Що таке влагозарядковий полив і чи потрібно поливати рослини восени

31

Восени ділянку необхідно повністю полити виключно в посушливу погоду: молодим і дорослим плодовим деревам всіх видів і сортів, ягідним кущах, малині і полуниці потрібно вода.такий полив називають влагозарядковим, і він потрібен не тільки плодовим культурам, а й декоративним деревам, в тому числі хвойним. Але давайте докладніше.

Яким культурам необхідний вологозарядковий полив

Щеплені рослини більш стійкі до посухи. Дерева на клонових підщепах вимогливі до вологості. Колоноподібні і карликові форми і сорти дерев особливо потребують поливу, якщо осінь була посушливою. Їх поверхнева коренева система не проникає глибоко в грунт і може зібрати обмежену кількість вологи.

Хвойні дерева потребують більшого поливу, ніж листяні. Їх хвоя на зиму не обсипається, а значить, не припиняється випаровування води.

Те ж стосується багаторічних декоративних рослин з зимуючими листям. На зиму в разі тривалої сухої осені обов’язково потрібно поливати гейхеру, лаванду та інші вічнозелені рослини, не забуваючи полуницю, яка теж йде під сніг з зеленим листям.

Рододендрони дуже люблять воду. Ці рослини випаровують з грунту багато вологи і не зможуть перезимувати без осіннього поливу після тривалої посухи. Гарне наповнення вологою потрібно всім родичам рододендронів, в тому числі верескам.

Скільки води необхідно при влагозарядковом поливі

Якщо восени часто йшов дощ і земля в саду була дуже вологою, додатковий полив не буде потрібно. При посушливій погоді норму поливу збільшують в 2 рази. Але зазвичай осінній дощ садівникові не помічник. Навіть якщо мрячить кілька днів поспіль, засукати рукава доведеться.

Під кожне дерево наливають не менше 50 літрів, під кущі вдвічі менше. Мета влагозарядкового поливу-промочити землю на глибину 50 см, а у випадку з хвойними культурами краще на метр.

В які терміни проводити влагозарядковий полив

В підмосков’ї і середній смузі сад починають поливати на зиму в середині жовтня — початку листопада. В цей час встановлюється суха і сонячна погода, хоча і без особливої спеки. У сибіру і на уралі влагозарядковий полив проводять в кінці вересня. Багато поєднують злив води з труб і ставків (декоративних водойм) з влагозарядковим поливом.

Якщо рослинам не вистачило води протягом сезону, і літо було посушливим, краще відкласти полив один-два тижні, в іншому випадку, рослини можуть зацвісти.

для проведення вологозарядкового поливу дочекайтеся листопаду

Як проводити вологозарядковий полив плодових дерев

Орієнтовний обсяг води – 40-50 літрів на плодове дерево 4-6 років. Полив можна провести за один раз, проливаючи кожну рослину порціями і чекаючи, поки вода вбереться в грунт, але краще розтягнути його на кілька днів. В принципі, в плодовому саду восени проводять близько двох вегетаційних і двох влагозарядкових поливу.

Проливайте не тільки пристовбурну зону (до речі, вода не повинна текти по стовбуру), але і всю площу під кроною дерева: найактивніші усмоктувальні корінці розташовуються якраз по її периферії. Щоб вода не розтікалася, спорудити земляний валик, оперяси-вающій пристовбурні кола радіусом 70 см (для дерев до 5 років) і 1,5–2-м (старше).

Детальніше про підготовку плодових дерев до зими дізнайтеся тут>>>>>>>>>>

Вологозарядковий полив хвойних і вічнозелених рослин перед зимівлею

Якщо дощів восени було недостатньо, то хвойні і вічнозелені рослини переживають справжню посуху, так як їх хвоя і листя продовжують випаровувати вологу до самих заморозків. У суху осінь запасти вологу в достатніх кількостях рослинам дозволить рясний щотижневий полив.

молоді посадки туї гостро потребують додаткового поливу перед зимою

У перший рік посадки хвойні і вічнозелені рослини поливають один раз в тиждень (10-50 л на саджанець в залежності від розміру), крім того, обов’язково зрошують крону. Завдяки дощуванню не просто змивається пил: розкриваються продихи на хвої, рослині стає легше дихати, відповідно інтенсивніше протікають всі фізіологічні процеси.

Протягом вегетаційного періоду грунт розпушують на глибину 8-10 см (у більшості видів поверхнева коренева система). Пристовбурні кола бажано мульчувати-торфом, тріскою, корою, компостом. Це захистить коріння від перегріву і пересихання влітку і від швидкого промерзання взимку.

В кінці листопаду добре пролийте рослини під корінь (5-8 відер на рослину). Полив під зиму бажаний для всіх посадок, зроблених в минулому і поточному сезонах; для сортових екземплярів і екзотів незалежно від часу посадки (є серед них і вельми стійкі, але, якщо ви початківець садівник, легше полити все підряд, ніж розбиратися – шкоди від цього не буде).

Добре зволожений грунт промерзає на меншу глибину, що зменшує ризик весняних пошкоджень.