article 598

146

Помірно поливайте. Не любить-прямих променів сонця, протягів, холоду і холодної води, восени часто листопадить при зменшенні сонячного світла.

  • якщо у вас приватний будинок і у ванній кімнаті є вікно, тобто розсіяне сонячне світло, це саме ідеальне місце, саме те!)
  • прохолода, свіже повітря, чиста вода для поливу. Місце, де стоїть рослина не повинно бути жарким. Якщо вдома жарко-обприскувати 2-3 рази на день, якщо прохолодно — досить одного разу. Земля завжди повинна бути вологою, але не мокрою.
  • Праворуч.

    Хлопці, ми вкладаємо душу в сайт. Спасибі за те,
    Що відкриваєте цю красу. Спасибі за натхнення і мурашки.
    Приєднуйтесь до нас в facebook і вконтакте

    Схема № 1. Комплементарне поєднання

    Комплементарними, або додатковими, контрастними, є кольори, які розташовані на протилежних сторонах колірного кола іттена. Виглядає їх поєднання дуже жваво і енергійно, особливо при максимальній насиченості кольору.

    Схема № 2. Тріада-поєднання 3 кольорів

    Поєднання 3 кольорів, що лежать на однаковій відстані один від одного. Забезпечує високу контрастність при збереженні гармонії. Така композиція виглядає досить живою навіть при використанні блідих і ненасичених кольорів.

    Схема № 3. Аналогічне поєднання

    Поєднання від 2 до 5 кольорів, розташованих поруч один з одним на колірному колі (в ідеалі — 2-3 кольори). Враження: спокійне, що розташовує. Приклад поєднання аналогічних приглушених кольорів: жовто-оранжевий, жовтий, жовто-зелений, зелений, синьо-зелений.

    Схема № 4. Роздільно-комплементарне поєднання

    Варіант комплементарного поєднання кольорів, тільки замість протилежного кольору використовуються сусідні для нього кольору. Поєднання основного кольору і двох додаткових. Виглядає ця схема майже настільки ж контрастно, але не настільки напружено. Якщо ви не впевнені, що зможете правильно використовувати комплементарні поєднання, — використовуйте окремо-комплементарні.

    Схема № 5. Тетрада-поєднання 4 кольорів

    Колірна схема, де один колір — основний, два — доповнюють, а ще один виділяє акценти. Приклад: синьо-зелений, синьо-фіолетовий, червоно-помаранчевий, жовто-оранжевий.

    Схема № 6. Квадрат

    Поєднання окремих кольорів

    • білий: поєднується з усім. Найкраще поєднання з синім, червоним і чорним.
    • бежевий: з блакитним, коричневим, смарагдовим, чорним, червоним, білим.
    • сірий: з кольором фуксії, червоним, фіолетовим, рожевим, синім.
    • рожевий: з коричневим, білим, кольором зеленої м’яти, оливковою, сірим, бірюзовим, ніжно-блакитним.
    • фуксія (темно-рожевий): з сірим, жовто-коричневим, кольором лайма, зеленої м’яти, коричневим.
    • червоний: з жовтим, білим, бурим, зеленим, синім і чорним.
    • томатно-червоний: блакитний, колір зеленої м’яти, піщаний, вершково-білий, сірий.
    • вишнево-червоний: блакитний, сірий, світло-оранжевий, піщаний, блідо-жовтий, бежевий.
    • малиново-червоний: білий, чорний, колір дамаської троянди.
    • коричневий: яскраво-блакитний, кремовий, рожевий, палевий, зелений, бежевий.
    • світло-коричневий: блідо-жовтий, кремово-білий, синій, зелений, пурпурний, червоний.
    • темно-коричневий: лимонно-жовтий, блакитний, колір зеленої м’яти, пурпурно-рожевий, кольором лайма.
    • рудувато-коричневий: рожевий, темно-коричневий, синій, зелений, пурпурний.
    • помаранчевий: блакитний, синій, ліловий, фіолетовий, білий, чорний.
    • світло-оранжевий: сірий, коричневий, оливковий.
    • темно-оранжевий: блідо-жовтий, оливковий, коричневий, вишневий.
    • жовтий: синій, ліловий, світло-блакитний, фіолетовий, сірий, чорний.
    • лимонно-жовтий: вишнево-червоний, коричневий, синій, сірий.
    • блідо-жовтий: колір фуксії, сірий, коричневий, відтінки червоного, жовтувато-коричневий, синій, пурпурний.
    • золотисто-жовтий: сірий, коричневий, блакитний, червоний, чорний.
    • оливковий: апельсиновий, світло-коричневий, коричневий.
    • зелений: золотисто-коричневий, помаранчевий, салатний, жовтий, коричневий, сірий, кремовий, чорний, вершково-білий.
    • салатний колір: коричневий, жовтувато-коричневий, палевий, сірий, темно-синій, червоний, сірий.
    • бірюзовий: колір фуксії, вишнево-червоний, жовтий, коричневий, кремовий, темно-фіолетовий.
    • електрик красивий у поєднанні з золотисто-жовтим, коричневим, світло-коричневим, сірим або срібним.
    • синій: червоний, сірий, коричневий, помаранчевий, рожевий, білий, жовтий.
    • темно-синій: світло-ліловий, блакитний, жовтувато-зелений, коричневий, сірий, блідо-жовтий, помаранчевий, зелений, червоний, білий.
    • ліловий: помаранчевий, рожевий, темно-фіолетовий, оливковий, сірий, жовтий, білий.
    • темно-фіолетовий: золотисто-коричневий, блідо-жовтий, сірий, бірюзовий, колір зеленої м’яти, світло-помаранчевий.
    • чорний універсальний, елегантний, виглядає у всіх поєднаннях, найкраще з помаранчевим, рожевим, салатним, білим, червоним, бузковим або жовтим.

    Щиро вірите, що подібне тягнеться до подібного? не обов’язково, якщо мова йде про колірній гамі внутрішньої обробки . Ось уже котрий рік бірюзовий залишається в першій п’ятірці трендових універсальних відтінків для домашнього інтер’єру . Черговий каприз моди або дійсно стоїть знахідка, що поєднується з усім і вся? спробуємо розібратися разом.

    Природа бірюзи та інтер’єри

    Бірюза – символ життєлюбства і енергії, вона знаходить свою нішу в будь-якому стилі від класики до хай-тека. Чому ж цей колір так легко знаходить спільну мову зі світом і варіаціями дизайну?

    Універсальність бірюзи пояснюється природою появи його на світло, це не чистий колір сам по собі, якщо розібрати його детально, це – мішанина безлічі частин колірного спектру. Основу складають синій і жовтий, злиття яких і дають бірюзу і гру її відтінків, варто додати трохи більше одного або іншого, як бірюза чуйно реагує на зміни. Ось чому ми може часто плутати і називати її кольором морської хвилі або навіть блакитним, але «якимось дивним блакитним». Наші очі по-різному сприймають спорідненість цього кольору з зеленим, іноді називаючи її і «майже смарагдовим» або «пляшковим», якщо відтінок темно-бірюзовий. Це мінливий колір, здатний дати неймовірні відчуття, якщо знайти до нього правильний підхід.

    Що може дати бірюза в інтер’єрі

    1. оптичну ілюзію прохолоди і чистоти.
    2. психологи запевняють, що вона позитивно впливає на психіку – дає кращу концентрацію для досягнення поставлених цілей або сприяє кращому відчуттю усамітнення. Головне, вдало обіграти відтінки.
    3. дає відчуття близькості природних водойм, до яких так часто тягнуться городяни, але через щільну завантаженість не можуть виїжджати на них стільки, скільки хотілося б.
    4. колір органічно вписується в усі види кімнат-вражає красою і не дратує погляд ні бірюзова спальня, ні вітальня або дитяча, ні бірюзова кухня або ванна.

    Бірюзові кімнати найкраще допомагають їх власникам вирватися з чіпких лап урбанізації і відчути себе в більш спокійних місцях, близьких до лону природи. А тепер розберемо, які кольори добре поєднуються з бірюзою.

    З зеленим, синім і блакитним

    По сполучуваності цих кольорів ведеться чимало суперечок, але хто б що не стверджував, у нас є один безперечний аргумент – власні очі, які здатні побачити і дати нам зрозуміти, що плавно перетікають один в одного відтінки однієї гами – цікава знахідка. Головне — не поєднувати бірюзу, зелений і блакитний одного рівня насиченості, а віддати якомусь з них явну лідируючу позицію.

    Симбіоз цих тонів підійде для:

    1. спальні-велике і світле приміщення виграшно виглядає, якщо бірюза займає роль «королеви», а зелений і блакитний вірно служать їй пажами, відтіняючи її велич. Головне одне-правлячий в спальні колір повинен бути м’яким, неагресивним. Особливу насиченість залишимо для вітальні.
    2. вітальня-тут бірюза може як сміливо стати «цвяхом програми», проявляючи свою природу в дуже яскравих формах, так і послужити помірним фоном для інших і віддати кермо влади блакитному і зеленому. Це справа смаку і задумки дизайну інтер’єру, іноді бірюзовий колір найкраще служить акцентом, якщо в кімнаті є велика ніша, додатково можна обіграти її предметами меблів або шторами, килимками та іншими дрібними предметами тієї ж гами. Особливо красиво як центр уваги виглядає великий бірюзовий диван.
    3. дитяча-для наших дітей це може стати знахідкою. Як не дивно, але бірюзова кімната коригує ставлення до життя в позитивне русло, даючи приплив енергії, але в той же час сприяє і повноцінному сну. Варіанти можуть бути різними – від володінь водяного до казкового лісу або бірюзового королівства. Якщо батьки сумніваються з приводу фарбування стін цілком, можна зупинитися на невеликих деталях або предметах інтер’єру – обклеїти шпалерами в бірюзову смужку, поставити бірюзовий комод, настільну лампу тощо.
    4. ванна-повний політ фантазії, але з ухилом в релаксацію, все-таки ванна кімната – місце, де ми не тільки проводимо гігієнічні процедури, але і розслабляємося після трудових буднів.
    5. Бірюза і прохолодні морські або ніжні м’ятні переливи створять атмосферу справжнього царства ундіни. ВониБерезень-квітень, не пізніше!!!), щоб встиг виробитися імунітет, який виробляється через 2 тижні після останнього щеплення, і ревакцинація через 3 роки. На цей час можна бути спокійним за здоров’я вашого малюка, і навіть прогулянки в ліс можна не бояться.

      Щеплення ставиться в плече, і на щастя для вашого малюка, завжди безболісна і добре переноситься. При використанні вітчизняної вакцини, ваша дитина повинна бути старше 4 років, а імпортну можна використовувати і з року.

      Якщо ви з якихось причин не прищепили свою дитину від енцефаліту, і стався контакт з кліщем, він присмоктався до вашого малюка, то в такому випадку проводиться екстрена профілактика і лікування імуноглобуліном дитини проти кліщового енцефаліту, але тільки якщо є лабораторні підтвердження, що кліщ є заразним.

      Даний препарат (імуноглобулін) вводиться тільки внутрішньом’язово, його дозування розраховується за вагою вашої дитини: 1 мл імуноглобуліну на 10 кг маси тіла дитини, захисні дії ліки з’являються через 24-48 годин і тривають близько місяця. Для збереження імунологічного захисту, у разі небезпеки зараження, рекомендується повторити введення препарату через 1 місяць.

      Також ще його можна використовувати перед ймовірним контактом з кліщовим енцефалітом для профілактики. Препарат вводять, в першу чергу, не щепленим дітям або хлопцям, які отримали неповний курс вакцинації. У разі підвищеного ризику зараження (багаторазові укуси або одночасне присмоктування декількох кліщів) імуноглобулін вводять і щепленим дітям (до 12 років — 1 мл, від 12 років до 16 – 2 мл, від 16 років – 3 мл). У разі нового контакту з кліщами можливе повторне застосування препарату через 1 місяць після першого введення. У всіх випадках, препарат вводять не пізніше 4 днів після укусу кліща.

      Препарати імуноглобуліни знижують ефективність зробленої вакцини, тому щеплення проводять тільки через 2-3 місяці після введення імуноглобуліну.

      кліщовий енцефаліт у дітей.

      Кліщовий енцефаліт у дітей, це інфекція вражає центральну і периферичну нервову систему.

      Збудником є вірус, джерелом зараження служать дикі гризуни (бурундуки, миші, їжаки), а переносниками інфекції є кліщі. Кліщі зберігають збудник довічно, потім передають його потомству, будучи тим самим додатковим резервуаром вірусу. Приблизно 10% кліщів є переносниками кліщового енцефаліту.

      Вірус енцефаліту інтенсивно вражає великі нервові клітини спинного мозку.

      Інкубаційний період після укусу кліща триває в середньому 10-14 днів.

      симптоми енцефаліту у дітей.

      • захворювання починається гостро, температура тіла швидко піднімається до високих цифр (39-40°с) і зниження відбувається тільки через 5-10 днів.
      • у перші дні хвороби дитина скаржиться на сильні головні болі, світлобоязнь, почервоніння шкіри обличчя, шиї і грудей, з’являються болі в м’язах, іноді може виникнути блювота, затемнення свідомості.
      • частий симптом кліщового енцефаліту у дітей-це розвивається млявий парез і параліч, особливо м’язів шиї.
      • через 2-3 тижні розвивається м’язова атрофія, і на жаль, у деяких перехворілих дітей залишаються мляві паралічі верхніх кінцівок шиї, а також рук.

      Після перенесеного кліщового енцефаліту у дітей залишається довічний імунітет, хоча дуже рідко зустрічається і повторне зараження цією хворобою.

      Для того щоб підтвердити діагноз кліщового енцефаліту, у дітей береться кров або спинномозкова рідина, і проводиться вірусологічне дослідження на виявлення вірусу.

      бореліоз у дітей.

      Бореліоз можна заразиться тільки після укусу кліща, його інкубаційний період становить від 8 до 12 днів після укусу кліща.

      ознаки бореліозу у дітей

      • можуть з’являтися ознаки нудоти, болю в животі,
      • підвищення температури і + на місці укусу кліща з’являється почервоніння у вигляді кільця, яке збільшується в розмірі і може досягати цілих 60 см.центр кільця більш блідий, і ця ознака може бути єдиним, що підтверджує бореліоз.
      • пляма може збережуться без лікування 2-3 тижні, потім зникає, і через 30-45 днів з’являються перші ознаки ураження нервової системи, серця або суглобів.

      Борелії потрапляють в організм через слину кліща під час укусу і розмножуються там, після чого починають поширюватися. Тому необхідно, при можливості, знятого кліща обов’язково віднести на обстеження в лабораторію в сес і відразу почати профілактичне лікування антибіотиками (флемоксин, доксоциклін) до підтвердження діагнозу.

      Якщо не лікуватися, то хвороба почне прогресувати і може привести навіть до інвалідності.

      Щеплень від бореліозу не існує.

      як протікає бореліоз у дітей.

      • дана хвороба протікає в 3 стадії. Бувають такі ситуації, коли боррелеоз починається з другої стадії, минаючи кільцеву еритему, і цей етап починається з пошкодження нервової системи.
      • це майже завжди проявляється головним болем, світлобоязню, підвищеною чутливістю до подразників, помірним напруга потиличних м’язів, слабкістю.
      • частіше уражається лицевий нерв, а саме параліч мімічних м’язів, обличчя виглядає перекошеним, око повністю не закривається, їжа виливається з рота, але зазвичай відбувається ураження двостороннє: спочатку одна сторона, потім, через кілька днів, інша.
      • ця хвороба призводить до пошкодження інших черепно-мозкових нервів. Відбуваються такі речі, як погіршення зору, слуху, розвиток косоокості і порушення рух очей, в більш рідкісних випадках порушується мова, можуть з’явиться мимовільні рухи, тремтіння в руках і ногах, епіпріпадкі.

      Пару днів тому ми ходили з дітками погуляти і пофоткаться в ліс. Погода була просто шикарна. Справжня весна. Після прогулянки переодяглися, помили руки і пішли їсти. Не дійшовши до залу чоловік побачив, що по ламінату (він у нас світлий) щось повзає. Придивилися, кліщ! поприбирати. Наступного дня знайшли ще одного. Добре, що не на дітях. Будьте уважні і обережні, кліщі!

      Про кліщів не варто забувати ніколи. Адже з першими промінчиками сонечка активізують свою діяльність і кліщі. Пік їх активності-рання весна і осінь.

      Чи небезпечний укус кліща у дитини? заразний чи кліщ? як вийняти кліща і що з ним робити далі? кліщовий енцефаліт? бореліоз? про це докладніше нижче.

      При укусі кліщ впорскує речовини з знеболюючою дією, які можуть також містити віруси і мікроби. Кліщі переносять різні інфекції, основними з яких є кліщовий енцефаліт і бореліоз. У різний регіонах кліщі є переносниками різних інфекцій.

      як дізнатися, заразний чи кліщ?

      Щоб дізнатися, чи був кліщ переносником захворювання, його потрібно здати в лабораторію. Зазвичай приймають цілих і живих кліщів. Не намастіть кліща маслом, по-перше, зробите тільки гірше, по-друге, таких не приймають на аналізи.

      Після видалення кліща можна залишити для перевірки в лабораторії, помістивши в банку. У банку разом з кліщем покладіть шматочок змоченою у воді вати, кришку щільно закрийте, помістіть банку в холодильник.

      чим і як видалити кліща самостійно?

      Існує кілька способів видалення кліщів, які відрізняються лише інструментом видалення.

      • вигнутий пінцет або затиск.
      1. захопити кліща якомога ближче до хоботка
      2. трохи потягнути
      3. акуратно обертати навколо осі в зручну вам сторону
      4. через кілька оборотів (зазвичай 1-3) кліщ витягується цілком
      5. ранку обробити йодом
      6. вимити руки з милом
      • спеціальний гачок для видалення кліщів. Нагадує двозубу вилку.
      1. вставити кліща між зубами
      2. обережно викрутити
      3. обробити ранку йодом
      4. кліща посадити в банку для перевірки в лабораторії
      5. ретельно вимити руки
      • груба нитка
      1. зробити петлю з нитки
      2. захопити кліща якомога ближче до хоботка
      3. акуратно витягати, похитуючись його з боку в бік
      4. обробити ранку йодом
      5. кліща посадити в банку для перевірки в лабораторії
      6. вимити руки

      Якщо кліщ розірвався, постарайтеся (при можливості) також викрутити голову з хоботком. Так як залишилися в шкірі частини кліща можуть викликати запалення або нагноєння. Якщо хоботок залишився в ранці, не переживайте. Обробіть місце укусу антисептиком.

      при видаленні кліща не можна

      • не можна змащувати кліща маслом або кремом. Це не змусить кліща вийняти хоботок. Масло не дасть кліщу дихати, він задихнеться. Дістати мертвого кліща проблематично. Також перед тим як задихнутися,