, є ефективним засобом в боротьбі з різними садовими шкідниками, грибковими та інфекційними хворобами. Зупиняє розвиток мохів і лишайників.

Застосовують не тільки по деревах, але їм можна обприскувати і троянди від чорної плямистості, і ягідні чагарники, додавати в побілку дерев.Обприскують чи дерева восени. Осіння обробка саду від хвороб і шкідників

Використовують в наступній концентрації:

  • при побілці дерев, для дезінфекції та лікування ран дерев: 500 г на 10 л води;
  • чорна плямистість троянд: 30 г на 10 л води;
  • профілактика від хлорозу (обприскування листя): 50 г на 10 л води;
  • смородина, малина: 250 г на 10 л води;
  • обробка кісточкових культур від лишайника, мохів, сірої гнилі і т.п.: 300 г на 10 л води;
  • обробка зерняткових культур від мохів, парші, чорного раку, цитоспорозу, септоспорозу і т. П.: 500 г на 10 л води.

Крім антисептичних властивостей, даний препарат заповнює потребу дерев в залозі. Особливо він необхідний груші, яблуні, сливам.

Осіння обробка залізним купоросом проводиться після листопаду по голому дереву. В обов’язковому порядку обприскується вся надземна частина рослини і пристовбурні кола.

3%-ная бордоська суміш є перевіреним засобом у боротьбі з паршею, борошнистою росою, сірою гниллю, пурпуровою плямистістю, коккомікозом та іншими небезпечними хворобами рослин.

З хімічної точки зору, бордоська рідина — це суміш сульфату міді (мідного купоросу), гідроксиду кальцію (гашеного вапна або «пушонки») і води. Її високі фунгіцидні властивості забезпечуються правильним приготуванням з утворенням сполук сірчанокислої міді, які і знешкоджують шкідливі для культурних рослин мікроорганізми.Обприскують чи дерева восени. Осіння обробка саду від хвороб і шкідників

Розчин слід готувати, як зазначено в інструкції до препарату.

Ефективно застосовується:

  • по винограду від мілдью;
  • по яблуні, груші, айві від моніліозу, парші та інших плямистостей;
  • по абрикосу, сливі, вишні, персику і черешні від коккомікозу, клястероспоріозу, кучерявості, моніліозу;
  • по смородині, малині, агрусу, полуниці і декоративним чагарниках від плямистості листя.

Підходить в якості фінальної обробки рослин в осінній період. по терміну найбільш підходить середина або кінець жовтня. Обприскування проводять в сонячну безвітряну погоду.

Обробці підлягають стовбур з усіма гілками і пагонами. Після процедури вони набувають блакитний відтінок, який їм надає мідний купорос, що міститься в препараті.

Обприскують чи дерева восени. Осіння обробка саду від хвороб і шкідників

Висновок

З вищеназваних препаратів досить провести осінню обробку плодових дерев якимось одним. Цього вистачить, щоб захистити ваші рослини від названих хвороб. Можете спробувати застосування різних препаратів за різними видами культур. Кісточкові обробити мідним купоросом, зерняткові залізним, а ягідники бордоською сумішшю. А потім порівняти результат.

Після обприскування бажано ще .

Вконтакте

коли і чим обприскувати плодові дерева восени перед зимівлею

Чим і коли обприскувати плодові дерева в саду восени ? досить часто читач задає це питання.

Щоб зимівля дерев пройшла вдало, садівникові потрібно захистити свої плодові дерева від шкідників і хвороб. обприскуючи дерева восени, ви забезпечите їм здоровий і квітучий вигляд протягом наступного сезону.

Осіннє обприскування дерев-важливий фактор у догляді за садом. обробка плодових дерев проводиться за допомогою пульверизаторів, дотримуючись при цьому всі правила з техніки безпеки, оскільки пізніше обприскування проводиться пестицидами. Зважаючи на це, кожному садівнику потрібно мати набір одягу для проведення даної процедури: рукавички, захисний халат і обов’язково респіратор. препарат для обприскування плодових дерев восени потрібно підбирати, виходячи з наявних захворювань і шкідників, а також чи є ця обробка ранньою або пізньою. Так як пізня осінь звичайна дощова, необхідно дочекатися сухої погоди, ні в якому разі не обприскуйте насадження перед дощем, інакше дощ змиє речовина і сад залишиться незахищеним або не принесе достатнього ефекту. Погода повинна бути сухою і безвітряною.

Обприскування дерев пізньої осені виконують вже безпосередньо перед настанням зими. Звичайно ж, якщо в саду є насадження, які захворіли, процедуру проводять поза графіком.

З настанням ранньої осені, сад особливо потребує турботи і залицяння. Щоб плодові дерева були стійкими до зими і холоду, при пізньому листопадовому обприскуванні їх ще й удобрюють калійними і фосфорними добривами.

Для осіннього обприскування плодових дерев добре використовувати розчин сечовини, з розрахунком: на 10 л води 500-700 грам сечовини. Цікаво, що при обприскуванні потрібно обробити як саме дерево, так і ділянку, що знаходиться під ним, щоб вся інфекція була вбита. Розпилення має бути пилоподібним, дрібним. Така процедура знизить ризик захворювання саду в наступному році.

Однак багато садівників поспішають і роблять серйозну помилку, обробляючи свій сад ранньою осінню, коли дерева ще не втратили все своє листя. Обприскувати таким розчином сад, можна домогтися лише опіку і несвоєчасного опадання листя. НіякийЕфекту в такому випадку не буде досягнуто. В результаті, садівник отримає ослаблений, з нестачею корисних поживних речовин сад, який насилу зможе пережити зиму. Розчин такої концентрації набагато розсудливіше використовувати пізньої осені — в листопаді.

В середині осені, в жовтні підстави гілок і штамби необхідно побілити вапняним розчином, попередньо зачистивши їх від мертвої кори. Що стосується молоденьких насаджень, їх покривають розчином крейди. Яблуні і груші оберігають від навали гризунів, обв’язуючи штамби і підстави скелетних гілок. Обв’язувати плодові деревця можна рогожею або мішковиною за допомогою молодих гілок вишні або горіха. Деякі використовують панчохи.

Препарати для обприскування дерев .

Залізний купорос застосовується для обприскування рослин і грунту під ними до початку вегетації або восени після опадання листя, з метою боротьби з хворобами зерняткових і кісточкових плодових культур і ягідників (хвороби стовбура і гілок, моніліоз, парша та інші плямистості), винограду (антракноз, бактеріальний рак, плямистий некроз, мілдью).

Сечовина є ефективним заходом по знищенню гусениці листовійки, попелиці, мідяниці і яблуневого квіткоїда. Ефект від розпилення азотом триває близько 2-х тижнів, тому після часу, рекомендують повторити процедуру обприскування.

Осіння обробка розчином азоту теж повинна проходити за участю будь-якого фунгіциду і включати в себе розпорошення не тільки самих дерев, але і грунту під ними. Обов’язковій обробці повинні підлягати опале листя, якщо їх не планують прибирати.

Карбамідом можна обприскувати свій сад, як навесні, так і восени. Тільки восени важливо не поквапитися. Якщо ми почнемо це робити раніше, ніж дерева втратять всю свою листя, ми ризикуємо уповільнити їх зростання, в результаті більше ймовірності, що вони замерзнуть взимку. Концентрація-700 грам речовини на 10 літрів води — оптимальна як для весняного, так і для осіннього обприскування. Обприскування карбамідом захистить дерева від попелиці.

Обприскування дерев соляркою допомагає домогтися повного знищення личинок за рахунок того, що розпилений по поверхні кори розчин, утворює на поверхні гілок і стовпа однорідну маслянисту плівку, не дозволяє личинкам дихати, внаслідок чого у них в найкоротші терміни після обробки, настає задуха.

Оскільки даний нафтопродукт не є фунгіцидом, ним можна обприскувати не тільки на початку весни і наприкінці осені, але і протягом усього періоду цвітіння плодового дерева. Зазвичай, його розводять по одному з наступних рецептів:

    На 10 частин води додають 1 частина залізного купоросу, потім 10 частин 10%-го вапняного молока і тільки потім 20 частин солярки. Отримана суміш буде володіти 50% концентрацією і рекомендується для використання до утворення нирок і після опадання листя.

    5 частин глини і 5 частин води розмішують з 20 частинами палива. Отриманий розчин має ту ж концентрацію, що і попередній, але не містить фунгіциду і може бути використаний і в період появи плодів.

    Ще один варіант отримання 50%-ого розчину для обприскування — це 9 частин води змішати з 1 частиною господарського мила і 10 частинами солярки.

Ви коли-небудь звертали увагу на міські насадження? всі вони виглядають не дуже естетично: на стовбурах граються всілякі жучки, гілки і листя мають нездоровий вигляд. Вся справа в неправильному догляді і невиконанні такої важливої процедури, як обробка дерев восени . Для чого проводиться даний захід, а також які засоби використовувати ми і поговоримо в даній статті.

Осінні роботи

  • знищення комах-шкідників;
  • боротьба з мікроорганізмами-збудниками хвороб;
  • оборона проти зимових шкідників (зайців, мишей) і захист від морозів.

Дані завдання вирішуються за допомогою проведення декількох процедур:

  • обприскування;
  • побілка;
  • установка захисних засобів.

Обробка дерев і чагарників восени для профілактики захворювань – це обприскування рослин фунгіцидами.
Обприскують чи дерева восени. Осіння обробка саду від хвороб і шкідниківякщо не провести даний захід, мікроорганізми (збудники хвороб) можуть поширитися по всіх насадженнях. Тепла волога погода сприяє швидкому розмноженню бактерій. Якщо вчасно не обприскати сад, навесні він буде страждати від різних захворювань і грибків.

Обов’язковою процедурою в догляді за садом є обробка дерев від шкідників. якраз в цей час комахи збираються йти в сплячку. Вони облаштовують собі зимовий нічліг в корі рослин, на гілках, в пристовбурних колах. Для знищення більшості видів комашок досить провести санітарну обрізку і перекопування пристовбурних кіл. Для знищення комах, що ховаються в порах старої кори проводиться побілка штамбів.

обробка стовбурів дерев включає в себе наступні процедури:

  • очищення штамбів від старої кори за допомогою скребка або металевої щітки;
  • лікування отриманих травм (замазка садовим варом);
  • побілка спеціальним білить складом.

Така обробка зруйнує «гнізда» і спалить яйця і лялечки комах. Для ефективності до складу для побілки додають інсектициди.

Такжн обробка дерев на зиму включає в себе установку утеплювачів на штамби — це найслабше місце у рослини, якщо дерево отримає обмороження на штамбі, шанси його виживання будуть наближені до нуля. Щоб захистити рослину, стовбур обмотують руберойдом або толем (висота – близько 1 м), в особливо морозних районах рекомендується між руберойдом і корою прокласти прокладку з мішковини або соломи.

Забезпечити безпеку від гризунів дуже просто:

  • розкладіть в саду отруйні приманки (врятує від мишей);
  • обмотайте штамб поверх» шуби » колючим дротом (захист від зайців).

чим обприскувати рослини

На даний момент в садівничих магазинах продається широкий асортимент спеціальних складів (часто комбінованих з фунгіцидів та інсектицидів) для осіннього обприскування саду. Однак ми розглянемо найпопулярніші засоби.

  • до середини жовтня проводиться обробка сечовиною . Це відмінний засіб для боротьби з грибковими захворюваннями, а також паршею і плямистостями. Крім того, карбамід відмінно випалює яйця комах і завдає шкоди лялечкам. Однак використовувати сечовину в кінці осіннього сезону (ближче до зими) вкрай небажано, оскільки цей склад насичує рослину азотом. Карбамід часто використовується в якості азотної підгодівлі. Якщо обприскати ним сад на зиму, в рослинах активуються вегетаційні процеси. Сад не встигне підготуватися до сну до настання морозів і, швидше за все, загине. Тому обробка дерев карбамідом восени можлива, але тільки до кінця жовтня. За місяць до настання заморозків обприскувати сад сечовиною не варто.
  • для боротьби з паршею, борошнистою росою і гнильними хворобами можна використовувати і інші фунгіциди. Наприклад, відмінний результат показує обробка мідним купоросом. даний засіб можна використовувати в будь-який час року.
  • якщо в мідний купорос додати гашене вапно в співвідношенні 1: 1, отримаємо так звану бордоською суміш – відмінний склад для одночасної боротьби проти хвороб і комах. Обробка бордоською рідиною — найпопулярніший вид обприскувань на сьогоднішній день. Засіб має ніжно-блакитний відтінок, так що якщо ваші рослини покриються плівкою небесного кольору, не варто переживати. Згодом забарвлення змиється, зате в саду не залишиться ні злісних комашок, ні шкідливих мікроорганізмів. 🙂
  • іноді на ділянках застосовується обробка залізним купоросом, особливо це стосується яблуневих садів. Даний фунгіцид діє аналогічно мідному купоросу, але додатково насичує рослинність залізом. Це вкрай важливий мікроелемент для триби яблуневих. Він бере активну участь у багатьох окислювальних процесах в яблунях, сливах, вишнях, персиках.

Додатково в мідний або залізний купорос можна внести інсектициди. Це забезпечить більш ефективну боротьбу з комахами.

Після проведення всіх осінніх процедур (обрізка, обробка дерев восени фунгіцидами, побілка, установка утеплювачів і захисних засобів) не забудьте забратися на території посадки. Сміття у вигляді опалого листя і зрізаних гілок ви не обробляєте, а в них цілком можуть зимувати комахи-шкідники, розмножуватися збудники хвороб. Тому все сміття повинен бути зібраний і відданий вогню. 🙂

Також все плодові дерева восени потрібно рясно полити водою і побілити. товщина побілки не повинна бути більше 2-3
Обприскують чи дерева восени. Осіння обробка саду від хвороб і шкідниківмм.білять зазвичай розведеною вапном: для молодих саджанців з ніжною корою готують слабкий розчин, для старих дерев розчин повинен бути більш насиченим. Наприклад, для молодихДерев беруть 1 кг гашеного вапна на 10 літрів води + 1 кг глини і 100 грам мідного купоросу (для старих дерев беруть 2 кг вапна і подвійну дозу мідного купоросу). Якщо до цієї побілки додати ще 100 г коров’ячого гною для густоти (повинна вийти консистенція густої сметани) і трохи дрібно порізаної соломи, то вийде, так звана, глиняна бовтанка, якою замазуються рани і тріщини на стовбурах дерев. Така замазка добре виконує захисні функції і довго не розтріскується.

Тріщини і рани на плодових деревах можна також замазувати садовим варом. його набувають в магазині або готують самі. Як готується садовий вар: 100 г каніфолі і 200 г бджолиного воску розплавити окремо на повільному вогні, потім з’єднати і додати 100 г несолоного жиру. Після того, як жир розплавиться, суміш необхідно вилити в холодну воду. Все, садовий вар готовий, тепер його можна дістати з води і скачати в грудку. Перед застосуванням (для пластичності) його трохи підігрівають. Зберігається така замазка для забивання ран дерев дуже довго.

Обрізку плодових дерев восени доцільно проводити тільки в південних районах, де зими короткі і теплі. Обрізка дерев в північних і середніх районах у вересні-жовтні може привести до вимерзання кори на місці зрізу, висушування деревини і, в кінцевому підсумку, до загибелі дерева. У цих районах обрізку проводять навесні, зазвичай в середині-кінці березня.

Це гарантія майбутнього врожаю.

Не слід нехтувати цим серйозним етапом. Особливо серйозно потрібно підійти до обробки дерев восени на зиму. Головне в підготовці-правильно обробити не тільки дерева, а й грунт навколо них.

Якщо не провести ці заходи в комплексі, можна позбутися майбутнього врожаю через пошкодження плодових дерев шкідниками і хворобами.

Етапи підготовки

Підготувати до зими необхідно плодові дерева, чагарники, декоративні культури. Зазвичай осіння процедура відбувається в 5 етапів. Кожен з них дуже важливий, і пропускати його небажано. Всі етапи підготовки сприяють продовженню життя і поліпшенню плодоношення рослини:

Щоб підготувати сад до настання зими правильно, необхідно ознайомитися з кожним етапом окремо.

Підготовка грунту

Всі інгредієнти потрібно добре перемішати. Повинна вийти суміш, яка консистенцією схожа на густу сметану.

Розчин для старих дерев готується ідентично, як і для молодих. Єдиною відмінністю буде те, що для суміші потрібно взяти 2 кг і мідного купоросу 200 г. У суміш можна додати трохи соломи, яку потрібно попередньо порізати. Отриманий розчин потрібно нанести на кору знизу вгору і на пошкоджені місця. Він забезпечить захист і довго не потріскається.

Побілка дерев і чагарників сприяє позбавленню рослин від декількох дуже важливих проблем. Завдяки спеціальному складу рослина не замерзне взимку і не буде страждати від спеки влітку.

Сприятливий вплив побілки на культури:

  • побілка прекрасно регулює температуру. Вона не дає стовбуру переохолоджуватися і перегріватися;
  • запобігає проникненню шкідників до кореневої системи;
  • прекрасно захищає стовбур від ультрафіолетових променів.