Паркет. Плюси і мінуси

100

Паркет, мабуть, є одним з найстаріших підлогових покриттів, представлених в наші дні. Згадки саме про паркет, а не про просто розпиляних колодах, датуються 13 століттям. Коли вельможна знати вистилала ретельно відібрані дощечки. Саме тоді зароджувався той престиж, який і зараз несе натуральне дерево. А починаючи з 16 століття навряд чи можна знайти в європі палац, в якому хоча б один зал або кабінет не був би прикрашений щитовим мозаїчним паркетом. Паркет починає сприйматися як одна з важливих складових єдиного художнього простору, при його створенні враховуються загальні стилістичні тенденції мистецтва і архітектури. Підлоги викладають різнокольоровими багатокутниками і зірками з дерева, на деяких зображуються жанрові сценки, фантастичні звірі і птахи, геральдична символіка власників. Найбільш розкішні і красиві були французькі інтер’єри. Паркет, а не камінь. Людям подобалося те, що паркет теплий, і одночасно поєднує в собі майже не поєднувані речі – домашній затишок і неперевершену розкіш. Але зараз, при сучасних технологіях обробки деревини і сучасних методах укладання, багато хто говорить, що паркет це дорого і проблемно. Чому існує така думка, і чи зовсім воно правдиво?

Починаючи розмову про ціну необхідно розуміти, що ми говоримо про самому природному і натуральному підлоговому покритті їх тих, що існують. Так, паркет дорожче, ніж альтернативні йому ламінат і лінолеум, які покликані лише імітувати зріз дерева. Але те тепло, яке несе в собі паркет, вони передати не можуть. Це не просто епітет, низька теплопровідність дерева доведена вченими. У зимовий час, від холодних плит паркет не прийме холод. Досить відкрити вікно, щоб ламінат тут же став леденящим для наших ніг. Так, він зроблений з акрилової або меламінової смоли, мови про тепло і не може бути. Паркет, як матеріал виключно натуральний, володіє таким важливим властивістю для домашнього статі, як шумопоглинання. Впустивши на нього що-небудь, ми не почуємо дзвінкого шуму, а потім і розкотистого луни, як це було б з ненатуральним покриттям, таким, як ламінат наприклад. Говорячи про переваги дерев’яної підлоги, можна і забути суть розмови. Ціна паркету залежить від декількох факторів. Найістотніші з них-розмір дощечок, порода і селекція деревини. З найменш значущих-виробник, технологія обробки-брашірованіе, колеровка, заключне покриття – масло або лак. У нашому циклі статей ми докладніше зупинимося на кожному з перерахованих вище критеріїв ціни.

говорячи про позитивні сторони дерев’яної підлоги, не можна не згадати про його надійності і надзвичайної довговічності. Жодне підлогове покриття не зможе радувати вас і ваших дітей до ста років. Необхідно тільки час від часу оновлювати поверхню. Але навіть і в цьому є свої плюси. При оновленні знімається лише верхній шар в частки міліметрів. І ми можемо оновити колірне рішення, використовуючи при покритті колір або масло іншого кольору. У підсумку, можна кардинально змінити інтер’єр, не змінюючи при цьому статі. Паркет скрипить, відходять окремі дощечки – так кажуть деякі користувачі дерев’яного покриття. Але це зовсім не мінус паркету, тому що, дотримуючись технологію укладання, цього просто не повинно бути. Грамотні і досвідчені фахівці – паркетники, враховують всі важливі нюанси при укладанні, тому скрип і відділення елементів просто виключені. Одне з найпопулярніших переконань, що паркет розсихається і має моторошні щілини. Взимку в квартирах повітря дуже сухий і паркет віддає частину своєї вологи. Простими словами він усохне, стане менше розміром. Але менше лише на частки міліметрів. В результаті між планками буде щілину, яку навіть не видно з висоти росту людини. Щілина ця менше міліметра, туди навіть крапля води не зможе просочитися. Природно, все це за умови використання якісних матеріалів – клеїв, лаків і масел, фанери, стяжки і нарешті, самого паркету.

Відомо, що деревина є діелектриком. Що нам дає цей, здавалося б, незначний факт? ламінат набирає статичну електрику в силу своєї «пластикової» конструкції, це в свою чергу притягує пил та інші дрібні частинки як магніт і як би ми не намагалися мити підлогу і пилососити, через годину-півтори на підлозі знову якісь волосся, пил і всякий незрозумілий сміття.

В наші дні все більш і більш гострим стає питання екології. В цьому то і криється один з основних плюсів дерев’яного паркету. Вам і вашим дітям не доводиться дихати шкідливими випарами пластиків і формальдегідів. А що важливіше і що вибрати, вирішувати тільки вам.

У процесі вибору матеріалів для покриття підлоги, плюси і мінуси паркетної дошки можуть стати важливим моментом для обговорення. Цей матеріал, завдяки таким якостям, як практичність і відносно недорога вартість (в порівнянні зі штучним паркетом), завойовує все більшу популярність серед тих, хто втомився вже від банального лінолеуму, і хоче привнести в обробку свого житла деякий елемент естетики.

Плюси і мінуси паркетної дошки, обговорюваної в даній статті, зрозуміло, існують, як і у будь-якого іншого матеріалу, використовуваного в будівництві. Що ми знаємо навскидку: він високотехнологічний, складається з декількох шарів, буває різних кольорів і міцності/м’якості. Але давайте трохи поговоримо детальніше про це.

Паркет. Плюси і мінуси

{banner_content}

Про будову і характеристики


З чого ж складається даний будівельний матеріал? в його основі:

  • верхній шар являє собою нарізку з цінних видів деревини. Найбільш популярні: вишня, клен, горіх, дуб. Є й більш екзотичні: тік, венге, мербау і ятоба. На замітку, цей шар може бути виконаний з будь-якої породи дерев;
  • серединний шар має склад з коротких ламелей, які можуть виготовлятися або з деревної основи хвойних порід (менш дорогих), або з стружкової плити. Деталі ретельно склеюються між собою;
  • нижній шар, звернений до підлоги, зазвичай виготовляється з фанери (до 2 мм). Всі верстви з’єднані між собою за допомогою високотехнологічного обладнання, і виглядають цілком цілісно (якщо правильно експлуатувати, вони не розшаровуються). І мають високий експлуатаційний ресурс.

Паркет. Плюси і мінуси

Що потрібно враховувати при виборі

Якщо вибирати паркетну дошку, необхідно враховувати деякі нюанси при її придбанні. Ну, з гармонійним забарвленням під фон шпалер і стелі (і меблів) все, начебто, зрозуміло. Вибирайте в тон, але не дуже темну, щоб майбутній підлогу не виділявся із загального фону.

Ще фахівці радять звертати увагу на товщину самого першого шару. Чим він масивніше, тим міцнішим стане покриття. До того ж, як і у випадках зі штучним паркетом, дошка може зажадати шліфування.

Відповідно, чим товще звернений догори шар, тим частіше можна буде проводити подібну процедуру. За співвідношенням твердість / м’якість найм’якшими вважаються береза і клен, найтвердішими – ятоба і акація. Тут вже вибирайте, яку підлогу хочете отримати. Середні варіанти-вишня і ясен.

Паркет. Плюси і мінуси

Плюси

Ну а тепер переходимо до плюсів даного, широко використовуваного в ремонтах оздоблювального матеріалу.

Паркетна дошка виготовляється з натурального дерева. А це багато про що вже говорить, для людей, які прагнуть позбутися при проведенні ремонту від варіантів лінолеуму або ламінату. Звичайно ж, це не паркет ручної роботи, але все ж, за своєю екологічністю – досить близький до нього матеріал.

Матеріал на порядок дешевше звичайного паркету, що дозволяє використовувати його в будівлях навіть і середнього класу. Звичайно, він вам обійдеться дорожче лінолеуму, але, повірте-це того варто!

Підлога з паркетної дошки досить легко монтується, з таким завданням зможе впоратися навіть непрофесіонал. Дошки приєднуються один до одного за допомогою системи замка (де на краях розташовані пази і шипи). Ці фрагменти деталей оброблені з високою точністю, так що виходить щільне прилягання дощок. До того ж, існують 2 способи на вибір, як зробити саму укладку: ялинкою або плетінкою.

Паркет. Плюси і мінуси

Верхній шар являє собою натуральну деревину. Його роблять з різних порід, що надає покупцеві великий вибір відтінків і кольорів, що дозволяє підібрати варіант в кожному персональному випадку для будь-якого інтер’єру. 1. До того ж, сам матеріал добре піддається тонуванням. Його можна покрити і спеціальними кольоровими складами, по-різному проявляють саму структуру покриття, і відлакувати при бажанні. Так би мовити, матеріал, що дозволяє проявити свою буйну фантазію в повній мірі.

Паркетна дошка відрізняється ще й тим, що її можна укласти і на систему «теплих підлог». Але для цього необхідно дотримати дві умови: відстежувати, щоб температура самої дошки не перевищила +27°c, і прокласти гідроізоляційне покриття між підлогою і дошкою.

Очевидний плюс — цеЛегкість в експлуатації. А при правильній техніці використання, покриття має хороший ресурс. Якщо, наприклад, фрагмент дошки зламався, його можна демонтувати і замінити на аналогічний, який в свою чергу неважко буде підібрати по каталогу.

Паркет. Плюси і мінуси

Мінуси

А тепер поговоримо про мінуси даного матеріалу, яких не так вже й багато, але вони все ж є, як у будь-якого варіанту обробки підлог. Але, як ми знаємо, в природі немає нічого ідеального, і, вибравши даний матеріал, вам, можливо, доведеться зіткнутися з деякими проблемами. Як правило, вони можуть трапитися, якщо покриття експлуатувалося не зовсім правильно. Адже у кожного матеріалу є свої правила догляду. Але і від випадковостей ніхто ще не був застрахований на всі 100%!

Самий основний мінус-покриття з паркетних дощок дуже боїться вологи. А випадкове затоплення (наприклад, сусідами) може і зовсім привести до необхідності заміни всього підмоклого сегмента. Як не суші його потім-будівельним феном або дмуть обігрівачами – все одно буде видно сліди деформації.

Швидше за все, доведеться міняти весь шматок підлоги або зривати його повністю. І добре буде, якщо це станеться за рахунок недбайливих сусідів. А якщо ви самі недогледіли, і вода протекла на паркетну підлогу?

До речі, і з приводу заміни зіпсованих фрагментів є додаткові питання. Адже при відновленні невеликого дефекту потрібно замінити всю дошку (її довжина – 2 метри), а це не зовсім зручно для виправлення невеликих шматочків. Отже, щоб поміняти шматок діаметром в 20 см, наприклад, доведеться демонтувати цілу смугу, навіть якщо на ній все інше буде в порядку. Але правда ця процедура не займе багато часу, і то – гаразд.

Паркет. Плюси і мінуси

А ще паркетні дошки мають низький поріг опору перепадів температур. Тому в приміщеннях, в яких підлога буде оброблений подібним матеріалом, рекомендується підтримувати стабільний температурний режим. Ну, з цим все простіше виглядає: напевно, ніхто не здогадається прокласти паркетні дошки в не опалювальному сараї?

Також даний матеріал боїться і зовнішнього хімічного впливу. Тому і доглядати за ним дозволено лише тими хімічними розчинами, які не можуть його роз’їдати.

Можна наводити ще додаткові аргументи, щоб зрозуміти плюси і мінуси паркетної дошки. Але факт залишається фактом: на даний час це – досить затребуваний і популярний матеріал для покриття підлог, який використовується повсюдно.

Якщо ваш ремонт затягнувся, або ви перебуваєте тільки на стадії планування зовнішнього вигляду своєї кімнати, варто задуматися про придбання якісного і стильного підлогового покриття, яке відповідало б вашим побажанням і за зовнішніми даними, і за якістю, і за ціною.
Останнім часом все частіше перевагу віддають ламінату і паркетній підлозі, і це не дивно, адже по щільності і зносостійкості ці матеріали вважаються одними з кращих на ринку.

Проте, ви виборі таких покриттів є свої нюанси, і було б правильніше дізнатися про основні плюси і мінуси ламінату або паркетної дошки, перш ніж витрачатися на їх придбання.

Давайте ознайомимося з основними характеристиками таких матеріалів, а також дізнаємося з відгуків, що краще, паркетна дошка або ламінат.

плюси і мінуси ламінатного покриття

Якщо вас цікавить питання, що вибрати: паркет або ламінат, радимо дізнатися більше про переваги і недоліки кожного виду підлоги.

Паркет. Плюси і мінуси

Почнемо з ламінату: це покриття відрізняється від більшості підлогових матеріалів своєю багатошаровою структурою. Шари створюються шляхом з’єднання деревоволокнистих плит і крафт-паперу, які поєднуються за допомогою полімерів.

Для додаткового захисту виробники створюють зовнішній шар ламінату, який підкреслює певний дизайн покриття. Захисний шар заснований на меламінової смолі, значно збільшує щільність і довговічність ламінату.

Деревоволокнисті плити ламінату дозволяють покриттю придбати необхідні розміри і форму, а також забезпечують додатковий захист від змін клімату. Для протистояння волозі краю внутрішніх шарів ламінату обробляються спеціальним просоченням на основі воску.

Паркет. Плюси і мінуси

На ринку оздоблювальних матеріалів для підлоги можна відшукати різні види ламінату. Дуже важливо вибрати досить міцне покриття, оскільки далеко не всі різновиди цього матеріалу однаково стійкі до високих навантажень.

пам’ятайте! маркування, зазначена на ламінаті, вкаже, які навантаження витримує покриття. Це допомагає визначитися з матеріалом для оформлення підлоги в кімнатах з різним призначенням.

Так які ж переваги допоможуть вам визначити різницю між ламінатом і паркетом? у сучасного ламінату є чимало плюсів, і ось основні з них:

  • покриття не притягує пил, тому і не вимагає щоденного очищення;
  • ламінат має високу зносостійкість і несприйнятливий до випадкових ударів. Максимальну міцність матимуть класи ламінату 31-33, але для квартири підійдуть і покриття класу 21-23;
  • при постійному впливі сонячних променів на поверхню колір ламінату не зміниться;
  • покриття витримує тепловий вплив, тому ви можете постелити під ламінат тепла підлога;
  • для очищення поверхні можна використовувати хімічні засоби;
  • ламінат відмінно підходить для декорування інтер’єрів в силу широкого розмаїття візерунків і відтінків;
  • при придбанні даного покриття у офіційних виробників ви отримуєте п’ятирічну гарантію якості.

Паркет. Плюси і мінуси

Що стосується мінусів ламінату, то основний з них – це недостатня стійкість до вологи . Тому у ванній кімнаті, санвузлі та інших приміщеннях з високим рівнем вологості краще постелити інші покриття для підлоги. Ще один мінус-звукоізоляційні властивості . Ламінат зможе захистити вас від зовнішнього шуму тільки при використанні внутрішньої підкладки.

У разі пошкодження ламінат не вийде відремонтувати. Тому будьте гранично обережні з таким покриттям, інакше доведеться витрачатися на нове. Також ламінат поступається натуральним матеріалам за зовнішнім виглядом: верхній шар цього покриття підтверджує його штучне походження.

переваги та недоліки паркетної дошки

Тепер давайте дізнаємося, в чому відмінність паркетної дошки від ламінату. Паркетне покриття теж є багатошаровим, але включає в себе дощечки, з’єднані перпендикулярно.

Паркет. Плюси і мінуси

За рахунок такого розташування шарів паркет має довгий термін служби, високу зносостійкість і несприйнятливий до механічних навантажень.

Щоб розібратися з перевагами паркетної дошки перед ламінатом, давайте дізнаємося більше про її будову. Зовнішній захисний шар створюється з лаку. Лак наноситься на цінні породи бука, ясена, дуба або інших дерев. Ширина деревного шару становить до 6 мм.

Паркет. Плюси і мінуси

Під деревним покриттям йде центральний шар, що складається з ламелей або вузьких дощок. Вони з’єднуються один з одним за допомогою бічних кріплень. Дощатий шар розташований перпендикулярно шару, який йде над ним.

Нижній шар паркетної дошки, призначений для її стійкості, створюється з 2-х мм фанери на основи сосни або ялини. Волокна фанери розташовані аналогічно волокнам деревних порід верхнього шару.

Так які переваги та недоліки паркетної дошки можуть вплинути на ваш вибір?

Ось основні плюси такого покриття:

  • надійний захист від шуму завдяки натуральному дереву в складі;
  • на покритті не накопичується пил;
  • для обробки зовнішнього шару виробники використовують безпечний лак без формальдегіду;
  • паркетну дошку можна піддавати шліфовці і реставрації: кількість таких маніпуляцій буде залежати від ширини покриття. Проте, далеко не всі майстри готові взятися за обробку паркету;
  • якісний паркет має ефектний зовнішній вигляд і виглядає виграшно в будь-якому інтер’єрі за рахунок своєї натуральності;
  • паркетна дошка легко монтується і не вимагає надскладного очищення;
  • гарантія на покриття такого типу може перевищувати 10 років.

Паркет. Плюси і мінуси

До мінусів паркетної дошки можна віднести непереносимість вологи, більш швидке в порівнянні з ламінатом стирання лакового захисного шару, а також необхідність підтримки нормального мікроклімату в кімнаті, де прокладений такий матеріал.

Робимо вибір

Та що краще, паркет або ламінат? щоб відповісти на це питання і зробити правильний вибір, давайте проведемо порівняння ламінату і паркетної дошки.

Основними критеріями вибору будуть зносостійкість, переносимість температурних змін і вологи, зовнішні характеристики, особливості догляду за поверхнею, а також вартісні відмінності .

Якщо аналізувати, чим ламінат відрізняєтьсяВід паркету в питанні стійкості до зовнішніх пошкоджень, то, однозначно, слід робити вибір на користь ламінату хорошої якості . Таке покриття витримає високі вагові навантаження, і навіть по закінченню певного часу експлуатації на поверхні не з’являться вм’ятини, скошені зони і тріщини.

Паркет. Плюси і мінуси

порада: завдяки такій відмінності ламінату від паркету ви зможете без проблем зробити перестановку меблів в своєму будинку.

Чим паркетна дошка відрізняється від ламінату по стійкості до температури і вологи? знову-таки, ламінат проявить перед вами свої кращі якості. Відмінність паркетної дошки від ламінату полягає в тому, що при зайвій волозі або сухості повітря матеріал потріскається або вздуется відповідно.

Ламінат же витримає зміни мікроклімату домашніх приміщень і навіть опалювальний сезон перенесе без проблем.

Переваги паркету перед ламінатом стосуються його зовнішнього вигляду. Незважаючи на те, що ламінат можна вважати більш практичним і універсальним покриттям зі схожим дизайном (дивіться варіанти ламінату під паркетну дошку), натуральний паркет завжди буде виглядати більш виграшно.

Але буде краще, якщо ви зробите свій вибір, орієнтуючись на особливості стильового оформлення своєї кімнати: наприклад, в інтер’єрах модерн або хай-тек ламінат теж буде доречним.

Паркет. Плюси і мінуси

Різниця між паркетною дошкою і ламінатом проявляється і в простоті догляду. Завжди легше доглядати за штучними матеріалами, тому ламінат за даною ознакою вибирають частіше. Для очищення поверхні можна здійснювати регулярну мийку ламінату з використанням води і щадних побутових засобів.

У випадку ж з паркетом потрібно мінімізувати вологе прибирання, а якщо і проводити подібну очистку поверхні, то вкрай обережно.

порада: використовуйте для чищення спеціальні засоби, призначені для паркетної дошки, які додадуть додатковий блиск лаковому покриттю.

Паркетне покриття або паркетний ламінат вважається одним з найбільш дорогих матеріалів для обробки підлоги. Але ви можете відшукати і більш бюджетні варіанти не сильно високої якості, якщо умови експлуатації дозволяють використовувати покриття з меншою зносостійкістю або стійкістю вироби до зовнішніх впливів.

Паркет. Плюси і мінуси

Якщо порівняти ламінат і паркетну дошку, то ламінат з оптимальними характеристиками виявиться в рази дешевше.

Паркет. Плюси і мінусичитайте про те,: детально про різновиди , класифікації та призначення кожного виду лінолеуму, поради щодо вибору матеріалу для житлових приміщень.

Детально про різновиди лінолеуму можна дізнатися: описані види, класи, оптимальна товщина, дано огляд основних виробників і представлений рейтинг кращих.

Порядок і основні етапи ремонту в квартирі — в статті за адресою:

питання про ламінат та паркетну дошку

Чи можна покласти ламінат на старий паркет?

Чи можна класти ламінат на паркетну дошку? так, як і на будь-який інший дерев’яна підлога. Але провести такий монтаж можна тільки при сильній зношеності старого покриття. До того ж, якщо вас цікавить, чи можна класти ламінат на паркетну підлогу, ви повинні розібратися і з усіма тонкощами цього процесу.

Як покласти ламінат на паркетну підлогу, залежить від його стану. Цілком можливо, що вам доведеться почати з усунення пустот в поверхні застарілого покриття. Зміцніть хиткі деталі, а пробоїни закрийте елементами з дсп або дерева. Також подбайте про те, щоб стара підлога не скрипів. Після укладання ламінату на паркет ви не зможете виправити цей недолік.

Якщо ви цікавитеся, чи можна покласти ламінат на паркет, то ознайомтеся з основними етапами монтажу. Після перевірки паркету на міцність, реставрації та шпаклівки окремих зон ретельно очистіть поверхню від забруднень. Пройдіться по покриттю ґрунтовкою, після чого дайте підлозі висохнути. І тільки після цього почніть стелити підкладку і класти ламінат на паркетну підлогу.

Що дорожче: паркет або ламінат?

Якщо ви шукаєте, що дешевше, ламінат або паркет, вибирайте якісний ламінат, так як його вартість буде набагато нижче ніж ціна на паркет навіть найгіршої якості.

Чим відрізняється паркетна дошка від паркету?

Відмінності паркету від паркетної дошки полягають в принципі виробництва, зовнішньому вигляді і експлуатаційних характеристиках. Наприклад, паркет-матеріал з цілісної деревини, а паркетна дошка складається з декількох шарів.

Паркет гірше переносить вологу і негативно реагує на зміни мікроклімату. Зате паркетну дошку складніше встановити на підлозі.

Що стосується зовнішнього вигляду, то паркетна дошка відразу обробляється захисним маслом або лаком.

Тому, вибираючи, що краще, паркет або паркетна дошка, відштовхуйтеся від характеристик, які є для вас найбільш важливими.

Що тепліше: ламінат або паркет?

Ці покриття є облицювальними, тому утеплення підлоги необхідно здійснювати за рахунок додаткової підкладки. Різниця в теплоті паркету і ламінату буде залежати тільки від типу прошарку, яку ви виберете.

Паркет. Плюси і мінуси

Як відрізнити паркет від ламінату?

У чому відмінність ламінату від паркетної дошки? в першу чергу, в натуральності таких покриттів. Тому уважно вивчіть поверхню: якщо вона натуральна, ви не побачите повторюваної текстури.

Якщо покриття використовується вже давно, відрізнити ламінат і паркет можна по з’явилися змін через вологу або вагових навантажень.

Чи існує альтернатива ламінату та паркету?

Альтернативою ламінату і паркетній дошці може служити будь-яке облицювальне покриття, дивлячись, за якими критеріями ви його вибираєте. Найбільш наближений варіант-натуральна пробка.

Вибираючи підлогове покриття, необхідно порівняти переваги і недоліки декількох матеріалів. Паркетна дошка, плюси і мінуси вона має, як і інші види покриттів, є одним із затребуваних на сьогоднішній день матеріалів.

Це багатошарові ламелі, оснащені замковим з’єднанням, подібно ламінату, де нижній шар виконаний з фанери, середній з рейок, а верхній шар виконує декоративну функцію. Завершальний захисний шар являє собою просочення захисними складами, що підкреслюють природний малюнок деревини. Подібна будова паркетної дошки забезпечує її жорсткість і надійність покриття.

Паркет. Плюси і мінуси

Популярність паркетної дошки, свого часу потіснила штучний паркет, обумовлена її декоративними властивостями, екологічністю і міцністю.

плюси і мінуси матеріалу

З позитивних якостей матеріалу відзначають наступне:

  1. натуральний матеріал виготовлення-деревина хвойних порід для внутрішніх шарів і цінних порід – для зовнішнього шару.
  2. нижча вартість, в порівнянні з штучним паркетом.
  3. простий і швидкий монтаж покриття, завдяки наявності торцевої замкової системи типу «шип-паз», що забезпечує якісне з’єднання і щільне прилягання ламелей.
  4. широкий асортимент зовнішнього виконання лицьового шару дозволяє підібрати вироби для будь-якого інтер’єру.
  5. додаткова обробка кольоровими, чорними або білими складами дозволяє виявити і підкреслити структуру деревини.
  6. укладати паркетну дошку можна декількома способами (уздовж і поперек приміщення, по діагоналі і «ялинкою»). Оригінальна і модна тенденція останнього часу-паркетна дошка на стіні і стелі.
  7. паркетна дошка підходить для укладання в системі при певних умовах – обов’язковій наявності гідроізоляційного шару між водним теплоносієм і дошкою, а також важливо не перегрівати дошку – її температура не повинна перевищувати 27 градусів.
  8. багатошарова структура забезпечує високу міцність матеріалу і стійкість до згинальних навантажень.
  9. за дошкою легко доглядати, при необхідності окремі ламелі підлягають заміні. При укладанні дошки без клейового шару, така підлога можна кілька разів розбирати і збирати. Також деякі різновиди підлягають циклювання до декількох разів.

Паркет. Плюси і мінуси

З мінусів матеріалу відзначають наступне:

  1. як і всі матеріали з натуральної деревини, паркетна дошка боїться впливу вологи. Вона не втратить своїх експлуатаційних характеристик при зміні вологості в приміщенні, як паркет, але при прямому контакті з водою протягом певного часу може зіпсуватися.
  2. так як матеріал не цілісний, то він боїться впливу хімічних реагентів і перегріву.
  3. при пошкодженні невеликого фрагмента буде потрібно її повна заміна.

Паркет. Плюси і мінуси

Як вибрати паркетну дошку для квартири? для того щоб приймати рішення усвідомлено, слід коротко ознайомитися з критеріями оцінки паркетних дощок, технологією виробництва і впливом цих факторівНа характеристики.

різновиди паркетних дощок

Декоративний верхній шар відрізняється за кількістю планок, покладених в ряд. Ламель може виглядати як цілісна дошка або як кілька дрібніших плашок, покладених поруч. У зв’язку з цим існує класифікація паркетної дошки на такі різновиди:

Паркет. Плюси і мінуси

поняття » селекція планок»

Подібний відбір застосовується для досягнення однорідності виробів з деревини. Для цього вдаються до сортування виробів, враховуючи спосіб розпилювання, розташування волокон, колір, відсутність або наявність, а також розмір сучків і інших дефектів.

Паркет. Плюси і мінуси

Спосіб розпилу буває:

  1. радіальним, при якому площина вироби розташовується уздовж радіуса. При такому розпилі річні кільця виглядають як прямі лінії, які рівномірно розташовуються уздовж планки. Такий шпон відрізняється однорідним складом і відтінком, відмінними експлуатаційними властивостями.
  2. рустикальным. в цьому випадку вибирається довільний напрямок розпилу. Малюнок вироби в цьому випадку абсолютно не передбачуваний.
  3. тангенціальним, при якому на поверхні виробу утворюється чіткий малюнок річних кілець.

Паркет. Плюси і мінуси

Таблиця 1. Різновиди шпону в залежності від способу розпилу

ілюстрація найменування

Паркет. Плюси і мінуси

такий шпон відрізняється рівною текстурою деревного малюнка. На поверхні відсутні сучки і інші дефекти. Паркетну дошку з таким малюнком можна зустріти не так часто, так як малюнок досить лаконічний і підходить не для всіх інтер’єрів.

Паркет. Плюси і мінуси

малюнок такого шпону більш виразний, характеризується не великою кількістю колірних варіацій. Для його виготовлення застосовують радіальний спосіб розпилу. На поверхні готового виробу відсутні сучки і пороки.

Паркет. Плюси і мінуси

такий шпон відрізняється виразним деревним малюнком і колірними варіаціями декількох тонів, що наділять покриття деяким шармом. Для виготовлення такого шпону застосовують тангенціальний або радіальний розпил. На поверхні готового виробу допустимо наявність сучків до2 мм,серцевинних променів і прожилок.

Паркет. Плюси і мінуси

такий шпон дуже яскравий, він володіє виразним малюнком і своєрідною текстурою. Наявність великих сучків, прожилок і променів створюють неповторний вигляд покриття. Кілька строкатий, але максимально колоритний така підлога актуальний для кантрі стилів.

вибираємо породу деревини

Якщо порівнювати матеріал з ламінатом, де декоративний шар виконує виключно естетичну функцію, то верхній шар паркетної дошки впливає на експлуатаційні здібності покриття, в залежності від породи деревини, яка використовується.

Паркет. Плюси і мінуси

Таблиця 2. Популярні породи деревини, які застосовуються для виготовлення паркетної дошки

ілюстрація опис

Паркет. Плюси і мінуси

деревина дуба є найбільш твердою, довговічною і зносостійкою. Ламелі з дуба не всихають і не тріскаються, а також поводяться стабільно при зміні рівня вологості в приміщенні.

Паркет. Плюси і мінуси

деревина має насичений відтінок і елегантну фактуру. До мінусів відносять відносну м’якість матеріалу і вразливість перед механічними впливами. Можливі незначні зміни лінійних розмірів ламелей в ході експлуатації підлогового покриття.

Паркет. Плюси і мінуси

досить тверда і щільна деревина, що відрізняється виразним малюнком на благородному тлі. Покриття невибагливо в догляді і зберігає свої параметри при коливаннях вологості.

Паркет. Плюси і мінуси

за експлуатаційними характеристиками матеріал схожий на паркетну дубову дошку, відрізняється від неї тільки більш світлим відтінком.

Паркет. Плюси і мінуси

поверхня виробу має ненав’язливий малюнок і приємний бежевий відтінок. Для виробів з цієї породи деревини характерні висока міцність і незмінність лінійних розмірів на всьому терміні експлуатації підлогового покриття.

Паркет. Плюси і мінуси

цю породу не сплутати ні з однією іншою, завдяки рожевому відтінку деревини.

Паркет. Плюси і мінуси

екзотична порода деревини, що відрізняється темним, майже чорним відтінком і виразною природною текстурою. Унікальні експлуатаційні якості обумовлені стійкістю покриття до високих навантажень, впливів механічного характеру, довговічністю.

Паркет. Плюси і мінуси

досить тверда порода деревини, яка не потребує антисептичної обробки. Характеризується червонувато-коричневим відтінком з золотистими прожилками.

Паркет. Плюси і мінуси

унікальна по міцності і твердості деревина з глянсовою гладкою поверхнею. Характеризується відсутністю сучків.

Паркет. Плюси і мінуси

деревина з благородним медовим відтінком, для якої характерні висока щільність і твердість, що виключають утворення на поверхні покриття подряпин і інших механічних пошкоджень. Однак така паркетна дошка вразлива перед змінами вологості в приміщенні.

порівнюємо з ламінатом

При першому погляді покриття підлогу з ламінату і паркетної дошки, навряд чи вийде сказати, де який матеріал застосовувався – настільки вони схожі зовні. Але, тим не менш, обидва цих матеріалу володіють істотними відмінностями. Порівнюючи паркетну дошку з ламінатом, можна більш явно підкреслити її плюси і відзначити мінуси.

Паркет. Плюси і мінуси

склад матеріалу

Про будову паркетної дошки розповідалося вище. З опису випливає, що це повністю натуральний матеріал, якщо не брати до уваги наявність клейового складу для фіксації між один одним окремих шарів.

Паркет. Плюси і мінуси

Ламінат також є багатошаровим матеріалом, але він менш натуральний. Деревина в його складі є, але в переробленому вигляді. Виріб виробляється методом пресування, а декоративний шар створений за рахунок зображення фактури певної деревини, зафіксованого за допомогою акрилового стійкого покриття, що забезпечує зносостійкість ламелей.

Паркет. Плюси і мінуси

Єдина перевага ламінату при використанні малюнка деревної фактури, нанесеного на щільний папір, полягає в тому, що ламінат може імітувати абсолютно будь-яку породу деревини, навіть дуже рідкісну, зберігаючи при цьому доступну вартість. А також він може імітувати абсолютно будь – яку поверхню-камінь, кахель та ін.

практичність матеріалу

У порівнянні з паркетною дошкою, ламінат більш стійкий до різного роду навантажень і механічних впливів. Деякі його різновиди, в залежності від класу, можуть застосовуватися в приміщеннях з високим рівнем прохідності. При цьому ламінат не так вибагливий у догляді і деякі його різновиди проявляють велику стійкість до впливу вологи. Водостійкий ламінат зовсім може застосовуватися в приміщеннях з високою вологістю і ймовірністю прямого контакту з водою. Ламінат не боїться температурних перепадів і охороняє свої параметри.

Паркет. Плюси і мінуси

На користь паркетної дошки можна сказати, що вона більш приємна і тепла на дотик, а також здатна поглинати шум від падіння предметів і ходіння у взутті, в той час як ламінат є досить «дзвінким» матеріалом.

Вартість

Паркетна дошка дешевше штучного паркету, але дорожче ламінату. Самі за себе скажуть поточні ціни на матеріал.

Таблиця 3. Ціни на матеріали

найменування товару середня вартість станом на липень 2018 р, рублів

Паркет. Плюси і мінуси

2500

Паркет. Плюси і мінуси

2200

Паркет. Плюси і мінуси

1390

Паркет. Плюси і мінуси

1690

Паркет. Плюси і мінуси

1700

Паркет. Плюси і мінуси

400

Паркет. Плюси і мінуси

400

Паркет. Плюси і мінуси

460

Паркет. Плюси і мінуси

510

Паркет. Плюси і мінуси

600

термін експлуатації

Термін експлуатації ламінату менше ніж у паркетної дошки і залежить від багатьох нюансів. На тривалість експлуатації підлогового покриття впливають:

  1. якість матеріалу.
  2. якість підготовки підстави — на скільки воно рівне.
  3. дотримання технології монтажу підлогового покриття.
  4. інтенсивність експлуатації підлоги.
  5. клас зносостійкості ламінату.

Паркет. Плюси і мінуси

У зв’язку з цим виробники заявляють термін служби матеріалу від 5 до 10років, але ці показники можуть бути як вище, так і нижче.

Що стосується паркетної дошки, то виробники заявляють більш серйозні терміни – від 10 до 35 років при дотриманні умов експлуатації. Однією з переваг цього матеріалу є те, що деякі його різновиди можна циклювати до п’яти разів, оновлюючи покриття. Однак для проведення якісних робіт необхідно володіти певними навичками і спеціальними інструментами, або наймати майстра.

Паркет. Плюси і мінуси

Важливо! на користь обох матеріалів можна сказати ще те, що окремі пошкоджені ламелі при плаваючою укладанні підлоги можна завжди замінити на нові. Тому рекомендується купувати матеріал з деяким запасом.

відео — що краще ламінат або паркетна дошка

Плюси і мінуси якої повинні бути вами розглянуті перед придбанням, являє собою підлогове покриттяДовжиною в 2 м.при цьому товщина і ширина можуть варіюватися в залежності від фірми і марки. В середині минулого століття паркетна дошка вдало замінила собою штучний паркет.

Спочатку така обробка складалася з двох шарів і володіла конструктивними недоліками. Це і стало приводом для подальшого доопрацювання. Сьогодні має відразу три шари, кожен розташовується перпендикулярно попередньому. Це забезпечує жорсткість. Верхній шар виготовляється з середній шар-це з хвойної породи. Внутрішній шар виготовляється з ялинової фанери.

Основні плюси

Паркетна дошка, плюси і мінуси якої будуть розглянуті в статті, використовується сьогодні в якості підлогового покриття досить часто. Це обумовлено натуральністю матеріалу, який володіє всіма перевагами деревини.

Покриття досить просто піддається укладанню завдяки замковому з’єднанню, крім того, воно володіє високим коефіцієнтом звукопоглинання. Після укладання можна не боятися ризику деформації, це обумовлено конструктивними особливостями. Поверхня досить приємна на дотик, а додатковим плюсом вважається відсутність здатності до накопичення статичної електрики.

Основні мінуси

Паркет. Плюси і мінуси

Паркетна дошка, плюси і мінуси якої повинні бути враховані перед придбанням, є сьогодні досить популярною. Однак вона вимагає дбайливого ставлення, матеріал необхідно захистити від хімічного і теплового впливу, а також вологи. Покриття погано справляється з механічними навантаженнями. Це обумовлено тим, що використовуваний при виробництві шпон досить тонкий, тому на ньому залишаються подряпини і вм’ятини.

Паркетна дошка, плюси і мінуси якої корисно прочитати перед придбанням товару, досить погано піддається відновленню. Поверхня може виглядати монотонно, за допомогою планок досить складно створити оригінальний орнамент. Що стосується діагональної укладання, то вона вимагає витрат часу і сил.

Плюси і мінуси паркетної дошки і ламінату

Паркет. Плюси і мінуси

Якщо порівнювати ці матеріали по здатності зазнавати ударні навантаження, то на перше місце виходить ламінат. Однак в даному випадку мова йде про матеріал більш високого класу. Його складно подряпати ніжкою стільця або пошкодити каблуком. Ламінат здатний зазнавати більш значну вагу, ніж паркет.

Що стосується здатності витримувати вологість і коливання температури, то паркет не любить сухого повітря, він від цього розсихається, а від вологості розбухає. Ламіноване покриття відмінно переносить і те, і інше. Тому в зимовий час, коли в кімнатах дуже сухо, між прилеглими дошками паркету виникають щілини. Ламінат реагувати таким чином не буде. Це його перевага.

Переглядаючи плюси і мінуси ламінату і паркетної дошки, слід звернути увагу ще й на зовнішній вигляд. За цим параметром виграє паркет. Коли кімната оформляється в класичному стилі, то в інтер’єр такого типу так і проситься паркетна дошка. Якщо ж квартира має сучасний стиль, то він вимагає ламінат. Він має безліч забарвлень, малюнків, візерунків і фактур, які можна підібрати для певного дизайну.

Розміри паркетної дошки

Паркет. Плюси і мінуси

Досить рідко укладається на кухні. Плюси і мінуси даного матеріалу відповідають на питання, чому так відбувається. Обумовлено це тим, що паркет погано справляється з впливом вологи, а на кухні часто доводиться здійснювати вологе прибирання, крім того, іноді трапляється і так, що на підлогу виявляються пролиті напої. Однак дана особливість — не єдине, що необхідно знати про паркетній дошці.

Часто споживачі цікавляться ще й розмірами. Що стосується довжини, то вона зазвичай становить 2 м.тоді як товщина паркету досягає 6 мм. Мінімальним параметром є 0,5 мм. Найбільш поширеним варіантом є 4-мм дошка. При таких параметрах панель можна піддавати:

  • брашірованію;
  • відбілюванню;
  • струганню;
  • термообробці.

Важлива ще й ширина, вона може досягати 20 см.

Різновиди паркетної дошки

Паркет. Плюси і мінуси

Паркетна дошка для підлоги, плюси і мінуси якої були розглянуті вище, класифікується за кількома різновидами. При цьому враховується текстура, колір, наявність сучків, заболоні та ін. У зв’язку з цим можна виділити колекції:

  • селект;
  • натур;
  • рустик.

Перша різновид передбачає планки, однакові за структурою і кольором. У них немає дефектів і сучків, а малюнок майже однотонний. Другий різновид може володіти колірними комбінаціями. У такої дошки зазвичай присутні сучки. Дуже помітними є вироби, які відносяться до колекції рустик. Тут можна помітити не тільки тріщини, але і сучки. Для цього різновиду ідеально підійде стиль кантрі.