Як можна перевірити схожість насіння. Детально про зливу

135

Необхідною передумовою до отримання високого врожаю томатів є кондиційний посадковий матеріал, показником якого служить схожість. Дачники, особливо молоді, іноді не знають, як перевірити схожість насіння помідорів і визначити, наскільки вони придатні для використання. Схожістю називається відношення числа пророслих зачатків до загального числа висіяних насіння, виражене у відсотках і характеризує здатність до проростання.

Насіння томата не втрачають свою силу 5 – 7 років при відповідних умовах утримання. Параметри збереження схожості:

  • час з моменту збору плодів і заготівлі насіннєвого матеріалу;
  • умови зберігання;
  • ступінь зараження хворобливими бактеріями і мікробами;
  • правильна підготовка до посіву.

Передпосівна перевірка насіння дозволяє своєчасно, оперативно поліпшити їх якість або повністю замінити. Схожість оцінюють заздалегідь. Термін визначають, виходячи з часу від посіву до сходів. Цей період становить в середньому 8 — 10 діб. З такою завчасністю до планованої сівби починають тестування.

Як визначити придатність насіння, придбаних в магазинах, на ринках, в інших місцях? техніка процедури може бути проведена двома методами.

Перший спосіб

Перевірку схожості починають з калібрування посівного матеріалу. Цей процес передбачає відбір для пророщування зразків з великим вмістом поживних елементів, здатних дати якісні помідори.

Для цього насіннєву масу заливають 3 – 5% розчином звичайної солі (15-25 грам/ 500 мл води). Через 2 години порожні, потворні, зморщені частинки знімають з поверхні, викидають. Зернятка великого і середнього розміру відбирають, промивають, просушують. Практика показує, що дрібні екземпляри, якщо вони здорові, повні, можуть бути використані і дадуть плоди. В результаті визначення кількості осіли на дно насіння роблять висновок про потенційне проростання.

Відбір можна провести за допомогою наелектризованого пластмасового предмета, плексигласу або ебоніту, протертих вовняною тканиною. Тестований матеріал розсипають на гладкій поверхні, наближають пластмасу на відстань 1 – 2 см — вона збирає на себе щуплу, неповагову, легку масу. Процедуру повторюють кілька разів. За кількістю неприлиплих до пластмаси насіння можна дізнатися і оцінити якість всієї партії.

Спосіб калібрування широко поширений. Його застосовують безпосередньо перед посівом, багато дачники відразу після цього приступають до висівання на розсаду.

Другий спосіб

Дозволяє визначити схожість насіння шляхом їх намочування, пророщування, висівання в грунт. Послідовність дій:

  1. десяток довільно взятих насіння обгортають натуральною тканиною, заливають водою на 24 години.
  2. вміст розкладають на блюдечку, ізолюють плівкою.
  3. все це поміщають в тепле місце. Регулярно зволожують тканину, щоб вона не пересохла.

Корисно замість звичайної кип’яченої використовувати талу воду. Через кілька днів відбудеться прокльовування, утворення корінців.

На замітку! температура в цей період повинна становити не менше 22-25 ºc.

За кількістю пророслих корінців оцінюють ступінь схожості і енергії проростання зародків, швидкості, дружності, життєздатності проростків. Для більшої впевненості, точності висаджують проростки в ємність з теплим вологим грунтом. Коли на поверхню землі вийдуть сходи, уточнюють показники.

Як перевірити відсоток схожості насіння помідорів? це просто. Наприклад, зійшло 8 з 10 насіння, схожість становить 80 %. Показник для всієї партії буде точніше, якщо для перевірки взяти більшу кількість матеріалу.

Таким способом тестують знову придбані, старі прострочені пакетики, що залишилися з минулих років. Перш ніж викинути, їх недовго перевірити на схожість.

Овочівники-практики вважають, що не варто засмучуватися, якщо на грядці не 100% схожість — такої немає навіть для кондиційних екземплярів. Згідно з дослідженнями, насіння томатів 3-4 – річного терміну зберігання мають ступінь проростання 60-85 %. При значенні менше 50 % сівба не рекомендується.

Це цікаво! на придбаних насіннєвих пакетах завжди вказується високе значення проростання, до 98 %. Це лабораторний показник, який визначається в ідеальних умовах, відтворити які на дачі практично нереально. На своїй ділянці городник має справу з польовою величиною, яка значно м
енше.

Помідори мають багато різновидів, сортів, гібридів, кожен з них зі своїми особливостями, вимогами. Фактичні показники в реальних обставинах можуть відрізнятися від наведених характеристик. Про це свідчать відгуки дачників, що підтверджують необхідність посіву перевірених насіння.

особливості передпосівної обробки

Поліпшити схожість і проростання можна за допомогою деяких прийомів попередньої підготовки:

  • знезараження, дезінфекція;
  • обробка мікроелементами;
  • використання стимуляторів.

Для дезінфекції використовується 1% розчин марганцівки (5 грам/500 мл води). Марлевий мішечок з насінням помідор поміщають в розчин, через 20 хвилин промивають, підсушують. Метод популярний серед дачників, підвищує схожість насіння томатів після їх знезараження.

Як можна перевірити схожість насіння. Детально про зливу

Важливо: не слід перевищувати час обробки марганцівкою — це знижує дружність сходів.

Відзначено ефективне дезінфікуючий вплив біопрепарату «фітоспорін». Застосовують його з дотриманням вказівок інструкції. Після знезараження насіння помідорів обробляють готовими складами мікроелементів, можна використовувати добовий настій золи, розчинивши 1 чайну ложку в 250 мл води.

Насіння витримують 5 годин, промивають, просушують. Прискорення пророщування досягається обробкою біологічно активними речовинами, стимуляторами росту «імуноцітофіт», «енерген», «епін-екстра»або «циркон». Позитивно впливають на насіння борні або молібденові склади.

Використовуючи мікроелементи, слід строго дотримуватися їх дозування. Перевищення концентрації розчину, продовження часу процедури можуть призвести до погіршення енергії росту.

Весняна посівна-довгоочікуваний і відповідальний час для кожного городника. До цього часу більшість захоплених садівників вже вирішили, що посадити на дачі, і готуються сортувати і перевіряти насіння на схожість. Досвідчені дачники проробляють це щорічно і знають, як перевірити схожість насіння овочів і квітів, практично інтуїтивно відрізняють хороші насіння від пошкоджених. Їх підказки та корисні поради стануть в нагоді початківцям городникам, які можуть не знати, що перевірка схожості насіння перед посівом – обов’язковий етап і гарантія рясного врожаю.

Насіння різних рослин по-різному переносять зимове зберігання. На жаль, не всі запаси насіння успішно перезимують, тому сортувати їх перед посівом просто необхідно. Це стосується і власного, зібраного минулого року, і купленого свіжого насіння. Навіть відповідальний продавець не може гарантувати стан сплячого насіння, воно не завжди залежить від об’єктивних умов. Так що в будь – якому випадку не полінуйтеся перевірити схожість насіння в домашніх умовах-це не складно. До того ж, налаштовує на потрібний настрій і допомагає спланувати висадку розсади, пророщування і, можливо, своєчасну покупку нового насіння, щоб не упустити терміни посівної.

Що таке схожість насіння? від чого залежить схожість насіння?
Схожістю називають здатність насіння дати життєздатні проростки і майбутній урожай. По суті, схожість — це стан здоров’я кожного насіння, його неушкодженість, сила і швидкість проростання в звичайних умовах, без спеціальної стимуляції і/або підгодівлі. Як правило, для зручності підрахунків схожість визначають процентним співвідношенням: кількість пророслих сходів до загальної кількості насіння. В принципі, це і так стане зрозуміло через 1-2 тижні після посіву, коли почнуть прокльовується перші паростки. Але навіщо витрачати час і ризикувати, якщо можна перевірити схожість насіння заздалегідь, розсортувати їх ще перед посівом і тим самим збільшити шанси на хороший урожай.

Схожість насіння ніколи не буває повною, тобто, ніхто з городників ніколи не розраховує, що 100% посіву дадуть сходи. Але досвід підказує, що можна передбачити схожість різних насіння за такими параметрами:
Як можна перевірити схожість насіння. Детально про зливуспираючись на ці параметри, ви можете заздалегідь спланувати посів насіння і висадку розсади. Важливо розуміти, що запасання насіння про запас – не найкраще рішення, що погіршує їх якість. Краще щорічно купувати і / або збирати невеликуКількість свіжого насіння, роблячи невеликий запас з урахуванням усередненої схожості. Але навіть за умови правильного зберігання і дотримання термінів придатності, не завадить заздалегідь перевірити насіння овочів і квітів на схожість перед посівом.

Коли насіння сортують і перевіряють на схожість?
Кращий час для перевірки насіння овочів і зелені на схожість – лютий і перша половина березня. Насіння однорічних квітів можна сортувати з лютого по травень. До цього терміну вже відомий прогноз погоди на найближчий час, і можна планувати посів. Сортування насіння-перший необхідний етап підготовки до посіву і виконувати його потрібно за правилами:

  • розгляньте упаковку насіння. На ній вказана так звана лабораторна схожість — це схожість в ідеальних умовах. Таких умов навряд чи можна домогтися в реальному житті, тому відніміть від зазначеного числа 5-15 одиниць, щоб дізнатися справжню, або польову схожість.
  • знайдіть дату фасування насіння-бажано, щоб від неї до дня сортування пройшло не більше року. Якщо насіння зберігалися не в паперовому пакеті, а в спеціальному кульку з фольгою, допускається трохи більший термін зберігання без втрати якості насіння.
  • шифровані позначки на упаковках насіння допомагають вибрати якісну сировину. Якщо бачите маркування з буквою » б » — значить, насіння були оброблені киснем, що підвищує схожість. Позначка «гібрид f1» вказує на підвищену врожайність і стійкість насіння. Але за гарантовану схожість гібридів доведеться заплатити дорожче.

якщо ви купили насіння, які повністю влаштували вас схожістю, живучістю і якістю врожаю – обов’язково запам’ятайте їх сорт і торгову марку, щоб в наступному році не експериментувати з пошуком. Але врахуйте, що збирати і запасати насіння гібридів з метою економії абсолютно безглуздо. Гібридні рослини зберігають свої видатні властивості тільки в першому поколінні, а їх потомство буде володіти, м’яко кажучи, невиразними характеристиками. 1. Як перевірити схожість насіння в домашніх умовах?
Як можна перевірити схожість насіння. Детально про зливунасіння в стані спокою виглядають не однаково. Їх зовнішній вигляд визначає перший етап сортування: калібрування насіння. Навіть початківець городник здогадається, що великі і важкі насіння володіють великим потенціалом, ніж дрібні і порожнисті. Саме з калібрування починається поетапне сортування і перевірка насіння на схожість:

  1. виберіть з насіння одного виду найбільші і вагомі. Пошкоджені, потемнілі, з цятками цвілі насіння без жалю відсівайте: вони не тільки не дадуть врожаю, але і можуть заразити здорові посіви.
  2. візьміть чисту воду і приготуйте 4-5%-й сольовий розчин (1 чайна ложка кухонної солі на літр води). Покладіть добірні насіння в розчин солі години на 2. За цей час все дефективні і/або порожні насіння спливуть на поверхню, а повновагі і наповнені – осядуть на дно.
  3. відкиньте спливли насіння, а пройшли перевірку обполосніть від солі і просушіть на відкритому повітрі. Повновагі дрібні насіння викидати не варто – просто висівайте їх окремо від тих, що помітно крупніше.
  4. можна обмежитися описаної сортуванням, але якщо ви хочете точних розрахунків схожості насіння, візьміть зручне для обчислень кількість (наприклад, 10 штук) і проведіть такий експеримент. Покладіть тестові зразки між двох шарів вологого паперу або тканини, покладіть на блюдце і поставте в тихе місце при кімнатній температурі.
  5. періодично зволожуйте тканину, щоб насіння не пересихали. Через 7-14 днів, в залежності від конкретної рослинної культури, насіння дадуть сходи. Порахуйте їх, щоб отримати відсоток схожості арифметичним шляхом: 6 з 10 будуть 60%, 8 з 10 – 80%, 10 з 10 – 100% схожості насіння.

задовільна схожість вище 80% дозволяє використовувати перевірені насіння. Менший показник схожості можна розцінювати як рекомендацію до застосування добрив: стимулятори росту можуть значно підвищити схожість насіння. При схожості 30% і нижче використовувати насіння не рекомендується. На щастя, настільки низькі показники зустрічаються вкрай рідко, а перевірка насіння на схожість перед посівом дозволяє виростити хорошу і міцну розсаду!

Як перевірити насіння на схожість зовсім-зовсім мало часу залишилося до календарного початку весни, а це означає, що «гаряча» пора у хліборобів не за горами. Вже багато дачники встигли посіяти на розсаду перчики, томати і деякі квіткові культури, але основна частина посівного матеріалу терпляче чекає свого часу, який ось-ось настане. І щоб потім не втрачати даремно настільки дорогий час, не упустити терміни, схожість насіння необхідно перевірити заздалегідь! про те, як це зробити, що впливає на схожість, що взагалі означає це поняття, і в чому полягає сенс проведених процедур, давайте і поговоримо сьогодні. Рідко у кого з городників немає «стратегічних запасів» -це і залишилися з минулих сезонів покупні насіння, і зібрані власноруч, і ті, що презентували нам друзі-знайомі. Так накопичуватися посівний матеріал може роками. Однак, чим довше зберігаються насіння, тим гірше їх посівні якості — схожість і енергія проростання. Але про все по порядку… Що розуміють під схожістю насіння схожістю насіння називають кількість з’явилися сходів, що виражається у відсотках по відношенню до загальної кількості висіяного насіння. Говорячи простіше, це здатність насіння за певний термін давати нормальні проростки в певних умовах пророщування. Все ще не дуже зрозуміло? давайте розберемося докладніше… Скільки часу насіння зберігає схожість час, протягом якого насіння зберігає схожість, як і термін їх проростання, у різних культур по-різному. У наведеній таблиці ви знайдете ці дані для найпопулярніших городніх культур. Який буває схожість лабораторна схожість визначається тільки в лабораторних умовах. Саме вона вказується на упаковках і в паспорті насіння, які ми купуємо. Зазвичай її показники дуже високі — 95-98%. Чому ж тоді висіяне насіння практично ніколи не дають нам подібних результатів? чи говорить це про те, що виробники насіння нас обманюють, явно завищуючи відсоток схожості насіння? а ось і ні-ніякого обману! вся справа в тому, що зазначена на пакетах з насінням лабораторна схожість визначається в ідеальних умовах проростання, які відтворити самостійно практично неможливо. А ми, висіваючи насіння, спостерігаємо так звану польову схожість, і вона завжди буде нижче лабораторної, адже створені нами умови аж ніяк не ідеальні. Польова схожість визначається за кількістю сходів в реальних умовах-на полі. Етапи проростання насіння проростання насіння за змістом і змістом процесів, що відбуваються умовно можна розділити на три послідовних етапи: 1-й етап-набухання насіння; в цей час йде швидке поглинання води насінням; 2-й етап — стимуляція біохімічних процесів під впливом води; на цьому етапі білки-ферменти активізуються, і починається утворення елементів, які визначають завершальний етап проростання; 3-й етап — зростання зародка. Від чого залежить схожість насіння крім заданих самою природою особливостей, про які піде мова трохи пізніше, схожість насіння безпосередньо залежить від: ступеня їх визрівання, умов збирання та сушіння; подальшого зберігання (його умов і термінів: чим довше зберігаються насіння, тим більше знижується їх схожість, врахуйте це). Сенс перевірки насіння на схожість підсумуємо сказане: суть перевірки насіння на схожість зводиться до того, щоб переконатися, що вони здатні прорости. Відповідно, основною процедурою такої перевірки буде пророщування насіння. Однак, перш ніж проводити його, необхідно забезпечити ряд умов. Умови проростання насіння проростанням називають відновлення активного росту насіння після періоду спокою. Щоб насіння проросли, вони повинні бути життєздатними, і їм необхідно опинитися в відповідних умовах: вода — перше необхідне умовою проростання — без неї паростки не з’являться, а що з’явилися загинуть; температура безпосередньо впливає не тільки на відсоток схожості, але і на швидкість проростання насіння. Температури, необхідні для проростання насіння окремих культур, ви можете подивитися в таблиці, наведеній нижче. Але запам’ятайте і загальне правило: оптимальною температурою для проростання насіння холодостійких культур вв
ажається +18 °с…+ 25 °с, а для теплолюбних — +25 °с…+ з0 °с; світло: жорсткі вимоги до нього є лише у деяких культур, найбільш популярні серед яких: бегонія, броваллія, бальзамін, герань, колеус, левиний зів, петунія, салат-латук, тютюн. Повітря: без його нормального доступу схожість сповільнюється або зовсім блокується. Необхідну кількість повітря можна забезпечити, пророщуючи насіння в добре провітрюваному просторому приміщенні. Підготовка насіння до перевірки на схожість перед тим, як перевірити насіння на схожість, має сенс їхКалібрувати. Навіщо потрібна калібрування насіння, і що це таке зрозуміло, що якщо ви вирішите перевірити відсоток схожості на найдрібніших і порожніх насінні виду, нічого хорошого з цього не вийде. Та й навіщо взагалі сіяти неякісний посівний матеріал? калібрування дає можливість виділити найбільш якісне насіння-великі і середні — ті, які містять великий запас поживних речовин і зможуть перетворитися в потужні продуктивні рослини. Тобто сенс калібрування полягає в тому, щоб відібрати насіння приблизно однакової маси і розміру, з приблизно однаковими запасами поживних речовин. Таке насіння зійдуть дружно, тим самим полегшуючи догляд за посівами. Приступимо до калібрування відбираємо великі повновагі насіння і невеликими порціями, помішуючи, занурюємо їх в 3-5% розчин, приготований з 30-50 гр кухонної солі, розчиненої в 1 л води. Тримаємо насіння в сольовому розчині 2 години; через цей час найбільші і середні повновагі насіння опускаються на дно, ну а все дрібні і порожні спливають. Ось як раз їх-то і необхідно видалити. Після видалення дрібних насіння розчин акуратно зливаємо, насіння гарненько промиваємо і просушуємо. До речі, використовувати після калібрування має сенс не тільки великі і середні насіння, але і повновагі дрібні, просто сіяти їх потрібно окремо. Як встановлюють відсоток схожості насіння існує думка, що стовідсоткової схожості просто не існує, і це так. Норми схожості є навіть для кондиційного насіння різних культур, але і вони не дотягують до 100 %. Тому, перевіряючи насіння на схожість, не варто засмучуватися, якщо всі 100% насіння не зійшли. Щоб встановити відсоток схожості, беруть, наприклад, 10 шт насіння (можна і інша кількість, але тоді складніше розрахувати відсотки) одного виду, рівним шаром розкладають їх між листами фільтрувального паперу (промокашка — хто пам’ятає, за часів срср її було ну дуже багато) або будь-якого пористого матеріалу (зійде звичайна туалетний папір або складена в кілька шарів марля), і поміщають в дрібне блюдце. Ємність з насінням встановлюють в приміщенні з температурою близько +18 °с…+ 22 °с, а саме насіння гарненько зволожують. У міру необхідності воду додають, але перевіряють, щоб папір не була занадто мокрою. Через певний час (воно дорівнює терміну визначення схожості насіння для конкретної культури) вважають число пророслих насіння, встановлюючи відсоток їх схожості. Наприклад, якщо з 10 насіння проросло 6, це означає, що схожість насіння в конкретній партії становить приблизно 60 %. Тобто ступінь схожості ми вираховуємо як співвідношення вже зійшли насіння до тих, що не проклюнулися. Насіння зі схожістю нижче 30 % сіяти вже не рекомендується.

Підготовка насіння моркви необхідна незалежно від того, чи придбали ви насіння на ринку або зберігали власні кілька років. Як грамотно підготувати насіння моркви, щоб отримати хороший урожай, ви дізнаєтеся, ознайомившись зі статтею.

Підготовка насіння моркви включає кілька етапів. Перше, що вам потрібно-прибрати погані насіння. Зазвичай підготовку насіння починають з їх сортування або калібрування. У домашніх умовах виділити найбільші насіння можна, використовуючи 5% розчин звичайної солі. У цьому розчині більш важкі насіння осядуть через 5 — 7 хв, а легковагі спливуть. Легковагі насіння, як правило, маловсхожі. Осіли насіння ретельно промийте і підсушіть.

Другий крок-перевірити схожість насіння моркви .

Перевірка насіння моркви на схожість.

За місяць до сівби нам необхідно перевірити насіння моркви на схожість . Робиться це з метою визначення кількості насіння, необхідних для отримання якісного врожаю. Щоб перевірити схожість насіння моркви візьміть по 10-20 насіння кожного сорту, рівномірно розкладіть на чисту вологу ганчірку або на фільтрувальну або туалетний папір. Вологість ганчірки або паперу постійно підтримуйте. Туалетний папір можна скрутити назад в рулон.

Через 10 — 14 днів підрахуйте кількість паростків. Якщо проросло 70% насіння, то їх висівайте з розрахунку 0,4-0,6 г/м 2 .
При більш низькій схожості норму висіву вам потрібно буде збільшити.

Прискорюємо проростання насіння.

Наступний етап підготовки насіння моркви-заходи щодо прискорення проростання. Насіння моркви містять велику кількість ефірного масла, що ускладнює доступ до зародка і уповільнює їх проростання. Щоб значно прискорити проростання моркви, є кілька способів. Найбільш простий і доступний кожному спосіб прискорення проростання насіння-намочування їх у звичайній воді.

Як правильно замочити насіння моркви?

  • замочити насіння моркви можна в звичайній воді, а краще замість чистої води брати 1%-ний розчин борної кислоти. Насіння у воді або розчині витримуються протягом доби. Потім їх потрібно просушити до сипучості і висівати у вологий грунт.
  • є і другий спосіб. Замочити насіння моркви можна на 10 хвилин, а потім викладають на вологу тканину і закривають їх цієї ж тканиною. Так насіння витримуються, поки не проклюнеться паросток. Таке насіння також висівають виключно у вологий грунт.

Барбатірованіе насіння моркви.

Прискорює проростання насіння моркви і барбатірованіе (обробка киснем). Для цього будь-яку посудину наповніть підігрітою до 20-25°с водою і помістіть в нього насіння в марлевому мішку на 20-24 години. Через воду пропускаєте повітря або кисень (можна використовувати акваріумний компресор). Після барбатірованія насіння підсушують до гарної сипучості і висівають.

Дражування насіння моркви при підготовці до сівби.

Ще один спосіб підготовки моркви до сівби – дражування насіння . Дражування-покриття насіння живильною оболонкою. Дражування не тільки прискорює проростання, а й полегшує сівбу. Проводять дражування насіння в домашніх умовах за 5 днів до висіву. Для цього беруть по 1 склянці перегною і торфу — краще порошкоподібного. Ретельно перемішують їх і всипають в півлітрову банку. Окремо беруть склянку рідкого коров’яку. У літрову скляну банку всипають 2 ч.ложки сухих морквяних насіння і додають 1 ст. Ложку суміші торфу + перегній і 1 ст. Ложку рідкого гною. Банку щільно закривають і струшують (2-3 хвилини), потім ще два рази додають потроху поживну суміш з коров’яком і струшують. Після того, як насіння повністю покриються живильною оболонкою, розподіліть їх по папері і підсушіть.

Скорочуємо ризик хвороб моркви.

Для профілактики сухої і чорної гнилі, які передаються з насінням, застосовують термічну обробку в гарячій воді (близько 53°с) протягом 20 хв з подальшим охолодженням їх в прохолодній воді (3 хв), підсушуванні до повної сипучості і висівом у вологий грунт.

Застосовують і намочування насіння моркви в слабких розчинах мінерального добрива зі стимулятором росту, підігрітих до 30°с.

Тепер, впоравшись з підготовкою насіння моркви, ви можете сподіватися на смачний і райдужний урожай!

Як можна перевірити схожість насіння. Детально про зливу

Під схожістю мається на увазі процентне співвідношення числа посаджених насіння і кількості з’явилися сходів. іншими словами, це поширена відповідь на питання, що стосується того, скільки насіння проростуть після їх посадки в землю.

Садівникам відомі два види схожості.

Визначаються вони по-різному:

  • лабораторну визначають в умовах лабораторії. Її вказують в паспорті насіння.
  • польову виявляють за кількістю сходів вже на грядках. Практично завжди вона нижче лабораторної.

Оскільки ніколи не буває 100% схожості, для зернових культур вводять точний індивідуальний висів. Якщо з’ясується, що близько 10 відсотків насіння не будуть схожими, немає резону висаджувати їх у відкритий грунт.

Перед тим, як висаджувати моркву в землю, треба обов’язково перевірити насіння на схожість. тільки так можна бути впевненим в тому, що вони дадуть паросток при посадці, і знати, з яким запасом їх треба сіяти.

Високі показники, які написані на упаковці з насінням, визначені лабораторною схожістю. Отже, вони ідеально проростають тільки за певних умов, які складно задати самостійно. Тому польова схожість моркви завжди набагато нижче .

термін придатності насіння і їх схожість-як взаємопов’язані поняття?

Перед посівною люди дістають пакетики з насінням, купленими заздалегідь або зібраними своїми руками, і перевіряють дату збору насіння або часу, до якого насіння придатні до посіву.

Від терміну придатності залежить їх схожість. Якщо він пройшов, сходів можна не дочекатися. Однак насіння улюбле
них сортів моркви, які шкода викидати, можна перевірити на збереження схожості шляхом намочування у воді і пророщування.

Очікувати наклюнувшіхся насіння понад наведеного терміну визначення схожості не слід. Вони зберігають схожість два або три роки. Температура пророщування повинна бути 20-30 градусів , а термін визначення схожості 10 діб.

від чого залежить схожість?

Первые эксперименты стали проводить в городе центсюй. Фермеры поместили зачатки арбузов в индивидуальные квадратные контейнеры, и ягоды приняли их форму.

Оказалось, что такой продукт проще укладывать, хранить и транспортировать, а также перевозить в больших объемах. А высокий спрос на товар воодушевил фермеров на дальнейшие открытия. И вскоре свет увидел квадратные дыни и помидоры.

для чего и кому нужны квадратные арбузы?

Ценность открытия все аграрии и промышленники оценили сразу.

Во-первых, – это удобство и экономичность транспортировки , а также хранения. Во-вторых, этот плод удобно размещать на тарелке и нарезать на стандартные аккуратные фрагменты.

В-третьих, цены значительно выше, чем на стандартные круглые или овальные арбузы. Поэтому секреты выращивания таких арбузов стали просачиваться и распространяться по миру.

Як можна перевірити схожість насіння. Детально про зливу

достоинства и недостатки

Внутреннее содержимое арбуза ничем не отличается рот ягод стандартной формы. Правда, они могут уступать по вкусовым стандартам. Но такие ягоды имеют ряд отличительных черт:

  • удобно хранить и транспортировать, минимизируя транспортные расходы;
  • удобно размещать на обеденном столе и в холодильнике;
  • квадратная форма облегчает аккуратную нарезку;
  • высокая стоимость на рынке.

Но преображение коснулось только внешних форм ягоды и на вкусовые характеристики не сказалось. У неопытных фермеров ягоды вызревают неравномерно или не успевают вызревать , поэтому по сладости и насыщенности вкуса уступают своим овальным собратьям.

А также за каждой полосатой ягодкой нужно ежедневно наблюдать и ухаживать, чтобы не испортить внешний вид и торговую привлекательность.

Эти два фактора можно смело отнести к минусам, которые и мешают запустить процесс масштабного производства и вытеснить арбузы привычной формы.

особенности выращивания

Выращивание даст положительный результат только в южных регионах со стабильным теплым климатом. Для реализации плана потребуется правильно выбрать сорт арбуза. Лучше отдать предпочтение гибридам с коротким вегетационным периодом.

Як можна перевірити схожість насіння. Детально про зливу

Все мероприятия следует разбить на этапы.

  1. посев семян. оптимальным сроком посева будет конец весны. В противном случае, плоды не успеют созреть. Проращивать семена нужно во влажном грунте или песке при хорошем освещении.
  2. высадку в открытый грунт следует проводить, когда минует угроза возвратных заморозков, и почва прогреется до 15 градусов.
  3. после высадку арбузам следует обеспечить стандартный уход , который заключается в регулярных поливах, рыхлении грунта и уборке сорной травы.
  4. формирование плода . Когда арбузные завязи достигнут размеров среднего яблока, его помещают в специальные кубические формы. Плоды размещают так, чтобы все полосы располагались вертикально. Дальнейший уход ничем не отличается от обычного. Только нужно регулярно проветривать формы и накрывать их в сильную жару. Когда ягоды разрастаются и уже не помещаются в домиках, то формы можно снять и проверить арбузы на спелость.

Арбузные семечки дадут всходы через полторы недели после помещения их в комфортную среду. Чтобы повысить всхожесть посевного материала, его рекомендуют поместить в нагретую до 50 градусов воду на 10-15 минут.

До появления всходов рассадные емкости следует выдерживать при комнатной температуре, а с появлением всходов переместить в более прохладное место, где температура воздуха не будет превышать 17 градусов.

Появление пятого полноценного листочка служит сигналом для пересадки рассады в открытый грунт.

изготовление квадратной формы своими руками

Для изготовления форм необходимо наличие рядя материалов и инструментов.

  1. прочных листов прозрачного материала, толщиной 0,5 – 0,8 мм (пластика, поликарбоната или стекла).
  2. шурупов с гайками и уголков для скрепления стенок.
  3. мебельных петель для обеспечения подвижности крышки.
  4. ножовки или лобзика.
  5. дрели, отвертки, линейки и маркера.

Як можна перевірити схожість насіння. Детально про зливу

Когда все инструменты и материалы подготовлены, можно приступать к процессу сборки формы для арбузов.

  1. из листов прозрачного материала нарезать квадраты размером 20х20 см.
  2. заготовки скрепить при помощи шурупов, формируя квадрат.
  3. с одной стороны сделать отверстие для лозы.
  4. верхнюю часть (крышку) зафиксировать на мебельные петли.

Готовая форма получается надежной и прочной и способна выдержать натиск растущей ягоды, принуждая ее принять нужную форму.

сбор и хранение урожая

Арбузы следует снимать с лозы в первой стадии съемной зрелости , потому как полностью вызревшие ягоды не предназначены для длительного хранения. Недозрелые плоды тоже храниться не будут, потому как не могут доспевать после уборки.

&1&

Определить степень зрелости арбузов можно по розовому цвету мякоти и темной окраске семян. Но существует несколько способов определения зрелости арбузов «на лозе»:

  • по цвету кожуры – при созревании она становится блестящей, приобретая глянец;
  • по прочности кожуры – если корка арбуза жесткая и ее нельзя продавить нажатием пальца, то это свидетельствует о съемной зрелости полосатой ягоды;
  • по плодоножке , которая усыхает при созревании ягод и свидетельствует о том, что арбуз накопи все необходимые питательные элементы;
  • по пролежне – она образуется в месте соприкосновения ягоды с землей и имеет желтый цвет;
  • по звуку – при простукивании спелые арбузы издают выраженный приглушенный звук.

Для длительного хранения подходят позднеспелые арбузы с толстой кожурой и генетической устойчивостью к повреждениям. Такие плоды снимают с лозы при помощи секатора или ножа, оставляя плодоножку не менее 5 см длиной.

На хранение закладывают только здоровые арбузы, без механических повреждений. Укладывать плоды следует на стеллажах с мягкой соломенной подстилкой. В процессе хранения нужно регулярно осматривать арбузы и удалять порченные.

Квадратные арбузы можно хранить и в земляных траншеях. при этом,каждый слой нужно перестилать соломой или стружкой, а сверху насыпать слой грунта, толщиной не менее 35 см.

&1&

При любом способе хранения арбузы не должны переохлаждаться – это приведет к порче мякоти, потере вкусовых качеств и порче плодов.

сколько стоит квадратный арбуз?

Выращивать квадратные арбузы своими руками – дело хлопотное, но прибыльное. Сколько стоит одна ягода? стоимость одного плода на рынке нередко достигает двадцати тысяч рублей. Но не все магазины россии готовы реализовывать данную продукцию. Ведь они значительно уступают по вкусу стандартным ягодам и их лучше использовать в качестве антуража на праздниках и торжествах.

Арбузы знакомы всем с детства. Каждый ребенок, да и взрослый скажет вам, что арбуз – это круглый зеленый фрукт, ну или ягода, с красной сочной мякотью. Оказалось, все не так просто, и если вдруг вы увидите на прилавке ближайшего супермаркета квадратное чудо, по остальным признакам похожее на арбуз, не торопитесь бить тревогу, с вами все в порядке.

Как вырастить квадратный арбуз, придумал один пытливый селекционер, причем уже много лет назад.

Весь секрет выращивания заключается в том, что завязи арбуза просто укладываются в квадратные контейнеры, после чего по мере роста плод принимает нужную форму. Идея такого выращивания вдохновила японских студентов, которые занялись исследованиями и экспериментами. После многолетних стараний усилия увенчались успехом, и был выведен специальный сорт кубических фруктов. Арбузы кубической формы порадовали владельцев фруктовых магазинов, они аккуратно и компактно укладываются на витрины, чего не скажешь об их круглых собратьях.

Помимо квадратных арбузов, селекционеры-затейники пытались выращивать и томаты подобной формы. Но они спросом пользоваться не стали. Особенно удался такой эксперимент с огурцами, они хорошо поддаются изменению формы, благодаря этому выращивали огурцы и квадратной формы, и даже в форме сердечек.

Как самостоятельно вырастить кубический фрукт?

&1&выращивать кубические арбузы советуют в южных районах, наиболее подходящих для этого растения по климатическим показателям. Если вы решили самостоятельно вырастить такой плод, то первое, что нужно сделать — это определиться с сортом растения. Сейчас существуют климатически адаптированные к более холодным территориям сорта, но, тем не менее, арбузы в средней полосе редко успевают вырасти настолько крупными, чтобы дать возможность сформировать себя в кубическую форму.

После тога как сорт растения выбран, следующим этапом станет посадка рассады. Сделать это