article 335

149

Як саме волокно рослини не має необхідної пружинистості, щоб надати пишність і обсяг ковдрі.

Але ж чим пишніше буде виріб, тим воно буде тепліше, і тим краще буде пропускати необхідний повітря для вентиляції. Наявність штучного волокна особливих характеристик істотно підвищує властивості бамбукових спальних приладдя. Вартість ковдри в такому випадку може бути значущою в залежності від кількості синтетики і рослинних волокон: чим більше рослини – тим вище цінова планка.

Найчастіше пропорції рівномірні або складають 30/70 і 70/30 в процентному відношенні бамбукових волокон і синтетики відповідно.

Велика кількість бамбука робить виріб приємним на дотик, а найголовніше – цей рослинний матеріал допомагає виробу передати необхідні для здоров’я користувача протибактеріальні характеристики.

Тканини чохла

Бамбукові нитки іноді розташовуються не тільки всередині самого виробу, але і можуть входити в складові його чохла. Рослинна тканина при дотику схожа на суміш з бавовни і шовку. Вона на дотик найтонша, але при цьому досить міцна, дивно гладка. Головні переваги бамбукового чохла полягають в тому, що він не призведе до алергічної реакції, допоможе якнайшвидшому загоєнню ран на поверхні шкіри.

Але крім рослинного волокна в таке ковдру часто входять і інші компоненти.

Найкраще, якщо чохол ковдри буде цілком складатися з природних тканин, наприклад, бавовни, шовку.

Склад наповнювача

Величезне значення для якості обраного бамбукового ковдри має його наповнювач. Які ж найпопулярніші види наповнювача для цих видів ковдр можна виділити:

  1. бамбукова мікрофібра . Виріб з такого вдалого поєднання цих волокон дозволить будь-якому обивателю відпочити на славу. Адже її склад-це екологічно чистий бамбук і високоякісна мікрофібра, яка має властивість підвищеної поглинання вологи, швидкого висихання, м’якості і пухнастості, малої ваги і об’єму.
  2. вугільний бамбук. Бамбуковий вугільний фібр сьогодні активно використовується в якості природного наповнювача в різних виробах. Цей матеріал практично миттєво поглинає вологу, швидко усуває неприємні запахи, підходить тим людям, які страждають від алергії і астми. Цей наповнювач виробляє негативні іони, які добре діють на шкірні покриви і підвищують настрій, знімають денну втому і напругу тіла, а також якісно позбавляють від проблем зі сном.
  3. екологічно чистий бамбук. Цей наповнювач відрізняється високою якістю, тому що не скочується навіть при довгому використанні, він майже невагомий. Натуральні волокна, що міститься в ньому, сприятливо впливають на сон і самопочуття.
  4. лляний бамбук. При виробництві бамбукового льону взагалі не застосовуються хімічні речовини. Наповнювач з бамбукового льону є на 100% натуральним і екологічним. Він антибактеріальний, еластичний, «дихає» і якісно вбирає вологу.

Кольори

Враховуючи той факт, що бамбукове оригінальне ковдру для збільшення терміну експлуатації обов’язково заправляється в підодіяльник, для багатьох споживачів колір його чохла не так важливий. Разом з тим багато магазинів пропонують на вибір своїм покупцям найоригінальніші і класичні забарвлення бамбукових ковдр як для дорослих, так і для дітей. Ви завжди зможете придбати білу ковдру або виріб нейтрального бежевого або кремового кольору. Але все ж набагато частіше в каталозі продукції можна зустріти вироби зеленого кольору. Таким чином, виробники підкреслюють екологічність своєї продукції та її пряме відношення до природних якісних матеріалів.

Розміри

Зазвичай розмір ковдри повинен бути пов’язаний або з шириною ліжка, для якого його підбирають, або з розміром вже наявного в наявності постільної білизни – щоб не купувати нове. Звичайна ковдра буває наступних розмірів:

Односпальне або 1,5 спальне виріб:

  1. звичайна ширина 140-160 см;
  2. 140 і 145 см-вітчизняний стандарт;
  3. 155 см-євро – ширина ковдри;
  4. найпоширеніший розмір – 140х205 см;
  5. європараметри-200х210, 200х220 см.

Двоспальне ковдру:

  1. звичайна ширина 172-220 см.
  2. найпоширеніший розмір – 172х205 см.

Звичайний розмір дитячої ковдри 110х140 см, або 100х150 см.

Якщо ви хочете придбати ковдру для ліжка, де сплять двоє, то найкраще вибрати двоспальну бамбукову приналежність для сну замість пари 1,5 спальних ковдр. Так, застелене покривалом спальне місце буде здаватися набагато більш акуратним.

Рейтинг виробників

В даний час виробництвом якісних постільних предметів з рослинних волокон займається велика кількість відомих швейних підприємств в росії:

  • ol-tex-це відома торгова марка, яка більше 10 років виробляє постільні приналежності високої якості. Її асортимент виробів постійно розширюється, її продукція безпечна для життя і здоров’я, відповідає міжнародним стандартам якості.
  • торгова компанія «екотекс» є впізнаваним російським виробником текстилю вже більше 15-ти років. Постільні приналежності торгової марки ecotex відповідають сучасному стилю життя споживачів.
  • «альвітек» -вітчизняний виробник з 20-річною історією існування. Виробляє і продає оптом ковдри з бамбукового волокна високої якості виконання.
  • торгова компанія «ельф» вже давно відома не тільки російським споживачам, але і зарубіжним покупцям завдяки високій якості виробленої постільної продукції з натуральних матеріалів.
  • текстильна компанія dargez є провідним російським виробником продукції домашнього текстилю. Щомісяця оновлюваний асортимент фірми налічує тисячу найменувань всіляких виробів для сну і відпочинку в різних цінових категоріях.
  • торгова марка ivva пропонує покупцям новітні колекції постільних речей, виготовлених на сучасному обладнанні європейських і азіатських виробників.
  • «sn-textile» є однією з найбільш відомих компаній на ринку виробників постільних речей і пропонує покупцям якісні ковдри, матраци і подушки з 27 видами матеріалів на будь-який смак.

Анна маркович

Ковдра з бамбуковим наповнювачем-це новий продукт на нашому ринку, і відгуків та інформації про нього для господинь не так багато. Сьогодні ви дізнаєтеся, як вибрати якісне бамбукове ковдру і доглядати за ним, що можна, а чого категорично не можна робити.

Але спочатку розберемося, що за товар нам пропонують придбати і які у нього є корисні властивості. Для цього поговоримо трохи про технологію виробництва наповнювача.

Що таке бамбукове волокно

На сході бамбук здавна використовують для виготовлення меблів і будівництва. А сьогодні він поширений як сировина для штучного текстилю і наповнювачів різних виробів (ковдри, подушки, наматрацники), нарівні з віскозою або сіблоном.

Спочатку, щоб отримати з стебел трирічного рослини волокно, їх подрібнену масу (стружку) розм’якшують в рідкому середовищі під пресом, потім очищають в кілька етапів і багаторазово вичісують. Виходить пишне, легке і дуже міцне волокно.

Якщо процес екологічно чистий, то він майже повністю повторює традиційне виготовлення тканини з конопель і льону. Волокно або скручують в нитки і виготовляють тканину, або готують для виробництва наповнювачів постільних речей.

Але у виробництві іноді використовують і інший, хімічний спосіб — це прискорене у багато разів розм’якшення маси препаратами типу їдкого натру плюс відбілювання за участю сірководню. Далі такий напівфабрикат повністю очищається від хімії багаторазовим промиванням, але до розряду еко-тканини кінцевий продукт вже не відносять.

Тому екологічно чистий наповнювач може відрізнятися ціною, іноді в два-три рази дорожче, про що виробник обов’язково вкаже на етикетці і в рекламі свого товару. Якщо ваша мета-придбати саме такий продукт, то доведеться і пошукати, і суму викласти чималу.

Бамбукове ковдру: плюси і мінуси

Чим же хороша ліжко з » начинкою » з бамбука? всі її властивості походять від натуральної, хоча і штучно обробленої сировини — ніякого порівняння з синтетикою!

До безперечних плюсів відносяться:

  • мала вага;
  • відсутність алергенів;
  • гігроскопічність;
  • «дихаючий » ефект.

На практиці властивості, якими володіють бамбукові вироби, виграють перед такими поширенимиНаповнювачами, як бавовна і шерсть. Ватяні ковдри, знайомі нам всім з дитинства, непогано гріють, але важкі і незручні, так що багато хто називає їх «килимами ». Після ватного бамбукове здається невагомим, відмінно приймає форму літа під час відпочинку і гріє не менше бавовни.

Ковдри з вовни, навіть легкої верблюжої, теж здадуться «ношею» в порівнянні з бамбуком, до того ж в останньому краще циркуляція повітря — не буде жарко, ви не спітнієте, а значить, ризик простудних захворювань знижується, та й відчувати ви себе будете комфортніше.


Ковдри з пуху теж не конкурент бамбуку — це алерген №1 для всіх, хто схильний до ринітів, респіраторних захворювань, і алергіків. Бамбукове волокно не викликає ні роздратування шкіри, дихальних шляхів, ні імунної реакції, якщо, звичайно, ви придбали якісний товар від сумлінного виробника, не напханий хімікатами.

Унікальні властивості виробу-це ще і його натуральний аромат і здатність не накопичувати неприємних запахів з навколишнього середовища.

До мінусів можна віднести, мабуть, труднощі придбання товару — крім захоплених відгуків є і скарги на те, що під виглядом бамбукового волокна часто продають звичайний синтепон в наволочці з бамбукової тканини, а іноді суміш бамбука і пера.

Для жорсткості форми останнє добре, але якщо ви алергік, це зіпсує всю радість від покупки. Ще один нюанс: до нового ковдрі потрібно звикнути — воно настільки невагоме, що багатьом спочатку некомфортно спати, немов розкритий.

Вибираємо правильну постіль з бамбука

Опинившись перед вибором, вирішите перш за все, чи хочете ви комплект на зиму і літо або варіант на всі сезони. Купівля літнього та зимового ковдр може бути накладною, але якщо ви можете собі дозволити, краще беріть відразу два — так в рази комфортніше.

Оглядаючи свою майбутню покупку, будьте уважні до її вигляду: всі шви повинні бути акуратними, без стирчать ниток і волокон, з вшитою так званої косою бейко по краю — це додатково зміцнює форму. Ще порада: краще вибрати простежку кліткою, а не візерунком — після прання квадратні касети краще висихають і відновлюють циркуляцію повітря.

Дитяче бамбукове ковдру має бути тонким , але великим — при щільності близько 100 г на 1 кв.м ідеальним розміром для немовляти буде 140х140, для дитини постарше — зростання плюс 1 м в довжину, по ширині одинарне.

Однак найчастіше зустрічаються стандарти 140х200 і 175х200 см. Якщо хочете дійсно королівський розмір — шукайте евроодеяло (зі стороною від 200 см і більше) або фірму, яка може дістати товар під замовлення.

Якщо ваш вибір припав на інтернет-магазин, постарайтеся крім інформації на веб-сторінці дізнатися додатково:

  • є на виробі бирка із зазначенням складу саме «начинки», точно це бамбукове волокно;
  • який розмір стьобаних касет (оптимальний 30×30 см, краще ще менше);
  • який склад чохла — якщо синтетичний, то значна частина корисних властивостей товару пропаде дарма.

Щоб отримати такі відповіді доведеться зв’язатися з консультантом фірми-постачальника по телефону, ще краще-під’їхати за фізичною адресою в магазин або на склад, адже багато інтернет-магазини мають такі точки для обслуговування.

Як випрати бамбукову ковдру?

Час від часу доведеться прати бамбукові ковдри і подушки, і вибір способу буде залежати від місткості вашої пральної машини. Якщо вам пощастило, і з завантаженням в машину проблем не виникло, виберіть автоматичний режим делікатного прання (або аналогічний), при якому барабан не буде занадто сильно її тріпати.

Температурний режим теж дуже важливий: щоб не завдати шкоди волокну ліжку, виставте підігрів води строго не вище 30 °c або зовсім без підігріву. Кількість прального порошку слід зменшити, щоб уникнути рясної піни — волокнисті речі схильні утворювати її при пранні з надлишком.

І останнє, що потрібно проконтролювати в машині-автоматі-віджимання. Зовсім без нього не вийде, інакше ковдру буде наповнене холодною водою, і ви не зможете його елементарно витягнути і просушити.

Хороший сон залежить від багатьох факторів. Його забезпечує правильний режим, провітрювання кімнати, комфортна температура в спальні, і інші умови, що мають непряме відношення до сну, а також правильний підбір постільних речей. Ортопедична і анатомічна основа спального місця і подушок, безумовно, важлива, але і вибору ковдри важливо приділити необхідну увагу. Але як вибрати виріб, під яким в холодну пору року буде тепло, а в тепле – комфортно і не жарко? відповідь проста-придбати бамбукове ковдру.

Склад

Бамбукова ковдра отримала свою назву через наповнювач, який складається з натурального матеріалу-бамбукового волокна. сировиною для виготовлення цього волокна служать листя і стебла бамбука, а технологічний процес обробки може бути механічним і хімічним.

Продукт механічної обробки отримують в результаті трудомісткого процесу без використання хімікатів, тому він на 100% натуральний, більш якісний і, відповідно, дорогий.

В ході хімічної обробки використовуються хімічні реагенти, які відносяться до класу безпечних для здоров’я. На останньому етапі переробки сторонні речовини ретельно вимиваються і відбувається відновлення целюлози.

При цьому бамбук не втрачає своїх корисних властивостей, а зовні відрізнити продукти різних способів виробництва практично неможливо.

Плюси і мінуси

Існує кілька причин, за якими варто замінити улюблене важке ковдру з вовни або з наповнювачем з синтепону на бамбукове:

Екологічність матеріалу:

  • по ходу росту і дозрівання бамбук не потребує застосування гербіцидів та інсектицидів, тому вихідна сировина є абсолютно чистим;
  • використовувані при переробці хімікати повністю виводяться з волокна.

Антибактеріальні властивості:

  • бамбук відноситься до рослин, яким не страшні шкідники, бактерії, грибки і подібні «хвороби» – вони мають природний захист від патогенних факторів. Ці ж властивості зберігаються у сировини після переробки, в процесі експлуатації і після численних прань;
  • бамбукове волокно допомагає боротися з проблемою шкірних запалень;
  • науково доведено, що більше 70% бактерій гине на поверхні цього матеріалу.
  • гіпоалергенність. Підходить для людей з підвищеною чутливістю і схильністю до алергічних реакцій;
  • захист від ультрафіолетового випромінювання;
  • хороша терморегуляція. У холодну пору року бамбукова ковдра надійно зігріває, а в теплу дарує прохолоду. Текстильні вироби забезпечують комфортний мікроклімат і приємні на дотик;
  • гігроскопічність. Тканина моментально вбирає вологу і дуже швидко висихає. Ковдра після ранкового прання до вечора буде сухою і готовою до використання;
  • відчуття легкості і затишку;
  • «дихаючий » матеріал;

Експлуатаційні властивості:

  • висока зносостійкість;
  • здатність не накопичувати пил на поверхні текстильних виробів і всередині волокон наповнювача;
  • легко переться в машинці і на руках;
  • відсутній статичний ефект;
  • колір виробу не втрачає яскравості, а малюнок чіткості ні від численних прань, ні від прямого впливу сонячних променів.

Варто відзначити і негативні сторони використання бамбукового ковдри:

  1. «оригінальне » виріб отримують в результаті трудомісткої роботи над сировиною, тому і вартість його відповідна. У зв’язку з цим на ринку часто з’являються підробки або суміш бамбука з пером, синтепоном, іншими наповнювачами. Репліки за всіма параметрами поступаються оригіналам, а для алергіків і астматиків і зовсім небезпечні, тому потрібно ретельно вивчати сертифікацію товару перед покупкою.
  2. «легке, невагоме» — це не фігуральні вирази щодо бамбукового ковдри, але не всім це властивість до душі. Для тих, хто завжди віддавав перевагу важкій ватній ковдрі, звикнути до нових відчуттів «неукритості» буде дуже непросто.

Відмінності від інших наповнювачів

До початку активного використання бамбука у виробництві спального приладдя популярністю користувалися інші види наповнювачів. Частина з них відноситься до синтетичних, а частина до натуральних. Натуральні, в свою чергу, діляться на продукти тваринного походження і рослинну сировину.

Наповнювачі з пуху, пера, овечої або верблюжої вовни володіють достатньою кількістю плюсів. Вони теплі, затишні, натуральні, піддаються чищенню і досить довго служать. Але уБамбука є переваги.

Пухо-перові наповнювачі мають властивість з плином часу накопичувати пил, не захищені від появи бактерій, можуть спровокувати алергічний напад. виняток становить» лебединий пух», схожий за властивостями з пухом водоплавних, оскільки його отримують зовсім не від вимираючих лебедів, а штучним шляхом, але шкідливих речовин в ньому не залишається, тому він відноситься до натуральних матеріалів.

Після тривалого використання текстура пір’яних виробів стає неоднорідною, пух збивається в грудки і місцями рідшає. Вони не бояться вологи, але в спеку під такою ковдрою буде важко виспатися без відчуття дискомфорту.

Будь-які варіації на тему вовни також відрізняються відчуттям затишку. Вони теплі, екологічні, дихаючі, легко піддаються різним видам прання, довго служать. На відміну від бамбука, при неправильному перепаді температур в процесі прання шерсть має властивість «підсаджуватися», тобто ковдра трохи зменшиться в розмірах. Також гіпоалергенність сировини тваринного походження залишається під великим питанням. Пил на вовняній ковдрі накопичується швидше, як і будь-які бактерії, і вони не підходять для теплої погоди.

До рослинної сировини, крім бамбука, відносяться ще евкаліпт і бавовна. За своїми властивостями вони майже ідентичні: екологічні, гіпоалергенні, добре вбирають вологу, дихають, підходять для використання в будь-який час року, легко стираються, не накопичують пил і бактерії, володіють лікарськими властивостями. Якщо бамбук допомагає позбутися від проблем з недосконалостями шкіри, евкаліпт, скоріше, призначений для людей, часто застудливих, що мають проблеми з легенями, астму, бронхіт. Крім цього, евкаліпт має властивості антидепресанту.

Вибір по сезону

Особливості клімату в нашій країні такі, що необхідність використовувати ковдру може виникнути в будь-який час року. Однак температурні режими літнього та зимового сезонів відрізняються досить сильно, тому і ковдру варто підбирати відповідно до сезону:

  • всесезонна ковдра підходить для осінньо-зимового періоду і весни. Воно об’ємне, тепле, але при цьому добре пропускає повітря і вологу, тому не викликає пітливості і перегріву.
  • зимова ковдра має велику щільність наповнювача. Під ним неможливо замерзнути навіть в найсуворіші морози, але в теплу пору року сон вже не буде таким комфортним.
  • полегшена літня ковдра тонше і легше інших. Завдяки особливостям сировини з субтропічної рослини яке служить основою виготовлення волокна, під ним комфортно спати літніми ночами, а так само ранньою осінню і пізньою весною.

Щоб напевно не помилитися з тим, для якого сезону призначене ковдру, потрібно звертати увагу на кількість наповнювача, яке зазначено в грамах на метр (г/м). Літній варіант повинен містити не більше 160 г/м, краще рішення для міжсезоння – 200 г/м, в холодну пору року показник повинен бути не менше 300 г/м.

Але наповнювач – це ще не все. Важливу роль відіграє матеріал, з якого відшито ковдру. Оптимальні для всіх сезонів за якістю і експлуатаційними характеристиками бамбуковий льон і бамбуковий шовк, віскоза, вироби з натуральної бавовни.

Розміри

Розмір ковдри підбирається відповідно до розмірів спального місця. Традиційно воно ділиться на три види: односпальне, півтораспальне, двоспальне:

  • останнім часом для широких ліжок, параметри яких перевищують стандартні розміри випускаються ковдри і комплекти постільної білизни розміру «євро».
  • односпальне ліжко може бути як дорослим, так і дитячим. Розміри дитячого бамбукового ковдри мають 100-110 см в ширину і 140-10 см в довжину. Для дорослої людини параметр ширини практично такий же – 110-120 см, а ось довжина значно більше – від 180 до 200 см.
  • полуторне місце має на увазі відповідну ширину в 140-150 см. Ковдра при цьому має бути або врівень або трохи ширше – від 140 до 160 см, довжина-від 180 до 220. Поширений варіант-140х205 см.
  • двоспальне ковдру відрізняється шириною 175-220 см і довжиною 220 см.
  • ковдри розміру «євро» мають великі параметри: 200х220 см, 210х225 см, 220х240 см.

Матеріали для чохла

Види текстилю, з якого може бути відшитий чохол для ковдри також різноманітні, як тип наповнювача. При цьому поєднуватися з бамбуковим волокном може практично будь-який з них. При виборі оптимальної комбінації варто враховувати деякі нюанси:

  1. чим легше і ніжніше структура наповнення, тим м’якше повинен бути текстиль.
  2. для наповнювачів, які пушаться і розпушуються, більше підходить щільна тканина.
  3. зовнішня поверхня повинна посилювати властивості внутрішнього наповнення: наповнювач з вовни має на увазі наявність вовни в складі чохла, легке бамбукове волокно потребує легких дихаючих тканинах.

Ці правила прості, але тим не менш, деякі фірми продовжують випускати ковдри, пошиті їм всупереч.

Якщо в описі товару вказано натуральний бамбуковий наповнювач, а тканина обрана щільна, варто насторожитися. Можливо, всередині зовсім не натуральне рослинне волокно, а суміш дешевих наповнювачів.

Розглянемо властивості матеріалів:

  • універсальним матеріалом вважається бавовна. Але бавовна бавовні ворожнечу. Залежно від плетіння і домішок він може бути більш-менш щільним, гладким і м’яким або грубуватим. Так, наприклад, чохол з тика або твілу (бавовни з просоченням або домішкою вовни) більше підходить для пухових ковдр, ніж для бамбукових, а ось ніжний і гладкий сатиновий чохол з бавовняного волокна – те, що потрібно. Волокно в ньому буде дихати, віддавати свої корисні ефіри, пропускати вологу і зберігати тепло.
  • якісна ковдра може бути відшита з сатин-жаккарда. Ця тканина з найчистішої бавовни або шовку (або їх комбнації) з унікальною технологією плетіння з витканим рельєфним візерунком відрізняється красою і зносостійкістю. Така ковдра виглядає дорого, розкішно, прекрасно проявляє себе в експлуатації. Воно дуже приємне на дотик, тому навіть бавовна без домішок дуже нагадує ніжне шовкове покриття.
  • перкаль-ще один різновид приємної матерії, витканої з довговолокнистої бавовни. В процесі плетіння нитки не перекручуються між собою, а щільно натягуються і з’єднуються нешкідливим клеїть складом. Виходить гладка, в міру щільна, м’яка тканина, яка зберігає ідеальний зовнішній вигляд до 1000 прань.
  • чохол з батисту відрізняється легкістю, м’якістю і відчуттям ніжності при контакті зі шкірою. Він виготовляється з дуже тонкої пряжі, але при своїй легкості є щільним і міцним. Він, як і бамбук екологічний, не викликає алергії,» дихає», підходить для використання цілий рік, не линяє, не вицвітає, легко переться і швидко сохне.
  • мікрофібра-це тканина, виткана з найтонших волокон на високотехнологічному обладнанні. Виробництво засноване на застосуванні синтетичного аналога бавовни – поліестеру. Чохол з мікрофібри м’який, приємний до тіла, не має властивості скочуватися, вицвітати, линяти, мнеться. Відрізняється антистатичним ефектом, високою пропускною здатністю (повітря і вологи), не боїться пилу, грибків і бактерій, стійкий до багатьох пошкоджень. Легко переться і швидко сохне.

З тих пір, як бамбук отримав заслужене визнання в сфері виробництва постільних речей, число фабрик, що випускають вироби з використанням бамбукового волокна різко зросла, і вирішити, яку ковдру краще вибрати буває непросто. Не помилитися з вибором допоможуть рекомендації виробників і власників:

  1. пріоритет зарекомендували себе брендів. У будь-якій області є перевірені фірми, продукцію яких оцінили на практиці багато користувачів, на них і варто орієнтуватися при покупці;
  2. не варто соромитися детально розпитувати продавця про товар, перевіряти сертифікацію і оцінювати виріб на вигляд і на дотик. Багатьом здається, що ковдра – це несуттєва покупка і воно не варто ретельного відбору, як машина або норкова шуба, але краще витратити трохи часу на оцінку вироби при покупці, ніж розчаруватися згодом.
  3. у складі якісного наповнювача не повинно бути присутнім сторонніх домішок. Не на 100% чисте бамбукове волокно вже не гарантує всіх своїх унікальних властивостей в наявності.
  4. матеріал чохла не менш важливий, ніж наповнювач. Вони повинні доповнювати один одного, а не комбінуватися навмання, зберігати гладкість і колір після численних прань. Найкраще віддати перевагу бавовняним чохлам.
  5. при виборі всесезонного ковдри або декількохВаріантів на різні пори року важливо правильно оцінювати щільність наповнювача. Чи влітку буде комфортно під ковдрою на 300 г/м, а взимку тепло під 150 г/м.
  6. визначаючи розміри ковдри, треба враховувати кількість сплячих. Якщо воно призначене для дитини, досить 110х140, для дорослого – 120х180. Для мами з дитиною на «полуторці» оптимальний варіант – 140х180. Для двох дорослих — не менше 140 см в ширину і 200 в довжину.
  7. хороша ковдра-стьобана ковдра. Фігурна стібка забезпечує рівномірний розподіл наповнювача всередині чохла і не дає йому грудкуватися під час експлуатації і прання. Рівний шар бамбукового волокна, в свою чергу, забезпечує рівномірний розподіл тепла, повітря і вологи.
  8. наявність кантика по краю ковдри-відмітна ознака якісної речі. Акуратний, в міру широкий і щільний кантик необхідний для того, щоб ковдра не м’ялося і зберігало свою форму саме по собі і всередині підодіяльника.

Популярні виробники

Недовіра вітчизняному виробнику – явище досить поширене. Але текстильне виробництво і пошиття постільної білизни відноситься до тих сфер, в яких російські фірми складають здорову конкуренцію зарубіжним. І досягнення не обмежуються знаменитою іванівською фабрикою. У топ популярних виробників входить більше двох десятків фірм, багато з яких російські:

  • торгова марка belashoff — це широкий асортимент текстильної продукції різного цінового діапазону-від бюджетних комплектів до обмеженої кількості виробів ексклюзивного формату. Якість виправдовує ціну, а продукція забезпечує здоровий і хороший сон дітям і дорослим.
  • togas-міжнародна компанія з грецьким корінням, що створює стильну продукцію за десятирічними традиціями. Це новий погляд на текстиль в будинку і бездоганну якість.
  • mona liza-прогресивна і сучасна російська фабрика, яка ні в чому не поступається іменитим європейським брендам. Виробляє текстиль для приємного і здорового сну, використовуючи натуральні матеріали і тканини. Всі вироби розділені на колекції, що відрізняються унікальним дизайном і властивостями.
  • «м’який сон». компанія, здатна задовольнити запити навіть самого примхливого клієнта, адже вона випускає сучасні спальні приналежності трьох торгових марок одночасно. «ковдроѕоп» — це продукція, орієнтована на молодь. Її відрізняють сучасні матеріали і орієнтація на актуальні тренди в дизайні. «сім перин» — лінійка товарів для всієї родини, що поєднує якість і доступну ціну. «п’ять секретів сну» — товари, що відповідають 5 найважливішим критеріям у виробництві спального приладдя: використання наповнювача останнього покоління, інноваційні технології виробництва, екологічно чисті і дихаючі матеріали, якісна фігурна стібка, лаконічний красивий дизайн. На всю продукцію дається гарантія два роки.
  • тас-лідируючий турецький бренд, що випускає різноманітну, неповторну продукцію істинно східної якості.
  • «ельф » — російська компанія, що використовує тканини кращих зарубіжних виробників і новітнє обладнання.

Люди проводять в ліжку третину життя, тому до вибору постільних речей потрібно підходити грунтовно. Адже від них залежить якість сну і загальний стан здоров’я. Тому зараз набирають популярність натуральні ковдри з бамбука, адже вони не тільки екологічні, але комфортні і практичні. Як вибрати підходящий варіант? давайте розберемося, на які характеристики варто звернути увагу при покупці.

Характеристики

Основні показники при виборі ковдри з бамбука.

Вибір розміру

Параметри найчастіше вибираються в залежності від розмірів ліжка або вже наявних комплектів постільної білизни. Якщо ви збираєтеся купувати спальне приладдя під нову ковдру, то орієнтуйтеся на наступні характеристики.

  1. для однієї людини досить півтораспального, згідно з європейськими стандартами його ширина становить 155 см, а за російськими – 140-145 см.
  2. для двох підійде двоспальне покривало з шириною від 172 до 220 см.цей варіант підходить для великого ліжка, навіть якщо на ній спить одна людина, так заправлена ліжко буде виглядати акуратніше.
  3. для дитячого ліжечка розміри бамбукового ковдри складають 110 (100) х 140 (150) см.

Склад

Щоб визначити яке бамбукове ковдру краще, недостатньо вирішити, що воно буде просто з бамбука. Адже цей компонент може міститися в різних кількостях як всередині, так і зовні полотна.

Зазвичай бамбук використовують в складі наповнювача, причому крім нього додаються синтетичні добавки. Це не спроба заощадити на матеріалі, а раціональне рішення, тому що саме по собі волокно не володіє достатньою пружністю, щоб зробити виріб пишним.

Важливо! відомо, що об’ємна ковдра краще зберігає тепло і забезпечує доступ повітря до сплячої людини, так що додавання синтетики високої якості тільки покращує характеристики.

Синтетичні компоненти стояти недорого тому, чим більше у виробі бамбука, тим вище буде вартість. Збільшений вміст натуральних матеріалів робить покривало приємним на дотик і шовковистим.

Бамбук може входити до складу чохла, тканина з нього нагадує бавовна і шовк. Сам по собі матеріал здається тонким, але дуже міцним і гладким. Такі чохли підходять для людей з чутливою ніжною шкірою, крім цього виключається ймовірність виникнення алергічних реакцій.

Як вже зазначалося раніше, в ньому нерідко міститися крім натуральних волокон ще й синтетичні. Чохол же шиється з будь-яких матеріалів, найчастіше це бавовна. Якісні вироби з нього приємні до тіла, підходять для використання в різні пори року і цілком доступні за ціною.

Сезонність

Ця характеристика залежить від щільності виробу, виділяють 3 види: літній, всесезонне і зимовий. Такий поділ вважається умовним, тому що одним людям в літній період вистачає тонкого покривала, а інші постійно сплять повністю закутавшись.

  1. зимові бамбукові вироби прекрасно зігрівають, але при цьому не дають потіти. Волокно, з якого воно зроблено, має порівняно невелику вагу, добре пропускає повітря і дає відчуття прохолоди. Повітря всередині матеріалу сприяє підтримці оптимального мікроклімату навколо сплячої людини. При низькій температурі воно утримує тепло. Достатня вентиляція здатна прибрати зайву вологу, яка утворюється на тілі під час потіння. Варто відзначити антибактеріальні властивості, що не дає розмножуватися шкідливим мікроорганізмам, в тому числі викликають неприємні запахи, тому відчуття свіжості зберігається довгий час.
  2. літнє покривало вважається полегшеним варіантом, в теплу пору року бамбукові вироби користуються великою популярністю. Тонкі волокна забезпечують достатню продувність і зберігають свіжість матеріалу. Сплячий огортається теплом і м’якістю, але при цьому виключений перегрів організму.
  3. всесезонне-проміжний варіант між літньою і зимовою моделлю. Його щільність і вміст наповнювача таке ж, як в теплому виробі, а секрет універсальності полягає в стібку. Зимовий виріб прошивається широкими стібками, а всесезонне більш частими. Це дозволяє укласти наповнювач щільним шаром і знизити обсяги вироби. Між волокнами залишається менше повітря, який забезпечує збереження тепла. Тому при рівній кількості бамбукового матеріалу всесезонний варіант менш пишний і теплий.

Як визначити підробку

Як вибрати ковдру високої якості, якщо за зовнішнім виглядом неможливо визначити його склад?

Російські виробники

Кращі виробники використовують для виготовлення продукції сировину високої якості і тестують їх на відсутність алергічних реакцій. Вибираючи виріб, варто звернути увагу на три російські компанії – «легкі сни», «sn-textile» і «natures».

Звичайно, воно повинно бути легким, теплим, приємним до тіла. Ковдра не повинна зісковзувати з ліжка. Добре, якби воно не збирало пил, не кололось. Щоб під ним було не жарко влітку. Щоб ковдру легко стиралося.

Ви будете здивовані, але всіма цими якостями володіють бамбукові ковдри.

Ці корисні властивості надає ковдрі бамбукове волокно.

Бамбукове волокно отримується при обробці молодих стебел бамбука. Такі собі тонюсенькі (тонше людської волосини) бамбукові ниточки, які кріпляться один до одного за допомогою смоли, що залишається на волокні після обробки.

Переваги та вибір бамбукових ковдр

Наповнювач з бамбукового волокна:

  • натуральний, екологічний;
  • дуже м’який, ніжний, але не слизький;
  • Підвищує гігроскопічність виробу в два рази;
  • гіпоалергенний;
  • володіє дуже низькою теплопровідністю;
  • повітропроникний в два рази більше, ніж бавовна;
  • дуже пружний і не збивається в грудки;
  • є природним дезодоратором;
  • має антимікробні властивості;
  • хороший антистатик;
  • фільтр для ультрафіолету;
  • володіє підвищеною зносостійкістю.

Кращого і придумати не можна. Прямо-таки чарівні властивості. Давайте подивимося, а чи всі наповнювачі з бамбука однакові, або існують якісь їх різновиди. Так. Наповнювачі бувають різні:

  • суміш бамбука і бавовни;
  • суміш бамбука і віскози;
  • суміш бамбука і шовку;
  • суміш бамбука і поліефірного волокна.

Можна вибирати будь-хто. Кожен з цих наповнювачів зберігає свої властивості. Бавовна робить виріб більш ніжним і охолоджуючим, шовк — більш гігроскопічним, віскоза – більш теплим. Поліефірне волокно додає легкості і дозволяє знизити вартість виробу. Отже, ви зважилися придбати ковдру з бамбука, як вибрати саме те, що вам потрібно?

  • визначтеся з розміром ковдри;
  • визначитеся з товщиною ковдри.

Найкраще визначити потрібний розмір ковдри виходячи з розмірів вашого ліжка. Ковдра повинна бути» великою » вашої ліжка приблизно на 25 см з кожної сторони. Тоді ви повністю зможете сховатися, загорнутися в нього. Ковдра не вислизне серед ночі на підлогу. А якщо ви спите удвох, то не будете перетягувати ковдру кожен на себе.

Якщо ви припускаєте користуватися ковдрою в теплу пору року, або ж у вас завжди тепло в квартирі, то вам найкраще придбати ковдру бамбукове полегшене, або як його ще називають літній ковдру з бамбука. Вибирайте склад наповнювача і верхнього покриття ковдри без домішки штучного волокна. Така ковдра допоможе вам відчувати себе набагато комфортніше, ніж під простирадлом. Літня ковдра з бамбука відмінно підходить дітям, які часто потіють уві сні, і схильні до застуд.

Ковдра з бамбука полегшена буде створювати вам охолоджуючий ефект, якщо тканина буде так само складатися з 100% бавовни, або бавовни з домішкою бамбука.

Бамбукове ковдру літній зазвичай піддається пранню набагато частіше, ніж зимовий. Тому зверніть увагу, яким чином простьобано ковдру. Якщо воно простьобано ромбиками, то це більш надійно утримає наповнювач, і не дасть йому зміститися при пранні. Менш кращі ковдри, простьобані візерунковими лініями.

доглядаємо правильно

Догляд за бамбуковим ковдрою дуже простий. Не зберігайте ковдру в повітронепроникній упаковці і в вогкості. Є кілька правил про те, як прати бамбукове ковдру. Періть в теплій воді (не вище 40 градусів), краще рідкими миючими засобами. Дуже ретельно виполіскуйте ковдру, щоб волокна бамбука не злипалися при висиханні в грудки.

Якщо ви хочете не хворіти, бачити тільки хороші сни-бамбукове ковдру стане вашим помічником на шляху до мети. Досить великий вибір ковдр з бамбука дозволить вам зробити якісну покупку при мінімумі витрат.