Кращі способи очищення індукційної варильної поверхні. Доглядаємо за плитою зі склокерамічною поверхнею миючі засоби для склокерамічної варильної панелі

118

Догляд за електроплитою.

Склокераміка не любить алюміній, цукор і пластмасу.
Не можна чистити склокераміку за допомогою ножа, щітки, металевих мочалок і абразивних чистячих засобів.

Для догляду за склокерамічними поверхнями існують спеціальні засоби для чищення та інструменти – скребки. Не дивлячись на вартість, потрібно відзначити і ефект від використання цих коштів. Склокерамічну поверхню буде набагато легше підтримувати в ідеально чистому стані, так як засіб не тільки видаляє вапняний наліт, залишки їжі і жирові плями, але і створює тонку захисну силіконову плівку. Плівка запобігає нарощуванню харчових залишків і жиру, полегшує процес миття і захищає поверхню від рідин з високим вмістом цукру.

Фахівці компанії aeg рекомендують: «спочатку видаліть за допомогою скребка залишки їжі. Алюмінієву фольгу, розплавлену пластмасу і пригорілий цукор краще видаляти, поки поверхня не охолола. Якщо ж це сталося, слід прогріти плиту заново, щоб забруднення розплавилися. Тоді їх легше зішкребти скребком. Потім поверхні необхідно дати охолонути і нанести на неї спеціальний засіб для миття склокераміки, акуратно розтираючи його м’якою тканиною або паперовим рушником. Після цього поверхню обережно очищають мокрим рушником і протирають насухо».

На перший погляд все просто і зрозуміло. Але існують деякі нюанси, які слід враховувати в деяких випадках.

Не слід витирати поверхню губкою для миття посуду, тому що на ній можуть залишитися сліди миючого засобу або жиру, при включенні плити вони згорають, що призводить до знебарвлення поверхні. Склокераміку навколо конфорок можна чистити мильним розчином, за допомогою шматочка м’якої чистої тканини.

Бризки жиру, вапняний наліт, сліди від води і плями, що змінюють колір поверхні, видаляються засобами для чищення сталевих виробів або спеціальними складами для догляду за склокерамікою. Миючі засоби слід наносити тільки на остаточно остигнула панель. Після закінчення чистки вони повинні бути повністю видалені з поверхні, що очищається, так як можуть надати роз’їдає дію на склокерамічне покриття.

Вапняний наліт можна видалити за допомогою слабкого розчину оцту. Якщо використовувати для догляду за склокерамічною поверхнею засоби для миття посуду, то на ній можуть залишитися плями блакитного кольору. На роботу приладу вони не впливають, але не завжди видаляються навіть спеціальними складами

Не слід застосовувати для чищення склокераміки засоби для виведення плям та спреї для духовки.

Фахівці компанії ardo вважають, що склокераміку можна чистити засобами для миття скла.

Слід уникати потрапляння на варильну панель твердих частинок — наприклад, піщинок. Вони можуть пошкодити склокерамічну поверхню.

Конфорки повинні завжди залишатися сухими, мокрі каструлі або бризки солоної води негативно впливають на склокераміку.

Що можна використовувати з підручних засобів для чищення склокераміки? господині рекомендують:

Хорошим засобом для чищення вручений панелі вважається питна сода. Вологий порошок наноситься на поверхню за допомогою вологої ганчірочки і прекрасно видаляє забруднення.

Для створення захисної плівки можна після миття склокераміки протирати панель м’якою тканиною, змоченою невеликою кількістю рослинного масла.

Коли миєте духовку, будьте обережні — не пошкодити гумове ущільнення. Його можна зняти, вийнявши скоби з отворів.

Щоб стінки духовки в газовій плиті не іржавіли, потрібно кожен раз після користування натирати її дрібною кухонною сіллю.

Чистка склокераміки.

На склокерамічній плиті не можна залишати до висихання або підгоряння «втекла» рідина. Якомога швидше витерти її губкою або ганчіркою, навіть якщо поверхня ще гаряча. Присохлі забруднення видалити спеціальним скребком, а якщо його немає — звичайною одноразовою бритвою.

Не варто мити склокерамічну панель, що містять абразиви миючими засобами. Погану службу можуть послужити сухі або брудні ганчірки. Найкраще підходять для чищення склокераміки будь-які засоби для чищення скла.

Склокерамічна плита

І особливу увагу потрібно приділити склокерамічній плиті:
По-перше, вона не переносить цукор-патьоки цукру (наприклад, при варінні варення) можуть зіпсувати плиту геть;
По-друге, ні в якому разі не можна використовувати абразивні засоби для чищення-поверхня моментально втратить гладкість і блиск;
По-третє, потрапляння бризок води на гарячу плиту може сильно зіпсувати поверхню;
По-четверте, не варто ставити мокрий посуд на розігріту плиту — залишаться сліди, що важко виводяться.

Чистка склокераміки:

Спеціальні скребки для таких плит, і ніяких дряпань ножем, щоб відскребти присохлі залишки;
— спеціальні серветки або паперові рушники, але ніяких брудних мокрих ганчірок або мокрих губок для миття посуду;
— засоби для миття посуду залишають «бензиновий» наліт, тому краще використовувати спеціалізовані засоби для склокераміки.

Догляд за електроплитою.

Всі, хто має справу з приготуванням їжі, знають, що вона неминуче потрапляє на плиту. Тому електроплиту краще чистити щодня, тоді чистка не складе великих труднощів. Якщо ж кілька днів плита не миється, харчові залишки пригорають до її поверхні і утворюють щільну, важко-змивається кірку. Очистити її звичайними засобами вже важко, а якщо використовувати для цього металеві предмети і наждачний папір, можна пошкодити емаль.
Перший раз миють плиту теплим розчином харчової соди або господарського мила відразу ж після її установки. Це необхідно для видалення мастила, що оберігає конфорки і деталі плити від корозії. Потім всі частини плити протирають насухо. Після цього плиту необхідно прогріти, для того щоб вигоріла мастило внутрішніх частин. Конфорки включають на 2-3 — й ступінь, а терморегулятор шафи встановлюють на 200 «с.плиту прогрівають протягом 30-40 хв, при цьому необхідно відкрити вікно в кухні і щільно закрити двері.
Найбільш часто включають електроконфорки потужністю 1500 вт. Через це вони виходять з ладу частіше за інших. Конфорки потужністю 1000 вт служать в 3 — 4 рази довше, так як їх включають рідше. З огляду на цю обставину, потрібно подумати, яку включати конфорку. Якщо готується вечеря, краще поставити каструлю на малу конфорку, при цьому на варінні втрачається лише кілька хвилин, так як максимальна потужність потрібна тільки при закипанні. Але електроенергії витратиться менше, і велика конфорка прослужить довше.
Корпуси конфорок виготовляють з чавуну, який досить крихкий і вимагає дбайливого поводження. При нагріванні в корпусі конфорок виникають термічні напруги, які тим більше, чим вище температура. Вони-то і призводять до розтріскування конфорок. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій.

He вмикайте конфорку на повну потужність без посуду! якщо з якої-небудь причини конфорка все ж була включена і розігрілася до червоного, її слід негайно вимкнути і дати їй охолонути. Не намагайтеся остуджувати конфорки за допомогою каструль з холодною водою.
He ставте на конфорки посуд з мокрим дном-це викликає інтенсивну корозію конфорки. У каструлі з мокрим дном пари води будуть піднімати каструлю, і вона, підстрибуючи, буде видавати звук удару. Посуд меншого діаметру і з нерівним дном викликає перегрів конфорки, що зменшує термін її служби і збільшує витрату електроенергії.
Поверхня конфорок югославських і деяких інших плит покриті антикорозійним складом, тому їх не можна чистити металевими щітками.
Категорично забороняється використовувати електроплиту як опалювальний прилад.
Органічні залишки викликають корозію і створюють зазор між конфоркою і дном посуду. Тому в міру забруднення конфорки необхідно чистити, ретельно видаляючи ці залишки.

Перед чищенням ручки перемикачів встановлюють в нульове положення і плиту відключають від мережі. Поверхня конфорок протирають губкою, змоченою в мильному розчині. Якщо потрібно видалити сильно пригорілі харчові залишки, користуються дерев’яною лопаткою або дротяної мочалкою. Вимиту конфорку протирають насухо і для остаточної просушування включають на 1-2 хв.
Поверхня конфорок рекомендується час від часу протирати ганчіркою, злегка змоченою в рослинному маслі. Це оберігає конфорки від корозії. При консервації електроплит (наприклад, на дачі на зиму) конфорки покривають більш товстим шаром мастила.
Хромоване опорне кільце, за допомогою якого кріпиться конфорка, з часом від впливу високоїТемператури жовтіє. Не потрібно намагатися очистити жовтизну, так як вона виникає в результаті незворотного хімічної зміни покриття, і чищенням кільце можна тільки пошкодити.
Так як в духовці їжу готують не більше 1 — 2 разів на тиждень, мити його бажано після кожного використання.
Для миття духовки та інших поверхонь, покритих емаллю (конфорочной і лицьовій панелі), не рекомендується використовувати порошкоподібні миючі засоби (адсорбційно-абразивні). Найбільш підходять для цих цілей господарське мило, теплий розчин харчової соди або їх суміш (10-15 г соди, 10 —
15 г мила на 1 л гарячої води). Можна користуватися рідкими (флотаційними) миючими засобами.

Якщо шафа сильно забруднений, його слід включити на максимальну температуру і прогріти 40-50 хв, при цьому частина залишків їжі згорить.
Не можна класти на дно шафи алюмінієву фольгу для того, щоб воно не забруднилося. Це може викликати пошкодження емалі.
Щоб деко не покоробився і не потріскалася емаль, його не можна гарячим ставити під холодну воду.

Чистка млинцевих конфорок

Якщо для чищення суцільних чавунних конфорок використовувати воду, то метал змінить колір і на них утворюються непривабливі іржаві плями. Замість цього нагрійте конфорку і вимкніть плиту. Нагрівання обвуглить потрапило на конфорку, що полегшить його видалення за допомогою сухої подушечки-мочалки з синтетичної губки після повного охолодження конфорки. Ні в якому разі не застосовуйте дротяну мочалку.

Освіження поверхні конфорки

Для відновлення рівномірного темно-сірого кольору конфорок скористайтеся фірмовим засобом, який, крім освіження весняного вигляду, ще й захистить метал. Після чищення конфорки рівномірно нанесіть відновник на трохи теплу конфорку, а потім включіть її в середнє положення для закріплення ефекту.
В якості альтернативи капніть кілька крапель олії для смаження на холодну конфорку і рівномірно розітріть їх газетою. Надлишок масла видаліть чистою газетою. При користуванні плитою захисний шар швидко зникає, тому масло варто наносити кожен раз при чищенні конфорок.

Кращі способи очищення індукційної варильної поверхні. Доглядаємо за плитою зі склокерамічною поверхнею миючі засоби для склокерамічної варильної панелі

поради молодим господиням.

Бруд, що залишився в борозенках нагрівальних дисків електроплити, видаліть, посипавши її невеликою кількістю розпушувача тесту, а потім протерши вологою губкою і змив чистою водою.
Якщо ви користувалися духовкою 2-3 рази і жодного разу її не мили, приготуйте спеціальний склад для розм’якшення плям. Дрібно натріть господарське мило, розмочіть його у воді і додайте соди. Отриманою кашкою протріть стінки духовки.
Якщо щось втекло на електроплиту під час приготування їжі, відразу протріть плиту, капнувши на неї оцтом, щоб зменшити запах горілого.
Щоб відмити мікрохвильову піч, досить буде поставити в неї на кілька хвилин глибоку тарілку з водою. Гаряча пара розмочить всю накопичену бруд і жир. Вам же залишиться тільки протерти внутрішню поверхню губкою з миючим розчином і витерти піч насухо.
Бризки жорсткої води залишають на глазурованій поверхні кахельної плитки важко змиваються сліди. Щоб швидко позбутися від них, протріть кахельну поверхню губкою, змоченою слабким розчином нашатирного спирту, а потім до блиску натріть сухою м’якою ганчіркою.

Щоб очистити духову шафу, налийте трохи води на деко і поставте його в духову шафу на 30 хв при температурі 50 градусів (з нижнім нагріванням шафи). Після цього, протріть стінки вологою губкою, видаляючи пропарені жирові залишки. Пом’якшити особливо стійкий жировий наліт можна за допомогою нашатирного спирту, збризнувши їм проблемне місце і давши трохи постояти. Це особливо часто використовується для очищення дверцят духової шафи.

Як доглядати за варильною панеллю зі склокераміки?

  1. регулярно чистити засобами для склокераміки, не залишати на ніч забруднення, не просипати на гарячу поверхню сіль і цукор (залишаться вибоїни).
  2. шуманит для склокераміки. Відмінний!
  3. годувати 3 рази в день і поливати по частіше)
  4. можу точно сказати з приводу склокераміки, вже кілька років нею користуюся (індукційну не пробувала в роботі, тільки в магазині дивилася) . Вам в обов’язковому порядку знадобиться скребок (він є в комплекті нових плит, але потім доведеться оновити-мого самсунговского штатного вистачило десь на 1,5 року) , абразивне молочко типу фроша або сифа, губка, м’яка ганчірка, молочко з силіконом для склокераміки (продається в хороших супермаркетах або в мвідео) і паперові рушники. Спочатку наносимо абразивне молочко і губкою відтираємо плями і розлучення. Якщо щось пригоріло, сміливо трьом скребком. Потім м’якою ганчірочкою змиваємо молочко, протираємо паперовим рушником насухо. Наносимо молочко з силіконом і розмазуємо його паперовим рушником, не змиваючи, воно буде захищати плиту до наступної грунтовної мийки (молочко біле, але в процесі нанесення змінює колір на чорний — сама не знаю, чому) . Все, в результаті у вас сяюча плита! і займає весь процес 3 хвилини. У цьому сенсі склокераміка набагато практичніше газу з чавунними гратами.
  5. маю в побуті таку штуку вже 5 років, посуд з рівним дном, а чищу звичайним миючим кремом-типу сіф, пемолюкс, склад однаковий за винятком запаху, що у спец засобів для склокераміки, що у звичайних чистячих кремів, різниця тільки в ціні
  6. Причиною пошкодження вручений панелі можуть бути піщинки, що потрапили на панель, наприклад, при чищенні овочів.
    Слідкуйте за тим, щоб поверхня конфорок була завжди суха, так як солона вода або мокрі днища каструль можуть її пошкодити.
  7. все більша кількість людей набувають плити зі склокерамічним покриттям варильної панелі. Але далеко не всі знають, як доглядати за цим покриттям.
    Склокераміка не любить цукор, алюміній і пластмасу.
    Її не можна чистити за допомогою залізних мочалок, ножа, щітки.
    Не рекомендується використовувати абразивні засоби.
    Разом з плитою або варильною поверхнею потрібно купити скребок для чищення склокераміки і спеціальний миючий засіб. Все це продається в магазинах побутової техніки, рідше в господарських. Випускають засоби часто самі компанії-виробники плит. У деяких випадках ці предмети входять в комплект до плити, тобто їх вартість вже включена в ціну плити або панелі, іноді їх потрібно купувати окремо.
    Скребок може бути пластиковим. В цьому випадку термін служби його не великий. Але частіше зустрічаються і довше служать сталеві скребки зі знімними лезами. Вони дещо схожі на верстати для гоління. Скребок разом з лезами коштує недешево в порівнянні з губками, мочалками і засобами для миття посуду.
    Наприклад, скребок для чищення склокераміки від electrolux обійдеться вам в 140160 рублів, набір з десяти змінних лез 150170 рублів.
    Недешево коштують і спеціальні засоби для миття склокераміки 129300 рублів. Правда, вистачає їх надовго, тому що витрата невеликий, а ємність бульбашок зазвичай велика в середньому 500 мл.
    Купити засіб для чищення склокераміки вам доведеться в будь-якому випадку, тому що з ним значно легше підтримувати поверхню чистою і доглянутою. Спеціальні засоби для чищення не тільки видаляють жирові плями, залишки їжі і вапняний наліт. Після очищення таким засобом на склокераміці залишається тонка силіконова плівка, яка запобігає нарощуванню жиру і харчових залишків. Тому в подальшому поверхня буде очищатися швидше. Крім того, плівка служить додатковим захистом від пошкоджень склокераміки в разі, якщо ви випадково проллєте на поверхню рідина з високим вмістом цукру.
    Рекомендації фахівців компанії aeg: спочатку видаліть залишки їжі за допомогою скребка. Коли поверхня остаточно охолоне, нанесіть на неї миючий засіб для склокераміки і розітріть паперовим рушником або чистою м’якою тканиною. Потім протріть мокрим, а потім сухим рушником.
    Пригорілий цукор, розплавлену пластмасу, алюмінієву фольгу та інші плавкі матеріали видаляйте відразу, поки вони ще гарячі, за допомогою скребка. Потім очистіть остигнула варильну зону звичайним способом. Якщо конфорка з розплавилися матеріалами вже встигла охолонути, перед початком чистки нагрійте її знову.
    Ніколи не витирайте поверхню губкою для миття посуду, тому що можуть залишитися сліди жиру або миючого засобу, які згорять при наступному включенні і приведуть до знебарвлення поверхні. Чистіть склокераміку навколо конфорок мильним розчином, нанесеним на м’яку ганчірку.
    Сліди від вапна і води, бризки жиру і плями з металевим блиском, що змінюють колір поверхні, видаляйте звичайними засобами для чищення кераміки або засобами для чищення виробів з високоякісної сталі. Миючі засоби не повинні потрапляти на гарячу склокерамічну панель! всі миючі засоби повинні бути видалені після чищення достатньою кількістю чистої води, так як при подальшому нагріванні вони можуть надати роз’їдає дію.
    Застосування засобів для миття посуду при очищенніСклокераміки може привести до виникнення блакитних плям. Вони важко видаляються навіть спеціальними засобами, але не впливають на роботу панелі. Вапняні залишки можна видалити за допомогою оцту.
    Не рекомендується чистити склокераміку за допомогою спрею для духовки або засобів для виведення плям.
    Чистіть склокераміку засобами для миття скла.
    Причиною пошкодження вручений панелі можуть бути піщинки, що потрапили на панель, наприклад, при чист
  8. є засоби для склокераміки, продається в м-відео, toprens від електролюкс, відмінно справляється зі своїм завданням,
  9. можна мити звичайним засобом для митися стекол або купити спеціальний засіб для таких варильних панелей (вони можуть продаватися в магазинах, де продаються такі варильні поверхні або в людих інших спеціалізованих магазинах) . Головне не мити абразивними засобами, після яких можуть залишитися подряпини.
    А також:
    Склокераміка боїться цукру і твердих сипучих речовин. Так що якщо ви розсипали сіль, цукор або якусь крупу на поверхню склокерамічної плити, не полінуйтеся відразу ж прибрати її. В іншому випадку, тверді частинки (коли на них буде поставлена каструля або сковорода) подряпають поверхню. Цукор шкідливий для склокераміки в будь-якому вигляді: цукровий пісок, варення або джем. Цукор спікається зі склокерамікою, змінюючи її поверхневу структуру і утворюючи не піддаються очищенню білясті потертості. Крім того, не рекомендується користуватися посудом з мідним або алюмінієвим дном. Згодом вона залишає на поверхні склокераміки тонкий шар металу (стертого з дна посуду) , відчистити який практично неможливо. Залежно від того, якими з застережень ви нехтували, на склокерамічній поверхні можуть з’явитися подряпини, плями і навіть змінитися колір. Дивитися на такі пошкодження дуже прикро і прикро, але на функціональність панелі вони не впливають. Ось якщо на робочій поверхні з’явилася тріщина (від удару або перегріву) або ви помітили неполадки в роботі панелі управління слід негайно звернутися в сервіс. Користуватися такою поверхнею небезпечно.
    І ось ещ:
    Догляд за склокерамікою

    Впала на плиту їжу слід прибрати з гарячої зони якомога швидше, а її залишки видалити за допомогою скребка, який додається до варильної поверхні. Після того як ви видалили скребком залишки їжі, для чищення поверхні слід використовувати спеціальний засіб (вказане в інструкції) . Дві-три краплі засобу, нанесеного на вологу губку, дозволяють повністю очистити панель від забруднень. Після цього панель повинна бути насухо витерта і оброблена (бажано) спеціальним засобом для захисту склокерамічної поверхні. Нанесення цього засобу дозволить наступного разу спростити процедуру очищення, тому що створить захисну плівку, що оберігає плиту при контакті з пролитої рідиною або потрапила на неї їжею.

  10. ще квіти дарувати
  11. намагайтеся не проливати на не речовини різного роду, а якщо нд ж це сталося. Постарайтеся якомога швидше видалити забруднення з поверхні.
  12. регулярно
  13. треба було індукційну брати, вона не нагріває скло, а отже нічого не пригорає. І ваще.. Можна під сковороду підстилати паперовий рушник і плита завжди читстая.

Склокерамічні плити і варильні панелі набагато привабливіше і функціональніше своїх емальованих сестер. Але поверхня зі склокераміки вимагає правильного догляду. Пропонуємо кілька корисних порад, як зберегти блиск і красу склокерамічної плити.
Переваги плит зі склокераміки оцінили багато господинь. При включенні вона розігрівається моментально, а також швидко остигає. Конфорки або зони нагріву склокерамічної плити позначені у вигляді контуру і на відміну від звичайних електроплит, нагріваються за лічені секунди, що дає мінімальні витрати в плані витрати електроенергії.

У сучасних моделях вбудована сенсорна панель, яка створює максимальну зручність при використанні плити. Достатньо всього пару торкань, щоб включити і задати потрібний режим.

Щоб плита зі склокерамічною варильною поверхнею працювала ефективно, прослужила довго і зберегла свій привабливий вигляд, за нею потрібно правильно доглядати.

Як продовжити життя склокераміці?

Якщо знати основні правила експлуатації склокерамічної плити, то не буде потрібно багато зусиль і витрат. Незалежно від кольору склокерамічної поверхні, правила догляду за нею однакові. Склокераміка, з якої виготовлена плита, є стійким, надійним і міцним матеріалом, і при належному догляді і зверненні відповідає всім вимогам і стандартам, що пред’являються до варильних поверхонь в домашньому господарстві.

Чистка склокераміки повинна проходити регулярно, найкраще-після кожного приготування їжі. Правильний вибір посуду, чистячих засобів і підручних інструментів допоможе вам зберегти варильну панель в прекрасному стані надовго і без великих зусиль.

Вибір посуду і її використання

Посуд для склокерамічної варильної панелі повинна мати плоске дно з діаметром, який відповідає розміру конфорки, і товщиною 2-3 мм для сталевої емалі і 4-6 мм для нержавіючої сталі з багатошаровим днищем «сендвіч». П’ятишаровий «сендвіч» (два шари нержавіючої сталі, один чистого алюмінію і два шари алюмінієвого сплаву) — це найкращий варіант посуду для склокерамічних плит. Нержавіюча сталь робить посуд міцною, а алюміній допомагає швидко розподіляти тепло по всій поверхні дна.

Не можна використовувати старий посуд з нерівним шорстким дном або шаром нагару. Такий посуд здатна подряпати поверхню зі склокераміки.

Не варто забувати і основне правило: спочатку ставити на плиту каструлю, і тільки потім включати конфорку.

Пересуваючи кухонний посуд, слід завжди піднімати її, щоб уникнути подряпин і потертостей на варильній поверхні.

Правильний догляд за плитою

Як би ви не намагалися бути максимально акуратними, при приготуванні їжі плита або варильна панель неминуче брудниться і її доводиться чистити і мити. Склокерамічна поверхня вимагає дбайливого догляду. Не можна використовувати жорсткі металеві мочалки, щітки, шкребти поверхню зі склокераміки ножем, застосовувати звичайні миючі або абразивні засоби.

Що використовують для очищення склокерамічної поверхні плити:

Скребок . Чистка склокерамічної плити починається з видалення сильних забруднень і залишків їжі. Якщо на гарячу варильну поверхню потрапить пластмаса, алюмінієва фольга, цукор або цукровмісні продукти, слід якомога швидше видалити їх з конфорки за допомогою миючого скребка. Якщо це не зробити вчасно, поки варильна панель ще тепла, вони можуть пошкодити склокерамічну поверхню.
Кращі способи очищення індукційної варильної поверхні. Доглядаємо за плитою зі склокерамічною поверхнею миючі засоби для склокерамічної варильної панелі

Миючі засоби . Після грунтовного очищення поверхні нанесіть на остигнула варильну панель кілька крапель спеціальної чистячої рідини для склокераміки і розітріть її паперовим рушником або чистою ганчіркою. Врахуйте, що для догляду за склокерамікою непридатні такі сильні очищаючі засоби як аерозоль для чищення духовки, засіб для виведення плям, засоби для чищення ванни або універсальні чистячі засоби з абразивами. На завершення протріть варильну поверхню мокрою ганчіркою і насухо витріть м’якою стороною спеціальної чистячої губки.
Серветка . Якщо ви використовуєте холодну варильну панель як робочу поверхню, після приготування їжі її потрібно обов’язково протерти сухою серветкою. Це допоможе уникнути подряпин від решти крихт. І пам’ятайте-пересуваючи кухонний посуд, завжди піднімайте її, щоб уникнути подряпин і потертостей на варильній поверхні.
Якщо не всі плями вийшло видалити, можна застосувати для найбільш стійких забруднень харчову соду. Мити керамічну поверхню содою не небезпечно, так як вона не пошкоджує її, незважаючи на свої абразивні властивості.

Варильні поверхні в сучасному світі побутової техніки займають одне з найважливіших місць. Популярність цих предметів побуту зростає з геометричною прогресією.

Існує ряд різновидів варильних панелей. Відповідно до цього, засоби для чищення варильних панелей вельми різноманітні.

Догляд за варильними панелями

Існують газові та електричні панелі для варіння. Газові варильні панелі класифікуються на сталеві і емальовані. А електричні панелі для варіння є чавунні і склокерамічні. І для кожного виду цієї побутової техніки існують особливі засоби по догляду та чищенні.

  1. варильні панелі, що мають робочу панель зі сталі вимагають використання по догляду відповідних засобів. Їх треба чистити м’якою губкою, змоченою миючим засобом або слабким розчином солі двовуглекислої. Не можна використовувати абразиви і порошок. Дуже гарніЕмульсії та спреї . Можна використовувати м’яку тканину з бавовни, просочену маслом. Потім це масло змивається засобом для миття посуду. Можна користуватися засобами для чищення мікрохвильової печі. Наприклад, сольовий наліт можна видалити розчином оцту або 1% розчином аміаку, але слід негайно змити сліди агресивного середовища. Зараз дуже популярним засобом є препарат для чищення сталевих поверхонь індезіт-блиск, зарекомендував себе тільки позитивно . Добре зарекомендували себе шуманит, домакс, блиск стали.
  2. якщо робоча поверхня варильної панелі зроблена з емалі, то треба підходити до догляду за предметом ще більш акуратно. Ніяких жорстких щіток і металевих предметів. Від них залишаться подряпини на ніжному шарі емалі. Часом при слабкому забрудненні досить звичайної м’якої губки або тканини і розчину для миття посуду. Конфорки завжди треба мити окремо і просушувати, перш ніж встановити їх назад. Для запобігання появи іржі треба змащувати конфорки маслом. В принципі, догляд за варильною поверхнею з емалі схожий на догляд за сталевими поверхнями. Вельми популярним є засіб індезіт-відновлення. Існує комплекс оригінал крамер, який не тільки забезпечує догляд за емальованою поверхнею, але і допомагає відновити ці поверхні.
  3. догляд за чавунною поверхнею простіший. Тут можна використовувати майже всі підручні матеріали і речовини. Найбільш ефективним і простим способом є чистка з використанням солі. Використання масла охоронить від іржі.
  4. зараз більше половини варильних панелей використовуваних людством мають склокерамічну поверхню. Існує безліч засобів по догляду за такою поверхнею: спреї, серветки, емульсії, гелі. Обов’язково треба дотримуватися рекомендацій виробника . Не можна використовувати для чищення предмети, не призначені для цього: ножі, терки, металеві мочалки. Для цього є спеціальні скребки. Ніяких абразивних матеріалів. Заборонені удари і застосування сили. Тільки використання спеціальних речовин і пристосувань. Необхідно намагатися уникати попадання розплавленого цукру на поверхню склокераміки – це загрожує глибокими мітками на поверхні. Відмінно чистять таку поверхню препарати для чищення скла. А ось засоби для миття посуду можуть залишити на такій поверхні сліди у вигляді розлучень блакитного кольору. Але яким би засобом не довелося користуватися, необхідно ретельно змити його водою і витерти поверхню насухо.

Зараз з’явилися спеціальні меланінові губки, які є прекрасним засобом для догляду за варильними поверхнями з будь-якого матеріалу без застосування додаткових миючих засобів (якщо забруднення невеликі).

Своєчасний і правильний догляд за побутовою технікою забезпечить довге життя предметів.

Будь ласка, оцініть статтю:

Склокерамічна варильна панель ідеально вписується в сучасну кухню — вона стильна, займає мало місця, на ній зручно і швидко готувати.

Однак для того, щоб варильна панель радувала вас протягом довгого часу, за нею потрібен спеціальний догляд. В принципі, підтримувати склокерамічну варильну панель в ідеальному стані не важко, потрібно лише дотримуватися деяких правил.

Правильна посуд.

Для приготування на склокерамічній варильній панелі не рекомендується використовувати посуд з алюмінію, міді та емальованої сталі. Справа в тому, що при використанні такого посуду може змінитися колір склокерамічної поверхні.
Не можна використовувати посуд з нерівним дном, більш того, бажано, щоб дно каструль і сковорідок було дво — або тришаровим.

Кращі способи очищення індукційної варильної поверхні. Доглядаємо за плитою зі склокерамічною поверхнею миючі засоби для склокерамічної варильної панелі

Правильні засоби для чищення.

Склокерамічну варильну панель можна чистити далеко не будь-якими засобами. По-перше, не можна використовувати порошкові засоби, так як вони можуть подряпати поверхню. По-друге, не рекомендується використовувати засоби для миття посуду, так як вони залишають розлучення і можуть змінити колір поверхні варильної панелі.
Ідеально підходять засоби ті, що призначені спеціально для чищення склокерамічної поверхні. Хоча, варто зауважити, що вони дорожче інших миюче-чистячих засобів. Багато господинь використовують для чищення склокерамічних поверхонь засоби для чищення скла, але вони лише надають блиск, плями жиру вони не прибирають.

Кращі способи очищення індукційної варильної поверхні. Доглядаємо за плитою зі склокерамічною поверхнею миючі засоби для склокерамічної варильної панелі

Правильна чистка.

Склокерамічну варильну панель рекомендується чистити після кожного застосування. Для чищення не рекомендується використовувати губки, так як вони залишають розлучення. Не можна використовувати металеві щітки. Ідеально підходять серветки, що не залишають ворсу. Перш за все, мова йде про спеціально призначених для склокерамічних панелей серветках. Одна сторона їх шорстка, їй легко можна видалити забруднення. Інша сторона серветки-гладка. Використовується для полірування поверхні.
Замість миючого засобу і серветки можна використовувати спеціальні вологі серветки. Вони просякнуті миючим засобом, і теж двосторонні — з шорсткою і гладкою поверхнею.
Склокерамічну панель потрібно чистити тільки після того, як вона охолола.

Кращі способи очищення індукційної варильної поверхні. Доглядаємо за плитою зі склокерамічною поверхнею миючі засоби для склокерамічної варильної панелі

Правильне використання.

Для того щоб поверхня склокерамічної варильної панелі залишалася в незмінно вигляді, потрібно пам’ятати наступне:
1. Склокераміка боїться цукру. Цукор не тільки може подряпати поверхню, але і при нагріванні і розплавленні залишає плями на поверхні панелі. Якщо все ж сталося так, що на склокераміки з’явилися плями від цукру, розплавленого поліетилену або пластмаси, їх потрібно негайно видалити спеціальним скребком. Якщо панель вже охолола, то її потрібно знову нагріти і видалити плями з гарячою поверхнею.
2. На склокерамічну варильну панель потрібно спочатку поставити посуд (з чистим сухим дном), а потім включити конфорку. Не можна на розпечену конфорку ставити холодну і вже тим більше вологий посуд.
3. Склокерамічні панелі витримують сильні удари (можуть витримати, якщо впаде чавунна сковорода), але в той же час бояться гострих предметів (якщо випадково впаде ніж вістрям, по поверхні можуть піти тріщини).
4. Для економії електроенергії використовуйте конфорку, відповідну розміру посуду. Під час готування накривайте посуд кришкою.

При правильній експлуатації і нехитрому догляді ваша склокерамічна варильна панель прослужить вам дуже довго.

Кращі способи очищення індукційної варильної поверхні. Доглядаємо за плитою зі склокерамічною поверхнею миючі засоби для склокерамічної варильної панелі