article 588

129

Червоніти. Якщо кліщ є носієм боррелліозу, на шкірі з’являється характерна пляма – кільцева еритема, почервоніння у вигляді кільця.

наслідки дій при виявленні кліща

Грамотна послідовність дій:

  • як тільки кліща зняли, заховати його в підходящу закритий посуд (наприклад, скляну баночку від дитячого харчування).
  • звернутися в травматологічне відділення поліклініки за місцем проживання або будь-який інший.

Якщо кліщ був розчавлений, слід обкласти його льодом — так зберігати в холодильнику кілька днів, однак, чим швидше він потрапить в лабораторію, тим краще.

Після огляду дитини батькам дають направлення в лабораторію, куди потрібно буде відвезти кліща. Аналіз на кліщовий енцефаліт буде готовий на наступний день або ввечері того ж дня.

Якщо дитину вкусив кліщ, а курс щеплень до цього не був пройдений, і аналіз на кліщовий енцефаліт позитивний, дитині поставлять ін’єкцію імуноглобулінів (готові донорські антитіла). Ставиться внутрішньом’язово. Антибіотиками дане захворювання не лікується, препаратів для позбавлення від хвороби не існує.

Увага: імуноглобулін платний, безкоштовно ставлять тільки тим, хто вчасно звернувся (з моменту укусу кліща не пройшло більше 4 днів).

  • слабкість;
  • озноб;
  • підвищення температури;
  • сонливість;
  • нудота;
  • блювота;
  • головні болі.

При зараженні енцефалітом температура дитини підвищиться на 2-4 день, протримається від 2 до 4 днів, через тиждень повернеться знову. При алергічної реакції можливе більш тривале підвищення температури. Можна дати укушеній дитині антигістамінний препарат для полегшення симптомів:

  • супрастин;
  • телфаст;
  • зіртек.

Однак нерідко симптоми укусу відсутні-дитина себе відмінно почуває.

що робити, якщо дитину вкусив кліщ

Інші дії

Надійний спосіб дізнатися – зробити аналізи крові (метод плр, що дозволяє виявити конкретного збудника інфекції), однак, є мінус – аналіз буде показовий, тільки через деякий час після укусу. Антитіла до кліщового енцефаліту в крові укушеного з’являться тільки через 2 тижні, к – через 3 тижні.

Негативні , на зразок підвищення температури тіла, головного болю, почервоніння навколо рани необов’язково свідчать про зараження бореліозом. Ці ознаки можуть бути проявом алергічної реакції, яка пройде через кілька днів.

У будь-якому випадку після укусу слід звернутися до лікаря-інфекціоніста і чітко слідувати його рекомендаціям.

чого не потрібно робити

  • , його хоботок, а це підвищує ризик зараження бореліозом. Кліща потрібно видалити повністю.
  • різко смикати з тієї ж причини. Він обірветься, головка залишиться на тілі жертви.
  • і кліща різними рідинами (спирт), прикладати компреси – це не допоможе його зняти.
  • припікати кліща запальничкою або сигаретою (бували випадки, коли знімали і таким способом).
  • чіпати рану після різними гострими, необеззараженнимі інструментами (голки, пінцети) – залишився хоботок так не витягнути.

як правильно витягувати

Сам процес присмоктування, як і пошуку відповідного місця, займає у кліщів певний час. Кліщ може протягом декількох годин і тільки потім смоктати кров. Напився кліщ буде близько 1,3 см., з округлим, сріблястим тільцем, що нагадує за формою краплю. Чим він менший, тим краще.

Якщо дитину вкусив кліщ, панікувати не слід, краще зосередитися на вірних діях:

профілактичні щеплення

У регіонах з високою концентрацією кліщів, в тому числі заражених, при поїздках в ліс, табір, в походи, немає жодної причини не робити щеплення. Правильна вакцинація-єдина ефективна міра боротьби з найнебезпечнішими захворюваннями. Щеплення проти кліщового енцефаліту ставиться всім бажаючим, її можна ставити дитині з 1-го року життя.

Є дві схеми щеплень:

  • профілактична.
  • екстрена.

Профілактична забезпечить імунітет на рік, після повтору – на три роки. Далі, ставиться через кожні три роки. Якщо дитину вкусив кліщ під час дії щеплення, ймовірність зараження майже нульова.

Екстрене кліщове щеплення. Ставиться безпосередньо перед терміновою поїздкою в зону ризику, забезпечить захист на короткий термін.

В якості захисту також слід уважно поставитися до екіпіровки. При поїздці на природу слід підібрати з щільними манжетами, відкриті ділянки обробляють спреєм («бриз-антиклещ», «раптор», «ultrathon»), лосьйоном («дефі-тайга») проти кліщів, у продажу є спеціальні, просочені інсектицидами сітки, спецвзуття.

На дачі слід вжити ряд загальних заходів, які дозволять скоротити ймовірність потрапляння кліща на дитину: вчасно скошувати високу траву, видаляти торішнє листя (кліщі не люблять відкритих сонячних просторів, вони ховаються у вологих, прохолодних місцях). Основним харчуванням для виступають дрібні ссавці-слід вчасно знищувати мишей і щурів.

відео: укус кліща і послідовність дій

Маленьке кровожерливе чудовисько, яке і помітиш-то не відразу, здатне принести дитині безліч неприємностей — від алергічної реакції на укус до зараження небезпечною вірусною інфекцією.

Тому, збираючись на літню прогулянку, слід бути готовими до небажаної зустрічі. У цій статті мова піде про те що робити якщо вашу дитину вкусив кліщ і як захистити дитину від кліщових інфекцій.

знайомтеся-кліщ

Кліщ — не комаха, як вважають багато, а членистоноге павукоподібна тварина, що викликає у більшості населення планети огиду і цілком обгрунтовану боязнь. Харчується кров’ю, він може годинами терпляче підстерігати свою жертву в місцях, де абсолютно не помітний — на травинках, стеблинках рослин, невисоких чагарниках. Потрапивши на людину, кліщ а за допомогою кігтиків підіймається вище і, уподобавши привабливе містечко, впивається хоботком в бажану здобич. Анестезуючи свого донора спеціальним складом слини, тварина здатна протягом довгого часу залишатися непоміченим.

Апетит членистоногого безмежний — він в прямому сенсі з головою занурюється в тіло людини, і ніяка сила не здатна відірвати його від смачного обіду. Якщо на голодний шлунок його розмір приблизно можна порівняти з сірниковою головкою, то після ситного бенкету кліщ роздувається до 10 міліметрів. Самець, наситившись, може відпасти сам, а ось самка не бажає залишати хлібосольного господаря, витягувати її доводиться примусово. Перші «активісти» відкривають сезон полювання вже в квітні і завдають неприємності безтурботним перехожим до самих заморозків. Найбільш небезпечний час для зустрічі з ними — з початку весни до кінця липня.

чим небезпечний укус кліща для дитини

Дрібне неприємне тварина здатна переносити безліч інфекцій. Навіть якщо його бенкет тривало недовго, ризик зараження абсолютно не виключається. Основні захворювання, що передаються кліщем:

1. Кліщовий енцефаліт-одна з найнебезпечніших і важких хвороб, що вражає центральну нервову систему. Інкубаційний період триває від 5 до 25 днів. Захворювання протікає дуже важко, характеризується найсильнішою інтоксикацією, ураженням головного і спинного мозку. Недуга загрожує неабиякими ускладненнями, іноді можливий летальний результат. Симптоми:

— сильний жар і висока температура, лихоманка;

— м’язова слабкість і біль;

— сонливість або, навпаки, підвищене збудження;

— світлобоязнь;

— головний біль, можлива втрата свідомості.

2. Кліщовий бореліоз-важке бактеріальне захворювання, збудників якого кліщ переносить з тварин на людину. До симптомів інтоксикації, схожим на прояви енцефаліту, додається характерна висип — на місці впровадження кліща з’являється почервоніння, яке протягом декількох днів розширюється до кільцеподібного малюнка діаметром 10 і більше сантиметрів. Доктора називають цю висип «мігруюча кільцеподібна еритема». У початковій стадії захворювання добре піддається лікуванню, в іншому випадку може перейти в хронічну форму. Тоді недуга вражає суглоби, серце, нервову систему і не радує втішним прогнозом.

3. Кліщові плямисті лихоманки-всі їх види супроводжуються загальними клінічними проявами:

— інкубаційний період становить один-два тижні;

— гострий початок захворювання і циклічний перебіг;

— папула або інфільтрат з темною скоринкою на місці укусу кліща;

— лімфаденіт;

  1. підготувати соковижималку до роботи, вилучивши її з упаковки, очистивши від можливих забруднень і встановивши на рівній стійкій поверхні в безпосередній близькості від розетки.
  2. підготувати високі ємності для збору соку і макухи.
  3. всі плоди вимити, очистити від псування і насіння, розрізати на невеликі шматочки.
  4. прилад включається за допомогою спеціальної кнопки.
  5. плоди подаються в соковижималку порційно, після декількох завантажень сито потрібно очистити важелем, розташованим на кришці пристрою, для цього його слід провернути за годинниковою стрілкою. Рекомендується після 5-6 подібних маніпуляцій розбирати соковижималку і очищати її сито і ножі від макухи, що істотно збільшує подальшу продуктивність техніки.

Коли робота завершена, соковижималку необхідно розібрати, промити знімні деталі під проточною водою, корпус протерти чистою вологою ганчіркою. Після просушування техніка знову буде готова до роботи.

Як вам пристрій?

У даній статті ми розібралися в тому, що являє собою радянська соковижималка «росинка». Відгуки про неї дуже хороші. Якщо порівнювати даний прилад з недорогими сучасними аналогами, то останні значно програють «росинці» і в продуктивності, і в тривалості роботи, і в потужності. Хоча в її використанні є один істотний недолік-вона досить галаслива.

Сильний гул не дозволяє використовувати таку соковижималку в будь-який час доби, тому багато переробляють за допомогою неї плоди на дачі. Цьому є ще одне пояснення — » росинка » без проблем справляється з утилізацією величезної кількості фруктів і овочів. За відгуками користувачів, з одного кілограма яблук соковижималка продукує приблизно 500-600 г соку, при цьому вміст в напої м’якоті і піни мінімальне. У той час як в інструкції чітко зазначено, що прилад можна використовувати тільки для вичавки соку з твердих овочів і фруктів, дачники примудряються заготовлювати з її допомогою навіть напій з ягід обліпихи, помідорів та інших м’яких плодів.

Незважаючи на те що вітчизняні та зарубіжні виробники щорічно випускають все більш сучасні моделі соковижималок, радянська «росинка» анітрохи не поступається їм в якості одержуваного соку і навіть має ряд переваг перед ними.

Соковижималка «росинка»: опис

Пік виробництва соковижималок цього модельного ряду припав на 80-і роки минулого століття. У радянські роки, точно так само як і зараз, «росинка» випускалася харківським заводом «електромяжмаш». Апарат по-справжньому надійний, зроблений на століття. Багато хто відзначає, що він продовжує відмінно виконувати свої функції навіть через 30 років після покупки.

Потужність приладу становить 120 вт. Двигун, розташований в нижній частині корпусу, працює досить шумно, проте радянська соковижималка «росинка» має високу продуктивність і здатна переробляти овочі і фрукти без зупинки тривалий час. Механізм для віджиму соку знаходиться у верхній частині приладу.

Соковижималка має пластмасовий корпус білого кольору, який у багатьох користувачів з часом пожовтів. Дизайн простий, як і у більшості виробів радянської епохи. Основне призначення соковижималки-це отримання в домашніх умовах соків з твердих сортів овочів і фруктів.

«росинка» свсп-202

У комплектацію соковижималки входить електропривод з вмонтованим в нього електродвигуном, вимикач, з’єднувальний шнур і затискні пристрої, корпус, сито, диск, затиск, кришка з механізмом викидача, лоток і штовхач. З таких деталей складається модель свсп-202. У ній сік виходить шляхом подрібнення овочів і фруктів диском і за рахунок центрифугування ситом.

Модель соковижималки свсп-106

Харківським виробником була випущена ще одна модель соковижималки «росинка». У комплектацію входить не один, а цілих два мелкотерочних диска і ще два диска, щоб шинкувати овочі.

таким чином, соковижималка «росинка» свсп-106 являє собою апарат, призначений і для отримання соку, і для нарізки овочів, тобто виконує роль кухонного комбайна. За допомогою неї можна дрібно порубати буряк, капусту, моркву та інші тверді овочі. Крім того, всередині корпусу соковижималки знаходиться ємність для збору соку, завдяки чому весь процес отримання соку відбувається всередині пристрою.

По темі: як в «інстаграме» в історії відзначити людини: різні способи

Надійна соковижималка «росинка»: інструкція з експлуатації

У радянські роки найбільшу популярність отримала модель свсп-202, оскільки дозволяла вичавлювати необмежену кількість соку без відриву від виробництва. Як працює соковижималка»росинка»? інструкція по експлуатації пропонується нижче.

  1. встановити соковижималку на рівну поверхню.
  2. підготувати ємності для макухи і соку висотою не менше 13 сантиметрів кожен. Підставити їх під відповідні отвори на корпусі приладу.
  3. підготувати овочі та фрукти. Їх потрібно нарізати таким чином, щоб шматочки за розміром були менше завантажувального отвору. Для отримання соку можна брати тверді сорти яблук і груш, а також морква, буряк, капусту, корінь селери, картопля.
  4. включити соковижималку натисканням на спеціальну кнопку на корпусі. Нарізані овочі та фрукти завантажувати невеликими порціями, просовуючи їх штовхачем до диска.
  5. через 2-3 хвилини після роботи потрібно буде очистити сито від макухи. Для цього кілька разів повернути за годинниковою стрілкою спеціальну ручку, розташовану на корпусі приладу. Чим частіше очищати сито від макухи, тим вище буде продуктивність соковижималки.
  6. з метою економії електроенергії прилад не повинен працювати вхолосту. Всі необхідні продукти потрібно підготувати заздалегідь.
  7. після завершення роботи слід зняти і вимити корпус, кришку, сито і диск соковижималки, просушити, а потім знову підготувати прилад для подальшої роботи.

особливістю моделі є необмежений час безперервного її використання. Але виробник рекомендує після 6-7 видалень макухи вимкнути прилад і додатково очистити кришку і сито. Це дозволить полегшити роботу двигуна і підвищити продуктивність соковижималки.

Відгуки покупців

У радянські роки модель «росинка» особливо користувалася популярністю у дачників. Двигун соковижималки працює шумно, потужність невисока і, незважаючи на те що виробником не обмежено час безперервного використання, щоб отримати достатній обсяг соку, потрібно витратити не одну годину. Але кращої альтернативи для приладу не було, тому і відгуки оцінювати не доводилося.

По темі: світлана боброва: зйомка в москві

В даний час можна знайти різні моделі на будь-який смак, які дозволяють отримати сік з усіх овочів і фруктів, на відміну від радянського пристрою соковижималка «росинка». Відгуки покупців підтверджують, що сік з м’яких продуктів вичавлювати в ній не можна. Це досить незручно, оскільки для абрикосів, винограду або томатів доведеться придбати ще одну соковижималку.

таким чином, серед позитивних відгуків можна відзначити невисоку ціну на прилад, а з негативних — гучну роботу і обмежену функціональність.

Переваги «росинки»

На основі відгуків користувачів можна відзначити наступні переваги соковижималки » росинка»:

  • низька ціна-соковижималки дешевше цієї моделі знайти не вдасться;
  • надійність — прилад прослужить без ремонту не один десяток років;
  • простота в дизайні і використанні — завдяки докладній інструкції російською мовою у користувачів не виникає питань експлуатації;
  • якісний продукт — сік з «росинки» виходить прозорим, з невеликим об’ємом осаду, набагато менше, ніж у сучасних соковижималок;
  • оскільки ще не зупинено випуск приладу соковитискач «росинка», ремонт його не стане проблемою, знайти запасні частини не складе ніякої праці.

Недоліки

Випущена майже 30 років тому, «росинка» багато в чому поступається сучасним соковижималкам. Серед найбільш вагомих недоліків можна відзначити наступні:

  • маленька потужність, наслідком якої є низька продуктивність. За один і той же відрізок часу сучасна соковижималка дасть можливість отримати більший обсяг соку;
  • голосно працює-через галасливого двигуна і високого рівня вібрації;
  • вичавлює на 10 відсотків соку менше, ніж сучасні апарати;
  • соковижималка «росинка» складніше збирається і миється, на відміну від нових моделей;
  • дозволяє отримувати сік тільки з твердих овочів і фруктів (в той же час популярні моделі соковижималок єМодельного ряду припав на 80-ті роки минулого століття. У радянські роки, точно так само як і зараз, «росинка» випускалася харківським заводом «електромяжмаш». Апарат по-справжньому надійний, зроблений на століття. Багато хто відзначає, що він продовжує відмінно виконувати свої функції навіть через 30 років після покупки.

    Потужність приладу становить 120 вт. Двигун, розташований в нижній частині корпусу, працює досить шумно, проте радянська соковижималка «росинка» має високу продуктивність і здатна переробляти овочі і фрукти без зупинки тривалий час. Механізм для віджиму соку знаходиться у верхній частині приладу.

    Соковижималка має пластмасовий корпус білого кольору, який у багатьох користувачів з часом пожовтів. Дизайн простий, як і у більшості виробів радянської епохи. Основне призначення соковижималки-це отримання в домашніх умовах соків з твердих сортів овочів і фруктів.

    «росинка» свсп-202

    У комплектацію соковижималки входить електропривод з вмонтованим в нього електродвигуном, вимикач, з’єднувальний шнур і затискні пристрої, корпус, сито, диск, затиск, кришка з механізмом викидача, лоток і штовхач. З таких деталей складається модель свсп-202. У ній сік виходить шляхом і фруктів диском і за рахунок центрифугування ситом.

    Модель соковижималки свсп-106

    Харківським виробником була випущена ще одна модель соковижималки «росинка». У комплектацію входить не один, а цілих два мелкотерочних диска і ще два диска, щоб шинкувати овочі.

    Таким чином, соковижималка «росинка» свсп-106 являє собою апарат, призначений і для отримання соку, і для нарізки овочів, тобто виконує роль за допомогою неї можна дрібно порубати буряк, капусту, моркву та інші тверді овочі. Крім того, всередині корпусу соковижималки знаходиться ємність для збору соку, завдяки чому весь процес отримання соку відбувається всередині пристрою.

    Надійна соковижималка «росинка»: інструкція з експлуатації

    У радянські роки найбільшу популярність отримала модель свсп-202, оскільки дозволяла вичавлювати необмежену кількість соку без відриву від виробництва. Як працює соковижималка»росинка»? інструкція по експлуатації пропонується нижче.

    1. встановити соковижималку на рівну поверхню.
    2. підготувати ємності для макухи і соку висотою не менше 13 сантиметрів кожен. Підставити їх під відповідні отвори на корпусі приладу.
    3. підготувати овочі та фрукти. Їх потрібно нарізати таким чином, щоб шматочки за розміром були менше завантажувального отвору. Для отримання соку можна брати тверді сорти яблук і груш, а також морква, буряк, капусту, корінь селери, картопля.
    4. включити соковижималку натисканням на спеціальну кнопку на корпусі. Нарізані овочі та фрукти завантажувати невеликими порціями, просовуючи їх штовхачем до диска.
    5. через 2-3 хвилини після роботи потрібно буде очистити сито від макухи. Для цього кілька разів повернути за годинниковою стрілкою спеціальну ручку, розташовану на корпусі приладу. Чим частіше очищати сито від макухи, тим вище буде продуктивність соковижималки.
    6. з метою економії електроенергії прилад не повинен працювати вхолосту. Всі необхідні продукти потрібно підготувати заздалегідь.
    7. після завершення роботи слід зняти і вимити корпус, кришку, сито і диск соковижималки, просушити, а потім знову підготувати прилад для подальшої роботи.

    Особливістю моделі є необмежений час безперервного її використання. Але виробник рекомендує після 6-7 видалень макухи вимкнути прилад і додатково очистити кришку і сито. Це дозволить полегшити роботу двигуна і підвищити продуктивність соковижималки.

    Відгуки покупців

    У радянські роки модель «росинка» особливо користувалася популярністю у дачників. Двигун соковижималки працює шумно, потужність невисока і, незважаючи на те що виробником не обмежено час безперервного використання, щоб отримати достатній обсяг соку, потрібно витратити не одну годину. Але кращої альтернативи для приладу не було, тому і відгуки оцінювати не доводилося.

    В даний час можна знайти різні моделі на будь-який смак, які дозволяють отримати сік з усіх овочів і фруктів, на відміну від радянського пристрою соковижималка «росинка». Відгуки покупців підтверджують, що сік з м’яких продуктів вичавлювати в ній не можна. Це досить незручно, оскільки для абрикосів, винограду або томатів доведеться придбати ще одну соковижималку.

    Таким чином, серед позитивних відгуків можна відзначити невисоку ціну на прилад, а з негативних — гучну роботу і обмежену функціональність.

    Переваги «росинки»

    На основі відгуків користувачів можна відзначити наступні переваги соковижималки » росинка»:

    • низька ціна-соковижималки дешевше цієї моделі знайти не вдасться;
    • надійність-прилад прослужить без ремонту не один десяток років;
    • простота в дизайні і використанні — завдяки докладній інструкції російською мовою у користувачів не виникає питань експлуатації;
    • якісний продукт — сік з «росинки» виходить прозорим, з невеликим об’ємом осаду, набагато менше, ніж у сучасних соковижималок;
    • оскільки ще не зупинено випуск приладу соковитискач «росинка», ремонт його не стане проблемою, знайти запасні частини не складе ніякої праці.

    Недоліки

    Випущена майже 30 років тому, «росинка» багато в чому поступається сучасним соковижималкам. Серед найбільш вагомих недоліків можна відзначити наступні:

    • маленька потужність, наслідком якої є низька продуктивність. За один і той же відрізок часу сучасна соковижималка дасть можливість отримати більший обсяг соку;
    • голосно працює-через галасливого двигуна і високого рівня вібрації;
    • вичавлює на 10 відсотків соку менше, ніж сучасні апарати;
    • соковижималка «росинка» складніше збирається і миється, на відміну від нових моделей;
    • дозволяє отримувати сік тільки з твердих овочів і фруктів (в той же час популярні моделі соковижималок є мультифункціональними);
    • потрібні окремі ємності для збору макухи і соку.

    Безумовно, працювати з безшумним і потужним приладом набагато приємніше і ефективніше, ніж із застарілою «росинкою». Але якщо потрібно знайти недорогу і надійну соковижималку, то радянська модель повністю задовольняє цим умовам.

    Соковижималка дозволяє отримувати смачні і багаті вітамінами соки в домашніх умовах. Щоб випити ароматний і найбільш корисний напій, готувати його потрібно безпосередньо перед вживанням. Для приготування соку необхідно брати тверді стиглі плоди без гнилі.

    Соковижималка «росинка» дозволяє приготувати смачний сік з яблук. Слід враховувати, що з 1 кілограма яблук виходить 500-550 мл чистого соку. Перш ніж завантажити яблука в соковижималку, їх потрібно ретельно вимити і нарізати шматочками. Залежно від твердості фруктів він може вийти більш-менш прозорим. Щоб сік став чистим, його потрібно процідити через 2-3 шари.

    Смачний і корисний напій можна отримати з яблук, селери і моркви. Для його приготування потрібно взяти однакову кількість продуктів, очистити і завантажити в соковижималку. Отриманий сік дуже багатий вітамінами і має своєрідний приємний смак.