Все про квіти хоста. Хоста квітка

204

Передмова

Останні 2-3 роки в канаді і сша став дуже популярний декоративний тіньолюбний багаторічник — хоста. Наші ландшафтні дизайнери теж підхопили цю тенденцію. Але виявляється, що рослина давно знають і люблять наші мами і бабусі, для нас це не прийшла модниця, а знайома скромниця, яка прикрашає сади на других ролях. Посадка і догляд за хостою різних сортів істотно розрізняються, тому починаючому садівникові необхідно знати нюанси перед покупкою того чи іншого виду квітки.

Особливості вирощування хости

Хоста-це трав’янистий багаторічник азіатського походження, який став звичною прикрасою наших садів ще 30-40 років тому. Вона близька родичка лилейника, який багато садівників люблять за невибагливість і здатність рости в самих невигідних умовах. Але в останні роки в офіційній класифікації хоста або як її ще називають функия значиться в сімействі спаржевих.

Дивлячись на цю різноманітну клумбу складно помітити, що всі рослини тут належать до одного виду

Хоста-справжній порятунок для садів з вологою суглинистой землею і значним затіненням. У таких ідеальних умовах ця рослина покриває всю відведену йому площу товстим килимом з великих зелених, салатових, золотисто-жовтих і навіть блакитно-сизих листя.

Серед багаторічних трав хоста вважається довгожителем, адже її вік може досягати 25 років і навіть більше. Піку декоративності розетка досягає у віці 4-5 років, а до 8-10 примудряється стати ще красивіше, проявивши сортові нюанси. Приємно, що навіть в похилому 30-річному віці ця рослина зберігає свою красу.

Декоративні можливості рослини

У ландшафтному дизайні хоста цінується за свої неймовірно різноманітні великі декоративні листя, широку крону і за незвичайну для декоративних рослин тіньолюбність. Квітки у хости з’являються влітку і восени, це скромні суцвіття у вигляді декількох дзвіночків на загальному стеблі. Колір пелюсток бузковий, іноді темно-фіолетовий або білий.

Воронкоподібні дзвіночки — стандартна форма бутонів хости

Селекціонери приділили основну увагу листі хости — різні сорти нададуть вам гаму з десятків відтінків крони, а форма листя може бути подовженою, овальної,серцеподібної з майже непомітними або рельєфно виділеними прожилками.

Природне середовище проживання хости — річкові береги, тому вона гармонійно виглядає і добре росте поруч з декоративними ставками, фонтанами, болотцями, струмочками. При цьому хоста поєднується з будь-якими іншими вологолюбними жителями ділянки і не пригнічує зростання інших культур. Якщо грунт вашої ділянки досить волога, можна використовувати хосту для узлісся бордюрів, підкреслення вигинів садових доріжок і облямовування зон відпочинку, тільки важливо не дозволити її коріння сильно розростатися в сторони.

Хоста просто ідеально підходить для облямівки ставка

Основна функція хости в ландшафтному дизайні — заповнення порожнього простору і створення фону для більш декоративних рослин. Але нерідко рослини-гіганти використовуються і в одиничних посадках з доповненням корчами або гравійної відсипанням. У тінистих же куточках можна створювати композиції з різних сортів хост. Завдяки різноманітності різновидів цієї рослини подібні групи не будуть нудними.

Пухнаста хоста і високі декоративні рослини — ідеальне поєднання для клумби

Хочете зіграти на контрасті — розбавте хости осокою або злаками. Ці рослини відмінно підкреслять особливості один одного.

Крім висадки у відкритому грунті, хоста нерідко вирощується і в діжці. Її пишна крона чудово виглядає у високих вузьких горщиках, створюючи цікавий декоративний контраст. Це хороший вихід для тих, хто хоче вирощувати низькорослу або карликову хосту в зонах з суворим кліматом, наприклад, в краснодарському краї.

Діжка для хости повинна мати властивість термоса, щоб не допустити промерзання коренів взимку. Для цього рослину висаджують в невеликий горщик з обов’язковим додаванням водозатримуючих матеріалів на дно контейнера (будівельний перліт підійде). Цю діжку встановлюють в основну, декоративну і заповнюють простір між ними будь-яким будівельним утеплювачем. У такому контейнері хоста може без проблем зимувати і не боїться перегріву грунту влітку.

Хоста не дуже добре підходить для вишуканого ландшафтного дизайну, зате чудово вписується в більш демократичні стилі-пейзажний, японський. Крім того, підібравши відповідну діжку можна перетворити це скромницю в одну з родзинок саду.

Завдяки сусідству хости і очитка скромний миксбордер виглядає більш виграшно, ніж рожевий чагарник

Проблема прикраси тінистих куточків стала для мене однією з найгостріших при плануванні присадибної території. Так вийшло, що більшість вільних клаптиків землі на невеликій ділянці опинилися в тіні будівель. У сонячній зоні міцно влаштувалися грядки з помідорами, огірками і зеленню, а півтінь зайнята ягідними кущами (каюсь, з вкрапленнями декоративних на шкоду практичності) і крихтою-клумбою. У тіні ж не хотіло рости нічого, крім підлих бур’янів. Деякий час мала надію засадити їх жимолостю, але і для неї світла виявилося недостатньо. Прибудований там з нагоди барбарис втратив через таке розташування неабияку частку своєї привабливості. Якщо у вас були подібні проблеми, вам неважко буде зрозуміти, в який захват привела мене перша зустріч з хостів — тіньолюбні (а не просто тенеустойчивым) декоративним та ще й квітучою рослиною. Буквально в той же день обнишпорила всі інтернет-магазини і врешті — решт з неймовірного розмаїття варіантів підібрала для себе пару сортів-ефектну ферст фрост і більш практичну хосту з неромантичним назвою роздута. Поки висаджувати рано-чекаю початку продажів і отримання посилки. Але вже хочеться скоріше взятися за весняні клопоти і дати хості можливість прикрасити непривабливу зону біля хозблока. Судячи з тверджень консультантів з магазину, щастя вже не за горами.

Відео: хоста в квітниках

Для якого клімату підходить функія

У природі хоста зустрічається в тепло-помірній кліматичній зоні (китай, корея, японія), на південному заході далекого сходу, курилах і на острові сахалін. Цікаво, що японці висаджують функію не тільки для декору, але і вживають пагони в їжу.

Незважаючи на те що хоста прийшла до нас з азії, клімат середньої смуги для неї просто ідеальний. Вона відмінно відчуває себе дощовим прохолодним літом і здатна успішно пережити в міру сувору зиму. Холодостійкість культури дозволяє успішно вирощувати її в середній смузі рф, але для більш північних регіонів варто ретельніше підбирати сорти або віддати перевагу вирощування в діжці. Важливо: хоста навіть в контейнерах не буде жити в будинку, для нормального розвитку їй необхідна зміна теплого і холодного періодів .

Хості складно переносити сухе повітря, постійне і сильне сонячне світло, зниження вологості грунту. Тому в регіонах з різко континентальним кліматом вона росте не так пишно і вимагає більш ретельного догляду. Якщо ви намагаєтеся виростити хосту на кубані, доведеться потрудитися, створюючи для неї прийнятні умови.

Мульчування-відмінний спосіб забезпечити хості стабільно високу вологість грунту

До рн грунту хоста не вимоглива, пристосовується як до зайвої кислотності (ph 6-6,5), так і до лужності (ph 7,5–8). Але важливі повітропроникність і наявність поживних речовин, тому без розпушування і підгодівлі зелений вихованець не обійдеться. Щільна глиниста і суха піщаний грунт згубні для хости, в таких умовах навіть великі сорти дрібнішають, а при недостатньому поливі або застої води гинуть.

Популярні сорти з фото

Садівникам не обов’язково детально знати сортамент рослин, а в родоводі хости нерідко плутаються навіть ботаніки. Але важливо відрізняти деякі особливості, які вказують на можливості і потреби обраної вами культури. Наприклад, рослини з щільними строкатим листям виведені для освітлених ділянок і легкої півтіні, а темна ніжна крона з тонкими листовими пластинками характерна для сортів, які люблять тінь і можуть отримати сонячний опік через контакт з прямими променями.

Для ландшафтного дизайну також важливо враховувати розмір рослини. За офіційною класифікацією хости поділяють на мініатюрні (mini — до 10 см), карликові (d — 10-15 см), маленькі (s — 15-25 см), середні (m — 25-45 см), великі (l — 45-70 см) і гігантські (g — понад 71 см). Побачивши на етикетці посадкового матеріалу таку буквене маркування ви зможете визначити можливу висоту дорослої рослини.

Найцікавіші сорти:

  • sum and substance (сам енд сабстенс) — це хоста-гігант з незвичайною для цього виду світлолюбна. Висота рослини досягає 85-90 смПри діаметрі 200 см, а розмір окремого серцеподібного листа нерідко виявляється 45х38 див. Підходить для зонування ділянки і одиночних посадок;

    Кущ sum and substance настільки величезний, що серед листя дорослої рослини може сховатися дитина

  • abiqua drinking gourd (абикуа дринкинг гаурд) — рослина середньоросла, висота до 35 см, діаметр — до 40 див. Виділяється чашоподібними, злегка зморщеними листям з помітними прожилками і трубчастими білими квітками. Дуже стійко до болязням і слимаків. Віддає перевагу підкислений грунт;

    Блакитні чаші листя abiqua drinking gourd точно не загубляться серед зелені

  • undulata albomarginata (альбомаргіната, хвиляста) — велика рослина (висота до 60 см) з подовженими загостреними листям зі світлою окантовкою. Цвіте в липні-серпні фіолетовими бутонами. Добре переносить морози і сонце, але вважає за краще півтінь. Грунт повинен бути сбалокислой або нейтральною;

    Undulata albomarginata відмінно виглядає поруч з сортами з однотонною листям

  • albopicta ( альбопікта, форчуна)-велика хоста (до 70 см) з загостреними світло-салатовим листям з темною окантовкою. Молоді листочки найсвітліші з жовтим центом, до кінця літа вони поступово темніють до повністю зелених. Сорт добре росте на сонці або в півтіні, рекомендовано для заповнення тінистих зон. Переживає морози без укриття;

    Навіть без квіток albopicta не поступиться за красою іншим декоративним рослинам

  • aureomarginata ( ауреомаргіната)-світлолюбний сорт, висота куща досягає 65 см.листя широкі, світло-зелені з бежевим кантом. Забарвлення крони залежить від освітленості — в тіні темніє. Квітки бузкові або фіолетові з вираженим ароматом. Багаторічник швидкозростаючий, добре розмножується поділом;

    Aureomarginata чудово відтіняє красу хвойних

  • white feather (уайт фезер, біле пір’я) — велика рослина (до 50 см) з незвично світлим забарвленням листя. Веною крона жовтувато-бежева з ніжно-зеленими прожилками, листя вузькі і подовжені. У міру дорослішання листя пластинка повністю заливається зеленню. Цвіте багаторічник пізніше вищеописаних сортів — в липні-вересні. Сорт тіньовитривалий, легко переносить морози, невибагливий;

    Кущ white feather виглядає як один величезний квітка

  • blue angel (блю енджел)-велика хоста з характерною блакитно-зеленою кроною. Листя рівномірно забарвлені, але злегка хвилясті і фактурні через велику кількість паралельних прожилок. Рослина добре виглядає в одиночних посадках, вважає за краще часткове затінення. Квітки майже білі, до розкриття злегка бузкові, утворюють досить щільне конусоподібне суцвіття. Добре росте в місті, не вимоглива до складу повітря;

    Кущ блакитного ангела легко запобіжить появі бур’янів на клумбі

  • bressingham blue (брессінгем блю) — гібридний сорт, виведений як грунтопокривний. Форма куща вазоноподібна, листя широкі і хвилясті, квітки білі. Віддає перевагу добре удобреному грунту, не виносить вогкості, посухостійкий і зимостійкий. Найкраще росте в півтіні, підходить для висадки в контейнер;

    Найкраще блакитний відтінок bressingham blue помітний на тлі більш зеленого листя

  • brim cup ( брім кап) — середньорослий сорт (до 40 см) з строкатою листям. Центральна смуга листової пластини оливково-зелена, сторони-блідо-жовті або білі. Квіти ніжно-блакитні, у міру розкриття біліють, з’являються в червні-липні. Не вимогливий до грунту, добре зимує. Використовується в міксбордерах, рабатках, клумбах;

    Складно знайти листя більш декоративного забарвлення, ніж у хости brim cup

  • sieboldiana frances williams ( зібольда френсіс вільямс)-ряболистий сорт зі світло-салатовою облямівкою неправильної форми. Квітки білі, висота квітконосу до 60 см. Віддає перевагу підкислену грунт з невеликим перезволоженням. Використовується в змішаних групових посадках, рабатках і бордюрах, як солітер;

    Sieboldiana frances williams стане одним з найбільших трав’янистих багаторічників у вашому саду

  • canadian blue (канадіан блю) — середньоросла хоста (висота до 50 см) з щільними овально-клиноподібними листям, на пластинках помітний сизий наліт. Віддає перевагу тіні або півтіні, вигоряє під прямими променями. Цвіте лавандовими бутонами в мулі-серпні. Розростається помірно, не варто чекати швидкого відновлення після розмноження поділом;

    Одна з головних складових декоративності canadian blue — восковий наліт, який надає листю блакитний окрас

  • undulata mediovariegata (медиовариегата) — хвиляста хоста з строкатими прямостоячим листям. Забарвлення пластини потрійне-біла середина, світло-зелений кант і середньо-зелений край листа. Квітки дрібні, мають яскравий рожевий колір. Віддає перевагу пухкий живильний слабокислий грунт з помірним зволоженням. Любить тінь, частковому затіненні листя набуває однорідний колір. Це один зі старих (1930 г) і високостійких сортів;

    Ця кучерява красуня легко оживить тінисті зони саду

  • patriot ( патріот) — ще одна середньоросла різновид хости, що не страждає від надлишків світла. Листя темно-зелені з бежевим кантом. Квітки бузкові, розпускаються в липні-серпні. Використовується в тінистих ділянках біля водойм, в міксбордерах і групових посадках;

    Patriot не загубиться навіть серед високих квітів

  • fire and ice (фаєр енд айс) — гібридний карликовий ряболистий сорт. Зимостійкий, вимогливий до вологісного режиму. Віддає перевагу сонячним місцям, але може використовуватися в тінистому саду. Підходить для рокаріїв, групових посадок;

    Крихта fire and ice-справжня родзинка рокария

  • halcyon (халціон)-середньоросла гібридна функія з блакитно-зеленою кроною. Період цвітіння липень-серпень, квітки блідо-бузкові. Росте швидко, особливо в тіні. На світлі листя втрачають блакитний тон. Невибаглива до грунту і рослинам-компаньйонам;

    Сорт halcyon добре підходить для вирощування в горщику

  • elegans ( елеганс) — старий гігантський сорт, виведений в 1987 р. Листя щільні з восковим нальотом, не боїться слимаків. Квітки білі, не пахнуть. Зростання помірне, але рослина добре розмножується самосівом. Хоста елеганс зимостійка і невимоглива, любить тінь.

    Листя elegans-один з найпопулярніших варіантів для букетів

Важливо враховувати, що модні сорти досить дорого коштують, особливо якщо селекціонери надали хості нехарактерні для неї риси. Тому перед тим як викласти круглу суму за вподобаний екземпляр детально продумайте, де ви зможете його висадити, наскільки придатними для цієї рослини будуть умови вашої ділянки і скільки часу доведеться витрачати на догляд. Можливо, іноді варто віддати перевагу більш скромний, але витривалий і невибагливий сорт.

Відео: різноманітність сортів функії

Якщо ваша хоста з жовтим листям несподівано позеленіла, значить вона страждає від нестачі сонця. Можливо, ви пересадили її в менш вдале місце або затінили іншим рослиною. Хоста з блакитним листям може позеленіти як від нестачі, так і від надлишку світла.

Способи посадки

Вперше принести хосту на свою ділянку можна у вигляді насіння, живця або частинки від дорослої рослини, а якщо ви купуєте їх в спеціалізованому магазині — у вигляді молодого рослини в контейнері (зазвичай також отриманого способом живцювання або в пробірці з меристеми). Всі ці методи добре знайомі садівникам-любителям і більшість з них вважає за краще поділ або його підвид — розмноження кореневищами.

Чим дорожче і декоративніше сортова хоста, тим повільніше вона росте. Тому розмножувати цінні рослини поділом не варто, так ви тільки завадите досягти їм потрібного розміру і повністю проявити свою красу. Краще віддати перевагу живцювання.

Багато дачники успішно поділяють і розсаджують хости від початку весни до середини вересня, але якщо ви ще не ділили власну хосту, краще виконати першу процедуру на самому початку весни або в кінці серпня. А сорти токудама і зібольда можна розділяти тільки восени.

Відео: розмноження хости діленням куща

Кореневищами

Кореневище хости досить розгалужене для того, щоб від нього можна було відокремити фрагмент без шкоди для рослини. Під пересадку вибирають ділянку кореневища з 2-3 ростовими нирками і добре розвиненими бічними корінцями довжиною близько 10 см.якщо ви купуєте посадковий матеріал, простежте щоб корінці були живими і еластичними, підсушені і ламкі не приживуться. Також зверніть увагу на наявність цвілі, гнилі, незрозумілих плям і наростів, які свідчать про хворобу. Така рослина потрібно лікувати, а не розмножувати.

Фрагмент кореневища для посадки повинен бути не надто маленьким

Кореневища для посадки можна зберігати взимку в прохолодному місці без доступу світла.Досить помістити його в світлонепроникний контейнер або пакет і покласти на балкон, в підвал або просто в холодильник. Головне-простежте щоб температура в обраному місці трималася в межах 5-10 градусів вище нуля.

Висаджування хости допустимо і навесні, і восени. Навесні це краще робити до того як на посадковому матеріалі почнуть розпускатися перші листочки, тоді вони успішно укореняться і порадують вас хорошим зростанням. Осіння посадка проводиться в теплу пору, в кінці серпня-початку вересня, так як в більш прохолодний період рослині буде складно вкоренитися.

Місце для посадки хости вибирайте за кольором листя. Зелені сорти більше за інших люблять сильне затінення, строкаті добре ростуть і в півтіні.

Найкраще хоста відчуває себе на піднятих клумбах.

Живцями

В якості живців вибирають молоді пагони хости з п’ятою. Листочки підрізають на половину або третину довжини, причому краще відразу підібрати втечу з дрібними короткочерешковими пластинками. Після появи корінців їх висаджують за звичайною методикою живцювання і додатково затінюють. Полив не проводять, тільки обприскування. Перші 2-3 дні листочки живця можуть виглядати млявими і опуститися, але не варто впадати у відчай — кінця тижня вони точно повернуть бадьорість. Просто в цей час паросток був зайнятий укоріненням і йому не вистачало сил на крону.

Якщо вам не вдається виростити рослини з живців таким способом, спробуйте збільшити дозу стимулятора росту

Насінням

Насіння хости зберігають схожість до одного року, але для успішного проростання краще використовувати свіжозібране. В кінці квітня їх розміщують в горщиках з почвосмесью або висаджують в садовий міні-парничок на початку травня. При належному затіненні і своєчасному зрошенні перші сходи з’являться через 20-25 днів. Після цього сіянці знадобиться позбавити від бур’янів і забезпечити їм комфортний вологісний і температурний режим. Молоді розетки будуть готові до висаджування на постійне місце вже в серпні.

Насіння хости обаладают хорошою схожістю навіть без додаткової стимуляції

Вегетативні методи-найпростіший шлях розмноження хости. Вирощування сіянців з насіння вимагає набагато більше зусиль на пророщування і дорощування культури, сортові ознаки часто не зберігаються, а для досягнення декоративного ефекту молодому рослині знадобиться не менше 4 років (для порівняння розділені кущики красиво виглядають вже через 1-2 роки).

Інструкція з висадки хости

Незалежно від того, яким шляхом ви отримали посадковий матеріал, потрібно дотримуватися такої методики:

  1. викопайте яму діаметром 50 см і глибиною 30 см. Якщо садите поруч кілька рослин забезпечте між ними відстань близько 0,3 — 0,4 м для крупнолистних сортів і 0,2–0,3 м для карликів, так як хоста схильна розростатися вшир.

    Ямки не обов’язково розташовувати в ряд, для заповнення клумби підійде і хаотичний порядок

  2. підготуйте грунтосуміш з рівних частин компостної землі, перепрілого гною і торфу, а також невеликої кількості піску. Кислу землю варто трохи нейтралізувати, додавши в грунтосуміш жменю деревної золи (вона володіє лужною реакцією). Заповніть 60% обсягу ями почвосмесью і рясно пролийте її водою.

    Попіл найкраще насипати і в поглиблення, і на земляний кому з корінням

  3. акуратно розмістіть в ямі посадковий матеріал і обережно розправте всі корінці (якщо не садіть рослина з грудкою землі). Засипте яму залишками почвосмеси так, щоб ростові бруньки виявилися на рівні землі і знову рясно пролийте землю. Якщо ви висаджуєте розділений кущ, потрібно заглибити матеріал на ту ж глибину, на якій росло материнське рослина. Її зазвичай легко визначити по виду стебла.

    Поки рослина не закріпіть рослина в правильному положенні дійте тільки руками, потім можна буде підсипати землю лопаткою

  4. мульчируйте прикореневій коло саджанця тріскою з кори або іншим обраним матеріалом. Оптимальна товщина шару-1-2 мм. Бажано підібрати колку мульчу, щоб до молодої рослини не могли підібратися слимаки

Повністю вкорениться хоста тільки через місяць, а перші два тижні вимагає щоденного поливу.

Відео: секрети вирощування і турботи про хості

Який догляд потрібен

Хоста дуже вологолюбна, тому ніколи не відмовиться від поливу, найкраще під коріння рослин. Але ввечері, особливо після спекотного дня, варто влаштувати хості душ — в цей час краплі на листках не загрожують їй сонячними опіками. Але якщо прикореневе коло рослини добре мульчувати і посаджено рослина не на сухій землі, потреба в поливі виникає тільки в самий посушливий період. При правильному зрошенні грунт насичується вологою на глибину 10-15 см, а струмінь води не ущільнює грунт.

При поливі зі шланга варто використовувати розпилюючу насадку

Хоста також воліє триразове харчування:

  • ранньою весною, зазвичай у квітні, коли розпускаються перші листочки їй потрібна органіка (листова земля, компост, перепревшая соснова кора);
  • під час цвітіння, найчастіше в кінці травня, потрібні мінеральні добрива (натрій, фосфор і калій в рівних кількостях або пропорції 1:2:1);
  • відразу після закінчення цвітіння, в перші тижні липня, потрібно знову додати в грунт органічні речовини. Після середини липня підгодівлю найкраще припинити, так як через рясного зростання рослина не встигне уповільнити обмінні процеси і підготуватися до зими.

Хості не потрібна особлива дозування, досить просто дотримуватися інструкції на упаковці обраного засобу. Досліджуйте етикетку уважно-добрива можуть сильно відрізнятися по концентрації активних компонентів . Підгодовувати рослини найкраще після дощу або дуже рясного поливу ділянки. Пам’ятайте: гранульовані добрива при попаданні на листя можуть викликати опік, тому безпечніше користуватися розчинами.

Якщо ви — початківець садівник, варто скористатися спеціально підготовленими комплексними добривами, а не користуватися неперевіреними народними засобами

Чим бідніший грунт на вашій ділянці, тим частіше доведеться удобрювати хосту. І навпаки-на живильному з природних причин грунті вона росте майже без догляду.

Багато садівників восени мульчують коло землі навколо хости шаром листової або компостної землі висотою до 5 см.така процедура дозволяє додати потрібні рослині добрива і одночасно забезпечити аерацію. Але проводити її рекомендують тільки для рослин, які досягли 3-4-річного віку.

Ще один важливий етап догляду за хостою — регулярне розпушування грунту, яке потрібно проводити протягом всієї вегетації. Як уже згадувалося, коріння хости розростаються вшири на невеликій глибині, тому під час процедури потрібно бути гранично акуратними.

Після всихання квітів стебла-квітконоси втрачають декоративність і потребують видалення

Ті, кому важлива декоративність хости, варто потурбуватися і видаленням зів’ялих суцвіть, так як вони виглядають непривабливо. Якщо ж ви хочете щоб кущ швидше розрісся вшир, не дозволяйте йому цвісти — відщипніть квітконіжки, як тільки хоста їх викине .

Як підготувати рослину до зими

У середній смузі і на півдні хоста зазвичай зимує самостійно, використовуючи в якості захисту від холоду власні підсохлі листя. У більш північних регіонах, особливо якщо взимку не утворюється досить товстий сніговий покрив, потрібно спорудити для рослини укриття.

Якщо зими у вас не дуже суворі, просто дозвольте хості сховатися під своїм листям

У сухий день рослина прикопують по колу і розсипають мульчу з сухого торфу, прілого тирси, скошеної трави. Поверх цих добрив можна насипати тютюновий пил або фітоспорін, щоб навесні хості не докучали слимаки. Після такої підготовки можна прикрити кущ будь-яким повітропроникним утеплювачем, від агроволокна до ялинового гілля. Зазвичай такого укриття досить навіть для суворої зими.

Відео: зимівля хости

Коли рослина не радує

Хоста практично не схильна до хвороб і шкідників (за винятком слимаків), тому якщо вона починає сохнути, причина зазвичай криється в неправильному вологісному або світловому режимі. Спробуйте простежити, чи не занадто багато сонячних променів потрапляє на листя, чи не пересихає земля над корінцями. Потемніння кінчиків листя у хости-явний маркер нестачі вологи. якщо полив і затінення не принесли результату, рослина може страждати від нападок чорного довгоносика. В такому випадку використовуйте спеціалізований засіб від шкідників.

Коричневі смужки на листках хости — ознака пошкодження корінців нематодами. Загнивання листя від кінчика до середини вказує на появу сірої гнилі. Від цих напастей також можна позбутися хімобробкою. Якщо ж листя стає нерівномірно строкатими, на темних пластинахВиявляються жовті плями, значить від рослини доведеться позбутися-воно уражене вірусом.

Ніжні квіти названої на честь богині любові хости, на жаль, зможуть розпуститися не в кожному саду

Іноді початківці садівники розчаровуються, купивши сорт з красивими квітками, зокрема — «афродіту». Одна з важливих особливостей цього сорту-теплолюбність. Коротке літо північних регіонів не дозволяє їй навіть повністю розкрити квітки і бутони відмирають несозревшімі. Тому перед покупкою обов’язково уточнюйте, чи підходить конкретний сорт для ваших кліматичних умов.

Деякі дачники за прикладом інших багаторічників намагаються пересадити 5-6-річну хосту на нове місце. Але ця рослина живе набагато довше інших, тому спокійно може перебувати на одному місці 10 років і навіть довше. Якщо ваша хоста поникла після пересадки, не варто занадто турбуватися — швидше за все вона ще не була готова до такого стресу. Коли рясний полив не приносить результату, додайте до щоденної порції води трохи стимулятора росту.

Одного разу моя знайома поскаржилася на те, що вже кілька років жила у неї хоста раптово почала в’янути і до літа зовсім засумувала. Господиня пробувала збільшити обсяг і частоту поливу, але це допомагало мало. Потім виявилося, що раніше в найспекотніший час дня хосту від прямих променів сонця захищала тінь дерева, яке росло у сусідів. Листя її хости строкаті, такі сорти добре переносять непрямі сонячні промені, тому такого захисту їй було цілком достатньо для активного росту. Але в тому році сусіди раптово вирішили побудувати альтанку і спиляли дерево, тому хоста позбулася необхідної підтримки. Як тільки ситуація вирішилася, знайома перенесла бідолаху в тінь будинку, і рослина незабаром ожило.

Хосту люблять дизайнери не тільки за ефектні красиві листя, але і за невибагливість. І все-таки декоративне листя вирішують багато. Вони створюють дивно красивий фон для інших рослин, а квітки рослини самі по собі досить цікаві.

Чи знаєте ви? хоста походить від латинської назви hosta і має ще одне ім’я-функія. Вважається, що ім’я вона носить на честь австрійського лікаря і ботаніка н. Хоста. А друга її назва — від його німецького колеги г. Х. Функа. Її відносять то до сімейства лілійних, то до сімейства спаржевих. Всього налічується приблизно 40 видів цієї рослини.

Багатьом квітникарям і садівникам-любителям цікаво, як виростити хосту на дачі. З одного боку, це абсолютно не примхлива рослина, з іншого боку, треба знати кілька тонкощів, щоб виростити красиве і здорове рослина.

Важливо! зазвичай в квіткових магазинах рослина продається цілим, або тільки його коріння. Щоб коріння не загнили, треба відразу під час або після покупки перевірити їх на наявність гнилі і видалити таку, якщо вона є.

1. Хоста маловимоглива до грунту, хоча помічено, що на гумусних суглинках вона росте набагато краще, ніж на інших. Важливо лише уникати застою води, так як вона не любить вологий грунт.

Піщаний грунт не сприяє швидкому зростанню і розвитку хости, що треба враховувати, вирішуючи, де посадити хости на дачі. Але якщо доводиться висаджувати її саме на такий грунт, її бажано удобрити мінеральними добривами, перегноєм.

2. Перш ніж висаджувати рослини, землю треба перекопати на глибину приблизно багнета лопати. Непогано б заодно наситити його добривом «кеміра універсал» або по 15 г сульфату калію, аміачної селітри і 20 г суперфосфату. Кожна суміш дається з розрахунку 60 г на лунку.

Чи знаєте ви? хости в принципі ростуть повільно, і чим декоративніше сорт, тим складніше дочекатися його «кущистості». У перший рік рослина навіть не має явно вираженого забарвлення, характерного сорту. І тільки на другий або навіть третій рік ви побачите на своїй ділянці саме ту хосту, яку висаджували.


Все про квіти хоста. Хоста квітка
3. Яма повинна бути тим крупніше, чим крупніше кущ. Їй треба забезпечити дренаж і стік води. Коріння викладають на горбок так, щоб під ними не було пустот.

4. Рання осінь або пізня весна — час, коли можна ділити і пересаджувати хосту. Важливо не садити її на колишнє місце — не приживеться.

Секрети догляду за хостою

Догляд за рослинами простий і включає типові дії: регулярний полив, прополка, підгодівлі, розпушування. Щоб кущ ріс красивим і акуратним, молоді квіткові стрілки треба вчасно зрізати . Тоді листя не будуть розвиватися в сторони.

Важливо! садити хосту треба в півтіні або тіні. Окремі види рослини взагалі не переносять прямих сонячних променів, втрачаючи свій декоративний окрас. Вважається, що чим більше на листках жовтих і білих смуг, тим більше воно любить світло. Але навіть в цьому випадку, якщо хосту доводиться садити в сонячному місці, вкривайте її від сонця опівдні.

Полив, підживлення і удобрення грунту

Все про квіти хоста. Хоста квіткарослина має широке листя, тому в жарку сонячну погоду з нього випаровується багато вологи, що може стати проблемою в самий жаркий період літа.

Темні кінчики на кінцях листя говорять про те, що рослині не вистачає вологи. Поливати влітку її треба кожен день. Але і перелив дуже небезпечний для хости.

Грунт періодично треба рихлити, а також підгодовувати органічними і мінеральними добривами. Причому основне харчування рослина отримує від органічних добрив, які вносяться під час мульчування.

В якості підгодівлі використовують настій коров’яку з добавками сірчанокислого калію, аміачної селітри і суперфосфату в пропорції 10:10:20. У липні, а також квітні і травні її підгодовують калієм, азотом, фосфором.

Що стосується режиму підгодівлі, то проводити це треба на початку вегетації, коли формуються квітки, і відразу після того, як рослина відцвіте.

Чи знаєте ви? спочатку хости росли в японії, китаї, кореї, на курильських островах, сахаліні і південному заході далекого сходу. Вологолюбні сорти селяться на лісових узліссях, біля схилів гір, берегів струмків і річок.

Прополка і мульча: чи потрібна вона

Все про квіти хоста. Хоста квіткамульчувати землю хості треба щороку. Садять її зазвичай біля великих дерев, які забирають багато поживних речовин. Зате мульчування допоможе їй піднятися вище над землею.

Єдине правило — мульчування не можна використовувати до карликовим і мініатюрним сортам, інакше вони пропадуть.

Підготовка рослин до зими

Хоста вважається морозостійким рослиною, тому зазвичай її не ховають спеціально на зиму. Але іноді про всяк випадок восени з неї не прибирають опале листя, а потім ще й стежать, щоб зверху лежав хороший шар снігу. Якщо дотримуватися всіх правил і рекомендації по догляду за рослиною, воно збереже свою привабливість протягом 10-15 років.

Спірним залишається питання обрізки хости восени. Одні рекомендують не видаляти зів’яле листя на зиму, так як вони служать додатковим покривом коріння, оберігаючи їх від морозів. знімати їх рекомендують тільки навесні, коли з’являться перші пагони.

Все про квіти хоста. Хоста квіткаінші настійно радять знімати їх і спалювати, щоб видалити можливих шкідників. але в цьому випадку важливо зняти листя до перших заморозків, а самі листя повинні бути вже пожовклими.

Недосвідчений квітникар може не вгадати з потрібним моментом. Тому частіше рекомендують пробувати два способи на різних ділянках, щоб в разі загибелі однієї частини рослин, можна було відновити їх за рахунок іншої.

Чи знаєте ви? живці рослини в японії використовуються в якості делікатесу, а сама рослина вважається священним. Популярність на інших континентах знайшла після того, як потрапила в новий світ. До цього з’явилася в англії, але не викликала особливого фурору.

Різні способи розмноження хости

Існує кілька способів розмноження рослини. Який з них вибрати-вирішувати садівникові.

Все про квіти хоста. Хоста квітканайпростіший, а тому найбільш поширений-поділ куща. ділити його для розмноження можна навесні або в кінці літа. Але якщо вміти робити це акуратно і правильно, то розділяти кущі можна цілий рік. Правда, не рекомендується використовувати для цього молоді кущі, інакше вони можуть загальмуватися в розвитку.

Отже, коли можна ділити і садити навесні хосту? як тільки з’являться молоді пагони. Тоді гострим ножем, лопатою або вилами від куща відокремлюють невелику частину. Якщо під час цього процесу відламалися пагони з частиною кореневища, але без коренів, їх можна висадити в парник.

Живцювання

Держак зрізати не завжди вдається, оскільки у деяких сортів вони ростуть дуже щільно. Держак, як правило, не має коренів, але на ньому є частина кореневища — так звана «п’ята».

Влітку їх висаджують в тінь і садять під скляний ковпак. За пару днів він пустить коріння. Для прискорення цього процесу важливо обрізати наполовину листя саджанця.

Вирощування з насіння

Вирішивши виростити хосту з насіння, треба бути готовим, що в стадію своєї повної декоративності рослина увійде лише на п’ятий рік свого життя. при цьому відсоток схожості насіння тримається на рівні 70-80%.

Все про квіти хоста. Хоста квіткаНасіння висівають взимку, але перед цим їх важливо правильно обробити. Рекомендується замочувати їх протягом півгодини в соку алое, циркон, корневин або епін. Іноді насіння рекомендують витримати в холоді протягом місяця.

Висівання проводиться в квітні або травні. При посіві стежте за стерильністю субстрату, грибки та інші мікроорганізми якого можуть заразити рослину. Аналогічно і горщик треба попередньо обробити розчином марганцівки або спиртом.

Купуючи грунт в магазині, стежте, щоб в нього входили вермикуліт, торф і перліт. Необхідно дотримуватися кислотність грунту для хости. Дно горщика вистилають дренажем, потім насипають грунт і зволожують його.

Висипавши в нього насіння, їх покривають ще одним шаром грунту на 5-7 мм, ущільнюють його і закривають плівкою або склом. Температурний режим повинен триматися на рівні 18-25ºc, прямих сонячних променів треба уникати, а поливати насіння помірно. Сходи треба чекати через два-три тижні.

Все про квіти хоста. Хоста квіткаяк тільки на паростках з’являться один-два листочки, їх можна пікірувати в окремі горщики на чверть наповнені піском. Полив в цьому випадку використовують нижній-горщики поміщають в глибокий піддон з водою, поки не насититься грунт.

Потім починають на пару годин знімати укриття, щоб загартувати рослини. Через тиждень їх відкривають повністю, потім їх починають виставляти на свіже повітря, який повинен бути вище 18 ºc.

Стійкість хости до хвороб і шкідників

Хоча рослина досить стійка до хвороб, все одно є ризик заразити його при посадці нового екземпляра, «підчепивши» мікроорганізм з грунту або від іншої рослини.

На підморожених заморозками навесні або слабких рослинах часто з’являється грибкове захворювання філлостікоз — плями жовто-бурого кольору на листках. На квітках може з’явитися грибок phyllosticta aspidistrae oud. Такі рослини треба зрізати і спалити, а грунт на їх місці продезінфікувати.

Листя може вразити сіра гниль, яку прибирають фунгіцидами на основі фольпету. Іноді на кореневій шийці рослини утворюється біла вата-грибок склеротинія, з якою можна боротися дихлораном.

Якщо на листках стали з’являтися великі діри, значить, рослина облюбували слимаки. Борються з ними, розставляючи навколо миски з пивом.

Все про квіти хоста. Хоста квіткаможуть на рослини напасти і стеблові нематоди. Їх поява ідентифікується по жовтих некротичних плям між прожилками листя. Це найгірший з ворогів хости, так як боротися з ним неможливо.

Жоден препарат не вражає яйця нематод. Тому, позбувшись від них на один сезон, вам доведеться знову з ними боротися в другому.

Єдиний вихід — зрізати всі рослини в радіусі двох метрів і спалити. Приготуйте також інсектициди, які допоможуть в боротьбі з кониками, жуками і гусеницями.

Поєднання хости з іншими рослинами

Підбираючи пару для хости в своєму саду, уникайте рослин, які швидко розростаються, особливо якщо мова йде про мініатюрних сортах. В цьому випадку поєднувати їх краще з манжеткою м’якою, гейхерою, медуницею.

З іншими сортами рослини добре поєднуються адіантум стоповидний, астильби, низькі сорти лилейника, горянка. Ідеальним сусідом стане fragrant bouquet, який має жовту облямівку на листках, а також patriot з широкою білою смугою.

Оскільки хоста розкриває листя пізньою весною, поруч добре посадити цибулинні рослини, які розпускаються ранньою весною. Це пожвавить ландшафт до того, як хоста увійде в силу.

В цілому, загальне правило поєднання рослини в групових посадках — сусідство з багаторічними рослинами, у яких різьблена, ажурна листя. Тому садіть поруч з нею папороть, садову герань та інші.

Хоста в ландшафтному дизайні

Все про квіти хоста. Хоста квіткау ландшафтному дизайні рослину найчастіше використовують як бордюрну рослину, оскільки вона здатна довгий час відмінно рости на одному і тому ж місці. Для цього використовують мініатюрні сорти, як light up або blue cadet, який має блакитні листя.

Різноманітність сортів дозволяє вибудовувати красиві композиції, наприклад, уздовж доріжок. Але треба враховувати, що в густій тіні вони стануть просто зеленими без декоративних особливостей, а на сонці просто вигорять, отримавши опіки.

Хосту також використовують для килимових посадок. До того ж широке листя рослини заглушають бур’яни, підчищаючи, таким чином, ділянку навколо себе. Причому різноманітність сортів дозволяє вибудувати красиві килимові візерунки. Часто для таких композицій використовують хосту подорожникову або «форчуну».

Хоста (hosta), друга назва — функія, належить до багатолітників трав’янистого типу. Представляє сімейство спаржевих, хоча до недавнього часу ставилася до сімейства лілійних. Своєю першою назвою культура зобов’язана лікарю і ботаніку австрійського походження ніколаусу хоста, другим — німецькому ботаніку генріху крістіану функу.

Вченими описано до 40 цієї рослини. Свій рід хоста веде зі східної азії. Вона дуже вологолюбна, тому в дикому вигляді зустрічається у струмків і по берегах річок. Для японців ця квітка вважається священною, а черешки є місцевим делікатесом. Коли хосту завезли в англію, то жителів туманного альбіону вона не вразила. Зовсім по-іншому поставилися до неї американці, які зробили його одним з найпопулярніших на території нового світу.

Хоста з насіння в домашніх умовах

Хосту і квітковому горщику. Незалежно від того, де ви будете висаджувати отримані саджанці, варто дізнатися хитрощі посіву хости насінням. Недолік способу криється в слабкій схожості насіння, яка становить всього 70-80 %. Тому, щоб скористатися цим методом розмноження, перед посадкою слід обробити насіння стимулятором росту. Поміщаючи їх всього на пів години в такі засоби, як корневин, сік алое, циркон або елін, можна домогтися збільшення відсотка схожості.

Серед садівників існує ще й практика стратифікації насіння для збільшення відсотка схожості, коли насіння поміщають в холодне місце (наприклад овочевий відділ холодильника), витримують там протягом 1 місяця.

Важливим фактором є стерильність підготовленого грунтового субстрату. Різні мікроорганізми, грибки, що містяться в грунті, сильно шкодять сіянцям, викликаючи захворювання і загибель молодої порослі. Саме тому субстрат рекомендується купувати в спеціалізованих магазинах. У його складі-збалансована суміш, що складається з вермикуліту, перліту і торфу.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Коли сіяти хосту на розсаду? навесні, в кінці лютого-березні, готують горщики, обробляючи їх медичним етиловим спиртом або слабкою концентрацією марганцівки. На дно горщика поміщають дренаж, доповнюють його субстратом і зволожують. Залишають на деякий час, щоб грунт добре просочилася водою, і тільки потім висівають хосту, як можна рідше разлажівая досить великі насіння по поверхні субстрату.

В якості присипки зверху використовують все той же готовий субстрат. Його товщина не повинна перевищувати 5-7 мм. Щоб забезпечити збереження вологи, на горщик натягують поліетиленову плівку або накривають його склом. Стежать, щоб температура грунту на момент проростання була в межах від +18 до 25 °c.

Дотримання всіх рекомендацій дозволяє очікувати перших сходів тижні через два-три. Важливо пам’ятати, що прямі сонячні промені, непомірний полив і зайвий конденсат на поліетиленовій плівці згубні для рослин. Краще тримати горщики в приміщенні, де є легка тінь. І тільки тоді, коли з’являться перші сходи, потрібно забезпечити їм хороше освітлення.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

З формуванням перших двох справжніх листочків починають . Розсаду пікірують в окремі горщики, грунт в яких на чверть складається з піску. Ці горщики ставлять в піддон, наповнений водою, для того, щоб забезпечити їм нижній полив.

Поки вода не зволожить верхній шар грунту, горщики з піддону прибирати не можна. На наступному етапі розпіковані сіянці піддають загартуванню. Для цього плівку прибирають і виставляють хосту на повітря, температура якого повинна бути вище +18 °c. Сіянці при цьому типі розмноження ростуть повільно і майже завжди втрачають ознаки сорту.

Посадка хости у відкритий грунт

Як вибрати місце під посадку хости . Вибір місця-це головне на що потрібно звернути увагу при посадці хости. Посадивши квітку на одне місце, можна насолоджуватися його красою протягом двадцяти років навіть без пересадки. На вибір місця істотний вплив робить колір листя хости. Для сортів з яскравими листям, що містять білі і жовті вкраплення, вибирають ділянки більш освітлені, так як вони відносяться до світлолюбних рослин.

Хості з строкатим листям дуже важливо, щоб опівдні на неї лягала тінь, тоді як вранці і ввечері вона потребує хорошого освітлення. Що стосується блакитних сортів, то вони ростуть тільки в затінених місцях і в сонячному присутності майже не потребують.Величина листя квітки безпосередньо залежить від тіні. Чим інтенсивніше затінення, тим крупніше листова пластина і вище кущ. Але при цьому хоста дуже повільно зростає.

Єдине, чого не любить жоден сорт квітки — це протяги. Грунт під посадку повинна бути пухкої, добре дренованої, живильної і володіти високим ступенем вологості. Показник її ph середовища-нейтральним або слабо-кислим.

Якщо хоста висаджується навесні, то землю готують восени. Для цього ділянку покривають десяти сантиметровим шаром органіки і перекопують. За зиму все перепріє і після весняних заморозків, десь на початку або середині травня, можна буде висаджувати рослину в грунт.

Як посадити хосту, смортим на відео:

Правила посадки хости

Відстань між лунками залежить від того, який тип рослини висаджується в грунт.

  • для хости з групи маленького і середнього розміру досить зробити лунки на відстані 0.3-0.5 м.
  • гіганти вимагають збільшення відстані до 0.8-1.0 м.

Щоб пересадка пройшла успішно, заздалегідь в горщиках. Переміщують її в грунт разом з грудкою землі з горщика. Присипають зверху грунтом і ущільнюють її навколо рослини так, щоб рівень землі в цьому місці був на пару сантиметрів нижче. Якщо посадку хости здійснюють методом ділення куща, то з кожної деленки видаляють сухе листя, зіпсовані коріння, додаючи в прикореневій ділянку мульчу у вигляді подрібненої кори.

Розмноження хости діленням куща

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Ділити хости починають після періоду цвітіння або до початку активного росту. Для цього слід добре обкопати кущ, щоб було достатньо простору навколо кореня. Лопатою піддягають корінь знизу і дістають кущ. Ділять на кілька частин з точками росту, обрізають листя на висоті 10-15 см, щоб залишилися одні черешки, і висаджують як самостійні рослини. Можна залишити 2-3 листочка для контролю вегетації.

Укорінення хости триває приблизно чотири тижні. Деленки куща через 2-3 роки стануть повноцінними кущами. Розсаджують, дотримуючись проміжку між кущами в 20-30 см.ямки при посадці роблять більш широкими, так як розростання коренів йде в горизонтальній площині. Глибину посадки не змінюють. Після закінчення робіт хосту гарненько зволожують. Не пізніше середини вересня закінчують розсаджування, щоб осінні холоди не завадили укоріненню пересаджених рослин.

Як розділити хосту, дивимося на відео:

Як правильно доглядати за хостою

Садові роботи по догляду за культурою зводяться до мінімуму. Якщо при посадці були дотримані всі правила з підготовки грунту, то перші три-чотири роки хосту можна взагалі не підгодовувати. У наступні роки кожної осені під кущі вносять перегній або компост. Мінеральні гранули можна розсипати раз в сезон по ділянці після дощу. Аж до середини літа під кожен кущ вносять рідкі добрива.

Більш тривала за часом підгодівля призводить до нарощування листя хости, а не до підготовки її до зими. У літній період грунт навколо хости постійно зволожують. Якщо кінчики листової пластинки починають темніти, значить рослині не вистачає вологи. При поливі не можна розбризкувати воду над хостою, це призведе до псування листя. Краще проводити тривалий за часом рано вранці. Тихий струмінь направляти під корінь.

Щоб кущик виглядав привабливо і не розвалювався — вчасно видаляйте квітконоси. У розпушуванні землі і прополюванні від бур’янів хоста потребує тільки в перший період, поки не зміцніла і не розрослася. Кожні 3-4 роки квітка поділяють. Для цього його викопують і відокремлюють молоді живці від кореня, щоб квітка сильно не розростався.

Хвороби хости

Американці пов’язують появу захворювань у хости з великою кількістю сортів на одній ділянці. У підморожених кущів нерідко виникає грибкове захворювання філлостікоз, яке має вигляд коричнево-жовтих плям на листовій пластинці.

Квітконосам загрожує грибкове ураження phyllosticta aspidistrae oud . Для боротьби з ним застосовують один метод: повне видалення куща з подальшим його спалюванням і дезінфекцією грунту.

Серед захворювань виділяють сіру гниль — botrys cinerea, що вражає листя, і склеротинію — sclerotinia, яка обволікає кореневу шийку , як ватяна біла цвіль, і знищує її. Проти сірої гнилі застосовують фунгіциди, проти склеротинії-дихлоран. Головні шкідники квітки.

Слимак-один з основних шкідників хости . Сліди його життєдіяльності, а це дірки на листках, стають видні відразу і знижують візуальну привабливість рослини. Для боротьби з цим шкідником застосовують невеликі плоскі ємності, в які наливають пиво. Слимаки люблять ці місця, де їх збирають і потім знищують.

З приходом нового вегетативного періоду з яєць вилупляться личинки і радіус ураження рослин збільшиться. Не уникнути навали таких комах, як гусениці, коники, яким достатньо однієї ночі, щоб перетворити здорове рослина в непривабливий кущ. Тільки обробка пестицидами може допомогти впоратися з цією напастю.

Хоста після цвітіння підготовка до зими

Якщо квітконоси були залишені, то після цвітіння хости їх видаляють. На самому початку осені починають підготовку рослини до зими. Для цього ділянку з хостою рясно зволожують, розрослися за літо кущі викопують і ділять, залишаючи на кожній частині по одній або кілька розеток з листя.

Щоб утеплити ділянку землі з хостами на зиму, мульчують її листової землею. В першу чергу це стосується тих квітів, які ростуть під великими деревами. Цією дією вирішується відразу кілька завдань, таких як утеплення хости і її харчування. Мульчування сприяє підйому рівня квітника, який позитивно впливає на дренаж грунту.

Опис хости фото композицій в дизайні саду

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Хоста служить прекрасним фоном для інших квітів і здатна прикрасити будь-яку садову композицію. У рослини дуже примітні листя: вони великі і, в залежності від сорту, мають оригінальний забарвлення.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Розростається вона дуже швидко, утворює цілі плантації і через чктире року зростання досягає піку своєї привабливості. Абсолютно всі види культури не мають стебла і мають трав’янистої структурою.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Кореневище у неї компактно потовщено і має безліч відгалужень у вигляді шнурків, які дозволяють рослині міцно триматися в землі.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

На довгому необлистованном квітконосі, високо піднімається над розеткою з листя, розташовуються квітки, зібрані в акуратні кисті. Вони можуть бути білого, синюватого, рожевого, фіолетового кольору, простими або махровими.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Зазвичай квіти тіньолюбних рослин не володіють зовнішньою привабливістю, але з квітами хости все в точності до навпаки. Вони по-справжньому красиві, зібрані в однобокі суцвіття гроновидного типу і мають воронковидно-дзвонові вид або форму воронки.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Плодом є шкіряста тригранна коробочка, в якій розташовуються численні насіння. Головним достоїнством рослини є листя. Вони прикореневі, мають ланцетну або серцеподібну форму, плавно переходить в загострення на кінчику листа.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

По всій його довжині добре проглядаються жилки. Окремої теми обговорення заслуговує колір листя. Він повною мірою залежить від сорту, варіюється і може бути з відтінком зеленого, білого, жовтого і навіть блакитного кольору.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

На одному аркуші у вигляді плям, штрихів, смужок може поєднуватися відразу кілька кольорів. За фактурою листя можуть бути жатими і восковими, глянцевими і матовими, з металевим відливом і просто зморшкуватими.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Якого розміру хоста?

Середня висота хости 55-80 см, хоча культивуються і карлики, висотою до 15 см, і велетні, які доходять до 1.2 метра.

Сорти і види хости з фото і назвами

Представимо коротко різновиди хост з фото і назвами. Культура широко використовується в оформленні ландшафтної зони, завдяки різноманітності видів. Селекційна робота принесла свої плоди. Зараз налічується більше 4-х тисяч гібридних сортів хости. За основу було взято кілька видів, які і поклали початок сортовому різноманіттю.

Роздута хоста hosta ventricosa

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Висотою до 0.5 м, листя загострені на кінці, наприклад сорт thomas hogg.

Хвиляста хоста hosta undulata

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Досягає 75 см у висоту, її листова пластинка має хвилястий край, білу середину і зелену облямівку, ніби нанесену мазками. Прикладом служить хоста undulata mediovariegata.

Висока хоста нosta elata hylanger

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Виростає до 0.9 — 1 метра, її досить великого розміру глянцеві листя відливають темно-зеленим кольором. Характерний представник-сорт tom schmid.

Хоста зібольда hosta sieboldiana

Все про квіти хоста. Хоста квітка

60-ти сантиметрової висоти, має глибокі прожилки. Сорт elegans.

Кучерява хоста hosta crispula

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Кучерява хоста hosta crispula сорт ‘thomas-hoog’ фото

Рідко перевищує 0.5-0.6 м у висоту, з широкими темними зеленими листками, облямованими білою смугою. Прикладом є сорт dream weaver.

Подорожникова хоста hosta plantaginea

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Півметрової висоти, володіє яскравими глянцевими листям зеленого кольору. Сорт royal standart.

Хоста форчуна hosta fortunei

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Хоста форчуна hosta ‘fortunei aureomarginata’ фото

Також не виростає більше, ніж на 0.5 метра, має зеленого забарвлення листя з кремовою окантовкою. Наприклад, сорт хоста альбопікта.

Класифікація сортів йде також по:

  • забарвленні листа;
  • розміром листа.

Залежно від забарвлення листової пластини, сорти ділять умовно на 5 груп:

  1. блакитна хоста (блю хоста (в)) — її листя з блакитно-сизим відливом.
  2. жовта хоста — go) — желтолістная.
  3. зелена хоста (gr) — об’єднала всю зеленолистную хосту.
  4. хоста варіегата — v) — сорти c строкатим листям і всі ті, які мають біле облямування.
  5. хоста медіоваріегата — mv) — світлолисті сорти з облямівкою зеленого кольору по краю.

По висоті рослини (розміром) поділ йде на наступні 6 груп:

  1. карликова група draft (d), об’єднує всі види нижче 10-ти см, типу blue mouse ears з листочками блакитного кольору, що нагадують мишачі вушка.
  2. хоста мініатюрна, miniature (mini), висота її знаходиться в межах 10-15 см, наприклад, сорт la donna з блакитно-жовто-зеленим листям.
  3. маленька хоста small (s), що має висоту максимум 16-25 см, прикладом є сорт gold tone з зеленим листям і смужками білого або жовтого кольору, а також headsmen blue з блакитно-зеленим листям.
  4. хоста середнього розміру medium (m, med), що виростає до 30-50 см у висоту, її представниками є такі сорти: night before christmas, з білого кольору серединою і темно-зеленою широкою смугою по краю, so sweet, його листя зеленого кольору облямовані біло-кремовою смугою, white feather неповторна хоста білого кольору, яка змінює свій колір на зелений після певної кількості часу.
  5. група великих хост large (l), у висоту досягають 0.5-0.7 м, представлена сортами: alvatine taylor, у якого облямівка жовто-зеленого кольору проходить по її блакитно-зеленим листям, golden meadows з жатими округлими листям золотого кольору посередині усіяні блідими зеленими штришками і облямованими широкою смугою зеленого кольору.
  6. гігантські хости giant (g), понад 70-ти см заввишки, наприклад, сорт blue vision з зелено-блакитним листям і sum of all, який має зелену середину листа і широку, золотого кольору, облямівку.

Функія або хоста — це декоративна і красива рослина. Відмітна особливість: великі і м’ясисті листя з різною формою і розмірами, в залежності від сорту. Рослина добре адаптується до нових умов вирощування, тому функію можна вирощувати на збіднених і позбавлених вологи грунтах. Вона добре переносить короткочасне зниження температури і відмінно вписується в загальний ландшафт.

Якщо подивитися на функію, яка росте в природних умовах, то можна сказати, що ця рослина-гігант. Листя дуже великі і товсті, розлогі. Виглядає хоста дещо загадково. Тільки в одному місці можна побачити кілька видів рослини, тому що вони швидко схрещуються і в результаті утворюються нові варіації.

квітка хоста-опис

Рослина не велике, тому хосту можна вирощувати в домашніх умовах. Існує багато різновидів цієї рослини, адаптовані сорти – які можна вирощувати на відкритому грунті і рослини, які призначені для вирощування в горщиках.

Налічується більше 60 видів трав’янистих багаторічних рослин. Вони відносяться до сімейства «спаржевих», але раніше цей вид рослин відносили до іншого сімейства: «лілійні».

Назва у хости незвичайне, завдяки прізвища ботаніка з австрії, який приділив багато уваги розмноженню і розвитку цієї рослини. Раніше квітка називали функія. Батьківщиною цієї рослини вважаються країни східної азії, а також південно-західна частина далекого сходу, курильські острови і сахалін. Незважаючи на відмінну приживлюваність навіть в умовах нестачі рідини, хосту можна зустріти більше на грунтах, багатих вологою. Рослина прекрасно себе почуває біля берегів водойм і на схилах гір. Також хоста росте і на узліссях.

У японії цю рослину шанують і навіть вважають священною, деякі частини рослини японці використовують в кулінарії для приготування делікатесів.

Рослина невисока, розеткового типу, росте у вигляді невеликих, але досить щільних кущиків з прикореневими великими і м’ясистим листям. Кореневища потовщені з відгалуженнями – корінням-нитками.

Оскільки в природі налічується більше 60 різновидів цієї рослини і більш ніж 4 тисячі сортів (!), листя можуть відрізнятися не тільки розмірами, але і формою. Можна зустріти мініатюрні зразки, з невеликими листочками, розміром не більше 5 см, з різною формою і забарвленням. Колір листя може бути як світло-зеленим, так і темним з переходом в сірувато-блакитний відтінок.

У деяких видів листя можуть бути не однотонного забарвлення, а з візерунками: з білими смужками, світлими смугами або штрихами. Візерунки можуть бути різноманітними за формою і довжині. Цікаво, що в залежності від сорту рослини і умов вирощування, форма листя може змінюватися: край може бути гладким, різко окресленим або навпаки, хвилястим.

Квіти хости-красиві, чимось нагадують лілії, різного забарвлення. Незважаючи на привабливість квітів, все-таки хости більше притягують погляди своїми щільними прикореневими розетками. У діаметрі вони можуть досягати до метра!

Рослина невибаглива і витривала, відрізняється стабільністю — з того моменту, як листя розгорнуться (це відбувається в кінці весни) і до кінця жовтня, рослина радує своєю незвичайною красою.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

сорти і види хости

У ландшафтному дизайні рослини дуже популярні, налічується більше 4-х тисяч гібридних сортів, але тільки деякі заслуговують на особливу увагу, так як вони і послужили основою для створення нових сортів рослини.

Види хости:

  • кучерява, зростання до 60 см максимально, листя дуже широкі і темного забарвлення з білою, чіткою і красивою облямівкою.
  • висока-в зростанні досягає майже до метра, такі ж великі і темні листя.
  • форчуна-у висоту доросла рослина виростає всього до 50 см, облямівка ніжно-кремового відтінку, листя соковиті, яскраво-зелені.
  • зібольда-зростання рослини трохи більше півметра, листя великі з жилками.
  • хвиляста-зростання до 75 см, красиві хвилясті листочки з білою серединою і візерунками.
  • подорожникова хоста-великі яскраві і глянцеві листя, рослина невисока, всього 50 см.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Всі сорти класифікуються за типами:

  1. забарвлення рослини.
  2. розмір листя.

Якщо розглядати окремо першу групу, то в неї входить 5 видів рослини, які відрізняються кольором листя: блакитні, жовті, зелені, ряболисті (з облямівкою по краю листя світлого відтінку) і навпаки, листя світлі, а облямівка – темно-зелена.

Розміри рослини по групах:

  • 1 група: карликові. Це кімнатна квітка хоста, виростає максимально до 10 см. Листя сіро-блакитні, форма листочків схожа на вушка миші;
  • 2 група: мініатюрні, на 5 см більше карликових з листочками зеленого, жовтуватого або блакитного відтінків;
  • 3 група: невеликі, в зростанні досягають від 16 см і до 25 см максимально. Колір листя насичений зелений з білою або жовтуватою смугою. Зустрічаються і сорти з блакитними листочками;
  • 4 група: середні хости, зростання до 50 см максимально. Листя темного забарвлення зі світлою серединою. Є сорти з білим листям, але з часом вони темніють;
  • 5 група: великі рослини, до 70 см з листям різної форми і забарвлення: гладкими, жатими, зі світлою облямівкою і штрихами;
  • 6 група-величезні, гігантські рослини, висота більше 70 см з різного кольору листям і формою. Відмітна особливість: товсті і великі листи. По краю може проходити широка смужка кольору золота, зустрічаються хости з блакитними листям по краю і зеленою серединкою.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

як вирощувати хосту в домашніх умовах

Хоста домашня-рослина невибаглива, добре пристосовується до будь-яких умов і цю квітку можна назвати рослиною для ледачих.

Способи розмноження:

  • насінням;
  • живцюванням;
  • діленням куща.

розглянемо всі способи розмноження хости в домашніхУмовах

Якщо ви всерйоз вирішили зайнятися розведенням цієї рослини і виростити хосту з насіння в домашніх умовах, необхідно особливу увагу приділити підготовці насіння.

Підготовка насіння і вирощування хости в домашніх умовах:

  1. перед тим як посіяти насіння в горщики, їх потрібно замочити на 30 хвилин в соку алое або будь-якому іншому стимуляторі росту. Наприклад, підходить корневина або епін. Справа в тому, що насіння дуже слабкі і у них погана схожість. Тому фахівці радять чинити так або ж загартовувати насіння холодом: протягом 4-х тижнів витримувати на холоді.
  2. стерильний субстрат-теж важливий момент, в грунті не повинно бути ніяких мікроорганізмів і грибка, так як сіянці хоч і піднімуться, але будуть слабкими і болючими. З цієї причини фахівці рекомендують придбати готовий субстрат в магазині. У нього потрібно додати вермикуліт, торф або перліт. Або відразу купуйте субстрат з цими компонентами.
  3. обробка горщика-обов’язкова процедура. Горщик потрібно протерти розчином марганцівки або спиртом. Після чого можна приступати до заповнення горщика підготовленим попередньо субстратом (зволоження). На дно потрібно насипати трохи дренажу і помістити зволожений грунт. Зверху розсипати насіння і закрити невеликим шаром землі, товщиною близько 1 см або трохи менше. Допускається легке ущільнення, для того щоб волога з грунту не випаровувалася занадто швидко. Але для збереження вологи ще потрібно накрити горщик пакетом або скляною колбою, можна пластикової обрізаної пляшкою.
  4. температура грунту на цьому етапі повинна бути не нижче +18 градусів, а ще краще – до +25 градусів. Тоді сходи з’являться швидше. Потрібно чекати появи перших сходів протягом 2-3-х тижнів.
  5. сіянці ще слабкі, тому їх потрібно оберігати від попадання прямих сонячних променів. Необхідно видаляти своєчасно конденсат і забезпечити своєчасний полив.
  6. насіння відмінно себе почувають в затіненому місці до перших сходів, потім їм потрібно більше світла.
  7. пікіровка хости — як тільки з’явиться перша пара листочків. Тоді можна посадити саджанці в окремі горщики.
  8. у горщики насипте дренаж, шар магазинного грунту і зверху – дрібний просіяний пісок.
  9. зволожувати перший час сіянці потрібно нижнім поливом: налийте воду в піддон, поставте горщик в нього і чекайте, поки гарненько не промокне шар грунту.
  10. загартовування сіянців: плівку можна протягом дня знімати на 1-2 години, залишати на відкритому повітрі рослини, якщо температура на вулиці оптимальна (не нижче, ніж +18 градусів і немає поривчастого вітру).
  11. домашній квітка хоста розвивається повільно, тому потрібно набратися терпіння, а ще враховувати той фактор, що з насіння хоста може втрачати сортові ознаки. Тому не варто розраховувати на форму листя, колір і візерунки.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Один з найпоширеніших і простих способів розмноження цієї рослини є метод живцювання і ділення куща. Якщо це доросла рослина, віком від 4-х років, воно відмінно переносить поділ і на розвитку і зростанні ця процедура ніяк не позначиться. Якщо виконати маніпуляцію в ранньому віці, можливе гальмування темпів зростання. Але все залежить від сорту рослини і клімату. Деякі хости прекрасно перенесуть процедуру поділу, а деяким знадобиться тривалий відновлювальний період протягом 1-2-х років.

Особливості розмноження хости шляхом живцювання:

  1. терміни: кінець літа або весна. Але можна розмножити хосту з настанням весни і аж до середини осені, тобто весь теплий період. Як тільки з’являться пагони, ранньою весною хосту потрібно обережно викопати вилами, щоб не пошкодити кореневища і гострим ножем або лопатою обережно розділити на кілька частин.
  2. як розділити кореневища вилами: потрібно вставити вила, звести і розсунути – такий спосіб дозволить не так сильно травмувати рослину, як при розподілі гострим ножем.
  3. деякі садівники не поспішають викопувати кущ цілком, а обережно відокремлюють невеликий трикутник від дорослої рослини. Утворену ямку заповнюють родючим грунтом.
  4. якщо випадково, коли ви ділили кущ, відламалися корінці, але у пагонів залишився шматок кореневища, не переживайте. Потрібно помістити держак в парник, посадити в тіні і накрити пластиковою пляшкою (прозорою). Через кілька тижнів молоде рослина має вкоренитися.
  5. щоб хоста швидше прижилася, у живців потрібно зрізати листя наполовину.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

посадка хости в вазон в домашніх умовах

Для того щоб посадити саджанець або держак, відокремлений від дорослої рослини, необхідно підготувати грунт і горщик. Ємність повинна бути місткою і підходити за розмірами рослини. Тому на початковому етапі необхідно знати, з яким сортом ви маєте справу. Не всі сорти хост можна вирощувати в домашніх умовах в горщиках і вазонах. Є спеціальні сорти, адаптовані для вирощування в кімнатних умовах.

Підготовка до посадки:

  1. вазон або горщик беремо середнього розміру, з урахуванням того, що в міру зростання доведеться пересадити рослину в більший вазон. У горщику має бути отвір для стоку.
  2. готуємо родючу суміш, дренаж. Вимоги до грунту: оптимальна вологість, слабокисла або нейтральна, щоб був хороший дренаж. Рослини не люблять важких грунтів і піску.
  3. на дно горщика потрібно насипати дренаж, потім заповнити наполовину грунтом і вставити кореневище з держаком або посадити по центру саджанець. Обережно заповніть весь вільний простір навколо землею, злегка утрамбовуючи її пальцями. Грунт використовується для посадки попередньо зволожений (за 2 години до посадки гарненько поливаємо).
  4. якщо це посадка з діленням куща, тоді потрібно видалити всі пошкоджені і сухі корінці.
  5. вибираємо місце: хосту потрібно поставити в таке місце, щоб горщики не обігрівалися прямими сонячними променями. Кореневища не витримують нагрівання і можуть навіть отримати опіки. Рослина буде себе відмінно почувати в півтіні і в тому місці, де немає протягів.
  6. при виборі місця вирощування орієнтуйтеся на те, що якщо листя яскраві і з смугою/орнаментом, рослині знадобиться більше світла. Якщо забарвлення строката, тоді-півтінь, але щоб вранці і ввечері сонце висвітлювало хосту. Якщо це вид з листям блакитного відтінку, тоді посадка хости тільки в затіненому місці. Таким видам сонце необхідно тільки пару годин в день.
  7. полив-помірний, як тільки помітите, що грунт почав підсихати.
  8. у теплу пору року горщики можна виносити на балкон або лоджію, а з настанням холодів, занести в приміщення. Хости будуть себе добре почувати в сухому і прохолодному приміщенні.
  9. у зимовий період полив зводиться до мінімуму, але і пересихання грунту неприпустимо. Тому перевіряйте грунт 1 раз в 4 тижні. Полив легкий.
  10. з настанням весни хости швидше прокинуться в домашніх умовах ніж ті, які залишилися зимувати у відкритому грунті. Якщо ви бачите, що рослина ніяк не прокинеться і не йде в зростання, залиште хосту в приміщенні, поки не потеплішає. Днем можна виносити горщики з рослинами на свіже повітря, а на ніч забирати назад, так як ночі навесні ще холодні.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

хоста-догляд в домашніх умовах

Насправді доглядати за квіткою в домашніх умовах не складно, але тут думки фахівців і квітникарів розходяться, так як одні вважають, що хоста з часом зів’яне, так як більше пристосована для вирощування у відкритому грунті, а інші фахівці вважають, що при всіх сприятливих умовах, рослина може радувати протягом 10-15 років.

Хоста квітка — як доглядати:

  • для вирощування на підвіконні підходять невеликі сорти рослин. І хоч хоста не відноситься до вічнозеленим рослинам, все-таки спробувати варто;
  • фахівці рекомендують прибирати квітка в підвал, де температура буде не нижче, ніж +2 градуси. Це потрібно для того, щоб рослина проходило ті ж фази розвитку, то і у відкритому грунті;
  • чи потрібно пересаджувати хосту у великий горщик? якщо це карликова рослина, то досить відразу висадити саджанці в просторий горщик. А якщо рослина середніх розмірів, знадобиться більший горщик у міру дорослішання. Хоста добре переносить пересадку, але бували випадки, коли рослина погано приживалося на новому місці. Через це втрачалася маса, цвітіння не було таким тривалим;
  • дорослі рослини добре себе почувають на затінених підвіконнях, але їм періодично потрібне сонячне світло. Але це повинні бути не прямі сонячні промені;
  • якщо був придбаний якийсь рідкісний сорт карликової хости, тоді небажано ділити кущ на кілька елементів, щоб посадити рослини і таким чином розмножити. Хоста цього не сприймає і може не прижитися або довго буде вкорінюватися. Якщо ви придбали хосту в контейнері, тоді її потрібно вирощувати в ньому до тих пір, поки не розвинеться міцна коренева система. А потімВже вирішите, що робити далі: залишити як є або пересадити у відкритий грунт;
  • при вирощуванні в горщиках кожному квітникарю хочеться, щоб кущик виглядав охайно і не розповзався в сторони. Тому квітконоси потрібно виламувати. В іншому випадку, коли цвітіння закінчиться, рослина може розвалитися. І ще: через кілька років хоста все одно буде сильно розростатися, тому її потрібно розділити: відокремити від кореня молоденькі живці і посадити їх на новому місці.

хоста домашня: хвороби і шкідники

Оскільки рослина вирощується в домашніх умовах, шкідники хості не страшні. А ось хвороб ця рослина схильне не тільки при вирощуванні у відкритому грунті, але і в горщиках. Хоста дуже схильна до вірусу х — на листках з’являються невеликі жовті точки або плями. Якщо рослина захворіло, його доведеться викинути, тому що і сусідні хости в горщиках можуть заразитися. Також необхідно позбутися від рукавичок і всього інструменту, який був використаний в роботі. Продезінфікуйте інструмент, а ось горщики краще замінити на нові.

Інше захворювання хости – фоллістіктоз, коли на листках з’являються великі бурі з жовтим плями. Згодом вони почнуть зливатися один з одним, на поверхні утворюється наліт. Спорами уражається вся рослина, в тому числі і квітконоси. Грунт теж заражається, тому потрібно повністю позбутися від такої рослини і викинути горщик.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Обприскування фунгіцидами допоможе вберегти рослину від інфекції.

Багаторічна квітка хоста вважається «рослиною для ледачих» — якщо вибрати правильне місце для посадки, культура здатна активно рости практично без всякого догляду. Якщо говорити про те, як виглядають хости, то особливу увагу варто приділити опису листя – саме вони наділяють рослину якостями, в той час як квітки культури досить непоказні.

як виглядають хости різних видів?

Хоста — це не дуже численний (близько 40 видів) рід рослин сімейства . Зовні це невисокі розеткові багаторічні рослини: хости являють собою щільні кущі, утворені прикореневими листям. Вони мають потовщені кореневища з численними ниткоподібними корінням. Виростають в тінистих лісах на вологих родючих грунтах.

Квітки у хост воронкоподібні, на підносяться квітконосах, забарвленням варіюють від до фіолетового. Не позбавлені краси, квітки все-таки не є головним декоративним достоїнством хост. Їх прикраса-витончені листя, зібрані в щільні прикореневі розетки, діаметром від 20 до 100 см. У різних видів і сортів хост листя розрізняються розмірами (від мініатюрних, довжиною з сірник, до майже півметрових), формою (від вузьколанцетних до серцеподібних), кольором (від світло — і темно-зеленого до сіро-блакитного). Листові пластинки деяких видів і сортів хост мають і білі штрихи або смуги різної ширини і форми. Краї листя бувають хвилястими, а кінчик — витягнутим і закрученим.

Хосту відрізняє рідкісна стабільність декоративного ефекту-з моменту розгортання листя в травні до їх в’янення в жовтні. Вона проста в агротехніці, маловимоглива в догляді, невибаглива до тепла і морозостійка, легко . Всі хости відрізняються рідкісною тіньовитривалістю і навіть . Це мало не єдина рослина, цвітіння якого можна спостерігати під покровом дерев в кінці серпня. Хости мають високу стійкість до шкідників і , вони добре переносять пересадку, неагресивні, можуть багато років рости на одному місці. Найбільшого поширення в садах отримали 7-9 видів хост і безліч її варіацій і сортів.

Нижче ви можете ознайомитися з фото і назвами видів хост, а також з їх описом.

Хоста білоокаймленная утворює досить щільні кущі висотою близько 20 см і діаметром до 60-70 см. Листя широколанцетні довжиною до 15 см, шириною до 6-8 см.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

За фото і опису цієї хости відразу стає зрозуміло, чому ця рослина отримало свою назву — її зелене листя має вузьку білу облямівку.

Квітконоси до 30 см заввишки, квітки до 6 см завдовжки, бузково-фіолетові. Цвіте в липні-серпні. Ця хоста досить широко поширена серед любителів квітів, витривала і . Найкраще росте в невеликій півтіні, коли повністю освітлена вранці і ввечері.

Хоста роздута має майже серцеподібні, дуже широке листя (до 20 см), довжиною до 25 см.утворює потужні кущі висотою до 80 см і такої ж ширини. Листові пластинки темно-зелені, блискучі знизу, з вираженим поздовжнім жилкуванням. Квітконоси висотою до 1 м, квітки синьо-фіолетові, до 5 см.цвіте в липні — серпні близько 3-х тижнів. Невибаглива, найбільшої декоративності досягає на вологих суглинках, в півтіні.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Хоста хвиляста утворює відносно нещільні розетки висотою до 20 см, діаметром близько 30 см.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Як видно на фото, цей вид хости має листові пластинки з нерівною хвилястою поверхнею і злегка закрученою верхівкою.

Черешок світлий, жолобчастий, злегка крилатий. Лист зелений (16 х 10 см), з нерівною поздовжньою білою серединою. Квітки воронковидно-дзвонові, світло-фіолетові до 5 см завдовжки. Квітконоси до 80 см заввишки. Цвіте в серпні.

Хоста зібольда має дуже великі (довжина до 35см, ширина до 25 см) листя, блакитно-зелені, з матовим нальотом. Форма листа близька до серцеподібної. Квітконоси невисокі, заховані серед листя; квітки блідо-бузкові, майже білі. Цвіте з кінця червня протягом 2-х тижнів. На сонці ця хоста втрачає сизувате забарвлення і стає темно-зеленою. Найбільш прийнятні напівтінисті місця.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Хоста ланцетолиста має листові пластинки довжиною до 17 см, шириною 7-8 см, зелені. Кущі розростаються досить швидко. Розетки висотою до 40 см, діаметром до 60 см.листові пластинки розташовані в різних площинах. Черешок досить довгий, жолобчастий. Квітконоси висотою до 60 см, квітки фіолетові. Цвіте з кінця серпня 2 тижні.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

Хоста подорожникова має великі (довжина до 30 см, ширина до 15 см) листя з серцеподібною основою і загостреною верхівкою. Листова пластинка яскраво-зелена, блискуча. Квітки великі, довжиною до 10 см, білі, цветонос висотою до 60 см.цвіте в серпні.

Все про квіти хоста. Хоста квітка

як посадити хости і як за ними доглядати

Перед тим як посадити хосту, потрібно вибрати правильну ділянку з достатньою освітленістю. Найбільш придатними для хост є вологоємні, гумусні суглинки. Багато золотисті форми найкраще розвиваються на ділянках, освітлених лише в ранкові години. При правильно обраної освітленості кущі хости швидко розростаються, мають густі, охайні розетки, а колір листя найбільш привабливий. Якщо є можливість частого і регулярного догляду, то посадку хост можна проводити в будь-який час з весни до вересня. Найбільш безболісною пересадка буває в травні і серпні. Подальший догляд полягає в прополюванні, підгодівлі, регулярному поливі при нестачі атмосферної вологи.

Необхідна умова при вирощуванні хост-підвищений вміст органіки в грунті. Вносити перепрілий гній найдоцільніше восени у вигляді мульчування грунту навколо кущів шаром в 5 — 7см.це одночасно поліпшить умови зимівлі рослин. Навесні мульчу неглибоко закладають. Мульчу можна розсипати під кущами і на початку літа, тоді вона, крім добрива, збільшить вологість повітряного середовища, що хостам дуже корисно.

Підгодовують хости настоєм коров’яку. Це сприяє швидкому нарощуванню листя.

А як доглядати за хостами після закінчення теплого сезону? пізньої осені пожухлі листя хост видаляють секатором. При цьому кущі добре присипати торфом, що не зайве, особливо в північних районах. Багато видів хост розвиваються досить повільно і до 4-5-річного віку малодекоративні. Найбільш же ошатні дорослі кущі, зазвичай після 7-8 років вегетації.

Розмножують хости, в основному, діленням розрослися кущів. Робити краще навесні, до повного розгортання листя, або восени у вересні. Старі кущі зазвичай легко розпадаються на деленки.