Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

103

Довгі пилки з великими зубами і великим кроком. Розлучення теж бажаний побільше.

Якщо треба отримати рівний і гладкий пропив без відколів, то беруть полотна з дрібним розлученням або взагалі без нього. Зуби-середні або дрібні. Матеріали, у яких є чистова сторона (ламінат, лдсп), доводиться різати перевернутими. Якщо потрібно бачити рез з лицьового боку, то пилки потрібно вибирати зі зворотним напрямком зубців (остання буква маркування – r).

Для художнього різу має бути вузьке полотно не ширше 4 мм, дрібні зубці і мала довжина. Дотримання цих умов дозволить проводити фігурне різання при малих радіусах повороту.

По металу

Електричний лобзик все ж не самий підходящий інструмент для різання металу. Але при необхідності він впорається, якщо правильно вибрати пилку. Зубці таких пилок дуже дрібні і розведені хвилеподібно, полотна роблять з особливо міцних сплавів, але і вони швидко затупляются. Бажано підбирати пилки з маркуванням саме під той тип металу, з яким належить працювати.

за полімерними матеріалами

У маркуваннях пилок є позначення якраз для роботи з такими матеріалами. Звичайну пластмасу і вироби з пвх можна пиляти і полотнами по дереву. В цьому випадку зуби треба вибирати побільше і з великим розлученням. Дрібний зуб буде не тільки різати, але і розплавляти матеріал. Для оргскла краще вибрати полотно по металу з хвилеподібним розлученням.

Електролобзик є не тільки в кожній майстерні, але і, мабуть, в кожному будинку. Таку популярність цей інструмент завоював завдяки своїй універсальності і компактності. З його допомогою можна виконувати розпил різного листового матеріалу: деревини будь-яких порід (від самих м’яких до дуже твердих); листового металу; пластика; скла і кераміки та пр.

Для роботи з тим чи іншим матеріалом потрібно правильно вибрати пиляльне полотно (частіше зване просто «пилкою»), так як саме від неї залежить якість, швидкість різу і в цілому можливість роботи. Про це і піде мова в даній статті.

Кожна пилка має свої унікальні параметри, сукупність яких визначає матеріал який можна пиляти їй, а також інші характеристики різу: якість і швидкість пила. Крім того, кожна пилка має конструктивні особливості, що дозволяють використовувати її з тим чи іншим . Присвячена окрема стаття, а ось про вибір «правильної» пилки і піде мова в даній статті.

параметри пилок для електролобзика

Для початку потрібно визначитися з переліком параметрів пильного полотна, які потрібно враховувати. Отже це:

  • стандарт кріплення пилки (форма хвостовика);
  • розміри (довжина, ширина, товщина);
  • геометричні параметри зубів;
  • призначення (по виду оброблюваного матеріалу).

Розберемо ці параметри детальніше.

стандарт кріплення пилки (форма хвостовик)

Щоб визначити стандарт кріплення пильного полотна до, потрібно заглянути в паспорт свого електроінструменту – там повинно бути це зазначено. Хоча досить часто разом з йдуть в комплекті кілька пилок і дивлячись на них, можна зрозуміти тип хвостовика, який вам підходить.

Нижче перераховані основні типи хвостовиків, що зустрічаються в наш час.

  • т-подібний
  • u-подібний
  • хвостовик для фірми makita
  • хвостовик для фірми bosh

T-подібний вид хвостовика, є найпоширенішим типом в даний час. Таке рішення вийшло найбільш вдалим і було «прийнято на озброєння» великою кількістю виробників електроінструменту. Такий вид, часто називають бошевським, адже саме компанія bosch вперше запропонувала на ринок даний вид кріплення пилки . Надалі і інші виробники стали підтримувати даний вид хвостовика. До таких компаній відносяться:

  • bosch,
  • makita,
  • metabo,
  • hitachi,
  • skil,
  • dewalt,
  • sparky

Та інші.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Хвостовик, що має u-подібну форму, вважається американським стандартом, проте його можна віднести до застарілих, так як зараз майже не використовується, хоча раніше такий тип хвостовика був на лобзиках з гвинтовими і колодковими затискачами іменитих виробників:

  • ryobi,
  • stayer,
  • black& decker,
  • skil,
  • dewalt,

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Це пропрієтарний тип хвостовика компанії makita. Такі пилки відрізняються своєю надійністю і міцною основою. Дане полотно зараз теж можна віднести до застарілих і підходить лише деяким електролобзикам фірми makita. У зв’язку з цим при зміні полотна, може виникнути труднощі з його покупкою, так як попит на них зараз дуже низький, то знайти такі пилки в магазині буде важко.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Такий тип хвостовика дуже схожий на т-подібний, але на відміну від нього він є пропрієтарним компанії bosch, відповідно підходить до моделей електролобзиків тільки цього виробника. Даний тип кріплення також можна віднести до застарілих, відповідно в продажу його знайти досить важко.

Висновки

Отже, якщо підвести підсумок, то стає зрозуміло, що т-подібний тип хвостовика зараз є деяким загальним стандартом і він витіснив всі інші модифікації, які раніше мали місце бути. Таким чином, це нам (споживачам) дуже спрощує завдання — вибір великий і про хвостовики особливо думати не варто, хоча знати, що теоретично можу попастися і нестандартні варіанти – теж необхідно.

розміри пильного полотна

Як і будь-який предмет в евклідовому просторі, пилка має три геометричних величини: довжину, ширину і товщину. Кожен з даних параметрів важливий і по своєму впливає на результат роботи. Тепер про це докладніше.

Довжина

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Параметр ясний і зрозумілий – чим довше пилка, тим більше може бути товщина розпилюється заготовки. Діапазон довжин пилок для електролобзиків вельми великий – від 40 мм до 250 мм.здавалося б-потрібно брати найдовшу пилку і не прогадаємо. Так, довга пилка-це добре, так як це можливість пиляти товсті заготовки, але є ряд моментів.

  1. за зайву довжину доводиться платити, чим довше пилка-тим дорожче; це очевидно;
  2. при пилянні заготовок різної товщини буде нерівномірний знос пильного полотна, відповідно знос зубів біля основи буде вище, ніж на кінці пилки.
  3. пилки гнуться, а зігнути довгу пилку набагато легше, ніж коротку;
  4. бувають випадки, коли надмірна довжина пилки просто заважає пиляння, наприклад, вона в щось впирається, при цьому коротка пилка пройшла б без проблем.

Важливо звернути увагу на важливий момент – для пиляння товстих заготовок потрібна не тільки довга пилка – потрібно достатня потужність електролобзика, щоб він впорався з навантаженням. Якщо не врахувати цей фактор, то можна просто зіпсувати інструмент – лобзик може просто «згоріти».

Ширина

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Для рівного пила (по прямій) більше підходять широкі пилки, так як за рахунок свій ширини вони не дають відвести рез в сторону. Відповідно, чим ширше пилка, тим більш рівний рез вона може дати. З вузькими пилками зворотна ситуація-вони застосовуються там, де потрібно зробити фігурний або радіусний різ, відповідно, чим вже пилка, тим більшу кривизну може мати пропив.

Товщина

І останній, але не за важливістю параметр-товщина пилки. Чим товще полотно, тим міцніше пилка, відповідно, тим вона більш стійка до прикладених зусиль і її не буде «відводити» в сторону. Здавалося б-висновок очевидний-беремо самі товсті пилки, однак, як і у випадку з довжиною, потрібно вказати на ряд обставин. Чим товщі пилка, тим більше ширина пропилу, а це значить:

  • більше зусиль доведеться докласти,
  • час пиляння буде більше,
  • нагрів заготовки буде більше,
  • більше витрата матеріалу.

Крім того, потрібно згадати, то не всі товсті пилки підходять для швидкозатискного механізму.

Висновки

Як завжди – немає одного універсального рішення на всі випадки життя. Потрібно кожен раз підпирати таку пилку, яка підійде саме в даний момент, для даного завдання, ну і, звичайно ж, для вашого інструменту. Напевно, не варто кожен раз бігати в магазин і займатися підбором пилок, а просто мати комплект найбільш часто вживаних варіантів пильних полотен.

геометричні параметри зубів

Велику роль відіграє геометрія ріжучої кромки і розводка зубів. Від цього залежить швидкість і якість різу. Очевидно, що чим ширше розведені зуби в різні боки, тим ширше буде рез, а за рахунок того, що саме полотно не треться об краї пропила, то менше опір, менше нагрів і більше швидкість різу. Звичайно, зворотною стороною цих переваг буде погана якість пила, а також складність виконання рівного різу через «відведення» пилки в сторону (так як полотно не фіксується в площині пила). Існує кілька різновидів геометрії ріжучої кромки:

Кожен з цих типів геометрій має свої особливості. Розглянемо їх докладніше.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Такий тип геометрії використовується у простих ручних пив і полягає в тому, що зуби по черзі розлучаються вліво і вправо. Зрозуміло, що в цьому випадку полотно практично не треться об стінки пила, пиляти легко і швидко, але говорити про якість різу і рівності в даному випадку не доводиться. Даний тип розводки досить популярний, так як простий у виготовленні і має свої незаперечні переваги. При цьому рез виходить набагато чистіше, але зберігається швидкість роботи. Такий тип розводки застосовується при пилянні , вдп, мдф та ін.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

При такому варіанті розводка зубів майже не робиться, але виконується їх спеціальна заточки і шліфування. При пилянні такими полотнами виходить дуже чистий і рівний рез, але відповідно страждає швидкість роботи і потрібна більша кількість обертів (частота ходу пилки) інструменту.

Призначення

З самого початку електролобзики застосовувалися виключно для , але з плином часу універсальність цього інструменту істотно розширила межі його застосування. Таким чином, зараз можна пиляти практично будь-який листовий матеріал-це і дерево різних порід і щільності, метал, скло, кераміку, різні клеєні і пресовані плити (двп, мдф, та ін.). Виробники пильних полотен, при розробці конкретних моделей пилок, визначають її призначення за типом розпилюється матеріалу, відповідно все різноманіття пильних полотен для електролобзика можна розділити на наступні групи:

  • для деревини і деревних плит;
  • для металу;
  • для полімерних матеріалів і пластмас;
  • спеціального призначення.

Розберемо докладніше кожну групу це класифікації.

пилки для деревини і деревних плит

Розпилювання деревини-основне призначення електролобзика, тому саме пилок по дереву найбільша різноманітність. Це продиктовано великою різноманітністю сортів деревини і різних похідних з неї плит ( , двп, та ін.).

Всі пилки по дереву поділяються на кілька категорій:

  • для швидкого різу;
  • для чистого різу;
  • для фігурного різу;
  • для «глухого» різу.

пилки для швидкого різу деревини

Досить часто потрібно швидко відпиляти заготовку і абсолютно не важливо якість і чистота розпилу. В такому випадку застосовуються спеціальні пилки, яким притаманні деякі відмінні риси:

  • велика довжина;
  • великі, великі зуби;
  • велика величина розлучення зубів

пилки для чистого різу деревини

При виробництві меблів, розкрійці паркетної дошки і в інших випадках потрібне виконання якісного і чистого різу. Для цього використовуються спеціальні пилки, які можна дізнатися за такими відмітними особливостями:

  • середній розмір зубів;
  • відсутній або дуже не значний розлучення зубів.

Зазвичай зуби спрямовані в бік лобзика. Це зроблено для того, щоб основне ріжучий рух відбувалося в момент втягування пилки (руху пилки до лобзика), при цьому майстер не відчуває особливих зусиль при пилянні. Недоліком такого принципу є те, що відколи від пилки виходять на стороні, яка видно майстру – там, де розмічальна лінія. Але іноді буває так, що потрібно зробити навпаки, щоб лицьова сторона різу (без відколів) була саме зверху. В цьому випадку застосовуються спеціальні пилки з зубами, які спрямовані від електролобзика. Пилка супроводжується підвищеними зусиллями майстра, який повинен подолати силу виштовхування лобзиком пилки.

пилки для фігурного різу деревини

Електролобзик універсальний інструмент – він дозволяє виконувати фігурний різ, тобто з маленькими радіусами заокруглення, а в деяких випадках є можливість навіть «розвернутися на місці» (зробити пив не плавним, а під кутом). Для такого різу знову потрібні спеціальні пилки — їх дізнатися просто — вони мають:

  • вузьке полотно
  • невелику довжину
  • дрібні зуби

пилки для «глухого» різу деревини

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Глухим різом називається пропив, коли розмір максимального вильоту пилки менше, ніж товщина заготовки.

Ця тема досить спірна і існує безліч думок з цього приводу. Проте, викладемо свою позицію. Глухий пил можливий і має місце бути. Але потрібно розуміти ряд моментів:

  • пилка повинна мати спеціальну форму;
  • навантаження на електролобзик зростає багаторазово;

Пилка повинна мати спеціальну форму останнього зуба і кінчика пилки, як показано на зображенні.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

При глухому пропилі задіяно все полотно пилки-це для неї максимальне навантаження і навантаження на сам лобзик. Крім того, пропив виконується так, що останній міліметр (або два) деревини просто мнуться, тому йдуть ударні навантаження на тримач в момент максимального вильоту пилки. Таким чином, не рекомендується виконувати глухий пропив на твердих породах дерева, відповідно на м’яких породах дерева – припустимо, але майстер повинен розуміти, що знос інструменту в цей момент збільшується багаторазово і ймовірність поломок дуже висока.

пилки для металу

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Основні роботи з розпилювання металу виконуються болгаркою, але іноді потрібно зробити фігурний або радіусний рез. У таких випадках допоможе електролобзик зі спеціальною пилкою. Пиляти можна як сталеві заготовки, так і з кольорових металів. Метал набагато щільніше дерева, тому при роботі з металом потрібно розуміти, що лобзик працює під великим навантаженням і потрібно його навантажувати з розумом.

Пилки по металу зазвичай виготовляються з міцних сплавів і мають дрібні зуби з заведенням хвильовим способом (див.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Електролобзик легко справляється з пилянням різних видів полімерних матеріалів, пластмас, оргскла та ін.для пиляння цих матеріалів є спеціалізовані пилки, хоча на практиці зазвичай використовуються пилки по дереву або по металу. Працює просте правило, чим щільніше матеріал, тим дрібніше повинен бути зуб пилки, тому для більшості пластмас підходять прості пилки по дереву. Необхідно пам’ятати про те, що тирса від пластика при великій температурі починають плавитися, в цьому випадку зуби пилки забиваються оплавилася пластмасою і втрачають свої пильні властивості. Тому важливо стежити за температурою пилки і не перегрівати її, відповідно пиляти потрібно на малих обертах і регулярно давати пилці охолонути.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Існують різні ситуації, коли необхідно пиляти різні екзотичні матеріали, не властиві для пиляння електролобзиком – скло, кераміка та ін. Вони рідкісні і унікальні, проте все одно знаходять своє місце у майстрів, що займаються роботою з даними матеріалами.

Виробники пилок в обов’язковому порядку їх маркують, щоб користувачі могли орієнтуватися в параметрах і призначення пропонованих пильних полотен. Існують різні класифікатори, але в даний момент найбільш популярним став стандарт фірми bosch, яка є флагманом в даній темі.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Основне маркування виконується як правило на хвостовику, а додаткова інформація вказується на пильній площині.

основне маркування

позиція в коді опис значення перший символ(буква) тип хвостовика «t» – t-образних тип хвостовика«u» – u-образних тип хвостовика«m» — хвостовик «makita» другий символ(цифра) довжина пилки «1» – коротке (до 75 мм)«2» – стандартне (75-90 мм)«3» – подовжене (90-150 мм)«7» – довге (більше 150 мм) третій і четвертий символ(цифри) призначення пилки /немає інформації/ четвертий символ(буква) розмір зуба «а» – дрібні (метал, ламінат)«в» – середні (дерево, двп, мдф та ін.)«c» і «d» – великі (швидкий різ) п’ятий символ (буква) додаткова інформація » f » — біметалічне полотно (вважається найміцнішим і довговічним)«о» – вузьке полотно (для фігурного різу)«p» – товсте полотно (дозволяє пиляти строго перпендикулярно поверхні)«r» – зі зворотним зубом«x» – зі змінним розміром зуба (універсальне полотно, відповідне для різу будь-яких матеріалів)

Колір хвостовика, теж може сказати майстру про призначення даної пилки:

додаткова інформація на пильній площині

На шийці пилки (між хвостовиком і пиляльної площиною) є маркування типу матеріалу, з якого виготовлена пилка.

маркування матеріал cv хромованадієва сталь(для дерева і деревних плит) hcs високовуглецева сталь(для дерева і деревних плит, а також пластика), hss швидкорізальна сталь (для чорних і кольорових металів) hm твердий сплав на основі карбіду вольфраму(для кераміки, склопластику та ін.) bm(bim або bi-metal) високоеластична комбінація hss і hcs(професійні пилки для дерева і металу)

Призначення пилки:

маркування призначення wood для м’якої деревини і волокнистих плит hardwood для твердої деревини і ламінованих панелей inox для нержавіючої сталі alu для алюмінію metal для жерсті, металевих профілів і труб fiber&plaster для склопластику soft-material для м’яких матеріалів (гума, пінопласт, картон і т. Д.) acrylic для полікарбонату і плексигласу

Уточнююча інформація, що визначає вид робіт:

маркування вид робіт basic стандартні полотна для якісного різу speed пилки для швидкого різу clean полотна для чистого різу (без розводки зубів) progressor універсальні пилки зі змінним розміром зуба flexible полотна з хвилястою розводкою для різання металу special пилки для різу кераміки, пластику та інших вузькоспеціальних робіт

Сьогодні розберемо типи пилок для електричного лобзика, бо при виборі у покупця виникає безліч питань. Видів пилок дуже багато, адже електролобзиком можна пиляти не тільки дерево, список набагато більше. Тому в цій статті ми розберемося, яким пилками краще різати просте дерево, а якими дсп або двп, якими пилками пиляють різні види металу. Хоч раз були в магазині інструменту, то бачили, що на хвостовику будь пилки є букви і цифри. Розберемося, що вони означають.

Буква т означає тип кріплення, тобто т-образне (рис 1). Також буває u, зустрічається набагато рідше (мал. 2).

Цифри на хвостовику означають:

Перша цифра — довжина:

  • 1 — стандартна коротка, довжина до 75 мм.
  • 2 — середня довжина, до 90 мм
  • 3 — подовжена, до 150 мм
  • 7 — найдовша (понад 150 мм)

Наступні потім букви означають розмір зубів:
A,b,с, d

Зуб а — найдрібніший, тому всі пилки по металу мають a, наприклад t118a означає — пилка з т-подібним хвостовиком, коротка, дуже дрібний зуб. Далі відповідно-b-зуб трохи побільше (найчастіше це пилки з дрібним зубом по фанері, дсп, двп і по дереву для чистого різу). Пилки з буквами c і d — з найбільшим зубів, по дереву для чорнового пиляння.

Також зустрічаються пилки з відразу двома літерами в кінці, наприклад модель t119bo, тому розберемо, що означають остання буква:

  • f — з біметалу(найкрутіші, якісні)
  • r — зі зворотним зубом
  • x — універсальна по дереву, металу і пластику.
  • o — для кривого різу (випиляти коло наприклад, як правило тонкі, щоб пилку можна було повернути прямо під час пиляння).
  • p-товсті варіанти для пиляння строго під точним обраним кутом(товсті, не згинаються, тому ріжуть ідеально). Яскравий представник-t144dp, коштує помітно дорожче стандартних.

По дереву

Основне призначення електричного лобзика — це пиляння дерева. Для цієї мети існує величезна кількість пилок і всі вони різні. Давайте по порядку.

Якщо вам необхідно розпиляти звичайні дошки і вам не важлива якість зрізу, його чистота, ви працюєте на швидкість(наприклад, розпил звичайних дощок на дрова або на паркан), то тоді купуйте пилки для лобзика з великим зубом. Завдяки цьому швидкість пиляння буде високою, а якщо ви будете працювати лобзиком в режимі маятника, то тоді все буде просто чудово.

Крім цього також приділіть увагу довжині пилки, оскільки розпиляти дошку або брусок товщиною 70 мм(наприклад) звичайної не вийде, вам знадобиться подовжена.

Ну і третій нюанс при виборі — це товщина, стандартні пилки не товсті, проте існують потовщені(вони пиляють набагато краще, оскільки не згинаються). Так як на більшості електролобзиків використовується стандартне кріплення (т-подібне), то і назва пилок для такого кріплення починається з літери т.

Стандартний набір пилок дивіться на фото:

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Ну а тепер кожну пилку розберемо окремо, що їй можна пиляти, для яких робіт вона більше підходить.

По металу.

T118a-стандартна пилка по металу, має дуже дрібний зуб (як у полотен по металу). Можна пиляти метал до 3 мм, правда варто жахливий скрегіт, так що використовуйте захисні навушники. Дуже рекомендую. Також через те, що зуб дуже дрібний, нею також рекомендується пиляти пластик, багато обробники так і надходять.

Це 5 пилок, які ми постійно продаємо разом з електролобзиками. За великим рахунком їх вистачає для всіх домашніх справ.

Крім стандартної пилки по металу є спеціальні варіанти для будь-якого іншого металу. Наприклад, пилка по алюмінію має більший зуб, завдяки чому зуби не забиваються. Адже алюміній-м’який метал, тому стандартна по металу дуже швидко забивається стружкою.
Т224d — по алюмінію, спеціальна. На ній так і написано alu.

Пилка по кахлю, каменю та керамограніту.

Не у всіх є плиткорізи і болгарки, тому придумали спеціальні пилки для лобзика по кахлю. Лезо має замість зубів карбідо-вольфрамове напилення, яким власне і відбувається різання кам’яної поверхні.

T150riff-спеціальна по кахлю, вартість близько 250 рублів. Відмінно ріже кахельну плитку.

Стандартні полотна для ручних лобзиків мають довжину 130 мм, при цьому в асортименті сучасних виробників можна зустріти варіанти довжиною 150 і 160 мм.види пилок класифікують за двома основними параметрами: їх розмірності і конфігурації зубів.

У загальних рисах полотна для ручних лобзиків схожі з , але мають одну важливу відмінність: для завжди вибирають безштифтові пилки з плоскими кінцями, які можна закріпити в затискачах інструменту і без проблем протягувати в тонкі отвори при створенні дрібних візерунків.

Розмірність пилок для ручного лобзика аналогічна станковим: від #2/0 до #12 . Але практика показує, що найбільш оптимальними варіантами для ручного випилювання виявляються номери від #3 до #9 .

Які пилки краще?

Якість випилювання безпосередньо залежить від характеристик полотна. Тому краще завжди вибирати вироби від перевірених брендів. Їх продукція виготовляється з якісної вуглецевої сталі, полотна мають чітко сформовані зубці з позитивним кутом заточування; леза піддають загартуванню для досягнення максимальної твердості і збільшення терміну служби. Переплата в цьому випадку виявляється виправданою інвестицією в зручність роботи, висока якість виконання проекту і тривалий експлуатаційний ресурс.

Розберемося з основними поняттями

У маркуванні пилок для ручного лобзика закладена базова інформація, яка дозволяє підібрати полотно оптимально підходить для конкретного типу деревини і проекту в цілому. Щоб розшифрувати це маркування важливо познайомитися з ключовими поняттями.

Tpi – значення, що вказує кількість зубів на дюйм полотна. Для ручного лобзика доречно вибирати леза з великим коефіцієнтом tpi. Вони пиляють деревину більш повільно, але дозволяють краще контролювати лінію розпилу.

Reverse tooth – полотно з назад спрямованим зубом, який підрізає матеріал під час поворотного руху пилки, тим самим запобігаючи утворенню відколів на виворітній стороні випилюється вироби. Вони особливо актуальні при використанні фанерних заготовок.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибіррозлучення зубів-створюється для запобігання заклинювання пилки в заготівлі, що в свою чергу забезпечує безпроблемне випилювання (особливо крутих поворотних і кривих ліній) і мінімізує утворення відколів. Ширина пропилу при використанні таких пилок незначно збільшується, що слід брати до уваги при виготовленні проекту.

Класифікація пилок

Виходячи з особливостей конфігурації зубів, полотна для ручного лобзика класифікують на наступні типи:

  1. стандартні (standard tooth) – класичні пилки, зуби яких мають однаковий розмір, спрямованість і віддаленість один від одного.
  2. пилки з пропущеним зубом (skip-tooth blades) – відсутність зубів забезпечує ефективне відведення стружки з поверхні заготовки і збільшує швидкість пиляння. На відміну від класичних варіантів вони менше гріються і рідше клинять.
  3. пилки зі здвоєними зубами (double-tooth blades) – такі леза ріжуть трохи повільніше, але залишають ідеально гладку лінію розпилу. Також вони ефективно відводять стружку і менше перегріваються.
  4. реверсні пилки (reverse skip-tooth) — полотна, частина зубів яких спрямована вгору. Вони підрізають деревину при поворотному русі лобзика, що дозволяє зменшити кількість відколів на зворотному боці заготовки.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Таблиця розмірностей

У представленій таблиці зібрана базова інформація, що стосується розмірності і маркування сучасних пилок для ручних лобзиків. Звертаючись до неї, ви будете знати, як правильно вибрати номер полотна для випилювання з дерева конкретної товщини.

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Незважаючи на строкату палітру варіантів, золотим стандартом для випилювання ручним лобзиком є леза номером #3 , #5 і #7 .

Найдовші пилки для електролобзика. Види пилок для електролобзика, їх особливості та правильний вибір

Новачкам на перших порах буває складно контролювати пилку, яку постійно веде в сторону. Чи не набравшись належного досвіду бажано використовувати полотна з великим значенням tpi : вони пиляють повільніше, але дозволяють краще контролювати лінію різу.

Робота пилками зі зворотним зубом — не найкраще рішення для новачка. Для того щоб впоратися з цим лезом потрібен певний досвід. В іншому випадку заготівля буде підстрибувати вгору, а саме пиляння виявиться дуже повільним.

Що вибрати для тонкої фанери?

При роботі з тонким матеріалом використовують полотна з максимальною кількістю зубів на дюйм. Тонкі леза з великим значенням tpi пиляють менш агресивно, надають незначне навантаження на тендітні кромки заготовки і їх не відводять лобзик в сторону. Ці характеристики роблять їх оптимальними для випилювання дрібних деталей і візерунків з тонкої фанери.