На який клей клеїти декоративний камінь на стіну. Який клей застосовують для декоративного каменю при внутрішній обробці?

42

Зміст

На який клей клеїти декоративний камінь на стіну. Який клей застосовують для декоративного каменю при внутрішній обробці?

Для приклеювання декоративного каменю можна використовувати плитковий клей, цементно-піщаний розчин або мастику.

  • для приготування розчину, необхідно взяти три частини піску і одну цементу. У такого складу є свої недоліки, він довго твердне, і не є пластичним.
  • клей плиткового виду розлучається за інструкцією, на 25 кілограмів сухого складу беруть до 10 літрів рідини. Такий матеріал є пластичним, зручно наноситься і прилягає до будь-яких поверхонь, без проблем видаляються надлишки клею.
  • мастика має високі клеяться властивості, є густою, і підходить для будь-якого виду матеріалу. Але створити тонкий шар під час нанесення досить непросто.

Якщо декоративний камінь укладається на оштукатурену поверхню, то цементно-піщаний розчин не використовують, так як зчеплення відбувається погано, в результаті клейовий склад починає лущитися, і матеріал відпадає. При укладанні декоративного каменю на стіну з гіпсу, можна використовувати пва клей, він є еластичним, наноситься тонким шаром, не дає значної усадки, і швидко застигає. Для цього клей наносять на всю поверхню, щільно притискають фрагменти матеріалу, і утримують до схоплювання.

Якщо на стіні присутня фарба або лак, то її необхідно зачистити, обштукатурити, а потім приступати до обробки декоративним каменем. При укладанні декоративного гіпсового каменю, можна використовувати клейовий склад будь-якого виду, це залежить від матеріалу, з якого виконана поверхня, а також легкості нанесення. Для укладання матеріалу можна використовувати такі склади, як пва, бустилат, акриловий і плитковий клей, цементні суміші, «рідкі цвяхи», мастику, шпаклівку або полімерний герметик.

При укладанні декоративного каменю на основі цементу, клейовий склад повинен бути виготовлений з такого ж матеріалу. Відповідно, якщо укладальний матеріал має гіпсову основу, то клей повинен бути на основі гіпсу.

Декоративний камінь монтаж. Декоративний камінь-переваги і недоліки

Укладання декоративного каменю своїми руками проводиться в будь-яких приміщеннях. Він активно використовується для облицювання різних прорізів, виділення колон і перегородок. Вдало виглядають поєднання з живими рослинами, фонтанами. Звичайно, багато хто вважає, що такий оздоблювальний матеріал використовується виключно для створення класичного стилю. Це невірно, вироби відмінно виглядають навіть з новомодними тенденціями в світі дизайну.

На замітку! якщо велика частина приміщення планується оформлятися каменем, то слід заздалегідь продумати додаткове освітлення. Справа в тому, що така поверхня може вийти досить похмурою. Хоча є й інше рішення-чергувати світлі і темні відтінки матеріалу.

При використанні декоративного каменю в інтер’єрі необхідно подбати про додаткові джерела світла, інакше приміщення може здатися похмурим і холодним

Переваг у даного оздоблювального варіанту безліч:

  1. роботи виконуються без особливих зусиль. Укладання каменю проводиться на спеціальний клей, підготовчі заходи не займають багато часу. Природно, якщо немає ніяких будівельних навичок, то потрібно трохи потренуватися.
  2. екологічність. Дійсно, наявність штучного каменю в квартирі – не створює небезпеки для здоров’я людини. Тому його застосовують для декорування дитячих кімнат і спалень, які помітно перетворюються.
  3. довговічність. Якщо хочеться отримати покриття, яке буде служити десятки років, то це найвдаліший варіант. Стійкість до механічних пошкоджень і практично повна відсутність вигорання – роблять матеріал відмінним рішенням у багатьох ситуаціях.
  4. великий вибір фактур і кольорів. Сучасні технології дозволяють виробляти вироби, які можуть імітувати будь-яке натуральне покриття або бути повністю індивідуальні.

Щоб отримати найбільш вражаючий інтер’єр-потрібно проявити фантазію. Клеїти декоративний камінь можна за певною схемою або повністю хаотично.

Штучний камінь на шпаклівку. Як зробити своїми руками з підручних засобів імітацію на стіні під натуральний камінь з пінопласту, гіпсу або яєчних лотків: форми, обробка, техніки

З чого робиться імітація каменю, і як грамотно оформити кімнату цим способом? у чому переваги або недоліки імітації, як за нею доглядати, як зробити своїми руками – все це в даній статті.

Створюємо імітацію каменю на стіні

камінь часто використовується для оздоблення стін, адже він створює зовсім інше відчуття, надає кімнаті затишок і завершеність. Але, що робити, коли натуральний камінь з деяких причин – не варіант? вирішення цієї проблеми — його імітація.

Натуральний або штучний камінь може займати багато місця, тому його не рекомендують використовувати для обробки маленьких приміщень. А для імітації використовуються абсолютно різні за розмірами і фактурою матеріали, завдяки чому можна підібрати підходящий для невеликої кімнати варіант.

Переваги та недоліки

серед плюсів можна виділити наступні:

  • натуральний матеріал-це не завжди бюджетне рішення. Імітація може обійтися набагато дешевше;
  • імітація іноді вимагає менше зусиль і часу;
  • добре зімітований камінь створює майже таке ж враження, як і натуральний;
  • ви можете створити варіант, який задовольняє ваші вимоги і відмінно вписується в дизайн.

Мінуси:

  • при відсутності навичок, результат може не виправдати очікувань;
  • щоб навчитися самостійно виробляти таку обробку, доведеться запастися терпінням і прочитати відповідні матеріали і поради.

Особливості

У цього способу є чимало різних варіантів і відповідних нюансів. Але є і чимало майстер класів, які допоможуть зробити імітацію самостійно.

Як наносять декоративне покриття для стін під камінь

перед обробкою повністю очистіть стіну від минулого покриття, бруду, адже від цього залежить міцність готової обробки. Потім нанести на поверхню ґрунтовку. Для більшої міцності деякі використовують армувальну сітку.

Готову суміш наносять рівними частинами на невелику ділянку стіни і руками створюють необхідну форму, імітуючи камінь. Крім того, можна використовувати інструменти, як скарпель, троянка або бучарда, спеціальні трафарети. Після висихання поверхню при необхідності шліфують і фарбують. Щоб надати додатковий обсяг, опуклі місця фарбують більш світлим кольором, а поглиблення – темним.

Штукатурку не наносять на всю ділянку відразу, тому що вона почне засихати, і ви не встигнете сформувати фактуру.

Штукатурка стіни під камінь своїми руками

Основа складається з води, цементу і піску. Залежно від того, чого створюється імітація, в штукатурку додають різні суміші (мармурова або ж кварцова крихта, вапно, слюда).

Отриманий результат залежить від добавок. Якщо використовуються добавки у вигляді порошку, то поверхня вийде гладкою і навпаки.

Форми для оздоблення стін під камінь: які бувають?

використовуються спеціальні форми, в які заливають розчин. Можна виділити наступні види цих форм:

  • еластичні (виготовляються з силікону або гуми; найбільш часто використовуваний варіант);
  • жорсткі (за основу береться пластмаса або метал);
  • напівжорсткі (поліуретан).

Як зробити імітацію каменю на стіні своїми руками

Варіанти:

  1. пінопласт допоможе створити імітацію кам’яної кладки або каменю.
  2. якщо потрібно оформити маленьку ділянку-створіть імітацію за допомогою акрилових фарб.
  3. ну і найпростіше рішення-шпалери.

Більш складна техніка-пап’є-маше.

  1. спочатку з картону вирізаються деталі, відповідні формі каменів.
  2. потім взяти яєчні лотки і розрізати їх на шматочки розміром близько 7 на 7 см.наклеїти на основі, накладаючи один на одного.
  3. коли все це висохне, потрібно розвести шпаклівку водою до консистенції сметани.
  4. покрити складом отримані заготовки.
  5. після сушіння пофарбувати валиком, починаючи з темних і закінчуючи світлими відтінками.
  6. потім залишається залакувати їх і приклеїти на стіну.

Оздоблення стін штукатуркою під камінь: фото приклади

штукатуркою можна обробити цілу стіну, наприклад, в залі, виділивши тим самим зону відпочинку. Колір вибирається в залежності відСтилю, в якому оформлена кімната, але рекомендується все ж підбирати теплі тони.

готовий варіант виглядає більш цікаво, якщо для фарбування використовувати кілька кольорів.

щоб створити глянсову поверхню, можна скористатися технікою лесування, яка помітно змінить результат.

Як доглядати за поверхнею

декоративна штукатурка не вимагає особливого догляду. Просто протріть її ганчіркою, змоченою у воді, а при забрудненні – мильним розчином.

Якщо штукатурка покрита воском, то не можна використовувати хімічні розчинники.

так, перш ніж використовувати камінь, подивіться варіанти його імітації, які мають чимало плюсів.

Чим клеїти штучний камінь стільниця. Стільниця з каменю

Кам’яні стільниці – дороге задоволення. Вони відрізняються високою міцністю і стійкістю до фізичного впливу. Ламається такі меблі вкрай рідко.

Натуральний камінь зазвичай кріпиться на основу. Тому якщо дірка з’явилася не на кромці, досить вирізати з кам’яної пластини відповідного кольору вставку потрібної форми і приклеїти її на місце пошкодження. Попередньо обов’язково вирівнюють краю столу.

Якщо стільниця з каменю не має основи з іншого матеріалу, ремонт в домашніх умовах неможливий. В цьому випадку простіше замінити її.

Меблі зі штучного каменю коштує недорого, але має меншу стійкість до механічного впливу. Пошкодити її набагато простіше. Однак полагодити поломку на таких меблів теж можливо.

Перший спосіб ремонту стільниці зі штучного каменю:

  1. у пошкодженому місці верхній шар зрізають фрезою.
  2. краї отвору вирівнюють за допомогою наждачного паперу.
  3. із залишків матеріалу, з якого зроблена стільниця, або з плити такого ж кольору вирізують латку за формою дірки.
  4. латку приклеюють на пошкоджену ділянку за допомогою клейового пістолета. Якщо дірка невелика, підійде і клей»момент».
  5. залишки клею, що виступили на поверхню, витирають нетканим матеріалом. Коли клей висохне, стики шліфують дрібнозернистим наждачним папером і полірують повстяною тканиною.

Якщо матеріалу для заплатки немає, використовують інший спосіб:

  1. за допомогою фрези зрізають верхній шар в місці, де утворився отвір. При цьому вирівнюють краю дірки.
  2. обрізки штучного каменю максимально дрібно подрібнюють. До них додають кам’яну крихту, яку можна купити або зробити самостійно зі схожого по відтінку натурального каменю.
  3. крихту змішують з прозорим клейовим складом. Якщо відтінок вийшла суміші відрізняється від кольору стільниці, додають невелику кількість барвника.
  4. за допомогою гумового шпателя заповнюють підготовлений отвір.
  5. після того як клейовий склад повністю висохне, відреставрований ділянку шліфують наждачним папером і полірують повстяною тканиною.

Декоративний камінь в інтер’єрі. Кам’яний декор в інтер’єрі

Види і колірні варіанти штучного каменю знаходять собі застосування всередині різних приміщень будинку. Бетонний декоративний камінь в інтер’єрі вітальні використовується при обробці стін, великих вертикальних поверхонь. Чим масштабніше простір для кладки, чим об’ємніше кам’яні фрагменти, тим виграшніше виглядає кінцевий результат.

Стіна оброблена штучним каменем

Камінні портали і димоходи котеджів-шале, оформлені імітацією буту, що йдуть через друге світло до стельових балок, виглядають закінченим твором майстра. А рідкісні вкраплення смужок каменю на центральній стіні вітальні – це робота дилетанта.

Штучний камінь в інтер’єрі квартири студії

Мода на отвори, оброблені дрібними шматочками цегли, пішла в минуле. Сьогодні дотримання стилю означає використання великих масивів штучного каменю.

Кутова стіна зі штучним каменем

Декоративний камінь в інтер’єрі, органічно ввібрав сільський стиль, зустрічається при обробці невеликих вертикальних поверхонь: колони, підстави барної стійки, кухонного острова. Ефектно виглядає класична кладка, обробка арок широкої променеподібної кладкою, відтворення природно-хаотичного розташування дикого каменю.

Застосування штучного каменю в квартирі

Однак не варто забувати, що навіть хаос підпорядкований законам гармонії. Тому перед виконанням роботи необхідно зробити ескіз, розкласти камінь на горизонтальній поверхні і точно перенести його на декорується об’єкт.

Штучний камінь на балконі

Якщо проектувати інтер’єр квартири в стилі лофт, то слід пам’ятати, що лофт – це перероблені під житло заводські цехи старих фабрик. Цегляні неоштукатурені стіни-спадщина фабрикантів, що економили на внутрішній обробці, що стало «візитною карткою» цього стилю. Для лофт необхідний темно-червоний» зістарений » цегла або його імітація зі штучного каменю на всіх стінах великого відкритого простору.

Як клеїти декоративний камінь на рідкі цвяхи. Технологія укладання

Щоб наклеїти гіпсовий камінь, підійде практично будь-який клей. Можна використовувати готові суміші, пва,» рідкі » цвяхи. Легкість матеріалу дозволяє йому міцно утримуватися на стіні. При нанесенні клею необхідно стежити за рівномірністю шару.

Суху клейову суміш просівають через сито і розводять в ємності теплою водою, ретельно перемішують. Його консистенція повинна бути досить густою, але еластичною. Занадто рідкий розчин призведе до сповзання облицювання.

Багато клею відразу замішувати не варто. Він швидко схоплюється, і можна не встигнути його виробити. Клеїть спочатку наносять на стіну звичайним шпателем, а потім проводять по ньому зубчастим, створюючи ребристу поверхню.

Клей потрібно наносити на невелику частину стіни, приблизно на 2-3 каменю.

Кладку декоративного покриття можна вести як знизу, так і зверху. Гіпс-дуже легкий, тому побоюватися сповзання облицювання не варто. Часто укладання починають зверху, щоб уникнути попадання крапель розчину на готове покриття. На тильну сторону каменю клей наносять невеликими коржами. Потім роблять по краю бортик з розчину.

Підготовлений елемент прикладають до стіни, вдавлюючи в неї і злегка прокручуючи. Між стіною і облицюванням не повинно залишатися пустот. Щоб поліпшити зчеплення, можна акуратно простукати поверхню гумовим молоточком. Лицьову поверхню слід відразу очищати від проступив клею. Для підрізування елементів використовують болгарку, ножівку.

Кладка може вестися бесшовно або зі швами. Для отримання рівних швів використовують роздільники. При безшовної облицювання окремі елементи впритул притискають один до одного. При правильному виконанні розчин повинен займати не більше половини шовного простору.

Як клеїти натуральний камінь на стіну. Методи, як приклеїти камінь на стіну

При облицюванні каменем стін можна користуватися двома методами. Перший з них традиційний, коли камені укладаються один за іншим, повністю закриваючи собою все облицьовується простір. Другий спосіб полягає в тому, що, перш за все, встановлюються великі і середні камені, причому вони повинні між собою стикуватися будь-яким чином хоча б частково. А що залишилися між камінням необлицьовані нішки заповнюються дрібним каменем через день-два. Цей більш конструктивний метод зручний при облицювальних роботах, виконуваних бригадою, коли прорізувачі будуть заповнювати учні та підсобники, а майстри будуть виконувати підгонку великих і середніх каменів, набираючи тим самим побільше площа і витримуючи свій стиль облицювання.

При облицюванні бутовим каменем витрати праці і часу зростають на порядок. Призначений до облицювання бутовий камінь повинен бути за своїми розмірами не товщі задається товщини облицювання. Це означає, що камінь або закуповується за потрібними розмірами, або постійно колеться. Якщо облицьовується бутовим каменем стіна є цоколем будинку і на бут згодом будуть спиратися цеглини стін, то в такому випадку крім міцної металевої сітки (прибитої до стіни) потрібно ще в шви цегляної кладки забити (або заздалегідь закласти) обрізки арматури. Вони повинні перпендикулярно виступати зі стіни на довжину меншу, ніж товщина облицювання. Арматурини повинні бути профарбовані і входити в цеглу на глибину десяти сантиметрів. Їх можна розмістити в стіні в шаховому порядку з розрахунку одна арматуріна на половину погонного метра цоколя. Ці арматурини послужать додатковим, зміцнює кладку засобом, що протистоїть навантаженню від цегляних стін, які будуть зведені над цоколем.

Сподобалося? поділіться з друзями!