Ламінатна підлога

129

Найчастіше приводом відкласти оновлення підлогового покриття служить «передчуття» супутніх перипетій і труднощів, пов’язаних з демонтуванням старого і укладанням нового декору. Ламіновані підлоги встановлюються прямо на наявну поверхню, а робота з ними проста і не вимагає багато часу. Мрії багатьох про новий красивому, зносостійкому і практичному покритті втілені в цьому матеріалі.

що собою являє ламінат

Як класти ламінат на підлогу

Ламіноване покриття підлоги на ринку матеріалів для обробки з’явилося порівняно недавно, але за час недовгого свого існування вже встигло зарекомендувати себе порівняно недорогим, надійним і досить ефектним матеріалом. володіючи кращими властивостями покриттів для підлоги попередніх поколінь-екологічністю, невибагливістю в застосуванні і естетикою — ламінат однаково успішно застосовують як в громадських, так і в житлових приміщеннях. випускають його з різними малюнками, але найбільшим попитом користуються панелі, що імітують вироби з натурального дерева. При цьому для повної схожості їх роблять рельєфними і з шорсткостями, як у природного матеріалу.

Поєднання різних якостей даного покриття досягається в процесі виготовлення, коли окремі компоненти спресовують в єдине ціле під високим тиском. В результаті утворюється новий і неординарний матеріал. Існує кілька технологій отримання ламінату. При цьому застосовувані матеріали можуть відрізнятися у кожного виробника.

Але залишається незмінною технологія-наявність основних чотирьох шарів, складових ламіновану панель покриття:

  • в першу чергу плита-несуча основа.
  • зверху розташований декоративний шар з нанесеним малюнком.
  • захисний шар, що оберігає декоративний від зовнішніх впливів.
  • основа знизу покрита стабілізуючим шаром.
  • між плитою і декором можуть бути додаткові шари.

В якості несучої основи для ламінату, як правило, використовують двп, hdf або mdf плити. Декоративний шар — це папір з малюнком, яку просочують синтетичними смолами. В умовах високотемпературної обробки вони утворюють високоміцну і стійку до ультрафіолету поверхню. Як шар додаткового армування застосовують крафт-папір або полімери. Їх вводять між основою і декоративним шаром для підвищення твердості і ударостійкості ламінованих панелей, а також для додання більшої жорсткості їх крайок.

Захисний шар функціонально дуже важливий, так як забезпечує зносостійкість, термо — і світлостійкість ламінованої підлоги. Його виготовляють з меламінових смол в поєднанні з різними добавками, наприклад, з корундом, міцніше якого тільки алмаз. Захисні властивості покриття можуть бути поліпшені за рахунок прозорого шару симетрично орієнтованих частинок діоксиду алюмінію.

Стабілізуючий шар захищає панель знизу від вологи, допомагає зберігати форму, компенсує деформації, що викликаються коливаннями вологості і температури, а також не допускає викривлення і здуття. Він являє собою папір, просочену парафіном або меламінової смолою. Панелі ламінату можуть включати звукоізоляційний шар, що кріпиться з тильного боку плити.

Так як основний матеріал ламінованої підлоги — це дерево, то його не використовують в приміщеннях з високою вологістю — в саунах, туалеті, ванній. Тут можливе розбухання основи з дсп з подальшою деформацією. Верхній шар, володіючи високою стійкістю до стирання, дозволяє зберегти зовнішній вигляд ламінату на довгі роки. При цьому зносостійкість покриття можна значно підвищити за допомогою паркетного лаку.

переваги матеріалу

  • після установки ламінат схожий на паркет або інший зображений на лицьовій стороні матеріал. Але його монтаж простіше, а вартість набагато нижче.
  • укладають ламіновані панелі на будь-яку поверхню.
  • матеріал легше і міцніше звичайної дошки.
  • він характеризується зносостійкістю-захисна плівка витримує навантаження протягом 15-20 років.
  • ламінат термостійкий, екологічний і не вимагає особливого догляду.

укладання ламінованої підлоги

Панелі ламінату не призначені для зовнішньої установки або використання в сирих приміщеннях. Однак у відповідному виконанні можливе їх застосування в кімнатах з системою теплої підлоги, що характеризується рівномірним розподілом температури по поверхні.

Простота укладання ламінованих панелей обумовлена відсутністю необхідності демонтувати наявне підлогове покриття. Практично будь-яка основа придатна для монтажу такої підлоги — дерев’яні дошки, двп або дсп плити, лінолеум, керамічна плитка, бетонна підлога та інше. Установка не вимагає багато часу, і цю роботу легко подужає будь-хто, хто вміє користуватися ножівкою і молотком. Єдина умова-це дотримання головних правил укладання.

Панелі необхідно підготувати-розпакувати, переконатися в цілісності і якості придбаного матеріалу, а потім залишити його на 48 годин в наміченому для монтування приміщенні. Це необхідно для того, щоб ламінат адаптувався до мікроклімату і знайшов розміри відповідно до температури і вологістю. Рекомендовані значення-18°с і максимум 75% відповідно. Щоб в подальшому стики між плитами були непримітні, всі кромки під кутом 45° і з легким натиском обробляють папером для шліфування n320.

Підготовка

Підстава під ламінат обов’язково має бути твердим, рівним, чистим і сухим. Підлогові покриття з лінолеуму, полівінілхлориду, інших твердих матеріалів допускається залишати, а ось килимове підлягає видаленню. Короткошерстий настил і м’який лінолеум залишають в якості підкладки під підлогу з ламінату. А при монтажі на кахель, твердий лінолеум або дерев’яна підлога потрібно шар проміжного м’якого матеріалу товщиною мінімум 2 мм.для цього ідеально підходить спеціальна прокладка зі спіненого поліетилену або поролон. Їх акуратно укладають і приклеюють будь липкою стрічкою 4-5 см шириною або іншим способом.

Щоб виключити проникнення під підлогу вологи, самоклеющейся стрічкою також проклеюють стіни і кути на висоту 2-3 см, що згодом буде закрито плінтусом.
На цементну або з керамічних плиток поверхню необхідно постелити поліетиленову плівку, яка буде служити шаром паронепроникної ізоляції і повинна заходити на стіну. Безшовне нерівне суцільне підставу вирівнюють шпаклівкою для підлог.

Основні вимоги

Укладання ламінату на великих площах вимагає залишення деформаційних швів між кожними 100 кв. М готової поверхні. На вході приміщення передбачають ретельно підготовлене місце для затримки вологи і бруду. До установки панелей необхідно переконатися у вільному закриванні і відкриванні вхідних дверей після монтування ламінованого покриття, а також слід зняти лиштви дверних косяків і плінтус.

Виробляють укладання в напрямку падаючих сонячних променів (стики менш помітні), а в протяжних приміщеннях (коридор) – перпендикулярно довгій стіні, не беручи до уваги напрямок світла. Під час роботи провітрювати приміщення не можна.

Ламінована підлога завжди монтують «плаваючим способом», тобто, не кріплячи до основи — панелі не потрібно приклеювати, фіксувати цвяхами або іншим способом. Клей використовують тільки для монтажу елементів між собою в місці з’єднання паз-шип, і цей стик за рахунок надлишкової клеїть маси прикріплюється до підлоги. Ширина шва повинна бути 0,1-0,2 мм.у разі зниженої вологості в приміщенні слід врахувати, що з часом матеріал дасть усадку з неминучим збільшенням зазорів. Вручну щільно стикувати панелі між собою складно. Тому бажано використовувати особливі стяжки, що полегшують роботу, фіксуючи багато рядів плит під час установки.

Важливо! необхідно особливу увагу приділяти стикувальних швах, оскільки це найвразливіше місце покриття з ламінату.

Слід пам’ятати, що панелі виготовлені з дерева, яке «дихає», а в різні пори року вологість і температура в приміщенні можуть змінюватися. Тому для ламінованої підлоги необхідно передбачити можливість стиснення або розширення. Для цього при укладанні залишають зазори 8-10 мм по периметру, біля порога і навколо труб опалення. По завершенні установки панелей все зазори ховають під плінтусом або планками, які не потрібно кріпити до підлоги.

Укладка

Зверніть увагу! монтаж починають з кута приміщення, найбільш віддаленого від входу, і зліва направо. При цьому клей не використовують.

Перший ряд кладуть стороною з гребенем до стіни, використовуючи розпірки потрібної ширини. Їх роблять з розрахунку зазору на температурно-вологісне розширенняПідлоги — 3 мм на 1 м ширини установки, але не більше 15 мм.дотримуються цього правила і при проходженні жорстко фіксованих пунктів — елементів системи опалення, порогів та інших. Між трубами, що проходять через підлогу, і панеллю необхідний зазор повинен бути не менше 3-5 мм.коли укладання в довжину перевищує 10 м, додатково збільшують зазор на 3 мм. У разі нерівної стіни контур її наносять на перший ряд монтованих панелей і відпилюють їх по викресленим лініях.

Останній фрагмент матеріалу для ряду при необхідності вкорочують з урахуванням відстані, що залишається до стіни. Якщо при цьому залишається відрізок не менше 40 см завдовжки, то він використовується в подальшому. Шви обережно ущільнюють натяжним пристроєм або розпірками. Шви сусідніх рядів повинні відстояти один від одного на відстані не менше 20 см.

Технологія укладання підлоги

Укладання проводять по два або три ряди. Перевіряють якість роботи, збіг колірної гами, відсутність щілин. За допомогою шнура переконуються, що встановлені ряди лежать абсолютно рівно. Помилки в монтажі, особливо перших трьох рядів, згодом позначаться на поверхні всього приміщення, тому для них особливу увагу приділяють кутах. Коли все правильно, і виправляти нічого не потрібно, приступають до склеювання.

Розбирають ряди, крім самого першого, і складають матеріал в порядку майбутньої збірки на клею. Його наносять на гребінь панелей, який негайно вставляють в паз ламінату попереднього ряду. Для забезпечення щільного з’єднання користуються монтажною прокладкою зі шматка укладається матеріалу і молотком. Під час підгонки з щілини повинен виступити надлишок клею, який видаляють з поверхні вологою ганчіркою. Він буде перешкоджати попаданню вологи між рядами і під підлогу. Воду для полоскання ганчірки змінюють якомога частіше, щоб не допустити утворення на панелях смуг. Перші три ряди, як і наступні, схоплюються і сохнуть 2-4 години, після чого можна встановлювати наступні ряди.

Панелі останнього ряду, якщо вони не поміщаються з урахуванням зазору в залишився до стіни проміжок, підганяють. Для цього їх кладуть точно на передостанній ряд за місцем установки і вирівнюють, накладають зверху іншу панель шипом до стіни, залишаючи необхідний зазор, і по ній проводять лінію відпила непомещающейся частини, яку потім відрізають. Останній ряд повинен бути не у ж 5 см.

Важливо! після закінчення робіт приміщенням не користуються протягом 48 годин, після чого витягують расклінкі і ставлять плінтуса.

Укладання на теплу підлогу

Для укладання на основу з системою «тепла підлога» придатний ламінат відповідного виконання, що має супутню маркування на упаковці або вказівку в паспорті. Крім того, потрібно з’ясувати залишкову вологість ламінованих плит.

Попередньо на підлогу рівномірно укладають цементний розчин і дають йому просохнути протягом 2-3 тижнів, після чого бетонну основу прогрівають, включивши на 3 тижні опалення. Температуру піднімають поступово-ступенями в 5°c і до повної потужності. Ці роботи необхідно проводити влітку. На максимальній температурі підлогу прогрівають 72 години. А монтування ламінату починають через 1-2 дні після відключення опалення, коли підстава охолоне до кімнатних показників. Під час укладання на поверхні бетону температура повинна становити 18-20°c.

Проникнення вологи виключають, постеливши на підлогу плівку з поліетилену, яку фіксують липкою стрічкою. Потім роблять прокладку з поролону і вже поверх неї встановлюють панелі. Через 24 години після завершення робіт можна включити опалення. На поверхні підлоги температура ніколи не повинна бути вище 26°c.

Бесклеевой монтаж

Бесклеевой спосіб укладання

Плаваючий підлогу рухливий, що може сприяти порушенню цілісності ламінованого покриття з погано проклеєними між собою панелями — вони починають розходитися, а потім вигинатися. Нівелювати це і значно спростити монтаж дозволяє технологія бесклеевого з’єднання плит.

Є два типи такого з’єднання — з замками з металу і вирізаними в тілі панелі. Причому останні в даний час найбільш поширені. Це обумовлено тим, що багато фахівців переконані в непрактичності поєднання матеріалів з різним температурним розширенням — металу і дерева. У ламінованому покритті під час експлуатації певні умови можуть спровокувати відрив смуги з металу від панелі.

Бесклеевой монтаж має ряд переваг:

  • більш швидка установка.
  • монтаж починають з будь-якого кута і ведуть в будь-якому напрямку.
  • багаторазове використання панелей.
  • підлога готова відразу після закінчення укладання.
  • кваліфікація виконавців практично не впливає на якість монтажу.
  • розроблені системи, що дозволяють стикувати плити ламінату горизонтально або під кутом. Це необхідно, коли вигин неможливий або утруднений — під радіаторами, дверима і в інших випадках.

Цей спосіб запатентований. Тому при виборі покриття необхідно акцентувати увагу на наявності на упаковці даних про ліцензію або патент. Це буде свідчити про якісний матеріал з гарантією виробника.

Догляд

Як мити ламінат

Ламінована підлога дуже зручний тим, що не потребує складного догляду. Адже особливості виробництва верхнього шару панелей сприяють відштовхуванню пилу і попереджають вбирання бруду. Щоденний догляд, як правило, обмежується використанням пилососа. Можна також підмести підлогу або протерти його зволоженою, але не мокрою ганчіркою. Для видалення сильних забруднень і плям використовують тампон, змочений будь-яким миючим засобом середньої концентрації або ацетоном, а потім підлогу протирають вологою ганчіркою.

Ламінат має зносостійку і тверду поверхню, але і її можна пошкодити. Тому неприпустимо наявність на підлозі камінчиків і піску, які можуть нанести подряпини. Якщо покриття отримало незначне пошкодження, то його усувають передбаченої для цього пастою відповідного кольору. На вході рекомендується покласти постіль.

Висновок

Переваги та переваги ламінованих підлог роблять їх одним з найбільш бажаних покриттів. При цьому можлива імітація зовнішнього вигляду дорогих декорів-паркету, мармуру та інших. Умовою довголітньої експлуатації ламінату є рівну основу під ним, а також акуратна і уважна укладання з дотриманням вимог інструкції, що додається.

Публікації по темі

семен князєв

Гранично швидко і просто можна сформувати в кімнаті підлогу за допомогою ламінату. Форма і конфігурація елементів підлоги (ламелей) вже давно і якісно продумана. Так що навіть непідготовлена людина зможе змонтувати його. Простота розкрійки і суміщення матеріалу дозволяє швидко і ефективно покласти підлогове покриття в кімнатах зі складним плануванням. Варто лише чітко слідувати простим правилам, і укладання ламінату своїми руками не займе багато часу і сил.

Умови експлуатації ламінату

Перш ніж затівати укладання ламінату слід упевнитися, що він підходить для ваших умов, і що в свою чергу забезпечені всі необхідні умови для його використання.

Укладання ламінату слід проводити в опалювальних приміщеннях без різких коливань температури, підвищеної вологості. Для довговічної експлуатації температура в приміщенні повинна підтримуватися в межах 15-30 градусів, вологість від 40 до 70 %. Основою для ламінату може бути або бетонну основу з максимальними перепадами по висоті не перевищують 2 мм на метр, а також сильних ухилів більше 4 мм на кожні два метри. Якщо є значні нерівності, то необхідно виконати вирівнювання підлоги під ламінат за допомогою формування стяжки підлоги, або системи наливних підлог, тим самим усунувши проблему, тому як класти ламінат на нерівну підлогу неприпустимо. Це призведе до швидкої його псування.

Категорично не допускається установка ламінату поверх . У разі їх суміщення елементи ламінату будуть пересихати і . Тим більше що неприпустимо нагрівати ламінат знизу понад 27 градусів. В якості теплої підлоги можна використовувати гідравлічні системи. Вони дозволяють рівномірно розподіляти тепло і не перегрівають ламінат. Відстань між елементами теплої підлоги і нижньою гранню ламінату повинна бути не менше 3 см.

Отже, всі вимоги враховані, і основа підлоги підготовлена, можна приступати до закупівлі матеріалів і підготовці необхідного інструменту.

Що необхідно для укладання ламінату?

Конструкція і технологія укладання підлогового покриття з використанням ламінату гранично проста. На підготовлене рівну основу розстеляється підкладка для ламінату зі спіненого поліетилену і поверх нього укладається елементи підлогового покриття. У такому варіанті укладання проводиться на дерев’яній підлозі. ЗадляБетонної основи потрібно ще гідроізоляція, яку укладають під спінений поліетилен. У цій якості використовується спеціальна мембрана або ж простий поліетилен товщиною 200 мкм.

Враховуючи всі аспекти укладання підлоги, будуть потрібні наступні матеріали:

  • грунтовка;
  • ламінат;
  • спінений поліетилен;
  • поліетиленова плівка;
  • клини для забезпечення технологічних зазорів;
  • клей;
  • кріплення для плінтуса;
  • плінтус.

Клини можна придбати спеціальні для укладання ламінату. Це таке ж доступне і дешеве рішення, як і хрестики, які використовуються при укладанні керамічної плитки. Якщо не охота купувати ще й їх, можна використовувати шматки гіпсокартону, дерев’яні кілочки або обрізки самого ламінату. Розмір клинів повинен бути однаковий і складати близько 10-15 мм.

Клей буде використовуватися не для закріплення ламінату до основи, а лише для зчеплення елементів в тих місцях, де використовувати передбачені зачепи і кромки самого ламінату.

Що стосується підкладки під ламінат, то .

Кількість ламінату слід закупити з невеликим запасом. При всій простоті його використання ніхто не застрахований від помилок, при яких можливо буде зіпсовано кілька елементів. Особливо це стосується моментів, коли потрібно вирізати ламелі в місцях вигинів стіни або виходу комунікацій.

Порада: врахуйте, що у різних виробників в упаковці може відрізнятися кількість і розмір ламелей. Найчастіше це кількість необхідна для заповнення 2 м2, проте зустрічаються варіанти і на 2,7 м2.

З інструменту знадобиться наступне:

  1. рулетка, будівельний куточок;
  2. будівельний ніж;
  3. олівець;
  4. ножівка або електролобзик;
  5. дерев’яний брусок;
  6. молоток.

Коли все закуплено, слід покласти всі матеріали в кімнату, де вони будуть монтуватися і дати полежати протягом двох діб. Це необхідно для того, щоб привести у відповідність температуру і вологість матеріалів. Нехтувати цим процесом ні в якому разі не можна. Далі розберемося в тому, як правильно укладати ламінат на підлогу з урахуванням всіх можливих складнощів і важливих моментів.

Процес укладання ламінату

Підстава підлоги ретельно вичищається від сміття і пилу. Найкраще якщо є можливість прибрати пил за допомогою будівельного пилососа. Вся поверхня грунтується. Це стосується і дерев’яних підлог і бетонної стяжки. Дерев’яні підлоги на додаток обробляються антисептиком.

На очищену бетонну поверхню укладається гідроізоляційна плівка. При цьому смуги матеріалу укладаються з нахлестом 20 см і стики проклеюються скотчем.

Далі слід настелити спінений поліетилен. Укладання ламінату буде починатися від джерела природного освітлення, тобто від вікна. Можна укласти підкладку під ламінат лише на ділянці підлоги, де в даний момент проводиться настил, і потім доповідати в міру просування. Це допоможе зберегти її цілісність і чистоту при самостійній укладанні. Підкладка під ламінат повинна знаходити на стіни, приблизно на 2-3 см, тим самим формується смуга амортизації. Наступні смуги спіненого поліетилену прикладаються встик до попереднього, і приклеюється за допомогою скотча.

Важливо: існує ламінат, який вже в своєму складі має звукоізолюючу підкладку. Під такий ламінат не можна класти підкладку зі спіненого поліетилену. Тільки в разі бетонної основи формується гідроізоляційний шар.

Починається монтаж ламінату з укладання першої ламелі в кутку кімнати з боку вікна, і вставляють між нею і стінкою кілочки, в тому числі і з торця. Далі додаються в ряд цілісні смуги до кінця. При цьому важливо правильно з’єднати елементи.

На торцях ламелей є пази. Рівномірно без перекосів підводиться наступна ламель під невеликим кутом і щільно вставляється в уже встановлену. Не варто докладати помітних зусиль або користуватися для зчеплення молотком. Час, що залишився відстань до стіни, якщо не вмістився цілісний шматок, слід заповнити відрізком.

Для цього переверніть ламель по короткому торцю і покладіть її зверху на укладені елементи підлоги так, щоб вона впиралася в стіну. На зворотному боці, яка зараз знаходиться зверху, відзначається лінія розрізу. Не варто забувати про необхідний зазор до стінки в 10-15 мм при розмітці. За допомогою електролобзика або ножівки відрізається ламель необхідної довжини. Після цього вона вставляється в загальний ряд.

Другий ряд починається з шматка, який залишився від минулого ряду, але тільки в разі, якщо він не менше 30 см.в іншому випадку відрізається половина нової ламелі.

Всі елементи другого ряду укладаються спочатку без замикання замка з першим рядом, а тільки зачепивши його за край торця. Весь ряд стикується, як і перший, і тільки після цього, трохи піднімаючи елементи другого ряду, вони заводяться до упору в замок і замикаються по всій довжині. Використовувати молоток не рекомендується, однак для усунення напруг в разі, якщо замок в повному обсязі в деяких місцях замахнувся, можна прикласти в цьому місці до зовнішнього торця смуги ламінату дерев’яний брусок і злегка постукати молотком, щоб ряди щільно зійшлися.

Таким чином, заповнюється весь простір підлоги. Особливої уваги вимагають тільки місця з виступами або вигинами стін і висновки комунікацій або труб опалення.

Укладання ламінату по діагоналі

Цілком можливо укласти ламінат по діагоналі. Це створює своєрідний ефект візуального збільшення кімнати який можна використовувати при реалізації нестандартних дизайнерських рішень. Основний недолік-це, природно, збільшений витрата матеріалу. Приблизно можна підрахувати необхідну кількість ламінату, додавши до площі кімнати ще 7-8%.

Підготовчі етапи такі ж, як і при звичайній укладанні. Для початку вибирається кут біля вікна. Від кута необхідно протягнути волосінь строго під 45 градусів до стін. За цією волосіні згодом можна буде орієнтуватися, і вирівнювати укладання ламінату.

Першій смузі обрізають краю під кутом в 45 градусів. Її укладають в кут з обов’язковою установкою клинів для теплового зазору. Далі вже беруться дві смуги ламінату, і відміряють їх так, щоб стик між ними припав на середину першого ряду, а краю, обрізані під 45 градусів, припали до стіни з зазором.

Так заповнюється весь простір підлоги. Можна орієнтуючись на волосінь і стики попередніх рядів, викласти спочатку все цільні шматки, а вже після цього зайнятися обрізанням і заповненням ділянок біля стін. Це позбавить від неприємної ситуації, коли стіни злегка «гуляють» і, якщо відштовхуватися від них, починає з’являтися розбіг в стиках сусідніх рядів.

Нюанси укладання ламінату

Практично ніде не зустрічається ідеально рівних кімнат без всіляких виступів або виведення труб опалення, комунікацій і т.п. У подібних місцях потрібно вирізати з елементів ламінованої підлоги фігурні елементи. Для цього використовується електролобзик, будівельний ніж, будівельний куточок і олівець. Далі розглянемо варіанти, як покласти ламінат своїми руками в місцях з виходом труб або наявністю виступів на стінах.

Обхід труб опалення

як і у випадку з підрізуванням ламелей, перевертаємо її по довжині і прикладаємо поверх вже покладених. За допомогою куточка відзначаємо на ламелі лінії розташування труб по ширині. Далі прикладаємо ламель збоку від труб і наголошуємо через кілочок до стіни. У цьому положенні можна відзначити будівельним рівнем другу мітку, тобто відстань від труб до стіни. Отримуємо в результаті місця з перетином ліній, які визначають положення отворів під труби.

Спочатку краще просвердлити самі отвори. Для цього використовуються спеціальні свердла званими балеринами. Діаметр отворів більший, ніж діаметр труб, при тому може бути два варіанти: просто вставити з зазором навколо труб ламель або ж використовувати спеціальні пластикові вставки, які продаються в будівельних магазинах для ламінату. У другому випадку отвори робляться за розміром вставок.

Наступним дією відрізається частина ламелі поперек, орієнтуючись на середину отвору. Виходить два шматки ламелі. Один шматок вставляється між іншим підлогою і трубою, а другий прикладається між стіною і трубою. Для надійного скріплення елементів використовується клей, який варто наносити тільки на їх торці. Після чого вони притискаються один до одного.

Заховати несимпатичні вирізи можна декоративними обводами для труб.

Обхід виступів стіни

Для укладання ламелей, край яких впирається в нерівність на стіні або її поворот, слід вирізати прямо по ламелі необхідну форму. Це легко виконати за допомогою електролобзика. ДеякийОсобливість може представляти ситуація, коли перешкода — це обшита гіпсокартоном або пластиком колона або виступ, а також місця під радіаторами центрального опалення. У цій ситуації бажано підрізати низ обшивки і завести дошку ламінату під нього аж до основи стіни з дотриманням зазору.

Для того щоб правильно завести торець ламелі під обшивку або радіатор, знадобиться кілька підправити замок у сусідній ламелі. Акуратно зрізається на нижній частині торця виступає грань. Таким чином немає необхідності піднімати всю ламель для того, щоб замкнути замок. Однак і міцність з’єднання страждає. Так що перед з’єднанням стики ламелей промащуються клеєм і щільно притискаються один до одного.

Укладання ламінату на велику площу

Якщо розміри приміщення перевищують 8 на 8 метрів, то необхідно сформувати компенсаційні шви. Для цього використовуються спеціальні профілі, які кріпляться на підлогу між двома не пов’язаними один з одним ділянками покладеного ламінату. При цьому верхня частина розділового профілю являє собою накладку таку ж, як використовують для поріжків в дверних отворах. Це обумовлено все тим же температурним розширенням матеріалу і необхідністю обмежувати максимальну площу єдиного скріпленого ділянки ламінату для зменшення сумарної деформації. Такий же профіль необхідно встановлювати по межі поділу відмінних петель в межах одного приміщення.

Завершення укладання ламінату

Після того як весь простір підлоги заповнено і виконаний монтаж у всіх складних місцях, можна прибрати всі клини по периметру підлоги і підрізати занадто виступаючі краю підкладки. Слід залишити лише 1-2 см заходу на стіну в якості амортизуючого пояса. Далі залишиться тільки навісити плінтус, і підлога в кімнаті буде готовий.

Установка плінтусів

Основна особливість установки плінтусів на ламінат — це відсутність кріплення до самого ламінату і підлозі. По всьому периметру плінтус кріпиться виключно до стіни. Різні варіанти виконання плінтусів припускають і різні способи кріплення, так що варто слідувати інструкції, наданої виробником плінтуса. Варто тільки відзначити, що плінтус повторює повністю контури стін. Так що якщо вони не особливо рівні, то краще використовувати пластиковий варіант. Дерев’яні плінтуси підійдуть тільки при ідеально рівних стінах. В результаті не буде утворюватися щілину, яка лише зіпсує зовнішній вигляд.

При прокладці проводів під плінтусом слід його закріплювати в спеціальні пази, не допускаючи їх попадання в зазор між стіною і ламінатом.

На завершення необхідно забезпечити ніжки всіх меблів, яка буде розташовуватися на ламінаті спеціальними м’якими повстяними прокладками. Дотримуватися всіх правил за змістом ламінату в хорошому стані. Не допускати рясного впливу води і вологи. Тоді таке підлогове покриття прослужить довго.

Відео: приклад укладання підкладки і ламінату своїми руками

Ламінат вимагає особливого догляду

Давно пройшли ті часи, коли матеріал, про який піде мова, асоціювався з розкішшю, і знайомі, які роблять євроремонт, з гордістю говорили: «ось, купив собі ламінат для підлоги!»

У наш час ламіновані підлоги стали синонімом демократичного і надійного покриття, яке можна придбати за розумні гроші і без особливих проблем постелити своїми руками. При цьому якщо поцікавитися у покупців, з чого складаються листи цього матеріалу, однозначної відповіді ви не почуєте. Хтось стане стверджувати, що це одна з похідних — так званий ламінований паркет. Але назва не повинна вводити вас в оману — з натуральним паркетом розглянутий матеріал не має нічого спільного.

особливості структури ламінату

Даний вид підлогового покриття з’явився на початку 80-х років, і його перше масове виробництво було налагоджено в швеції. З ламінатом за кілька десятиліть стався ряд метаморфоз. Спочатку він був створений як паркетна дошка для бідних. Але на початку 90-х, коли матеріал потрапив на вітчизняний ринок, ламіновані підлоги стали вважатися ознакою багатства і престижу. Причому це сталося багато в чому через некомпетентність покупців, які вважали матеріал натуральним. У наш час ламінат зайняв своє законне місце – це демократичний варіант влаштування підлоги за розумною ціною при гідній якості.

Щоб виключити всі питання, детально розглянемо на фото з чого ж складається планка ламінату:

  • нижня частина являє собою шар вологостійкого паперу, поверхня якої також ламінована для збільшення вологостійкості. Призначення шару зрозуміло-він повинен поліпшити захисні властивості підстави. При цьому збільшується товщина і міцність підлоги, що також важливо.
  • основа складається з деревоволокнистої плити, дуже схожою на класичну радянську двп з тією лише різницею, що вона пресується під дуже високим тиском. Тому її міцність вище в десятки разів. Зайве говорити, що від надійності основи залежить міцність підлоги і його стійкість до деформаційних впливів.
  • верхня частина плити покрита спеціальною плівкою, яка служить для збільшення вологостійкості і виконує виключно захисні функції. Проте шар дуже важливий, оскільки при пошкодженні захисного покриття він запобігає псуванню плит вологою.
  • шар декоративного паперу. Саме завдяки йому ламінат і має стільки варіацій кольорів і фактур. Це свого роду шпалери, які відповідають за зовнішній вигляд вашої підлоги. З їх допомогою можна імітувати будь – яку поверхню-різні види дерева, натуральний камінь, плитку і абстрактні фактури. Ніякого шпону або підстави, що імітує площину, в складі панелей немає. Все, що ви бачите, надруковано на папері.
  • наступний шар являє собою захисне покриття, яке і визначає стійкість ламінату до пошкоджень і стирання. Для захисту зазвичай застосовується меламінова або акрилатна смола з модифікуючими добавками, які і забезпечують необхідну міцність. Кожен виробник тримає в секреті склад покриття, адже саме воно є головним носієм високих експлуатаційних характеристик підлоги. Іноді додаються речовини, які надають шару нові властивості. Наприклад, оксид алюмінію робить поверхню стійкою до впливу високих температур, так що зотліла сигарета не залишає на таких планках ні найменшого сліду.
  • і самий верхній шар-надміцна ламінаційна плівка, яка і дала назву всьому виробу. Вона відрізняється високим ступенем міцності і стійкістю до механічних впливів. Також від вигорання, що дуже важливо.

як виробляються ламіновані панелі для підлоги

Кожен виробник використовує свій технологічний процес і вважає саме його запорукою надійності виробів. Але в цілому виробництво здійснюється в одній і тій же послідовності:

  1. береться основа з плити, виготовленої під високим тиском з деревних волокон.
  2. знизу наклеюється вологостійкий папір, що надає плиті пружність і захищає її.
  3. зверху кладеться декоративний шар, який покривається смолою з додаванням мінеральних частинок для підвищення міцності.
  4. після цього поверхня ламінується.

Пресування всіх частин проводиться двома методами:

  • без клею. Цей варіант застосовується для виробів невисоких класів, придатних виключно для домашнього використання. Шари просто пресуються під дуже великим тиском.
  • клейовим способом. В цьому випадку верхня частина і основа склеюються при високій температурі. При цьому лист пресується під значним тиском. Так виготовляються більш стійкі види 32-го і 33-го класів.

недоліки ламінату

Принцип укладання в «підлогу дошки»

Почнемо з того, на що скаржаться користувачі. Найчастіше вони нарікають на те, що підлогу не можна оновити, на відміну від паркету або паркетної дошки. Термін експлуатації покриття становить від 7 до 15 років і залежить від класу і навантаження на підлогу в приміщенні. У тій же спальні, де ходять дуже мало, пролежить і пару десятиліть.існують склади для ремонту, але працювати з ними непросто, та й вартість їх така, що простіше просто замінити ламінат на інший, заодно освіживши приміщення.

Самий же поширений недолік матеріалу – боязнь води. На підлозі ні в якому разі не повинна стояти вода, що згубно для підлоги. У наш час випускаються моделі з замками, покритими воском. Це значно підвищує стійкість покриття до вологи, але експериментувати все одно не варто. Заради справедливості слід зазначити, що набагато дорожчі паркет і паркетна дошка бояться води не менше, а то і більше, ніж ламінат.

переваги покриття

Переваг у ламінату набагато більше, ніж недоліків. Давайте коротко розглянемо найзначніші плюси:

Ламінат quick step

  • низька ціна. Покриття в рази дешевше дерев’яних аналогів, при цьому вид підлоги дуже і дуже гідний. Ви можете змінювати малюнок поверхні набагато частіше, ніж з паркетом, який стелиться на десятиліття. При цьому якщо доведеться переїжджати, його не шкода і залишити, а при необхідності підлогу можна розібрати і відвезти з собою.
  • це дуже хороший варіант для офісів і знімних приміщень – швидке укладання і така ж швидка розбирання сприяють мобільності покриття, і воно може переїхати разом з вами.
  • висока міцність. Ламінат не боїться ні роликів, ні шпильок, ні кігтів тварин. Це одне з найпривабливіших властивостей. Наприклад, той же паркет можна легко пошкодити. Якщо у вас є діти, то таке покриття стане відмінним рішенням — його не можна подряпати іграшками, а ще на ньому зручно грати.
  • також є його гідністю. Якщо в квартирі нормальне статеву основу, ви без праці постеліть такі підлоги за один день. На відміну від плитки, дерев’яних настилів і паркету, тут не потрібні спеціальні навички та інструменти.
  • як тільки закінчилася укладання, в кімнату можна заносити меблі — не потрібно чекати висихання клею або стабілізації покриття, необхідної, наприклад, для пробкових підлог.
  • ламінат з підвищеними характеристиками вологостійкості можна стелити навіть на кухні.

підготовчі роботи перед укладанням

Завершальний етап укладання

Укладання ламінату-процес досить простий, але тим не менш, щоб настелити покриття за всіма правилами, доведеться виконати цілий ряд підготовчих заходів. Розглянемо їх докладніше:

  • перед укладанням пачки з матеріалом повинні бути витримані в приміщенні протягом як мінімум 48 годин. Це дозволить планкам акліматизуватися, а вологості і температурі в покритті і приміщенні вирівнятися.
  • існує два види з’єднання ламінату — за допомогою клею і спеціальних замків. Клейовий тип вже практично не проводиться, тому будемо розглядати панелі з системою з’єднання смарт-клік. Деякі горе-майстри радять додатково кріпити панелі до підлоги клеєм пва. Робити цього ні в якому разі не варто, оскільки підлога, швидше за все, вздуется. Адже клей майже повністю складається з води.
  • дуже важлива правильна і ретельна підготовка поверхні-перепади і різні перешкоди на ній неприпустимі. Якщо у вас лежить старий лінолеум або дерев’яна підлога, їх можна залишити як основу. Головне, щоб вони лежали рівно, і був відсутній скрип окремих ділянок.
  • при необхідності, перед тим як починається укладання ламінату, поверхня вирівнюється за допомогою бетонної стяжки або самонівелюються складів. Другий вид краще через простоту-без особливих зусиль ви влаштуєте ідеально рівну поверхню. Ще одна перевага таких складів в тому, що вони висихають в кілька разів швидше. Тому укладання підкладки на таку основу може здійснюватися вже через кілька днів — у випадку з бетоном термін становить 3 тижні.
  • коли підстава підготовлено, можна переходити до настилу підкладкового матеріалу. Він може бути різної товщини (від 2-х до 10 мм), різного типу (рулонний або в листах) і жорсткості. Матеріалом для підкладки може служити спінений пенопропілен, екструдований пінополістирол або коркове дерево.

Пінопропілен-найм’якший і випускається в рулонах. Пінополістирол більш жорсткий, має велику товщину і випускається в листах. Коркове покриття йде в рулонах і має непогані показники пружності і гідроізоляції. Підкладка служить як для захисту від вологи, так і для звукоізоляції поверхні. Укладання її проводиться прямо на підставу, при цьому не потрібно ніякої фіксації — просто акуратно розкладіть матеріал. На цьому підготовку можна вважати закінченою.

Настил ламінату

Протирати таку підлогу можна тільки м’якою тканиною і спеціальним миючим засобом

Якщо всі попередні роботи проведені акуратно і в повному обсязі, можна приступати до головної операції. Укладання ламінату починається уздовж однієї зі стін. При цьому слід пам’ятати, що світло з вікна повинен йти паралельно ламінованим планкам, а не перпендикулярно їм. У разі неправильного розташування шви будуть набагато помітніше. Тінь від однієї дошки буде падати на іншу, і ця вузенька, здавалося б, смужка візуально значно розширює шви.

Якщо ж у вас ламінат зі скошеними краями, в яких шви якраз підкреслені для додання схожості з дошкою підлоги, не має значення, як буде проводитися укладання.

Далі все дуже просто — збирається перший ряд і укладається уздовж стіни з тепловим зазором в кілька міліметрів. Другий ряд також збирається цілком, після чого вставляється в перший під кутом в 20 градусів і замикається з легким зусиллям до щільної фіксації. Аналогічно проводиться укладання і на решті поверхні.

Висновок

Даний вид покриття давно довів свою корисність, оскільки показники стійкості такої поверхні до різних пошкоджень дуже високі. При цьому монтаж може здійснити будь-яка непідготовлена людина. А якщо необхідно, підлогу можна розібрати і перевезти на нове місце, що недоступно для інших покриттів.

Схожі пости:

18 травень 2010, dream_sea

Ламінатна підлога

Що собою являє

Назва цього підлогового покриття походить від англійського слова lamina, що означає тонкий шар, лист, тобто спочатку мається на увазі, що покриття багатошарове. Підлога з ламінату дуже міцний. Доказами цього, наприклад, може бути те, що ламінат не сприйнятливий до подряпин, гострих каблуків і жіночих шпильок, по ламінату можуть стрибати діти і бігати тварини з довгими кігтями, навіть їздити на велосипеді і рухати меблі часом можна. Ламінатні підлоги стелять навіть в спортивних і танцювальних залах з високим механічним навантаженням. Виробники кажуть, що хороший якісний ламінат все це переживе. Принаймні, в межах термінів встановленої його служби і при належному догляді. Що являє собою ламінований паркет? класичний варіант — це планки довжиною близько 1,2-1,7 м і шириною 18-20 см і товщиною 6-16 мм.зроблені вони з декількох шарів. Основою ламінатної дошки є високощільна деревно-волокниста водостійка плита. Зверху вона покрита декоративним шаром (папером або щось схожим), який імітує забарвлення натуральних матеріалів (всілякі відтінки і забарвлення дерева, камінь, мармур і т.п.). Шар паперу зверху покритий ще одним шаром, виробленим з акрилатної або меламінової смоли.останній верхній шар — це неелектризуюча високоміцна плівка-ламінат. Якраз цей супернепробивний шар і дозволяє забезпечувати несприйнятливість ламінату до механічних пошкоджень, сонячних променів, а також багатьом хімічним речовинам (але не всім, на жаль). Самий нижній шар ламінатної дошки дозволяє матеріалу залишатися стійким до деформацій при впливі на нього перепаду температур і вологості (теж захист лише відносна). У виробництві шари скріплюють між собою двома способами. Перший-пресування, їх пресують одночасно, не додаючи клею (так виробляються менш зносостійкі покриття, призначені для домашнього використання). Другий спосіб-лицьовий шар пофарбованого паперу приклеюють до основи під високим тиском і температурою (такий ламінат більш терпимо до механічних навантажень, і підійде для приміщень з високою «прохідністю»).

Ламінат і паркет — в чому різниця?

Важливим питанням у вивченні такого звіра як ламінат, є питання — чим же все-таки ламінат або ламінований паркет відрізняється від штучного паркету з масиву і паркетної дошки. Відповідь можна знайти на поверхні.згадаймо, що штучний паркет з масиву являє собою окремі дерев’яні планочки (масив дерева). Паркетна дошка більше — це вже дошка довжиною близько 2 м і шириною 20 см іона багатошарова. Два нижніх шари-це породи дерева, у верхній-це шпони цінних порід. За своїм устроєм ламінований паркет більше нагадує паркетну дошку, але схожість лише умовне. У ламінаті дерева набагато менше, можна сказати, що справжньої деревини там практично немає, замість цього — продукти переробки деревини і декоративний шар, що імітує дерево. Але схожість з паркетом якраз в тому, що зовні ламінатні підлоги виглядають дуже навіть гідно. Крім цього, ламінат може красиво передати на підлозі фактуру каменю і мармуру. Але далеко не у кожного знайдуться кошти, щоб зробити справжній кам’яний або мармурова підлога.тобто, всі плюси і мінуси матеріалів справжніх і штучних покриттів, який зображують спочатку «імітацію під» — все взаємопов’язано за цінами і термінами служби. Паркет в 3-5 разів дорожче ламінату. ПротеЯкщо його укласти, то через якийсь час масив деревини або паркетну дошку можна отциклевать (відшліфувати) і заново покрити лаком. Ламінат шліфувати не вийде — просто нічого.з іншого боку, термін служби ламінату за оптимістичними прогнозами 10-15 років, за менш оптимістичними 5-8 років (залежить від початкової якості матеріалу і інтенсивності його зношування). Виходить, що цей матеріал дешевше, менш довговічний, але і замінювати або ремонтувати його можна частіше. Для тих, хто з часом любить міняти невпізнання вигляд своєї квартири, красивий ламінат підійде.

Укладання ламінату

Перед укладанням ламінату фахівці радять на підготовлену рівну поверхню укласти один або кілька шарів звукоізолюючого матеріалу (пробку, синтетичні прокладки з поліетилену і т.п.). Ламінат в цьому плані дуже «гучний» матеріал, будь впав на нього предмет або звичайний стукіт може створити враження гуркоту.якщо ламінат настилається на бетон, то необхідно добре перевірити горизонтальність і зробити стяжку, якщо підлога кривої. Далі на поверхню укладають гідроізоляцію з поліетиленової плівки (перпендикулярно напрямку укладання ламінату), з нахлестом смуг 20 см.на гідроізоляцію укладається підкладка (часто містять вже і шар гідроізоляції). Якщо хочеться збільшити теплозбереження підлоги (а ламінат — покриття, яке погано зберігає тепло), поверхню бетону можна закласти листами фанери. Ламінат можна стелити прямо на лінолеум (вирівняний) — і вже без гідроізоляції. Укладати ламінат починають зазвичай уздовж стіни, у напрямку світла. Якщо на шляху зустрічаються перешкоді у вигляді труб і комунікацій (труби опалення і т.п.), залишають 10 мм зазору (за допомогою розпірних клинів). Зазор необхідний, так як ламінат може трохи розширюватися і звужуватися в залежності від температурно-вологісних характеристик кімнати. Укладати ламінат можна трьома способами: поперек вікон, уздовж вікон і по діагоналі (найскладніший спосіб). Коли вікна знаходяться на одній стіні кімнати, найкраще укладати ламінат уздовж напрямку променів. Якщо укласти ламінатний підлогу поперек напрямку джерела світла, будуть більш помітні тіні від стиків панелей і це може злегка зіпсувати зовнішній вигляд. Якщо кімната занадто вузька (наприклад, довгий вузький коридор), ламінат кладуть поперек, перпендикулярно довгій стіні, щоб візуально розширити простір.з’єднуються ламінатні дощечки двома шляхами-клейовим і бесклеевым способом. Раніше поширеним був тільки перший спосіб, коли дошки кріпилися на клей. Але у цій технології були і залишилися свої мінуси: з часом клей втрачав властивості, міцність з’єднання втрачалася, утворювалися щілини. Відірвати для ремонту приклеєну до інших дошку, щоб не порушити конструкцію, було вельми проблематично. Через це з часом розвинулася і стала популярнішою інша система укладання — замкова. Панелі мають спеціальні профілі-засувки, за допомогою яких елементи щільно притягуються один до одного і фіксуються. На сьогодні бесклеевой спосіб укладання-основний. Замки бувають теж двох типів: lock-замок і click-замок. Вся різниця в особливостях монтажу. Lock-замок дешевший, економічний, але і якість зчеплення дещо гірше. Click-замок-універсальніше, панелі дуже складно пошкодити при укладанні, кріплення міцне і здатне витримати навантаження до 1200 кг.отже, підготовка закінчена. Дошки починають укладати з кута стіни. З торцевого боку дошки під кутом (близько 30 градусів) вставляється інша панель і замикається при притисненні її до підлоги. Так відбувається укладання до іншого краю стіни. Після цього торцеві шви наступного ряду краще змістити, щоб отримати шаховий порядок. Він потрібен для того, щоб тиск на дошки розподілялося рівномірно. Якщо дощок по ширині підлоги виходить ціла кількість, то наступних край можна почати з половини дошки, розрізавши її пилкою. І далі з’єднувати ряд точно також-торцевими гранями дощок. Коли другий ряд покладений і з’єднаний в торці, починають стикувати дошки між рядами.для цього потрібна така процедура: з’єднані дошки другого ряду на кілька см піднімають над підлогою і під кутом 30 градусів вставляють в гребінь першого ряду і замикають натисканням до підлоги. Після того, як вся підлога виявиться таким чином покладений, прибирають розпірні клини в місцях зустрічі ламінату з трубами і встановлюють плінтуса.при виборі ламінату доведеться зіткнутися з такими показниками, як клас ламінату. Клас експлуатації відповідає за якість ламінатного покриття і гарантує якийсь певний термін служби. Всього їх на сьогодні шість: 21-й, 22-й, 23-й — так звані «домашні» класи (менш міцні і довговічні, призначені для укладання в спокійному і тихому будинку); 31-й, 32-й і 33 — й класи — «комерційні», для комерційних і громадських приміщень (більш зносостійкі, гарантована служба 10-15 років і вище).

Близько двадцяти років тому з’явився принципово новий замінник паркету — ламіноване підлогове покриття, паркет ламінований, або ламінат. Цей матеріал відповідає всім сучасним вимогам, що пред’являються до підлогових покриттів.

Для настилання ламінатної підлоги на підготовлену основу використовують набір необхідних матеріалів та інструментів:

  • ламінатні панелі;
  • рулон спіненої плівки (поліетиленової плівки, листової пробки, гофрованого картону) для забезпечення гідроізоляції;
  • спеціальний клей для з’єднання панелей між собою;
  • дерев’яні клини товщиною 8-10 мм;
  • молоток і дерев’яна прокладка для згуртовування панелей;
  • ножівка для підгонки панелей за розміром приміщення.

Як правильно настелити ламіновані підлоги

ламіновані підлоги можна укладати практично в будь-яких приміщеннях. Важливо правильно вибрати клас ламінату. Винятки становлять лише приміщення з підвищеною вологістю.

Головне, що потрібно пам’ятати при укладанні ламінатних панелей, — їх не можна приклеювати до підлоги. При складанні використовують так званий «плаваючий» спосіб укладання: пластини ламінату скріплюють між собою за принципом «гребінь-паз», не приклеюючи їх до основи підлоги, так що вони.утворюють єдину поверхню. Якщо панелі ламінату приклеїти до підлоги, то під впливом перепадів температури, вологості і нерівномірного навантаження вони все одно будуть стискатися і розширюватися, через що покриття почне здуватися або з’являться щілини.

Перше, що потрібно зробити, — зробити розмітку по довжині і укласти насухо перший ряд панелей біля стіни, зафіксувавши зазор між стіною і першими панелями не менше 8 мм.для цієї мети в зазор між стіною і панелями вводять клини. Потім потрібно в стику стіни і плити перекриття зафіксувати цвях. Те ж роблять у протилежної стіни. По кромці підігнаних панелей натягують нитку, яка допоможе зберегти прямолінійність першого ряду. Перший ряд панелей повинен розташовуватися шпунтом обов’язково до стіни.

Після того як примірка зроблена, знімають всі панелі і розстеляють для першого ряду шар плівки. В якості спеціальної підкладки може бути використаний спінений поліетилен, спеціальний папір, повсть, коркове покриття. Підкладка необхідна для амортизації покриття при ходьбі по ньому, а також для звукоізоляції (щоб підлога не була «дзвінким»).

Покривати відразу все приміщення плівкою не рекомендується, так як при роботі розкладені листи будуть зміщуватися, їх треба буде постійно поправляти.

Потім розкривають тюбик з клеєм і видавлюють порцію в торцевій паз першої панелі в такій кількості, щоб клей заповнив паз, але не більше. У заповнений клеєм паз вводять торцевої шпунт наступної панелі і так до кінця першого ряду.

По натягнутій нитці потрібно перевірити рівність ряду, відхилення поправляють клинами, вганяючи їх глибше або піднімаючи. Коли панелі першого ряду укладені, потрібно дати клею» схопитися » протягом години і починати укладання другого ряду. Торцеві шви другого ряду повинні бути віддалені від торцевих швів першого ряду не менше ніж на 30-50 см.

Уклавши 4-5 рядів панелей, потрібно настелити наступний шар плівки. Укладання виробляють з нахлестом не менше 5-10 см.у місці нахлестз бажано листи прихопити клеєм («точкова прихватка»).

В процесі укладання ламінату може виникнути необхідність оформлення прилеглих до стін труб. Для цього в панелях робляться спеціальні вирізи. Зазор між трубою і вирізаним ділянкою панелі усувається клеєм.

Згуртовування панелей в процесі укладання можна проводити як молотком, так і за допомогою спеціальних пристроїв.

Щоб укласти останню дошку, потрібно точно виміряти відстань між стіною і передостанньою дошкою. Для цього остання дошка укладається на передостанню зверху. Верхню дошку потрібно присунути впритул до стіни вставним шипом.

Дошка ретельно вимірюється і відпилюється ножівкою.

Ламінатну підлогу можна укладати в будь-якому житловому приміщенні, крім ванної.

Останнім часом з’явився ламінат яскравих забарвлень, покриття з орнаментами і зображенням різних предметів, скажімо, фруктів. Деякі фірми пропонують прикрашати ламіновану підлогу різними бордюрами і декоративними вставками.

Змінилося і якість поверхні ламінату. Зазвичай вона матова, але останнім часом у продажу з’явився глянсовий ламінат з блискучою поверхнею.

Догляд за ламінатним покриттям

підлога з ламінатним покриттям рекомендується підмітати або пилососити. Періодично його можна протирати вологою, добре віджатою (не мокрою) ганчіркою.

Поверхня обробляється поліролью 1-2 рази на рік, щоб виключити, потрапляння вологи в шви між панелями.

Стійкі плями, наприклад від лаку для нігтів або фломастера, можна видалити ацетоном (розчинником для лаку) або миючим засобом на основі бензину.

Не можна використовувати їдкі засоби для чищення, мастику або засоби по догляду за паркетом.

Намагатися пофарбувати ламінатну підлогу будь-яким лаком або фарбою безглуздо.

Способи кріплення панелей ламінату

спосіб кріплення панелей ламінату багато в чому визначає довговічність і якість цього підлогового покриття в цілому. До недавнього часу при укладанні ламінату пластини кріпили між собою за принципом «гребінь-паз» за допомогою спеціального клею. В результаті виходило міцне покриття. Однак у цього способу є і недоліки, наприклад, клей з часом втрачає свої властивості, а це може привести до утворення щілин. А в тому випадку, коли виникає необхідність замінити окрему панель ламінату, зробити це практично неможливо: панелі з’єднані один з одним досить міцно, і, відламавши одну, можна порушити всю конструкцію.

Кілька років тому один з лідерів в області виробництва ламінованих підлогових покриттів бельгійська компанія unilin decor випустила колекцію quick-step uniclic, що виключає застосування клею при укладанні. Свою назву колекція отримала завдяки оригінальній і не має аналогів системі uniclic-особливої конструкції шипа і паза в панелі. Система дозволяє міцно з’єднувати панелі одна з одною простим замиканням без застосування клею. Вибір на користь системи uniclic, що забезпечує ряд переваг,які роблять роботу набагато простіше, очевидний. Тепер можна настелити quick-step акуратно і швидко.

У такого способу багато переваг:

  • швидка установка: досить замкнути панелі один в одного;
  • охайна робота: ніякої метушні з клеєм і ніяких плям від клею;
  • починати укладання можна з будь-якого кута кімнати;
  • виконання роботи в будь-якому напрямку: зліва направо або в зворотному напрямку, яке ідеально підходить для лівшів;
  • ніяких видимих стиків: шип і паз ідеально стикуються між собою;
  • виняткова вологостійкість: ламіноване покриття не має ніяких видимих стиків, і в ньому використовується спеціальний додатковий, просочений водовідштовхувальним складом, шар, який покращує вологозахисні властивості підлоги;
  • можливість для багаторазового використання: панелі quick-step зроблені з матеріалів, які можуть повторно використовуватися протягом багатьох років;
  • не потрібно чекати висихання клею, тому по підлозі quickstep можна ходити відразу після укладання;
  • придатність до повторного укладання: при переїзді підлогу можна забрати з собою, ламіноване покриття таке міцне, що його допускається перестилати кілька разів;
  • можливість виправлення ймовірних помилок в процесі укладання.

поява системи uniclic дало старт розвитку нового напрямку ламінованих підлогових покриттів.

Бесклеевие системи кріплення ламінату ще називають замковими або збірними. Замкове з’єднання дозволяє істотно скоротити терміни монтажу ламінованої підлоги і поліпшити якість самої збірки, оскільки виключає можливість утворення зазорів при монтажі.

Завдяки спеціальному профілю-засувці панелі при такому укладанні надійно фіксуються, не утворюючи щілин. Не потрібні ні клей, ні спеціальні інструменти.

До однієї з різновидів замкових з’єднань відноситься з’єднання за допомогою алюмінієвого профілю, встановленого на ламінаті, і спеціального профільного паза, вирізаного в серцевині панелі.

На стадії покупки «замкові» ламінати виходять дорожче «клейових». Але на стадії укладання ситуація кардинально змінюється. Вартість укладання «замкового» ламінату в два рази дешевше в порівнянні з «клейовим» (до того ж не доводиться витрачати гроші на клей).

Новинки ламінованого покриття

виробники ламінованого покриття велику увагу приділяють його функціональним можливостям.

Наприклад, австрійська фірма kaindl створила свою бесклее-вую систему укладання ламінату, так звану snap-систему («snap-snap» означає буквально «клк-клацання»). В цьому випадку не використовують ні клей, ні спеціальні інструменти, просто клк — і готово. Крім того, для серії snap виробники розробили спеціальну несучу панель hdf aquastop 6 з підвищеним опором до проникнення вологи всередину цього покриття. Якщо раніше «водовідштовхувальними» були тільки замки, то тепер і вся система захищена від води: і панелі, і замки.

Заслуговують на увагу й інші новинки австрійської компанії kaindl — новий дизайн ламінованого покриття big foot. Тепер панелі випускають більшої ширини-331 мм замість 195 мм, як раніше (бесклеевая система з’єднання snap). Крім того, ця серія має новий малюнок — «ялинку», який раніше не застосовувався в ламінаті (найчастіше використовувався візерунок «палуба»).

Норвезька компанія «allocas» випускає тепер цілу серію вдосконаленого ламінованого покриття: alloc commercial, alloc original, alloc universal, alloc home. Одне з головних досягнень-система кріплення alloc (що означає «алюмінієвий замок»). Цей замок здатний витримувати навантаження 1200 кг/м, і це в світі ламінату вважається найкращим результатом.

Суперновинкою можна назвати ламінат alloc universal від компанії alloc as. У цьому творінні фахівці фірми поєднали все нові досягнення: покращений фібровий замок (працює як алюмінієвий), зроблений з того ж матеріалу, що і підстава, міцного hdp з восковим водовідштовхувальним покриттям. Це кріплення зможе витримувати до 860 кг / м.

Зараз багато компаній, що працюють з ламінатом, вважають за краще використовувати новий, більш досконалий тип підкладки — з м’якого пружного матеріалу. Наприклад, у компанії allocas цей суперматеріал називається silent system. Його основні переваги в тому, що за рахунок своєї щільності він поглинає шум в 5 разів краще, ніж звичайна підкладка, і, крім того, це негорючий матеріал.