Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

303

Або на дачі давно перестала бути чимось дивовижним. У наші дні життя в будинку так само комфортна, як і в міській квартирі. Забезпечити зручність і високий рівень життя господарям допомагають різні автономні системи життєзабезпечення, до яких також відноситься і каналізація.

У сучасній каналізаційній системі автономного типу стокові води і фекалії скидаються в спеціальну інженерну споруду – септик.

Відходи каналізації, як і будь-які органічні залишки в природі, піддаються переробці . Найчастіше в цьому процесі беруть участь гнильні або анаеробні бактерії, що розкладають каналізаційні стоки на більш дрібні фракції і воду. Такі бактерії присутні в будь-якій каналізації — або зливний ямі, саморобному септику і в деяких локальних станціях біологічного очищення промислового зразка.

Також для переробки каналізаційних стоків використовуються залежні від кисню бактерії, «робота» яких відрізняється високою якістю – в результаті господарі отримують мул , відповідний для добрива городу, і освітлену воду, придатну для його поливу.

Роль бактерій для природи і людини величезна. Саме ці мікроскопічні організми гарантують безпеку навколишнього середовища для людського здоров’я.

Основні види

Як було зазначено вище, всі бактерії, пристосовані для життя в каналізаційних стоках, діляться на два основних види, згідно їх чутливості до кисню.

Анаеробні

Анаеробний тип бактерій здатний вижити в суворих умовах без кисню. Поселяються ці мікроорганізми на дні або вигрібної ями. Стокові води, поступово наповнюють яму або ємність септика, мають каламутну консистенцію. В процесі відстоювання важкі органічні фракції осідають на дно і стають їжею для бактерій – починається їх повільне гниття.

в результаті на дні утворюється твердий осад, що вимагає регулярного відкачування асенізаторами.

У життєдіяльності таких бактерій досить багато недоліків:

  • твердий осад складно видалити з дна;
  • осад не підходить для добрива садових і городніх культур, так як в ньому містяться хвороботворні бактерії;
  • частково осветленную воду також забороняється використовувати для поливу з-за високого вмісту метану (газ утворюється під час бродіння і гниття стоків);
  • загальна ефективність очищення невелика – до 70%;
  • присутній неприємний запах;
  • потрібне додаткове очищення освітленої рідини на полях фільтрації.

Аеробний

Аеробний тип бактерій відрізняється високою продуктивністю. Живуть такі бактерії в камерах септиків, де забезпечується нагнітання кисню за допомогою компресора. Заселяють цими мікроорганізмами стоки в примусовому порядку .Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септикабіологічний концентрат вноситься безпосередньо в септик або вливається в каналізації через унітаз. Після впровадження в систему бактерії швидко збільшують колонію і приступають до переробки органічних відходів. На виході виходить очищений мул і вода.

До переваг бактерій відносять:

  • високу здатність до очищення стоків — від 97 до 99%;
  • знищення каналізаційного запаху;
  • незначне утворення твердого осаду;
  • мул і вода можуть бути використані для агротехнічних потреб – поливу і добрива.

Призначення

Основна мета використання біологічних препаратів полягає в забезпеченні максимально повного і якісного розкладання органічних відходів. Людина повинна убезпечити навколишнє середовище від попадання в неї відходів своєї життєдіяльності, здатних викликати поширення інфекційних захворювань.

Також дозволяє економити сімейний бюджет. Розклалися відходи не вимагають частого виклику асенізаторів. Особливо це стосується септиків з впровадженими бактеріями аеробного типу. Осад на дні відстійників можна без проблем відкачати – він досить м’який і міститься в резервуарах в незначній кількості.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Кращі бактерії

На питання, які бактерії краще відповісти однозначно неможливо. Все залежить від того, для якої мети їх будуть використовувати господарі. Виробники випускають відразу кілька основних типів біологічних препаратів:Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

  • для стоків з рясним вмістом жирів і миючих засобів;
  • універсального типу;
  • для консервації каналізаційних систем на зимовий період;
  • для відновлення роботи систем навесні.

Будь-який з перерахованих препаратів буде містити бактерії, які:

  • видаляють старий наліт жиру зі стін резервуарів і внутрішньої поверхні труб;
  • роблять осад на дні відстійника рідким;
  • знищують характерний запах;
  • допомагають перемогти будь-які органічні засмічення в системі (якщо влити концентрат через раковину або унітаз).

кращим бактеріальним препаратом можна вважати якісний продукт від перевіреного часом бренду, повністю відповідає потребам власників септика.

як використовувати?

Питання про правила застосування бактерій і точних пропорціях препарату – найпоширеніший серед покупців. Фахівці рекомендують уважно ознайомитися з доданою інструкцією і в точності слідувати їй при використанні бактерій. Тільки в цьому випадку господарів чекає успіх – якісна робота каналізації.

Препарати з бактеріями мають кілька основних форм випуску, від яких і залежить принцип їх використання.Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Для розчинення порошків і гелів береться вода кімнатної температури в кількості 5-10 літрів, в яку поміщають одну дозу препарату, зазначену виробником. Отриманий розчин виливається в каналізацію. Повторне внесення препарату проводиться через три-чотири тижні.

Гелі вносяться з розрахунку одна ампула на кубічний метр септика. Концентрований препарат заселяє в каналізацію активні бактерії, здатні переробити туалетний папір.

Концентрати реалізуються в готовому вигляді. Розчиняти препарат не потрібно. Одна ампула акуратно розкривається, а її вміст виливається в септик з розрахунку на два кубічних метра обсягу. Повторна обробка проводиться через два-три місяці.

Таблетки-одна з найбільш економних форм випуску. Однієї таблетки вистачає на обсяг септика від двох до п’яти кубометрів.

Розчинні пакетики використовують з розрахунку один пакет на кубічний метр каналізаційних стоків. Зазвичай в такій формі реалізуються бактерії, стійкі до миючих засобів.

Де купувати?

фахівці не рекомендують купувати біологічні препарати на ринках. Останнім часом у зв’язку з популярністю біологічних способів очищення каналізації на ринках з’являється все більша кількість підробок, що не відповідає заявленій якості.
Часто. На саму людину хлор впливає негативно, наприклад, роз’їдає шкіру на руках і т.д.

Всі ці проблеми можуть вирішити бактерії для вигрібних ям і септиків. Вони нешкідливі для навколишнього середовища, знищують шкідливих мікробів.

Що таке біобактерії і як вони працюють

У лабораторіях штучно вирощують спеціальні мікроорганізми, які допомагають позбавлятися від відходів людської життєдіяльності. Дані бактерії живі, вони мешкають в тому числі і в природі, але в меншій концентрації. Мікроби абсолютно нешкідливі для людей і навколишнього середовища. Для забезпечення життєдіяльності їм необхідно харчування, в ролі якого виступають органічні залишки: фекалії, залишки їжі, очищення та інші рослинні відходи, папір. Штучно створені матеріали, наприклад, пластик, біобактерії переробити не можуть. Мікроорганізми розщеплюють органічні залишки на прості речовини: воду і вуглекислий газ. У деяких випадках випадає невелика кількість мінерального залишку. В результаті вуглекислий газ випаровується, вода вбирається в землю, якщо препарат використовувався для очищення вигрібної ями, або зливається у випадку з септиком. На дні може залишитися трохи мінерального осаду, його часто використовують в якості добрива. При нестачі харчування колонія мікроорганізмів гине.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Перш ніж потрібно знати, як працюють бактерії для вигрібних ям, септиків туалетів (очищення). Як вибрати засіб? біопрепарати працюють однаково. В упаковці міститься колонія бактерій в» сплячому » стані. Щоб вони» прокинулися», потрібно приготувати розчин в спеціальній пропорції. Для кожного препарату свій рецепт, тому що скрізь знаходяться різні мікроорганізми. Зазвичай препарати в сухій формі розлучаються у великій кількості воді, в деяких випадках необхідно відразу додати органіку. Рідкі засоби або виливаються в септик, або теж розлучаються за рецептом. Як правило, до того як бактерії повністю «прокинуться», має пройти якийсь час. Після цього розчин можна виливати в яму. Через пару годин з’явиться ефект: знизиться рівень нечистот і зменшиться запах. Не варто лякатися, якщо на поверхні почнуть з’являтися бульбашки: так утворюється і випаровується вуглекислий газ.

Види бактерій

Виділяють 2 види мікроорганізмів:

  • аеробні. Їм для життєдіяльності необхідний кисень.
  • анаеробні. Вони в цій речовині не потребують. Для забезпечення життєдіяльності їм потрібні нітрати і вуглекислий газ.

У побуті найчастіше використовують анаеробів або комбінацію двох видів. На підприємствах зазвичай використовують препарати, в яких містяться обидва види бактерій.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Якщо в засобі містяться і аеробні, і анаеробні мікроорганізми, то воно називається біоактиватором. У таких випадках до препаратів додають ферменти, щоб прискорити процеси розщеплення відходів. Крім цього, додавання каталізаторів покращує якість роботи бактерій.

Завдання, які здатні вирішити біопрепарати

    ;

  • усувають неприємний запах;
  • дезінфікують туалет;
  • розріджують відходи, зменшують їх обсяг.

Позитивні сторони використання біобактерій

  • не руйнують і не роз’їдають стіни септика, ями;
  • нешкідливі для людей і навколишнього середовища;
  • відходи, що утворилися в результаті обробки, можна використовувати як добриво;
  • регулярне використання біопрепаратів знижує необхідність в послугах асенізатора.

Як вибрати ефективний засіб

Сучасний ринок пропонує велику кількість самих різних препаратів. Форми, в яких випускаються бактерії біопрепарати): рідина, порошок, таблетки, гранули.

Форма випуску не впливає на якість препаратів, тому кожен вибирає те, що зручно особисто йому. Однак слід враховувати, що мікроорганізми в сухому вигляді «сплять», і буде потрібно провести ряд спеціальних процедур, щоб їх «пробудити». У рідких сумішах вони активні. Однак термін придатності розчинів зазвичай значно менше, ніж у порошків і таблеток.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Тепер ясно, що собою являють бактерії для вигрібних ям, які бувають засоби, чим корисні вони. Наступний момент, який потрібно враховувати при виборі препарату, — це тип туалету. Так, дачникам слід віддати перевагу тим біопрепаратів, в яких містяться мікроби, здатні утилізувати не тільки продукти життєдіяльності людини, а й різні органічні залишки. Бактерії перетворять відходи в хороший компост, який можна буде використовувати на ділянці в якості добрива.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Для септиків краще купити засоби, що містять мікробів, що перетворюють тверді відходи в рідину. Завдяки цьому обсяг нечистот значно зменшиться, отже, довше не буде потрібно відкачування.

Бактерії для септиків. Відкликання. Вибираємо кращий препарат для очищення туалету

Перш ніж купувати той чи інший засіб, потрібно ознайомитися з інструкцією. Особливу увагу слід приділити наступним розділам:

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Які засоби і бактерії для вигрібних ям відгуки заслужили позитивні? найбільшою довірою покупців користуються біопрепарат» вдалий», засіб» доктор робік», рідина» вейст тріт», порошок»септифос». Люди відзначають високу ефективність цих препаратів, кажуть, що, крім основного завдання, вони ще знищують неприємні запахи.

  • якщо біопрепарат буде використовуватися вперше, то варто звернути увагу на засоби з написом «старт» або позначкою «для первинного використання». У таких сумішах містяться речовини, що стимулюють розвиток первинної колонії.
  • в результаті діяльності бактерій в септику залишається вода, яку можна відкачати простим насосом. Однак бажано використовувати фільтр, щоб установка не забилася мінеральним осадом.
  • отримана вода не придатна для пиття людей і тварин, проте можна її використовувати для поливу городу.
  • якщо з якої-небудь причини бактерії для вигрібних ям і септиків перестали працювати, то слід просто ввести свіжу порцію мікроорганізмів. Можливо, що колонія загинула через несприятливі умови.
  • при використанні пральної або посудомийної машини слід купувати спеціальні препарати, які містять бактерії, стійкі до хімічних впливів.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Як використовувати бактерії для септиків і вигрібних ям, щоб вони працювали ефективно?

Оскільки мікроорганізми-це живі істоти, то нормально функціонувати вони будуть при дотриманні ряду умов:

  • температурний режим: від + 4 до + 30°с.якщо стовпчик термометра опускається нижче, то бактерії «впадають в сплячку». Коли теплішає, вони активізуються. Якщо туалет холодний, то мікроби не зможуть нормально там функціонувати в зимовий час.
  • мікроорганізми постійно потребують їжі. При її нестачі вони гинуть. Якщо туалет використовується рідко, то періодично потрібно буде вводити додаткові порції бактерій. Якщо ж туалет використовується тільки влітку (в садах, наприклад), то щороку потрібно буде створювати нову колонію бактерій.
  • ще одна важлива умова для забезпечення життєдіяльності мікроорганізмів-достатній рівень вологості. Для нормального функціонування необхідно, щоб вода піднімалася на 2-3 см над рівнем твердих відходів. Якщо ж її недостатньо, то слід трохи додати рідини.
  • неорганічні відходи бактерії не переробляють, тому немає сенсу кидати в яму металеві та пластикові елементи: вони там і залишаться. Деякі речовини, наприклад, хлор або марганець, здатні повністю знищити колонію.
  • при приготуванні препарату потрібно строго дотримуватися інструкції, тому що при недотриманні необхідних умов мікроорганізми можуть «не прокинутися».

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

У яких випадках бактерії можуть загинути

Вплив деяких речовин для колонії може виявитися смертельним. Небажано, щоб в септик або яму потрапили:

  • містять хлор речовини.
  • побутова хімія.
  • марганець.
  • лікарські препарати.
  • антибактеріальні засоби.
  • фільтраційні установки та їх фрагменти.

Якщо все-таки агресивні речовини потрапили в яму, то потрібно ввести свіжих бактерій. Це оновить або зміцнить колонію.

Коли потрібно максимально швидке вирішення проблеми, звернутися можна і до більш старих варіантів очищення.

склад сучасних очисних засобів

Сучасні біопрепарати-абсолютно безпечні для здоров’я людини засоби, вони також не завдають ніякої шкоди навколишньому середовищу, що робить їх вибір краще, ніж придбання хлору та інших виключно хімічних засобів. У складі відсутні хвороботворні бактерії, речовини, що виділяють метан і хімічні елементи.

Основою сучасних біологічних очищувачів є бактерії, що розкладають органічну речовину, і деяка кількість ферментів, покликаних допомогти в зменшенні обсягів фекалій активним мікроорганізмам.

переваги використання

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септикасучасні біопрепарати мають цілу низку переваг, до яких можна віднести:

  1. їх легко використовувати самостійно-досить своїми руками додати необхідну кількість обраного засобу в вигрібну яму;
  2. всі препарати продаються в кількох формах, що дозволяє підібрати найбільш оптимальний варіант для використання і застосовувати тільки його;
  3. біопрепарати майже повністю знищують будь-який неприємний запах і перешкоджають його появі в подальшому;
  4. бактерії істотно зменшують обсяг стоків і заповнення стічної ями, а, отже, істотно скорочують необхідну кількість відкачування стічних вод;
  5. натуральні очисні засоби позитивно позначаються на відновленні мікрокультури тільки окремих корисних бактерій, які «підключаються» до боротьби зі стічними водами;
  6. використовувані бактерії не тільки знезаражують всі органічні відходи, вбиваючи чи не кожен мікроб, але і розріджують їх, в подальшому полегшуючи процеси відкачування.

Крім цих переваг багато хто робить ставку саме на натуральність і безпеку самих препаратів, їх невелику ціну, можливість використовувати цілий рік без необхідності купувати додаткові кошти. Завдяки своїм численним перевагам і вже давно доведеної ефективності саме біологічні очищаючі засоби є універсальним варіантом для підтримки працездатності будь-якої приватної каналізації та очищення септиків.

особливості біологічних препаратів

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септикаіснують три основних видів очищувальних препаратів, з яких і варто вибрати конкретний варіант, зупинивши свій вибір з урахуванням вимог кожного засобу:

  • засоби з анаеробними бактеріями в складі; їх цілком реально додавати в повністю закриті камери септиків, де відбуваються процеси гниття, на дно камери поступово опускаються всі тверді відходи, які потрібно постійно видаляти, а сама вода освітлюється і очищається від забруднюючих домішок; недоліком такого засобу є виділення метану, тому застосовують його тільки в закритих системах;
  • аеробні бактерії в засобах для очищення працюють тільки в присутності достатньої кількості кисню і дозволяють максимально очистити стічні води без метану і неприємного запаху, з виділенням одного тільки тепла і абсолютно нешкідливого вуглекислого газу; їх використовувати можна в будь-якій відкритій вигрібній ямі, кількість твердого осаду при цьому абсолютно мінімально і не вимагає додаткового втручання;
  • так звані біоактиватори, склад який включає обидва види бактерій і додаткові ферменти, що роблять ці препарати дещо дорожчими, але абсолютно універсальними і придатними для будь-яких систем; ці кошти використовують для прискорення природних біологічних процесів розкладання, але при цьому вони діють не тільки на позбавлення від органічних відходів, але також на процеси переробки паперу, тканин, жирів та інших матеріалів.

Біоактиватори потреби не тільки для очищення стічних ям та інших каналізаційних систем, але навіть і для прочищення звичайних каналізаційних труб, мережа яких йде по будинку. Ці кошти на 80 відсотків зменшують існуючу масу твердих відходів і підвищують прохідність труб, позбавляючи від неприємного запаху і небезпеки можливого гниття продуктів в них.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септикаокремо варто звернути увагу і на форму пропонованих для покупки продуктів, яка може бути:

  • рідкою, найпростішою для використання, оскільки ці концентровані добавки можна просто виливати у вигрібну яму без додаткових маніпуляцій;
  • порошковою, що вимагає розведення в рідини і деякого часу для того, щоб вся суміш настоялася і активізувалася;
  • капсульної або пігулки, найчастіше застосовується в промисловості, але також підходить і для приватного використання в повній відповідності з вказаними інструкціями.

правила використання обраних засобів

Біобактеріі для вигрібних ям являють собою справжні живі організми, так що для їх збереження та підтримки «працездатності» потрібно виконувати деякі нескладні правила:

  • будь-яким живим організмам потрібно постійне харчування, і бактерії для туалетів не є винятком — перерва у використанні каналізації і скидання в неї побутових органічних відходів не повинен становити більше двох тижнів; в іншому випадку у вигрібну яму доведеться додавати нову порцію активних бактерій;
  • вибирати побутову хімію також потрібно з особливою увагою-миючі речовини, що містять в своєму складі той же хлор, можуть, як медичні препарати, швидко знищити додані в яму бактерії;
  • на бактеріальний фон в будь-якому середовищі активно впливають будь-які антисептичні або ж медичні препарати, варто уникати їх попадання в каналізацію, інакше навіть повторне використання септиків може бути нейтралізована на деякий час;
  • перед внесенням бактерій слід переконатися в наявність шару води (висотою хоча б в пару сантиметрів), оскільки всі існуючі сучасні бактерії діють тільки в рідкому середовищі.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септикабіобактерії в разі їх правильного використання досить довгострокові, але все-таки для підтримки активної дії обраних засобів краще відповідно до рекомендацій оновлювати їх кількість в приватній каналізації, додаючи нову порцію очищувачів. В іншому випадку існує небезпека зниження ефективності процесів розкладання і зменшення неприємного запаху в туалеті.

особливості використання засобів для очищення

Зазвичай виробники безпосередньо на упаковці вказують всі рекомендації щодо застосування їх продуктів, але існує кілька загальних правил, істотно полегшують використання обраних рідин або порошків для очищення:

Мікроорганізмами, придатні в якості добрива, так як біопрепарати не завдають шкоди навколишньому середовищу, а також безпечні для людини.

види біопрепаратів

Існують три види біопрепаратів, головна відмінність між якими – в умовах, необхідних для їх життя, розвитку і переробки органіки. Так, у продажу можна відшукати штами анаеробних, аеробних мікроорганізмів, а також комбіновані склади, звані біоактиваторами.

анаеробні мікроорганізми

Для якісного функціонування анаеробних мікробів не потрібно надходження кисню ззовні. Тому, такі мікроорганізми не особливо підходять для вигрібних ям, а призначені, скоріше, для додавання в закриті камери , в яких вони стануть сприяти максимально швидкому розкладанню відходів життєдіяльності.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

В результаті діяльності бактерій органіка розщеплюється на нерозчинні тверді відходи, які опускаються на дно септика, де триває процес їх подальшого розкладання, а рідина очищається і освітлюється. При накопиченні на дні великої кількості осаду, він видаляється за допомогою асенізаційної машини (використовувати його в якості добрива не можна), а ось очищена бактеріями вода після відповідного відстоювання і доочищення деякими господарями навіть застосовується для поливу городу.

До недоліків біопрепаратів, що мають в своєму складі анаеробні мікроорганізми, відносять наступне:

  • у закритому просторі септика в процесі роботи деяких бактерій з відходів виділяється газ-метан, який сам по собі має досить неприємний запах.
  • при використанні цієї групи мікроорганізмів, стоки очищаються не повністю, а тільки на 65÷70%.
  • потрібно обов’язкове періодичне очищення первинної камери септика за допомогою спеціалізованої техніки.
  • не можна використовувати перероблені відходи в повному обсязі для удобрення грунту.

аеробні мікроорганізми

Для якісної роботи аеробних біопрепаратів, на відміну від анаеробних, необхідний кисень, тому вони можуть використовуватися, як в септиках, так і у вигрібних ямах. Але, якщо цей вид мікроорганізмів буде застосований для очищення закритої ємності септика, то в ній необхідно встановити спеціальний глибинний компресор (аератор), який буде збагачувати рідину киснем.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

У першій камері септика «працюють» анаеробні мікроорганізми, у другій-аеробні, для яких забезпечується примусова аерація

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септикаяк працює правильно облаштований септик?

Конструкція цієї очисної споруди і її обсяг повинні підкорятися певним вимогам. Детальніше про необхідні розрахунки, про різноманітність моделей і про правила – в спеціальній публікації нашого порталу.

В процесі своєї роботи аеробні мікроорганізми зазвичай виділяють вуглекислий газ і кілька підвищують температуру навколишнього їх середовища. Завдяки тому, що продуктом переробки відходів такими бактеріями не є метан, неприємний запах практично повністю ліквідується.

Цей тип бактеріологічних складів здатний максимально очистити надходять в септик або вигрібну яму стоки, залишаючи мінімальну кількість твердого осаду. Осад, що накопичується в процесі переробки стоків, періодично також витягується з ями або септика і, до речі, може бути використаний в якості добрива – його часто вивалюють в компостні ями або купи.

Біоактиватори зазвичай складаються з декількох різновидів мікроорганізмів і ферментів. Ці препарати можуть бути універсальними або мати вузьконаправлене призначення.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Наприклад, стартові склади біоактиваторів застосовуються для пожвавлення роботи мікроорганізмів, раніше запущених в або вигрібну яму, після тривалої перерви, наприклад, на дачі після закінчення зимового періоду.

Існують спеціальні препарати посиленої дії. Вони застосовуються в тих випадках, коли система сильно забруднена. Ці біоактиватори використовуються обмежений час, а потім знову потрібно перейти на стандартні склади.

Препарати для вузьконаправленого застосування призначаються для очищення септика або ями від певних видів забруднень, наприклад, мильного осаду або великої кількості жиру, що скупчився в трубопроводі або на стінках ємності. Такі біопрепарати також використовуються не постійно, а в міру необхідності.

Правильно підібрані комплексні склади мікроорганізмів набагато більш активні, показують здатність до переробки не тільки м’яких органічних відходів, але і різних волокнистих структур, в тому числі і паперу.

Подібні комплексні біопрепарати-найбільш стійкі до миючих засобів та іншої побутової хімії, які, як правило, присутні в стічних водах. Ці склади екологічно чисті, тому безпечні для людини, навколишнього середовища і для самої системи каналізації.

Біоактиватори здатні скоротити обсяг твердих відходів до 75÷80%. Крім цього, при правильному використанні, вони покращують прохідність каналізаційних труб, попереджають замулювання вигрібних ям і септиків, а також знешкоджують хвороботворних мікробів.

Позитивними результатами використання біоактиваторів можна назвати наступне:

  • забезпечуються найбільш швидкоплинні процеси розкладання органічних і неорганічних сполук.
  • спостерігається практично повне усунення неприємних запахів.
  • значно зменшуються обсяги твердого нерозчинного і не розкладається осаду.
  • відбувається очищення не тільки септика, але і всього каналізаційного трубопроводу.
  • запобігає розвитку шкідливих патогенних мікробів.
  • є можливість використання цих складів в практично будь-який каналізаційної та очисної системи.
  • широкий асортимент різних вузьконаправлених і універсальних біоактиваторів дозволяє вибрати саме той, який найбільш необхідний в конкретному випадку.

умови для ефективної роботи біопрепаратів

Експеримент, що демонструє ефективність біоактиватор в сприятливих умовах: «а» — початковий стан відходів, «б»- через 12 годин після початку діяльності бактерій

Виконуючи заправку ємностей для каналізаційних стоків біопрепаратами, дуже важливо завжди мати на увазі, що вони містять живі мікроорганізми, які зможуть розмножуватися і ефективно працювати тільки в правильно створених для них умовах. Тому, щоб вони почали діяти в потрібному напрямку, при їх запуску в маси відходів необхідно дотримуватися певних правил:

  • у збірнику для відходів повинна бути живильне середовище для бактерій, тобто перебувати певну кількість рідини, яка перевищує рівень осілої маси, що містить тверді фракції. Тому в нову або тільки що очищену ємність для відходів немає сенсу запускати біопрепарати.
  • септик або яма повинні регулярно експлуатуватися, тобто поповнюватися рідиною і відходами. Якщо живильного середовища для бактерій буде недостатньо, вони швидко втратять активність, а потім загинуть.
  • засоби для чищення унітазу або прання не повинні містити хлору, так як він згубний для практично всіх живих мікроорганізмів.
  • не можна допускати надходження в ємність з відходами антибіотиків — вони так само, як і хлор, здатні вбивати колонії бактерій.
  • подібні склади активно функціонують при температурі від +5 до +50 градусів. Чим нижче температура навколишнього середовища, тим повільніше йде процес розкладання відходів. У зимовий період, при негативних температурах, мікроорганізми впадають в сплячку, але не гинуть, а при потеплінні і наявності сприятливої «атмосфери» біопрепарати знову входять в активну фазу.
  • бактерії не почнуть ефективно діяти, якщо біопрепарати не підготувати до цього процесу. Не можна сподіватися на те, що, закинувши таблетки або засипавши порошок в яму або септик, справу можна вважати виконаним, і склад почне виконувати свої прямі функції.

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

— щоб все проходило з гарантованою ефективністю, біопрепарат необхідно попередньо розвести в чистій, звільненій від хлору воді. Для цього її набирають у відро і залишають як мінімум на добу для відстоювання.

— потім, воду потрібно перелити в іншу чисту ємність, так як в першій на дні може утворитися осад з шкідливих для бактерій речовин.

Після цього в очищену воду засипається біопрепарат. Додатково до нього рекомендовано додати півлітра кефіру, який стане попередньою підгодівлею для бактерій на початковому етапі їх пробудження від «сплячки».

— вся суміш розмішується і залишається настоюватися на пару годин. І тільки після цього її можна виливати в ємність з відходами.

— після заливки розчину в каналізацію або безпосередньо в септик, користуватися відхожим місцем не рекомендовано протягом 4÷5 годин. Тому найкраще цей процес «заправки» проводити пізно ввечері, щоб за ніч мікроорганізми адаптувалися і придбали необхідну активність.

що необхідно враховувати при виборі біопрепарату?

Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

Мікроорганізми повинні розщеплювати органічні речовини на прості складові, такі, як вода, вуглекислий газ, твердий осад і т.п. Тому вибір різновидів бактерій буде прямо залежати від умов їх використання. У будь-якому випадку, купуючи біопрепарат, необхідно дуже уважно вивчити інструкцію на його упаковці і врахувати деякі фактори:

  • для септиків і вигрібних ям можуть використовуватися різні за складом препарати.

    Для септиків придатні склади, що включають живі бактерії, здатні переробити не тільки органічні відходи, а й залишки побутової хімії, і при цьому виживати в досить агресивному середовищі.

    • чим вище концентрація мікроорганізмів в обраному складі, тим його рідше доведеться додавати в ємність з відходами.
    • так як препарати продаються в упаковках різної розфасовки, необхідно вибирати їх правильно по масі для певного обсягу присутніх стоків.
    • біоактиватор, що складається з декількох видів мікроорганізмів, буде працювати набагато ефективніше, переробляючи різні типи відходів, що потрапили в ємність.
    • рекомендовано вибирати біопрепарати з мінімальною величиною утворюється сухого залишку-такий показник (у відсотках) зазвичай вказується на упаковці або в інструкції, що додається до складу. Дотримання цієї рекомендації дозволить проводити очищення септика набагато рідше.

    короткий огляд популярних ефективних біопрепаратів для септиків

    У спеціалізованих магазинах представлено чималу кількість різних комплексних і вузьконаправлених біопрепаратів. Деякі з них, які завоювали широку популярність і довели свою ефективність, будуть розглянуті далі.

    «водограй»

    Біоактиватор «водограй» українського виробництва включає до свого складу штами живих мікроорганізмів, що знаходяться в сплячому стані. При створенні необхідних умов для їх пробудження, які вказані на упаковці, бактерії переходять до активної фази життя.

    Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

    Біологічні препарати марки» водограй »

    Подібний біопрепарат призначений для переробки фекалій, паперу, очисток від овочів та інших відходів, що потрапляють у вигрібні ями і септики. Він розкладає їх на вуглекислий газ, кисень, воду і осад, який становить приблизно 3÷4% від загального обсягу переробленого вмісту.

    Продукти переробки відходів екологічно чисті, і їх часто застосовують в якості добрив.

    Біоактиватор запобігає виникненню великих шарів мулу в донній частині вигрібних ям і камер септиків, що дозволяє практично повністю відмовитися від послуг спеціалізованої техніки для відкачування фекальних мас. Крім цього, дія цього препарату благотворно впливає на роботу дренажної системи, очищаючи її зсередини від в’язких нашарувань, що заважають поступовому проникненню води в грунт.

    «водограй +» – особливий склад, що має більш високу концентрацію, спрямований на посилену очистку трубопроводів від відкладень на стінках і скупчилися опадів, що нерідко трапляється в сифонних вузлах або на поворотах. Допомагає він і в ліквідації неприємних запахів. Він абсолютно не пошкоджує внутрішніх поверхонь труб при розчиненні скупчилися на них забруднень органічного походження.

    Застосування препарату:

    • порошкоподібна суміш забирається з пакета сухою ложкою і заливається відстояною, нефільтрованою водою кімнатної температури. Наполігши розчин 20÷25 хвилин, його виливають в ємність для відходів – вигрібну яму або в септик, через раковину або унітаз.
    • для активної роботи бактерій необхідно забезпечити в ємність доступ повітря, і для цього в кришці люка каналізації роблять невеликий отвір або щілину, якщо, звичайно, не був передбачений раніше спеціальний вентиляційний патрубок.
    • після заливки препарату в септик або вигрібну яму, необхідно виключити потрапляння в них протягом доби прального порошку або інших хімічних речовин, інакше бактерії можуть не прижитися в агресивному середовищі. Після закінчення цього часу, миючі засоби можна використовувати вільно і зливати їх в каналізацію в звичайному кількості.
    • ефект від роботи бактерій буде помітний приблизно через 14 днів, і його першою ознакою зазвичай стає зникнення неприємного запаху. Саме цей період необхідний для розмноження і початку активної роботи мікроорганізмів.
    • для повної переробки вмісту вигрібної ями буде потрібно два ÷ чотири місяці. Щоб досягти очікуваного повноцінного ефекту, необхідно щомісяця додавати в яму невелику кількість біопрепарату – необхідний обсяг щомісячних добавок обговорюється в інструкції в залежності від обсягу резервуара.
    • висока активність бактерій спостерігається при температурі від + 4 до + 40 градусів. Цей фактор також необхідно враховувати, застосовуючи біосклади.

    відео: застосування бактеріального біоактиватора для септиків » водограй»

    «ам»

    «атмосбіо» – біоактиватор французького виробництва, який виготовляється на основі ензимів і вирощених спеціальним чином мікроорганізмів. Підходить для всіх видів вигрібних ям і септиків. Його склад активно і ефективно розкладає фекалії, усуває запах, розріджує утворилася на поверхні кірку і донний осад, а також значно зменшує обсяг скопилася маси відходів.

    Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

    Біоактиватор французького виробництва — » атмосбіо »

    Крім цього, препарат, запущений через раковину або унітаз, попутно очищає каналізаційні труби від нальоту, що також збільшує ефективність роботи системи і допомагає скоротити використання води для змиву відходів.

    Застосування препарату:

    • «атмосбіо » можна запустити в ємність для відходів як в сухому, так і в розведеному стані. При засипанні препарату в унітаз або раковину в сухому вигляді, необхідно змити його 12÷15 літрами води.
    • заправивши ємність складом, необхідно утриматися від її використання на 4÷5 годин, і не допускати попадання в неї хімічних засобів протягом 15 ÷ 20 годин.
    • упаковка «атмосбіо» містить 24 пакети з препаратом. У септик, розрахований на сім’ю з двох-трьох осіб, один такий пакет додається приблизно раз на тиждень.

    «мікрозим септі тріт»

    «мікрозим септі тріт » — біоактиватор, вироблений в росії, що складається з натуральних ензимів і живої сапрофітної мікрофлори, що містить 12 штамів грунтових бактерій.

    Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

    Препарат переробляє відходи, перетворюючи їх в екологічно чисте добриво, яке має в своєму складі корисні грунтових бактерії. Крім цього, такий склад має властивість не тільки очищати труби від скупчень відходів, а й затягувати їх стінки плівкою, що запобігає засмічення.

    ціни на препарат для септиків » мікрозим септі тріт»

    Мікрозим септі тріт

    Застосування препарату:

    Для ємностей, що мають об’єм в один-два кубометри, необхідно додавати 250 грамів цього біоактиватора раз на місяць, до досягнення повного очищення ями. Далі, можна буде переходити на 50÷100 грамів на місяць, і цього буде цілком достатньо, щоб підтримувати септик або яму в нормальному стані.

    • не можна допускати пересихання вологи в ємності. Якщо це починає відбуватися, туди необхідно додати кілька відер води.
    • якщо біопрепарат купується для очищення дачного туалету, то при підтримці ями у вологому стані його буде потрібно всього 300÷500 грамів на один, а іноді навіть і на два сезони.
    • якщо ж яма має обсяг в 3÷5 кубометра, то разова доза на місяць повинна становити 250÷500 грамів до повного очищення, і 125÷250 грамів на місяць — для підтримки ємності в чистому стані.
    • для септиків, в залежності від їх обсягів, біопрепарату потрібно від 3 до 6 кг на рік.

    «санекс»

    «санекс » — цей препарат, що виготовляється польським виробником, можна назвати досягненням біотехнології. Мікроорганізми, що входять до складу цього продукту, здатні виробляти спеціальні ферменти, які переробляють органічні волокна, жири, ну і, звичайно ж, відходи життєдіяльності людини.

    Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

    «санекс » відрізняється високоефективною дією навіть на тверду і волокнисту органіку

    Він підходить для очищення будь-якого виду каналізаційних ємностей, переробляє відходи до нейтрального за хімічним складом і запахом стану, і осад після їх розкладання становить всього 3% від загального обсягу.

    ціни на препарат » санекс»

    Виробник гарантує достатність однієї 100-грамової упаковки для туалету, використовуваного в дачних умовах, терміном на 14 місяців, а при другій закладці – аж на 16 місяців.

    Для застосування цього продукту для очищення септика об’ємом в 1,5÷2 кубометра, який використовується постійно сім’єю з 3÷4 чоловік, необхідно в перший раз внести потрійну місячну дозу. За умови, якщо однієї 100-грамової упаковки достатньо на вищевказаний обсяг септика на 3 місяці, то первинна потрійна доза складе близько також близько 100 грамів. Далі, через місяць, робиться така ж за вагою закладка препарату, але вже на три місяці.

    «доктор робік»

    Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

    Біоактиватор «доктор робік»

    Цей запатентований в сша препарат виробляється вітчизняними виробниками. До його складу входять кілька видів бактерій, інертних до хімічних речовин і біологічних засобів. Він добре розщеплює феноли, жири і різні органічні речовини. Протягом місяця значно знижується неприємний запах каналізації, а потім зменшується загальний обсяг маси, що знаходиться в ємності.

    Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

    Деякі види сухих і рідких концентрованих біоактиваторів асортиментної лінійки «доктор робік»

    Виробляється кілька видів цього біоактиватора, які мають вузьконаправлену дію. Їх маркування різниться між собою цифровим позначенням. Наприклад, можна перерахувати деякі з них:

    • «доктор робік 57 » — призначений для сильно забруднених каналізаційних систем і надмірно заповнених вигрібних ям. Штамів бактерій. Такий препарат здатний переробляти важко розкладаються відходи, що потрапляють в септик і вигрібні ями — папір, жири, миючі засоби і навіть натуральні тканини.
    • «доктор робік 109» — цей склад застосовується для постійного користування, після посиленого очищення ємності.

    Всі біопрепарати цієї марки є екологічно чистими, тому вони безпечні для людини і навколишнього середовища.

    Крім згаданих вище сумішей, у продажу представлені і інші біопрепарати, здатні полегшити очищення санітарних зон будинку або дачі. У будь-якому випадку, купуючи такі засоби, необхідно для початку обстежити вигрібну яму або септик, щоб визначити, яке саме по ефективності дії і за призначенням засіб стане найоптимальнішим. У будь-якому випадку, перед придбанням необхідно дуже уважно вивчити упаковку та інструкцію із застосування.

    У підведення підсумків, можна зробити висновки, що, застосовуючи подібні препарати, цілком реально домогтися якісного очищення і розщеплення відходів життєдіяльності, позбувшись неприємного запаху на ділянці, а також знизивши витрати на викликах спеціальної техніки. Крім цього, вибравши деякі з біологічних складів, можна навіть заощадити на добривах для грунту в саду або городі. Періодично витягуючи з ями осад, що залишився після роботи мікроорганізмів, його укладають в компостну яму для дозрівання, а потім розподіляють разом з усією компостної масою по ділянці.

    Технологія очищення побутових стічних вод має на увазі задіяння всього потенціалу нативних мікроорганізмів, які або спочатку містяться в продуктах людської діяльності, або потрапляють в стоки з навколишнього середовища. Саме завдяки бактеріям шкідливі речовини переробляються в більш прості сполуки, а також воду і вуглекислий газ. Але не рідкісні випадки, коли містяться в ємності септика мікробів недостатньо для ефективного очищення стічних вод. У таких випадках проблему покликані вирішити спеціальні бактерії для септиків, які цілеспрямовано вводяться в локальну каналізацію.

    Коли варто замислюватися над покупкою мікробів для септика

    Якщо установка працює в звичайному режимі, то витрачати гроші на покупку комплексів бактерій просто недоцільно. Але буває так, що з установки різко починає поширюватися неприємний запах, хоча до цього все працювало нормально. Причиною такої проблеми може бути зниження популяції мікробів, яке викликане:

    • використанням агресивних миючих засобів, що містять хлор, формальдегіди, луги;
    • зміною температурного режиму експлуатації установки, наприклад, при недостатньому утепленні може промерзати, що тягне за собою смерть корисної мікрофлори;
    • накопиченням великої кількості жирів на стінках ємностей і труб;
    • замулюванням поля фільтрації крупнодисперсними складовими стічних вод

    Очевидно, що для заповнення втрат мікробів необхідно штучно вносити препарати, що містять бактерії для септиків. Спеціально підготовлені для конкретних завдань комплекси мікробів вже через пару годин після запуску в систему починають активно працювати. Сьогодні на ринку препаратів для очисних установок представлений широкий вибір мікроорганізмів: деякі з них призначені для роботи в агресивних середовищах, інші краще переносять знижені температури, треті відрізняються прекрасною здатністю переробляти жирові включення і т. Д. Але більшою популярністю користуються універсальні склади, які дозволяють вирішити відразу кілька проблем, або убезпечити себе від потенційного появи деяких з них.

    Вибираємо бактерії для септика і вигрібної ями

    Вибір бактерій проводиться не тільки виходячи з наслідків, але і з оглядкою на конструкцію і продуктивність септика. Велике значення має сам принцип роботи установки, адже додавання неправильних комплексів мікробів може не тільки не дати очікуваних результатів, але і зовсім припинити переробку стічних вод. Тому перед тим, як купити бактерії для септиків, варто в обов’язковому порядку вивчити етикетку упаковки, на якій повинні бути вказані цільове призначення і умови життєдіяльності мікробів.

    Здається, що все досить просто: якщо ви використовуєте – купуєте бактерії, рекомендовані виробником установки, мікроби, які здатні «працювати» в середньо насиченою киснем водному середовищі; якщо в систему каналізації входить – запускаємо аеробні мікроби. Нижче ми детально зупинимося на аеробах і анаеробах, а також на способах внесення бактерій в ємність установки, переробної стоки.

    Аероби і анаероби

    Розрізняють кілька шляхів розкладання органічних включень: під дією анаеробів, які не потребують кисню повітря, і під дією їх антагоністів – аеробів. Перші «працюють» в найпростіших септиках відстійного типу. Саме вони сприяють поступової мінералізації випадає осаду. Частина складних речовин в результаті діяльності мікробів переходить в більш просту розчинну форму, а далі піддається обробці аеробів – вже в процесі грунтової доочищення.

    Аероби здебільшого призначені для такого типу установок, які так і називаються – . У такі септики повітря нагнітається компресором, що дозволяє створити ідеальні умови для розмноження аеробних бактерій і їх подальшої переробки стоків.

    Правильне внесення мікробів

    Чим замінити бактерії для септика. Аеробні бактерії для септика

    Що для одних мікробів є благом, для інших – смерть. Це стосується, в першу чергу, аеробних і анаеробних бактерій, адже для кожних з них необхідна своя середу. Якщо розглядати установку, яка дозволяє очищати стоки за рахунок життєдіяльності двох цих типів мікроорганізмів, то їх штучне внесення повинно проводитися так, як зазначено на схемі вище. Анаеробні комплекси можна просто спускати в унітаз – вони відразу потраплять в ту камеру, в якій створені відповідні умови для їх розвитку. А ось аероби слід впроваджувати прямо в аератор-секцію септика, яка активно насичується киснем повітря. Якщо спустити їх в унітаз, то вони можуть загинути в септичній камері.