Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

109

Астраханські помідори чудово визрівають лежачи на землі, але не варто повторювати цей досвід в підмосков’ї. Нашим томатам потрібна опора, підтримка, підв’язка. Мої сусіди використовують всілякі кілочки, підв’язки, петлі, готові підпори для рослин і огорожі з сітки. У кожного методу фіксації рослини у вертикальному положенні є свої переваги і «побічні ефекти». Розповім, як я розміщую кущі помідорів на шпалерах, і що з цього виходить.

Мухи-ознака антисанітарії і переносники інфекційних захворювань, небезпечних як для людей, так і для тварин. Люди постійно шукають способи, як позбутися від неприємних комах. У цій статті ми розповімо про бренд «злісний тед», який спеціалізується на засобах захисту від мух і знає про них дуже багато. Виробник розробив спеціалізовану лінійку препаратів для позбавлення від літаючих комах в будь-якому місці швидко, безпечно і без зайвих витрат.

Літні місяці — час цвітіння гортензій. Цей красивий листопадний чагарник розкішно пахне квітами з червня по вересень. Великі суцвіття флористи охоче використовують для весільних декорів і букетів. Щоб помилуватися красою квітучого куща гортензії в вашому саду, варто подбати про належні умови для нього. На жаль, деякі гортензії не розквітають з року в рік, незважаючи на турботу і зусилля садівників. Чому так відбувається, розповімо в статті.

Кожен дачник знає, що для повноцінного розвитку рослинам потрібен азот, фосфор і калій. Це три основних макроелементи харчування, дефіцит яких істотно позначається на зовнішньому вигляді і врожаї рослин, а в запущених випадках може привести і до їх загибелі. Але при цьому далеко не всі розуміють важливість інших макро — і мікроелементів для здоров’я рослин. А вони важливі не тільки самі по собі, але і для ефективного засвоєння того ж азоту, фосфору і калію.

Садова суниця, або полуниця, як звикли ми її називати — одна з ранніх ароматних ягід, якій нас щедро обдаровує літо. Як же радіємо ми цьому врожаю! щоб «ягідний бум» повторювався щороку, нам треба влітку (після закінчення плодоношення) подбати про догляд за ягідними кущами. Закладка квіткових бруньок, з яких навесні будуть утворюватися зав’язі, а влітку — ягідки, починається приблизно через 30 днів після закінчення плодоношення.

Гострий маринований кавун-пікантна закуска до жирного м’яса. Кавуни і кавунові кірки маринують з незапам’ятних часів, проте процес цей трудомісткий і вимагає часу. За моїм рецептом просто приготувати маринований кавун за 10 хвилин, і вже до вечора буде готова гостра закуска. Зберігається кавун маринований зі спеціями і чилі в холодильнику кілька днів. Обов’язково тримайте банку в холодильнику, не тільки заради збереження-в охолодженому вигляді ця закуска-просто пальчики оближеш!

Серед розмаїття видів і гібридів філодендронів є чимало рослин як велетенських, так і компактних. Але жоден вид не потягається в невибагливості з головним скромником-філодендроном червоніючим. Правда, його скромність не стосується зовнішності рослини. Червоніють стебла і живці, величезні листя, довгі пагони, що формують хоча і дуже великий, але і разюче витончений силует, виглядають дуже ошатно. Філодендрон червоніючий вимагає тільки одного — хоча б мінімального догляду.

Густий суп з нуту з овочами і яйцем — простий рецепт ситного першого блюда, приготованого за мотивами східної кухні. Подібні густі супи готують в індії, марокко, країнах південно-східної азії. Тон задають спеції і приправи — часник, чилі, імбир і букет пряних спецій, який можна зібрати на свій смак. Обсмажувати овочі і спеції краще на топленому вершковому маслі (дхі) або змішати в каструлі оливкова і вершкове масло, це, звичайно, не те ж саме, але схоже за смаком.

Слива-ну хто з нею не знайомий?! вона улюблена багатьма садівниками. А все тому, що має значний список сортів, дивує відмінними врожаями, радує своєю різноманітністю за термінами дозрівання і величезним вибором кольору, форми і смаку плодів. Так, десь вона відчуває себе краще, десь-гірше, але від задоволення вирощувати її на своїй ділянці не відмовляється практично жоден дачник. Сьогодні її можна зустріти не тільки на півдні, в середній смузі, а й на уралі, в сибіру.

Багато декоративні і плодові культури, крім посухостійких, страждають від палючого сонця, а хвойні в зимово-весняний період — від сонячних променів, посилених відображенням від снігу. У цій статті розповімо про унікальний препарат для захисту рослин від сонячних опіків і посухи — саншет агроуспіх. Проблема актуальна для більшості регіонів росії. У лютому і на початку березня сонячні промені стають більш активними, а рослини ще не готові до нових умов.

«кожному овочу свій термін», а кожній рослині свій оптимальний час для посадки. Будь-якому, хто стикався з посадкою рослин, добре відомо, що гарячий сезон висадки рослин — весна і осінь. Це обумовлено декількома факторами: навесні рослини ще не рушили в бурхливе зростання, немає виснажливої спеки і частенько випадають опади. Однак, як би ми не старалися, нерідко обставини складаються так, що посадки доводиться проводити в самий розпал літа.

Чилі кон карне в перекладі з іспанської мови-чилі з м’ясом. Це блюдо техаської і мексиканської кухонь, основні інгредієнти якого — чилі перець і подрібнена яловичина. На додаток до основних продуктів йде цибуля, морква, помідори, квасоля. У цьому рецепті чилі з червоною сочевицею виходять дуже смачними! блюдо вогняне, обпалює, дуже ситне і обалденно смачне! можна приготувати велику каструлю, розкласти в контейнери і заморозити — цілий тиждень буде смачна вечеря.

Огірок-одна з найулюбленіших городніх культур наших дачників. Однак не всім і не завжди городникам вдається отримати дійсно хороший урожай. І хоча вирощування огірків вимагає регулярного уваги і турботи, є невеликий секрет, який дозволить в рази підвищити їх врожайність. Йдеться про прищипування огірків. Для чого, як і коли прищипувати огірки, розповімо в статті. Важливим моментом агротехніки огірків є їх формування, або тип зростання.

Тепер у кожного садівника є можливість виростити абсолютно екологічно чисті, корисні для здоров’я фрукти і овочі у власному саду. Допоможе в цьому мікробіологічне добриво атлант. У його складі-бактерії-помічники, які поселяються в зоні кореневої системи і починають працювати на благо рослини, дозволяючи йому активно рости, залишатися здоровим і давати високі врожаї. Зазвичай навколо кореневої системи рослин співіснує безліч мікроорганізмів.

Літо асоціюється з прекрасними квітами. І в саду, і в кімнатах хочеться милуватися на розкішні суцвіття і зворушливі квітки. І для цього зовсім не обов’язково використовувати зрізані букети. В асортименті кращих кімнатних рослин чимало красивоцветущих видів. Вони влітку, коли отримують найяскравіше освітлення і оптимальну тривалість світлового дня, здатні затьмарити будь-який букет. Як живі букети, виглядають і недовговічні або всього лише однорічні культури.

Hydrangea aspera sargentiana

Додати в закладки:

Синоніми: hydrangea aspera sargentiana, hydrangea aspera sargentiana (rehder) e. M. Mcclint.

(hydrangea sargentiana) — підвид, за деякими джерелами вид роду гортензія з родини. Родом зі східного китаю, де росте в густих лісах на долинах і схилах, на висоті 700-1800 м над рівнем моря. Названа на честь американського ботаніка чарльза спрега сарджента, першого директора дендрарію арнольда (ботанічний сад гарвардського університету, передмістя бостон, штат массачусетс, сша). У сша була завезена з китаю в 1908 році англо-американським ботаніком ернесто генрі вільсоном (1876-1930), в одній з поїздок по збору рослин в дендрарій арнольда.

Являє собою листопадний чагарник 1-2 (3-6) м у висоту і ширину. Росте швидко, річний приріст 20-25 см.вегетує з кінця квітня до заморозків. Пагони ростуть вертикально, товсті, малоразветвленние, жорсткі, покриті щетинистими, густими, майже колючими волосками. Кора коричнева, відшаровується.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Коренева система розгалужена, неглибока, утворює кореневі нащадки і може сильно розростатися в ширину.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Листя розташовані супротивно, дуже великі, досягають 30 см в довжину і 6-16 см в ширину, довгасто-яйцевидної або широкояйцевидної форми, з гострою верхівкою і серцеподібною основою, краї слабозубчатие,на черешку 5-11, 5 см в довжину. Верхня сторона листової пластинки зелена, слабо шорстка, покритаБілими рідкісними волосками, нижня сторін сіро-зелена, бархатисто-шорстка, густо-опушена білими волосками. Черешок густо опушений короткими коричневими волосками 2-4 мм в довжину. Восени не змінюють колір.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Цвіте щорічно, з кінця липня до середини вересня. Квіти-плоскі зонтиковидні або щитковидні суцвіття, 15-20 см в діаметрі, фертильні квітки світло-лілові або світло-фіолетові всередині, стерильні квітки периферійні, білі, 2-3 см в діаметрі, складаються з 4 обернено-яйцевидних, майже округлих чашолистків з гладкими, іноді вигнутими, що не зубчастими краями.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Плоди малопомітні, дрібні коробочки, 3-4 мм в діаметрі, з усіченою верхівкою. Дозрівають в жовтні в сприятливі роки з теплою осінню. Насіння крилаті, дрібні, коричневого кольору і еліптичної форми. Цвіте і плодоносить з 13-14 років.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Зона морозостійкості: 6-7 (-23°с). У контейнерної культури потребує хорошого укриття. Решта видів досить морозостійкі. У середній смузі поводиться як багаторічна рослина, в зимовий період втрачає всю надземну частину і щорічно відростає на 80-100 см.може страждати від пізніх заморозків, але швидко відростає.

Місцерозташування: теплолюбна, солнцелюбива, але на яскравому сонці можуть обгорати листя. Потребує захищеному від сильних і холодних вітрів місці. Стійка до посухи, але віддає перевагу вологим місцям.

Грунт: віддає перевагу нейтральному або злегка підкисленому грунту. Не виносять вапна, на лужному грунті хворіє хлорозом (для захисту 1 раз в 10 днів проводять полив розчином солей, що містять залізо). Оптимальна кислотність грунту ph=4,0-6,5. Найбільш декоративні на дренованих і середньо родючих грунтах.

Посадка: оптимальний вік для посадки-2-3 роки. Посадку найкраще проводити навесні або восени. Розмір посадкової ями на легких окультурених грунтах — 40х40х50 см, на суглинних окультурених грунтах — 50х50х60 см, на важких глинистих грунтах — 60х60х70 см.на дно ями рекомендується помістити дренах у вигляді гравію, битої цегли шаром 5-10 см. Поверх дренажу насипають родючий грунт шаром 10-15 см. Коріння розправляють по всій площі ями, а кореневу шийку розміщують на рівні грунту. Витрата води після посадки на одну рослину на супіщаному грунті 20-25 л, середньо-суглинистой 15-20 л, важкої суглинистой 10-15 л. У суху і вітряну погоду рекомендується обприскувати рослину відразу ж після посадки.

Догляд: не менше 2-х разів на рік рекомендується проводити розпушування грунту навколо куща на глибину до 5 см.полив необхідно проводити не менше 5 разів на сезон. Для підвищення міцності пагонів можна поливати уздовж крони і під корінь слабкий розчин марганцівки. Підживлення гноєм або мінеральними добривами проводять на початку росту, в період утворення бутонів, а також 1-2 рази в літній період. На зиму потребує укриття ялиновим гіллям або сухим листям.

Обрізка: потребує обрізку на зиму.

Розмноження : розмножується в основному діленням куща і кореневою порослю. Живці вкорінюються слабо.

Шкідники: попелиця (пеларгонієва, оранжерейна, бобова), оранжерейний тріпе, пенніца слинява, павутинний кліщ, клоп зелений деревний, ягідний клоп, луговий клоп, листоїд блискучий палевий, довгоносик кропив’яний листовий, совки (гусениці нічних метеликів), бронзовка золотиста, оленка волохата, комар довгоніжка болотна, уховертка, галова нематода.

Хвороби: трахеомікозне в’янення, біла склероціальна гниль, сіра гниль, звичайний (європейський) рак, туберкулярієвий некроз кори, борошниста роса, філлостіктозная, септоріозная, кільцева і аскохітозная плямистість, хлороз.

Використання: використовується для створення красивоцветущих живоплотів, ефектних групових і одиночних посадок. Красиво виглядає групами на газоні, облямовуючи більш високі чагарники і дерева. Хороший медонос.

Чагарник в період цвітіння схожий на різнокольорові галявини. Величезні капелюхи покривають зелень так щільно, що сад почне просто пахнути. Зовнішній вигляд бутонів незвичайний, він схожий з невеликими повітряними кулями різних кольорів. Через свою невибагливості, різноманітності відтінків гортензія стала популярна серед російських садівників.

Через свою невибагливості, різноманітності відтінків гортензія стала популярна серед російських садівників

Рід рослини входить у велику групу гортензієвого сімейства. У нього входять невеликі дерева і кущі. Всього рослин в групі більше 80 видів. Гортензія прийшла в росію з японії. Рослина видає такий чіткий аромат, що навіть одиничний невеликий квітка створить приємне літній пахощі. Довгий час квіти прикрашали квартири, але селекціонери створили види, які прикрасили ділянки. Гортензія перестала боятися холодного клімату, морозів і дощів. Завдяки працям вчених пишні бутони стали популярними по всій країні.

різновиди гортензії (відео)

види і сорти гортензії

Сімейство яскравих кольорів налічує понад 100 сортів. Для певного клімату вибирають потрібний вид, починають за ним доглядати, розділяти і поширювати серед друзів. Серед усього різноманіття намагаються вибирати популярні сорти, які вже перевірені садівниками.

гортензія дуболістная

Назву сорт отримав через схожість форми листя. Вони різьблені, семилопатеві – як у могутнього дерева, — дуба. Росте у висоту до 2 метрів. Суцвіття мають форму конуса. Біля основи розташовується найширша частина, до вершини – звужується. Листя протягом літа і осені змінюється. Від яскравого зеленого поступово переходить до пурпурного і бордового. Квіточки-махрові і пухнасті. Форма суцвіть-великі волоті. Дуболістной білої гортензією закривають фасади будівлі . Залишають вільними тільки віконні прорізи. Квітучі будинки будуть настільки незвичайні, що порівняти їх можна тільки з казковими палацами.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюгортензія дуболістная

гортензія попеляста

Чагарник цікавий зовні. Сорт-листопадний. Висота доходить до 2м. Крона створюється об’ємна, широка і спадаюча. Виходить такий підлозі куля або сфера чергувань листя і бутонів. Листя має опушення з тильного боку. На кущі завжди багато молодих пагонів, які відтіняють колір бутонів. Листя досить великі – до 15см. По краях чітко помітні різці. Суцвіття формуються до середини літа і радують господарів до першого снігу. Іноді стоять навіть під пухнастою ковдрою зі сніжинок.

Сорт не боїться зими, тому підійде для вирощування практично на всій території росії. Молоді кущі можуть підмерзнути, їх слід укрити, щоб дати можливість закріпитися до наступних сезонів. Квітка росте на всіх видах грунту, його можна висаджувати в будь-якому місці, не замислюючись про вибір більш підходящого на ділянці. Кущу буде добре скрізь.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюгортензія попеляста

Пірамідальна різновид: суцвіття мають форму піраміди. вони звужуються до вершинки. Щільна піраміда при близькому розгляданні складається з білих і рожевих бутончиків. З боку весь букет рожевий. До осіннього сезону він стає насиченим, що переливається під променями яскравого, але вже не жаркого сонця, що радує любителів квітів перед довгою зимою. Рослина внесе свою чарівність в осінній сезон, прикрашаючи ділянку до перших заморозків

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

гортензія шорстка

Сорт має відмінні листя. Вони великі, шорсткі на дотик, мають сильне опушення. Колір листя привабливий і насичений – смарагдово-зелений. Інша відмінність-невисокий зріст. Він не піднімається вище метра. Таке зростання нескладно пояснити. Взимку верхня наземна частина куща відмерзає. Рослина відроджується щороку. Цвітіння починається з середини липня.

Садівники вибирають сорт через листя: вона так оригінальна, що не потрібно цвітіння, щоб створити дивовижну декорацію ділянки. Шорсткість листя створює враження срібного відливу, шоколаду і червоного вина. Змінюючись кілька разів за сезон, вона перетворює весь сад, але особливо привабливо виглядає з червоним листям.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюгортензія шорстка

гортензія саржента

Вид порівняємо зі створенням чарівників. Казкова королівська саржента подобається всім. Листочки на дотик нагадують оксамит. Кожна пелюстка в розкритому бутоні розташований окремо. Оригінальність виходить через дивовижних переходів колірних відтінків: насичений фіолетовий тон змінюється блідо-рожевим і ніжно-блакитним. Місцями проскакують легкі білі цятки. висотою кущ може зрівнятися з невеликими фруктовими деревами – до 4 м.розквітаючи в кінці літа, протримається до першого снігу.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюгортензія саржента

гортензія крупнолистная (садова)

Великі листочки мають овальну форму з загостреним кінцем. Поступово садовий квітка укрупнюється. Суцвіття — у формі куль, об’ємних і щільних. Кожне суцвіття щільноПримикає до іншого. Здається, якщо зрізати бутон, то його можна катати як м’ячик по поверхні землі. У сорту багато кольорів: синій, білий, рожевий. Садівники з’єднують їх в один кущ, і отримують строкатий квітковий килим.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюгортензія крупнолистная (садова)

гортензія черешковая (кучерява)

Вид відрізняється щільними кучерявими стеблами, він відмінно росте в природних умовах. Милуватися можна в японії, китаї і на сахаліні. По стеблах розташовуються невеликі суцвіття глибоких тонів. Стебла ховаються під бутонами, що створюють об’ємні кулі. Здається, що кольорові (сині, рожеві, фіолетові) кульки розкотилися по темному зеленому фону. Черешковий вид висаджують в затіненому місці. він недовго радує своїми бутонами, всього кілька тижнів на початку літа.

В’юнкий сорт допоможе прикрасити огорожі, оформити місце відпочинку на веранді, оригінальний в інтер’єрі. Гортензія стане цікавою кольоровою огорожею, що відокремлює овочеві культури від квіткових. Черешковий сорт теплолюбний, його захищають від морозів, вкриваючи на зиму кореневу систему і зміцнилися стебла рослини.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюгортензія черешкова (кучерява)

гортензія промениста

Сорт дуже не вибагливий, у нього величезна кількість колірних забарвлень. Найбільш привабливі білі гортензії. Дивовижні суцвіття розташовуються на довгому тонкому стеблинці. Пелюстки мають форму ніжних округлих овалів, загострених догори. Здалеку можна порівняти з великими пухнастими кульбабами. Висота куща — 3 м.цвіте приблизно місяць, самий пік – вересень. Листя теж овальні, але більш витягнуті.

Сорт не морозостійкий, його слід приготувати до холодів. Коріння закривають листям або компостної насипом.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюгортензія промениста

гортензія пильчатая

Сорт віддає перевагу яскравим сонячним променям, які створюють для нього особливий мікроклімат. Кущ не високий. Приблизний зростання — до 1,2 -1,4 м.

Найчарівнішим з сорту є вид «блакитний птах». його називають ще птахом щастя. Куля з блакитних пелюсток стає плоским і таким ніжним, що, здається, ось-ось злетить. Пелюстки розташовуються один над одним, створюючи оригінальну композицію з білими нераспустившимися бутонами. Суцвіття відрізняються за формою-волоті у вигляді рівних плоских щитків. Пильчатий вид витримує мороз до 25 градусів.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюгортензія пильчатая

посадка гортензії на садовій ділянці

Квітковий кущ не любить відкритих місць. Частина дня йому потрібно перебувати в тіні. Але не слід вибирати темну частину території. Квіти чекають сонця. Якщо залишити гортензію на яскравому сонці, вона просто згорить. Спочатку стане блідою, потім сухою. Насиченість кольору залежить від кислотності грунту.

Правил роботи з сортами не надто багато. Більшість з них невибагливо, добре приживається і розростається. За один сезон формується великий красивий квітковий букет.

вибір і підготовка місця

Обов’язково підбирають місце на території ділянки для висадки гортензії. Потім викопують яму. Розмір залежить від сорту і кореневої системи. Стандартний розмір ями для молодого куща:

  • діаметр-0,5 на 0,5 м;
  • глибина – до 70 см.

Якщо пересаджують зрілий кущ, спочатку обкопують навколо нього траншею, приблизно вираховуючи площа розташування куща. Наступні дії:

  • на дні ями створюється дренажний шар;
  • засипається торф;
  • додається пісок;
  • приблизно на половині додається хвоя або стружка;
  • верхній шар повинен бути більш легким.

У грунт з підвищеною кількістю лугу вносять добрива, що нормалізують склад.

особливості догляду за гортензією (відео)

технологія і терміни посадки гортензії на ділянці

Розсадою займаються пізньою весною. Спочатку розглядають коріння, прибирають пошкоджені, промивають і розправляють. Кращий час посадки-вересень . Рослина встигне закріпитися в грунті і зможе перезимувати. Якщо працюють з кущем навесні, коріння підрізають, але дуже акуратно. Зменшувати радять число пагонів, довжину стебел.

галереея: гортензія (56 фото)

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію
Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

догляд за гортензією на дачній ділянці

Гарний і правильно сформований кущ з рясним цвітінням можна отримати тільки за умови правильного догляду.

частота і правила поливів

Гортензія любить вологість. Грунт завжди потребує води. Щоб зберігати рідину в грунті створюють шар мульчі. Це може бути будь-який з матеріалів, що зберігає вологу:

  • хвоя;
  • перегній;
  • листя;
  • кора;
  • стружка.

Полив проводять в залежності від клімату:

  • сухий сезон-2 рази на тиждень;
  • дощовий час – 1 раз на тиждень.

Полити за допомогою лійки складно, кожен кущ вимагає приблизно 50л води. Тому якщо в саду багато квіткових кущів, створюють можливості для поливу шлангом. Вода повинна бути чистою і м’якою.

Якщо грунт покритий мульчею, то полив можна скоротити до 1 разу на місяць.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюгортензія любить вологість

підживлення гортензії

У період росту куща грунт насичують корисними компонентами. Вони допоможуть рослині стати здоровим і міцним. Відразу після пересадки, для саджанців потрібно такий набір добрив:

  • суперфосфат;
  • сечовина;
  • сірчаний калій.

Коли починають формуватися квіткові бутони:

  • суперфосфат;
  • сірчаний калій.

Останню підгодівлю проводять перед укриттям куща на зиму:

  • гній;
  • компост.

Розрахунки проводять на 1кв.м землі.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюв період росту гортензії, грунт насичують корисними компонентами

призначення і особливості обрізки гортензії

Обов’язковим методом догляду є обрізка. без неї рослина стане непривабливим, схожим на стирчать в різні боки розпатлані гілки. У такому вигляді їм важко тримати бутони. Кущ почнеться розпадатися або лягати на землю. Краса і чарівність загубляться.

  1. весняна обрізка дозволить в літній сезон тільки вносити дрібні виправлення. Основна форма вже буде обрана. Залишати краще стебла висотою 20см. Рослина підтягнеться і знайде пишність.
  2. якщо потрібно провести стрижку кучерявих сортів, то вона не кардинальна, що зменшує стебла, а проріджує. Така обрізка передбачає зменшення бічних пагонів.
  3. осіння обрізка виконує роль санітарних робіт. Слабкі і старі пагони видаляють.

підготовка гортензії до зими

Готувати кущ до зими починають з жовтня. перед зимою гілки обробляють бордоською рідиною.

  1. з середини жовтня землю під кущем розпушують, підгортають. Грунт піднімають на висоту приблизно 30 см.
  2. у листопаді починають опускати гілки, притискаючи їх до землі. Потім весь кущ закривають гілками ялин-ялиновим гіллям.

Гортензію закривають покривним матеріалом, під кущ насипають торф, складають старі опале листя.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюобов’язковим методом догляду є обрізка гортензії

варіанти використання гортензії в ландшафтному дизайні

Різні сорти на одній ділянці створюють умови для створення практично шедеврів, неповторних за стилем і з’єднанню. Стилів, в яких гортензія стає основою, багато. Найпопулярніші:

  1. сільський. на ділянці ставлять старовинні предмети (віз, кошик, чайник). Навколо або в них встановлюють ємності для кущів. Вийде незвичайна композиція: квітуча віз, різнобарвна корзина, оригінальний чайник.
  2. англійський квітник. ансамбль передбачає живоплоти, пишні галявини. Гортензія високоросла поміщається в центр, низькорослі сорти уздовж стежок.
  3. східний стиль. з гортензії створюють японський орнамент. Він виділяє штучні стежки, обмежує квіткову зону.
  4. кантрі . На ділянці розташовують велику кількість садових предметів дизайнерського оформлення: вазони, лавки, альтанки. Квіти висаджують поруч або за аксесуарами, щоб їх завжди було видно.
  5. середземноморський стиль. гортензію висаджують не в грунт, а в ящики, контейнери, оригінально розташовуючи їх по всій ділянці або уздовж паркану. З ящиків створюють вертикальні стійки, в кожен щабель конструкції поміщають новий вид.

розмноження гортензії живцями (відео)

Для будь-якого стилю потрібно різні сорти гортензій. Найкрасивіші підкреслять урочистість, інші додадуть благородства. Особливі види нагадають проНіжності, романтичності і доброті господарів. Всі разом стануть доказом працьовитості та індивідуальності підходу створення свого домашнього і присадибного затишку.

Увага, тільки сьогодні!

Якщо у вашому саду вже ростуть гортензії звичних форм, і ви є шанувальником цих рослин, прийшла пора спробувати зайнятися вирощуванням рідкісних форм. Звичайно, за такими рослинами потрібно більше догляду, адже невідомо, як швидко вони приживуться в умовах вашої ділянки і чи побажають ощасливити вас пишним цвітінням. Але дорогу подужає тільки той, що йде, і спробувати в будь-якому випадку обов’язково варто!

До рідкісних форм можна віднести пильчатую, саржента, шорстку, дуболістную, бретшнейдера і, мабуть, попелясту – всі ці назви видів гортензій у будь-якого квітникаря на слуху, але мало хто наважувався на їх розведення. При бажанні будь-які види садових гортензій можна знайти в російських магазинах або каталогах. Варто відзначити, що всі вони досить теплолюбні (м попеляста – окрема історія), їх треба висаджувати в найзатишніше, захищене від вітрів місце і вкривати на зиму. Цвісти вони в середній смузі, за винятком гортензії дуболістной, будуть майже щорічно, але, звичайно, не так шикарно, як в європі.

На цій сторінці ви дізнаєтеся, які бувають рідкісні види гортензій і як за ними доглядати.

Декоративний чагарник гортензія бретшнейдера

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

За габітусу декоративний чагарник гортензія бретшнейдера, знайдений в 1882 році в околицях пекіна, швидше нагадує бузок або великий бузок. Висота її — до 4 м. Може рости в формі куща або деревця, дуже морозостійка, довговічна, порослю не докучає, ніяких підпірок не вимагає. У порівнянні з іншими гортензіями-посухостійка. Цвіте це диво щорічно і дуже рясно, покриваючись злегка запашними суцвіттями діаметром близько 15 см.

Як видно на фото, квітки гортензії бретшнейдера спочатку молочно-білі, пізніше фарбуються в рожеві і пурпурні тони:

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Забарвлення суцвіть може змінюватися при зміні кислотності грунту. У цього виду гортензій квітки зібрані у великі зонтичні, злегка опуклі щитки, які тримаються на рослині довго, до глибокої осені.

Плоди-сухі коробочки-дозрівають у вересні. Цвіте з 5-6 років.

Бретшнейдера (н. Bretschneideri) насінням і живцями.

Живці зазвичай вкорінюються без проблем. Коренева система у гортензії поверхнева і розгалужена. Гортензія може рости в півтіні і на сонці. Причому на повному сонці вона цвіте краще, але там її потрібно поливати, інакше листя можуть підсохнути і обгоріти.

Не любить вапняних грунтів і вітряних місць. Не терпить зимової вогкості, грунт повинен бути досить проникною.

Обрізають чагарник до початку сокоруху. Сильні відцвілі пагони вкорочують до добре розвиненого вузла з нирками, вирізують всі старі, слабкі і обмерзлі. Підгодовують гортензію спеціальними добривами для гортензій, багатими магнієм і залізом.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Гортензія бретшнейдера-рослина унікальна. це чудовий задній план в чагарниковому миксбордере, що становить елемент в чагарникової групі, яку в другій половині літа хочеться бачити квітучої.

Подивіться на фото — цей вид гортензій відмінно виглядає восени і взимку в поєднанні з калиною, глодом, горобиною кене (з білими плодами):

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

З цими рослинами гортензія цікаво виглядає також влітку завдяки контрастною листі.

Довгий час гортензію бретшнейдера було неможливо купити. Зараз її почали вирощувати вітчизняні розплідники.

У західноєвропейських розплідниках іноді зустрічаються бретшнейдера:

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

‘snowcap’

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

‘jermyn’s lace’

Діаметр суцвіть у них гігантський — від 25 до 30 см.як будуть почувати себе сорти в середній смузі росії — невідомо.

Гортензія пильчатая: фото і опис сортів

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Гортензія пильчатая (н .serrata ) – близький родич. У себе на батьківщині, в горах японії і кореї, це прямостоячий чагарник приблизно півтора метрів у висоту. Його листя відрізняється від листя гортензії крупнолистной. Вона більш дрібна і вузька, буває навіть ланцетної.

Зверніть увагу на фото-суцвіття у пильчатой гортензії злегка опуклі, щитковидні:

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

У центральній частині плодущие квітки, по периферії відносно великі рідкісні стерильні-білі, рожеві або блакитні. Рожеві і блакитні здатні змінювати забарвлення суцвіть в залежності від кислотності грунту. Гортензія пильчатая незвичайно хороша в липні-серпні під час цвітіння.

Виносить легку півтінь. При догляді за цим видом гортензій потрібне обов’язкове укриття на зиму. В якості укриття рекомендується загорнути кущ в мішковину, руберойд і обов’язково просипати всередині сухим листям. Якщо кущ вдасться нагнути, шанс благополучної зимівлі збільшиться. Через складність укриття, в основному, в південних районах, в північних вона схильна до обмерзання. Це важливо, оскільки суцвіття закладаються, як правило, на торішніх пагонах. Хоча іноді суцвіття з’являються на нових пагонах, що відростають від нижніх нирок.

У гортензії пильчатой сортів дуже багато. Вони компактні, використовуються для контейнерного вирощування.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Найзнаменитіший сорт- ‘blue bird’ з яскравим блакитним забарвленням стерильних квіток. Серединка-темно-синя.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

У сорту ‘preziosa’ майже всі квітки стерильні.

У міру цвітіння їх забарвлення змінюється від світло-рожевого до пурпурової. Кислотність грунту на забарвлення квіток ніяк не впливає.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

‘spreading beauty’ цікавий розпростертою формою куща і вогненної осінньої забарвленням листя.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

‘golden sunlight’ відрізняється жовтим листям, особливо яскравим на початку розпуску. Квітки в рожевих тонах.

Декоративний садовий чагарник гортензія саржента

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Іноді декоративний чагарник гортензію саржента розглядають як підвид гортензії шорсткою (н. Aspera ssp. Sargentiana).

Батьківщина гортензії саржента — центральний китай. У природі великий чагарник до 3 м заввишки. У середній смузі росії досягає 1-1, 5 м у висоту. З віком сильно розростається в ширину. Кущ не розвалюється, з товстими пагонами.

Як видно на фото, листя у гортензії саржента дуже ефектні, великі, темно-зелені, покриті густими волосками, як ніби оксамитові, дуже приємні на дотик:

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Цвіте гортензія регулярно, в липні.

Суцвіття плоскі, щитковидні, діаметром 16 см.плодущие квітки — блідо-фіолетові, стерильні — білі. Пригнути рослина до землі неможливо, тому пагони восени коротко обрізають. Коротку здеревілу частина і пристовбурні кола закривають сухим листом або ялиновим гіллям.

Іноді для захисту від холоду підставу куща мульчують, а крону обв’язують покривним матеріалом — лутрасилом, спанбондом і потім крафт-папером. При такому укритті пагони можуть зберегтися, якщо зима виявиться сприятливою. Якщо не пощастить-нічого страшного, пагони, як уже говорилося, відростуть заново.

Рано навесні, як тільки мине небезпека сильних заморозків, мульчу і крафт-папір прибирають, але не раніше середини квітня. Цю роботу проводять в похмурий день, ближче до вечора, щоб не викликати опіку променями яскравого весняного сонця. Сама теплолюбна зі згаданих в цій книзі гортензій, відноситься до 7 зоні за системою зональної градації, прийнятої департаментом сільського господарства сша і використовуваної в інших країнах.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Гортензія шорстка

Гортензія шорстка (н. Aspera ) родом з гімалаїв і західного китаю. Схожа на гортензію саржента, теж опушена. У природі це маленьке деревце або чагарник висотою від 4 до 10 м.листя дещо дрібніше і вужче, ніж у саржента, з пильчатими краями і довго відігнутим кінцем. Діаметр суцвіть — 25 см.

Подивіться на фото — у цього виду садових гортензій стерильні квітки білі, рожеві, блакитні, можуть бути з зазубреними пелюстками, центр суцвіття пурпурний:

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Зимостійкість у гортензії шорсткою така ж, як у саржента, тому рослини вимагають однакового догляду.

У гортензії шорсткою є сорти, але вони не дуже відрізняються один від одного.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Деякі з них об’єднують в групу віллоза (villosa group ).

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Серед них- ‘velvet lace’ з суцвіттями в бузково-фіолетових тонах і’ anthony bullivant ‘ з рожевими стерильними квітками і фіолетовими — плодущими.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Мабуть, з усіх сортів гортензії шорсткою найцікавіші — ‘peter chappell’ і’ macrophylla’.

У першого центр світлий, стерильні квітки білосніжні з широкими зазубреними пелюстками, у другого — стерильні квітки рожеві, бхромчатие.

Декоративний чагарник гортензія попеляста (з фото)

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Батьківщиною декоративного чагарнику гортензія попелястої, або сірої (н. Cinerea ) є схід північної америки. Вона дуже схожа на, відрізняється від неї добре вираженим сіруватим опушенням на нижній частині листа.

На фото видно, що попеляста гортензія утворює великі напівкулясті суцвіття:

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Висота чагарнику-1,1-1,5 м.в гбс ран вирощується з 1954 р. (насіння було отримано з амстердама і турина).

Проблема в тому, що самостійність такого виду визнають далеко не всі систематики. У серйозних зарубіжних довідниках рослина називають н. Arborescens var. Discolor, тобто гортензія деревоподібна, різновид різнобарвна. Але і це ще не все.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Існує старий гібрид (до 1860 р) — гортензія сірувата (н. Х canescens ), у якій теж сірувате опушення з нижньої сторони листа. Оскільки всі три гортензії (видова деревоподібна різновид різнобарвна, попеляста і сірувата) давно в культурі, навряд чи хто в змозі їх розрізнити.

Яка справа садівникам до тонкощів систематики? прямий. У посадженого вами рослини може бути різна зимостійкість. Варіанти два. Перший — вона дорівнює зимостійкості гортензії деревоподібної. Другий-рослина витримує зниження температури до -23 градусів. В цьому випадку чагарник підходить для озеленення південних районів росії.

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Гортензія сіра ‘sterilis ‘, яку можна зустріти в садових центрах, схожа на гортензію деревоподібну ‘grandiflora’, але у неї сіра нижня сторона листа і менше) стерильних квіток в суцвітті.

Гортензія дуболістная: фото і опис сортів

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Гортензія дуболістная – н. Quercifolia) — сама екзотична серед інших гортензій. Це північноамериканська рослина висотою 1,5 — 3 м.її «родзинка» — приємні на дотик фактурні листя, що нагадують за формою листя дуба червоного. Такі листя-головна відмінність даної форми від інших видів цього чагарнику.

Як показано на фото, у дуболістной гортензії краю кожного листа гострі, з зазублинами:

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Розмір листа — до 25 см. Свіжі пагони і молоді листочки покриті легким пушком білого кольору, який з часом зникає, залишаючись тільки на нижньому боці листа. Восени листя стає багряно-червоними.

У гортензії величезні, до 30 см волотисте суцвіття з переважанням стерильних квіток, які спочатку стоять, як свічки, потім поступово схиляються. На жаль, в середній смузі росії вона практично не цвіте. Фахівці припускають, що справа не тільки у відносно низькій морозостійкості чагарнику (він витримує короткочасне зниження температури до -29°с), а в недостатній кількості сонячних днів.

Там, де клімат м’якше і сонця побільше, популярні сорти дуболістной гортензії:

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

‘snow flake’

Гортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензіюГортензія: види і кращі сорти для російського саду. Гортензії: види і сорти для російських садів квітка схожий на гортензію

Гортензія — це красиве квіткове рослина, відноситься до сімейства гортензієві. Його батьківщиною вважається японія. У європі культура з’явилася в 1820 році.

У той час рослина мала всього два види: білого і червоного забарвлення. З 1900 року гортензію стали селекціонувати. Перші сорти не відрізнялися холодостійкістю, тому квіти вирощували як кімнатні рослини.

довідкова інформація

Велика частина видів рослин-це чагарники (їх висота 1 — 3 метри), окремі екземпляри — невеликі деревця, інші — ліани.

Культури бувають листопадними або вічнозеленими. Найбільш широко поширені перші види, які відносяться до рослин помірного клімату.

Гортензія шорстка макрофілла

Гортензія отримала свою назву від злиття двох грецьких слів (»hydro « — » вода«,» angelon « — »посудина»). Це означає, що насіннєві коробочки подібні глечикам або рослини дуже люблять вологу.

Є ще така легенда: у xviii столітті француз філібер коммерсон, лікар і натураліст, подорожував по японії. Вид квітучого чагарнику зачарував його настільки, що він вирішив дати рослині найменування гортензія на честь своєї дівчини. Адже ніхто з місцевих жителів не зміг відповісти, як називався квітка.

гортензія шорстка

Опис даного різновиду коротко:

  • чагарники мають товсті гілки.
  • великі, плоскі суцвіття бувають білі і бузкові. Останні екземпляри відрізняються дрібними бузково-ліловими квіточками. Квітки знаходяться в серединках. Навколо них розташовані білосніжні великі квітки.
  • листя дуже декоративні, великі (довжина — 35 см, ширина — 25 см). Молоді листочки оксамитові, темно-зелені. В кінці літнього сезону вони коричнево-помаранчеві.
  • висота куща (1,5 — 2,5 м.). Ширина(1,2 м.).
  • гортензія відрізняється високою зимостійкістю. Її можна вирощувати в регіонах зі складними кліматичними умовами (в тому числі в підмосков’ї).
  • цвітіння гортензії (серпень — вересень).

посадка рослини

Для рослини вибирають теплий, добре захищений від сильних вітрів ділянку. Найкраще вибирати тінь або півтінь, тому що спекотне полуденне сонце і прямі промені світла погано діють на гортензію.

Грунт повинен бути поживним, нейтральним, трохи підкисленим.

Для рослини вибирають теплий, добре захищений від сильних вітрів ділянку

Найкраще вибрати саджанець віком 2 — 3 роки.

Рослину можна посадити навесні (після того як розтане земля) або восени (вересень).

технологія посадки

Посадкову яму роблять різного розміру, в залежності від грунту:

  • легка земля (глибина-50 см, ширина-40 см);
  • суглинки (60 см х 50 см);
  • глинисті грунти (70 см х 60 см).

На дно котловану насипають колоту цеглу або щебінь товщиною 15 см.такий прошарок буде виконувати функцію дренажу.

Кладуть родючий грунт шаром 10 — 20 см.у нього додають перегній, торф, мінеральне добриво (50 гр.).

Кущі висаджують, залишаючи між ними відстань не менше 1,5 м. Не слід заглиблювати кореневу шийку. Потрібно залишити її трохи вище рівня грунту.

Деревце ставлять в лунку. Акуратно розправляють коріння. Присипають землею, утрамбовують. Поливають рясно (використовують не менше 2 — 3 відер води).

Увага! якщо рослина висаджують в суху погоду, то саджанець слід обприскати водою.

Догляд

Гортензії шорсткою потрібна велика кількість води. Її недолік негативно відбивається на розвитку, цвітінні куща. Тому рослину поливають рясно (ллють 3 — 5 відер рідини під кущик), часто (не менше 2 разів на тиждень).

У похмуру, дощову погоду досить буде одного зрошення. Зберегти вологу допоможе мульчування торфом (шар 10 см.).

Пристовбурні кола необхідно рихлити не менше 2 разів за сезон.

Важливо! коріння гортензії знаходяться у верхніх шарах землі. Тому розпушування можна здійснювати тільки на глибину 5-6 сантиметрів.

Перші два роки молодому рослині слід дати спокій. Йому вистачає поживних речовин використаних вчасно посадки. Потрібно лише доглядати за гортензіями в міру необхідності.

Через два роки, ранньою весною, кущі починають підгодовувати мінеральними комплексами. У період бутонізації рослини удобрюють суперфосфатом, сірчанокислим калієм, коров’яком (співвідношення з водою 1:10). Щоб гілки стали більш міцними кожні 30 днів зрошують гортензії розчином марганцівки (2 мг/10 л води).

Перші пару років кущі обрізати не потрібно. Їм необхідно зміцніти. З третього року навесні (останні числа березня — початок квітня) проводять обрізку. Необхідну роботу потрібно зробити до моменту сокоруху. Для початку прибирають хворі, пошкоджені, зламані пагони, гілки. Потім зрізають все торішні відростки, відступивши на 3 нирки.

Незважаючи на відмінну морозостійкість гортензії шорсткою на зиму слід укутувати пристовбурні зони сухими листям, тирсою, покривним матеріалом.

розмноження шорсткою гортензії

Розмноження діленням куща

Розводять гортензії декількома способами:

  1. насінням. Їх висівають в ємності (грунт повинна бути вологою). Сіянці прикривають склом або поліетиленовою плівкою. Коли грунт висихає, її поливають. Через три тижні з’являються сходи. Саджанці необхідно доростити протягом двох років. Потім їх розсаджують на потрібні місця.
  2. живцями. Бічні відростки зрізають (у них повинні бути великі нирки). Ставлять у воду. Відсікають зелені верхівки. Відростки ділять на фрагменти. Залишають на дві години в розчині корневина. Поміщають в грунт. Накривають банками. Поливають 1 — 2 рази в 6-10 днів. Через місяць черешки укореняться. Коли висота саджанців буде 35 — 45 см їх висаджують.
  3. діленням куща. Рослина зволожують, викопують. Коріння очищають від землі, миють. Рослини поділяють на кількаЧастина. Обробляють корневином. Визначають на вибране місце.

хвороби, шкідники

Гортензія шорстка володіє хорошим імунітетом. Однак її можуть вражати різні захворювання, також вона піддається нападу комах-шкідників.

  • хлороз. Листочки світлішають, прожилки на їх тлі стають темними. Причиною є защелачивание грунту. В цьому випадку рослина обробляють розчином залізного купоросу (45 гр/відро води).
  • борошниста роса. Листочки покриваються маслянистими плямами. Через якийсь час цятки жовтіють, темніють. Кущі обробляють фундазолом.

Якщо на гортензії оселилися павутинні кліщі, попелиця, довгоносики, клопи рослини кроплять інсектицидами.

Додаткова інформація! нещодавно з’явився абсолютно новий сорт рослини-шорстка гортензія хот шоколад (hot chocolat). Відрізняється красивими великими квітами і листям. Характерна особливість рослини-нижня частина молодого листя бордова, зверху вона темна, шоколадно-коричневого забарвлення.

Гортензію шорстку висаджують в парках, скверах, на вулицях. Вирощують на дачних ділянках, в садах. Використовують в ландшафтному дизайні. Вона прикрашає клумби, квітники, прекрасно виглядає як в одиночних посадках, так і в групових композиціях.