Розрахунок покрівлі з мякої черепиці. Будівельні матеріали для приватного будинку

91

Онлайн калькулятор покрівлі призначений для швидкого і надточного розрахунку кількості необхідних матеріалів для проведення покрівельних робіт будь-яких видів дахів. Користуватися даною програмою одне задоволення. Необхідною є одна умова-слід більш-менш розбиратися в геометрії.

Слід зазначити, що даний калькулятор є ексклюзивним – він позиціонується як калькулятор м’якої покрівлі і призначений для розрахунку гнучкої черепиці shinglas і супутніх матеріалів.

Перед безпосереднім початком розрахунку програма пропонує вибрати вид даху. Розробники пропонують чотири види: односхилий, двосхилий, вальмовая і мансардна.

Вибравши тип даху, відкривається нове вікно – вибір розмірів даху. Програма враховує всі нюанси: ширину і довжину покрівлі, довжину карнизів і фронтонних звисів (причому з обох сторін даху), кут нахилу скатів. Останній нюанс дуже важливий. Адже в залежності від кута ската, як по відношенню один до одного, так і по відношенню до основи, може істотно відрізнятися витрата необхідного матеріалу при покрівлі. При невизначеності у виборі кута, програма передбачила функцію»кут нахилу ската не відомий».

Щоб дізнатися площу покрівлі, слід ввести необхідні розміри в метрах. Необхідно знати, що якщо довжина фронтонного звису передбачається, наприклад, 30 сантиметрів, то вводити потрібно десяткове значення, тобто 0,3.

Ввівши всі необхідні дані, програма пропонує зробити розрахунки для додаткових показників. До уваги споживача надані розрахунки для козирків (одно — і двосхилих), облік мансардних вікон і труб-димоходів. Введення цифр відбувається аналогічним способом, як і в попередньому підміню програми.

Після цього залишається вибрати форму «розрахунок». На обчислення необхідної кількості матеріалів онлайн калькулятор покрівлі витрачає частки секунд. Наступний і завершальний етап: програма пропонує, як вчинити далі. Можна відразу подивитися на список, можна зберегти його в двох пропонованих форматах (на вибір) – exel або pdf. Також, для зручності, пропонується вивести на друк список відразу після розрахунку.

Незаперечною перевагою даного калькулятора є його точність. У пропонованому списку враховані всі матеріали для покрівлі даху зазначеного розміру, подаються їх кількість в певних одиницях виміру (штуки, рулони, кілограми, погонні метри, упаковки і т.д.).

Для додаткових питань, якщо такі все таки виникнуть, розробниками продумана зв’язок з виробником. Споживач прямо зі сторінок калькулятора може відправити електронний лист з питаннями або побажаннями і гарантовано отримати відповідь в найкоротші терміни.

Правильний розрахунок м’якої покрівлі — не найпростіше завдання, але перед тим, як вибрати матеріал для даху, хочеться мати уявлення про вартість, на першому етапі хоча б приблизно. Розглянемо, що потрібно врахувати і які особливості треба взяти до уваги, щоб розрахунок був більш точним.

Особливості при розрахунку

Існує таке поняття, як відхід, і з цим нікуди не дітися, неминуче частина матеріалу буде обрізана, може бути зіпсована і т.д., тому розрахувати матеріал для покрівлі необхідно з запасом.

Виробники черепиці зазвичай вказують допуски на» надлишок», які виражені у відсотках, але це стандартні покрівлі, тому вам необхідно врахувати профіль своєї покрівлі, адже якщо він складний, відходів може бути більше.

Якщо дах двосхилий, приймаємо за площу прямокутник, де сторони ширина звису і подвійна довжина ската.

Це чиста площа і такий матеріал, як фанера або підкладковий килим, практично відповідають цій площі з невеликим запасом в 3-4 %.

Наприклад, площа даху у нас вийшла 50 м2. Площа листа фанери 1,25х1, 25=1,57, значить,нам потрібно 50/1, 57=32 листа. Але! лист фанери теж має свій розмір і розрахувати треба таким чином, щоб листи шириною 1,25 м якомога точніше вписалися в ширину покрівлі, оскільки довжину звису можна збільшити або зменшити (що може знадобитися і при розрахунку черепиці, як м’якої, так і металочерепиці, наприклад). При цьому рекомендуємо варіювати довжину звису від площі найбільш дорогого матеріалу, тому що, швидше за все, ціна м’якої черепиці буде більше, ніж фанери.

Площа м’якої черепиці, як правило, вказана в будь-якому прайс-листі, і це чиста площа покриття, через особливості укладання (з перекриттям) фактична площа черепиці буде більше.

Наприклад, площа упаковки 3,5 м2, значить нам знадобиться 50/3,5=14,2 упаковки, а у перевитрат не більше 3-4%, тому купувати будемо 15. Якщо листи не зіпсують, матеріалу вистачить.

Розрахунок підкладкового килима простіше, це чиста площа даху з урахуванням ширини стрічки, і, як правило, можна докупити обрізок, щоб не брати зайвий цілий рулон. Розрахунок майже закінчений, залишилося додати коньковий елемент, це довжина коника, скласти отримані суми і можна отримати приблизне уявлення про порядок вартості покрівлі.

Складнощі починаються, якщо у покрівлі більш складний профіль, тому спробуємо розрахувати двоконьковий дах з перев’язкою окремим коником посередині і скатами складної форми, оскільки будинок має еркери.

Як розрахувати складний профіль

Розрахунок покрівлі з мякої черепиці. Будівельні матеріали для приватного будинку

Отже, маємо в плані покрівлі 8 трикутників, чотири трапеції, дві трапеції, у яких вершина і підстава не паралельні, і два прямокутника. Чиста площа становить 258 м2. Покрівлю покриваємо фанерою, гідроізоляцією, підкладковим килимом (100%), зверху стелимо фінальний шар м’якої черепиці.

  1. фанера. З огляду на складність профілю, приймаємо перевитрата за 10% і отримуємо 258/1,57=165 +16 = 181 лист.
  2. гідроізоляцію вважаємо по чистій площі, а оскільки вона продається в рулоні, доведеться додати один рулон. кількість не вказана, оскільки різні виробники пропонують різну ширину і загальну площу рулону.
  3. підкладковий килим (підкладка для м’якої черепиці). Розрахунок робимо виходячи з 5% відходу про всяк випадок, розуміючи, що можемо витратити і менше матеріалу. При розмірах 1х20м нам знадобиться 258/20=13 рулонів, більше поки в розрахунок приймати не будемо.

Тепер-розрахунок м’якої черепиці.

Виходячи з площі упаковки в 3,5 м2, отримуємо в чистий розмір 258/3,5=74 упаковки. Розуміючи, що профіль дуже складний, з безліччю перехлестов, вирішимо додати 10% і отримаємо 81,44 (або 82 упаковки).

Далі порахуємо погонний метраж конькових елементів з урахуванням того, що на вигини в районі трикутників, їх також необхідно встановити (якщо кут менше 120 градусів). Тут поки обмежимося довжиною цих елементів, взявши стільки, щоб не купити зайвого. У нашому випадку з урахуванням профілю покрівлі вийшло 78 погонних метрів.
Не забудемо, що дах має внутрішні кути, це означає, нам знадобиться ендова. М’який матеріал, який буде покладений в такі кути. Тут також обмежимося погонним метражем, в нашому випадку 51 м.

Профіль цієї покрівлі такий, що нам не знадобляться додаткові елементи, на зразок вітрового захисту, оскільки звиси будуть підшиті сайдингом, а на краю звисом планується монтаж системи водозливу. Проте, 3 метри нам знадобляться, щоб захистити виступаючі краї в двох місцях. Оскільки стандарт 2 м, доведеться купити дві планки.

Що у нас вийшло? фанери 181 лист (1,25 на 1.25 м), 258 м2 гідроізоляції, 13 рулонів підкладкового килима 1 на 20м, 82 упаковки м’якої черепиці (по 3,5м2 кожна), 78 п.м. Ковзанів, 51 п. М. Ендови і 4 м вітрової планки.

З цими даними вже можна йти в магазин, з’ясовувати ціни матеріалу, щоб прорахувати приблизну вартість покрівлі. Про всяк випадок отриману вартість краще збільшити на 3-4%, тоді розрахунок буде більш точний.

Що вийшло в результаті розрахунку

Розрахунок покрівлі з мякої черепиці. Будівельні матеріали для приватного будинку

А тепер цікаві факти. Справа в тому, що розглянута була реальна дах. Попередній розрахунок по ній був саме в тому вигляді, в якому викладено. Але оскільки дах готова, є і дані фактичних витрат матеріалів.

  • фанери пішло 192 листа, оскільки в гострі кути нерівнобедрених трикутників без втрати якості покриття вписатися не вийшло і довелося докупити матеріал;
  • гідроізоляції 285 м2, так як складні перегини було вирішено перекрити для надійності внахлест;
  • конькових елементів використано 84 п. М., частково також з перехлестом;
  • підкладкового килима 12 рулонів, тому що частина площі була закрита ендовами;
  • витрата ендови склав 48 п.м.;
  • вітрової планки 3 м;
  • м’якої черепиці 85 упаковок, оскільки на складних перегинах довелося обрізати листи, а використовувати залишки було неможливо.

Проте, з урахуванням попередніх даних, у вартісному вираженні ціна покрівлі склала + 7% відМенше

16 щільність, г/см 3 , не менше

* не нормується для фарб оранжевого кольору, грубодисперсних фарб і товстошарових пластиків холодного нанесення.

Дороги автомобільні загального користування

Матеріали для дорожньої розмітки

Технічні вимоги

Москва
Стандартинформ
2006

Передмова

Цілі та принципи стандартизації в російській федерації встановлені федеральним законом від 27 грудня 2002 № 184-фз «про технічне регулювання», а правила застосування національних стандартів російської федерації — гост р 1.0-2004 «стандартизація в російській федерації. Основні положення «

Відомості про стандарт

1 розроблений московським автомобільно-дорожнім інститутом( державним технічним університетом), тов нвц «м дорконтроль», тов нтц » катафот»

2 внесений технічним комітетом зі стандартизації тк 418 «дорожнє господарство»

3 затверджений і введений в дію наказом федерального агентства з технічного регулювання і метрології від 9 жовтня 2006 р. № 221 — ст

4 введений вперше

Інформація про зміни до цього стандарту публікується в щорічно видаваному інформаційному покажчику «національні стандарти», а текст змін і поправок-ввічливо видаються інформаційних покажчиках «національні стандарти». У разі перегляду (заміни) або скасування цього стандарту відповідне повідомлення буде опубліковано в щомісячно видаються інформаційних покажчиках «національні стандарти». Відповідна інформація, повідомлення та тексти розміщуються також в інформаційній системі загального користування — на офіційному сайті федерального агентства з технічного регулювання та метрології в мережі інтернет

Національний стандарт російської федерації

Дата введення– 2007-01-01

1 область застосування

Цей стандарт поширюється на матеріали-фарби (емалі) і пластичні матеріали, що застосовуються для влаштування розмітки проїжджої частини автомобільних доріг і вулиць з удосконаленим покриттям по гост р 51256 (далі — дорожня розмітка) і встановлює технічні вимоги до матеріалів для дорожньої розмітки.

2 нормативні посилання

Гост р 51256-99 технічні засоби організації дорожнього руху. Розмітка дорожня. Типи і основні параметри. Загальні технічні вимоги

Гост р 52576-2006 дороги автомобільні загального користування. Матеріали для дорожньої розмітки. Методи випробувань

Гост 12.1.004-91 система стандартів безпеки праці. Пожежна безпека. Загальні вимоги

Гост 12.1.005-88 система стандартів безпеки праці. Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до повітря робочої зони

Гост 12.1.010 — 76 система стандартів безпеки праці. Вибухобезпечність. Загальні вимоги

Гост 12.1.018-93 система стандартів безпеки праці. Пожежовибухонебезпечність статичної електрики. Загальні вимоги

Гост 12.3.005 — 75 система стандартів безпеки праці. Роботи фарбувальні. Загальні вимоги безпеки

Гост 12.4.011-89 система стандартів безпеки праці. Засоби захисту працюючих. Загальні вимоги та класифікація

Гост 12.4.103-83 система стандартів безпеки праці. Одяг спеціальний захисний, засоби індивідуального захисту ніг і рук. Класифікація

Гост 9980.3-86 матеріали лакофарбові. Упаковка

Гост 14192-96 маркировка грузов

Гост 19433-88 вантажі небезпечні. Класифікація та маркування

Гост 21140-88 тара. Система розмірів

Примітка — при користуванні цим стандартом доцільно перевірити дію посилальних стандартів в інформаційній системі загального користування — на офіційному сайті федерального агентства з технічного регулювання і метрології в мережі інтернет або по щорічно видаваному інформаційному покажчику «національні стандарти», який опублікований станом на 1 січня поточного року, і за відповідними щомісяця видаваним інформаційним покажчикам, опублікованим в поточному році. Якщо посилальний стандарт замінений (змінений), то при користуванні цим стандартом слід керуватися заміненим (зміненим) стандартом. Якщо посилальний стандарт скасований без заміни, то положення, в якому дана посилання на нього, застосовується в частині, що не зачіпає це посилання.

3 терміни, визначення, позначення і скорочення

3.1 у цьому стандарті застосовують такі терміни з відповідними визначеннями:

3.1.1 матеріали для дорожньої розмітки: матеріали, призначені для нанесення дорожньої розмітки на автомобільних дорогах і вулицях з удосконаленим покриттям.

Примітка-після нанесення і висихання (затвердіння) матеріалів визначають експлуатаційні властивості дорожньої розмітки.

3.1.2 фарба (емаль) для дорожньої розмітки автомобільних доріг: суспензія високодисперсних пігментів і наповнювачів в розчинах полімерів в органічних розчинниках, що утворює після нанесення на дорожнє покриття і випаровування розчинника тверду непрозору плівку, відповідну вимогам, що пред’являються до дорожньої розмітки.

3.1.3 термопластик для дорожньої розмітки автомобільних доріг: терморозм’якшуваний пластичний матеріал на основі полімерного сполучного, що містить пігменти і наповнювачі, у вигляді порошкової суміші компонентів або литих об’ємних форм (блоки або гранули з остиглого розплаву), що утворює після затвердіння тверді непрозорі елементи дорожньої розмітки.

3.1.4 холодний пластик для дорожньої розмітки автомобільних доріг: багатокомпонентний пластичний матеріал на основі полімерного сполучного, що містить пігменти і наповнювачі, отверждаемый в результаті хімічної реакції і утворює після затвердіння тверді непрозорі елементи дорожньої розмітки.

3.1.5. Клас розмічального матеріалу: характеристика матеріалу для розмітки доріг, що визначає його властивості по нормованому параметру.

Примітка-клас розмічального матеріалу складається з літерного позначення і цифр, що визначають групу вимог по даному параметру.

3.2 у цьому стандарті застосовують наступні скорочення і позначення класів розмічальних матеріалів:

Ас — по адгезії висохлої плівки фарби (емалі) до скла;

В — за коефіцієнтом яскравості висушеної плівки фарби (емалі), отверділого розплаву термопластика і холодного пластику;

Вв — за часом висихання фарби (емалі);

Вт — за часом затвердіння термопластика і холодного пластику;

Нв — по масовій частці нелетких речовин у фарбі (емалі);

Пк-по щільності фарби (емалі);

Пп — по щільності затверджених термопластика і холодного пластику;

Сп — за ступенем перетиру фарби (емалі);

Тр — по температурі розм’якшення термопластика;

Ув — по умовній в’язкості фарби (емалі);

Х, у-координати кольоровості.

4 класифікація матеріалів

4.1 матеріали для дорожньої розмітки автомобільних доріг класифікуються на наступні типи:

Фарби (емалі);

Пластичні матеріали.

4.2 пластичні матеріали класифікуються за способом затвердіння:

Термопластики;

Холодні пластики.

5 технічні вимоги

5.1. Вимоги до фарб (емалей) для дорожньої розмітки

5.1.1 координати кольоровості висушеної плівки фарб (емалей), отверділих термопластиків і холодних пластиків повинні відповідати значенням, зазначеним в таблиці 1.

Таблиця 1

5.1.2 коефіцієнт яскравості висушеної плівки фарб( емалей), отверділих термопластиків і холодних пластиків повинен відповідати значенням, зазначеним в таблиці 2, з урахуванням класу, що визначає вимоги до даного параметру.

Таблиця 2

5.1.3 щільність фарб (емалей) повинна відповідати значенням, зазначеним в таблиці 3, з урахуванням класу, що визначає вимоги до даного параметру.

Таблиця 3

5.1.4 умовна в’язкість фарб (емалей) повинна відповідати значенням, зазначеним в таблиці 4, з урахуванням класу, що визначає вимоги до даного параметру.

Таблиця 4

5.1.5 ступінь перетиру фарб (емалей) повинна відповідати значенням, зазначеним в таблиці 5, з урахуванням класу, що визначає вимоги до даного параметру.

Таблиця 5

5.1.6 масова частка нелетких речовин фарб (емалей) повинна відповідати значенням, зазначеним у таблиці 6, з урахуванням класу, що визначає вимоги до даного параметру.

Таблиця 6

5.1.7 час висихання фарб (емалей) до ступеня 3 має відповідати значенням, зазначеним у таблиці 7, з урахуванням класу, що визначає вимоги до даного параметру.

Таблиця 7