Як електрика потрапляє в наш будинок: від електростанції до розетки. Як відбувається подача електроенергії в наші будинки як надходить струм в будинок

95

Електроенергія настільки щільно і грунтовно увійшла в побут, що про її існування споживачі згадують лише у випадках відключення світла і при оплаті рахунків. У повсякденному житті мало хто замислюється про те, наскільки складно не тільки виробити енергію, але і доставити її в будинки і на підприємства, зробити це безпечно і з мінімальними втратами. Розгалужена мережа ліній електропередач і безліч підстанцій — це лише видима частина величезної системи, завдяки якій енергія з’являється в розетках квартир і електрощитах заводів.

структура і типи сучасних електромереж

Електрична енергія передається від генеруючих потужностей до територіально віддалених споживачів за допомогою спеціальної транспортує, перетворюючої і розподільної інфраструктури-мереж. Останні мають досить складну структуру, їх робота вимагає виконання певних умов, що стосуються ефективності, безпеки і надійності. Як правило, структура мережі визначається розташуванням споживачів. Кінцевим етапом подачі електроенергії споживачеві є її розподіл.

У схеми передачі на сучасному етапі розвитку мереж входять такі компоненти, як підвищують і понижуючі трансформаторні підстанції, з’єднані між собою лініями електропередачі. Крім того, основними елементами інфраструктури є групи допоміжного обладнання — захисні пристрої та комутатори. Структура мережі може змінюватися в залежності від порядку використання комутаторів. Наприклад, при відключенні аварійних ділянок задіюються інші лінії. Крім того, структура мережі може змінюватися за допомогою комутаторів для оптимізації режиму роботи.

Схема передачі електроенергії: 1-гідроелектростанція; 2 — підвищувальна трансформаторна станція; 3 — леп; 4 — понижуюча трансформаторна станція; 5 — розподільна підстанція; 6-місцеві понижуючі трансформаторні підстанції

Мережі класифікуються за різними критеріями. За типом споживачів їх поділяють на мережі загального призначення (призначені для енергозабезпечення побутових і транспортних споживачів, а також об’єктів, розташованих у сільській місцевості), мережі технологічних об’єктів (для виробництв і систем інженерного призначення), контактні мережі (для будь-якого електротранспорту).

Класифікація проводиться і за критерієм масштабу самих мереж:

  1. магістральні-прокладені між країнами, регіонами, найпотужнішими станціями і великими центрами споживання. Такі мережі характеризуються великими значеннями потужності-в кілька гігават.
  2. регіональні — в межах одного регіону, стосовно до росії-суб’єкта федерації. Живляться від магістралей, а також від джерел, розташованих всередині регіонів. Призначені для обслуговування великих споживачів — населених пунктів не менше міста, районів, промислових підприємств, транспортних вузлів, освоюваних родовищ корисних копалин. Потужність мереж становить гігаватти або кілька сотень мегават.
  3. районні-потужністю в кілька мегават-отримують електроенергію з регіональних мереж. Районна інфраструктура зазвичай не має власних генеруючих джерел і призначається для поставок енергії в селищні та внутрішньоквартальні мережі, на невеликі підприємства і транспортні вузли.
  4. внутрішні призначені для розподілу електроенергії в межах одного району, села, кварталу. Харчування в мережі подається максимум з двох точок. У деяких випадках оснащуються власними резервними джерелами. Потужність цих мереж не перевищує декількох мегават або сотень кіловат.
  5. електропроводка-мережа нижнього рівня. Вона забезпечує доставку електроенергії до споживача всередині будівлі, цеху та інших приміщень. При класифікації часто не відділяється від внутрішніх мереж. Потужність електропроводки обмежена сотнями або десятками кіловат.

Мережі відрізняються один від одного і родом струму, який подається в них. Зокрема, змінний трифазний струм передається по магістральних мережах широкого діапазону напруг. Змінний однофазний струм надходить в мережі електропроводки побутових об’єктів, до кінцевих споживачів він передається від розподільних щитів. Постійний струм подається в більшу частину контактних мереж, а також автономних і спеціальних мереж. Останні характеризуються ультрависокою напругою і поки не мають широкого поширення.

лінії електропередачі

Лінії електропередачі ( леп) — один з основних компонентів транспортування електроенергетичного ресурсу-це системи передачі енергії, які знаходяться за межами електростанцій або підстанцій. Крім того, по леп передається сервісна інформація за допомогою сигналів високої частоти. У країнах снд для передачі інформації є в наявності 60 тис. Каналів леп. Передача даних використовується для управління роботою мережі диспетчерськими службами, телеметрії, отримання сигналів релейного захисту і автоматики у випадках аварій.

Будівництво леп вважається складним завданням для галузевих компаній. Така робота включає проектування, безпосередньо прокладку ліній, їх монтаж, пусконалагоджувальні заходи, а також обслуговування. Леп за типом розміщення конструкцій поділяються на повітряні і кабельні. Крім того, набирає популярність ще один тип ліній — газоізольовані. Леп включає провідники струму, споруди для його розміщення або прокладки — канали, естакади або опори, ізоляційні засоби опорного або підвісного типів, захисні пристрої, обладнання для заземлення, розрядники і троси проти грози.

Повітряні лінії, як це очевидно з їх назви, призначені для передачі електроенергії по проводах, які розміщуються на відкритому повітрі. Вони кріпляться до опор, шляхопроводів і мостів за допомогою траверсів, арматури і ізоляторів. У більшості випадків повітряні леп служать для подачі змінного струму. Лінії для постійного струму застосовуються в окремих випадках, в тому числі для живлення контактної мережі.

Повітряні леп розподіляються за критерієм величини напруги на:

  1. наддалекі ( від 500 кіловольт) — облаштовуються для зв’язку різних енергосистем.
  2. магістральні (220-330 кв) — для передачі електроенергії від станцій високої потужності, для об’єднання генеруючих об’єктів всередині енергетичних систем і для зв’язку станцій з розподільними пунктами.
  3. розподільні (35-150 кв) — для енергетичного постачання промислових підприємств і окремих населених пунктів у великих районах, організації енергозв’язку розподільних вузлів зі споживачами.
  4. леп напругою нижче 20 кв — для подачі електроенергії безпосередньо кінцевим споживачам.

Кабельні лінії, в свою чергу, складаються з одного або декількох кабелів, оснащених кінцевими, сполучними і стопорними муфтами, деталями кріплення. У разі маслонаповнених ліній встановлюються підживлюють апарати. Кабельні траси класифікуються за величиною напруги аналогічно повітряним. За умовами прокладки вони розподіляються на підземні, підводні і змонтовані в спорудах.

Також кабельні лінії класифікуються за критерієм застосування конкретних ізолюючих матеріалів. Може застосовуватися ізоляція з етилен-пропіленової гуми, зшитого поліетилену, гумово-паперової та паперово-масляної основ, полівінілхлориду, твердих матеріалів, нафтової олії, якою просочується кабель. Інноваційні технології передбачають застосування ізоляції за допомогою газоподібних речовин.

підстанції-призначення та термінологія

За допомогою леп об’єднуються електричні підстанції, службовці, по суті, для коригування характеристик струму. Вони являють собою установки для прийому і перетворення електроенергії з її подальшим розподілом. Підстанції складаються з трансформаторів або інших перетворювачів енергії, керуючих блоків, пристроїв допоміжного призначення і розподільних вузлів.

Станції первинного розподілу перед подачею енергії споживачеві знижують електричну напругу до 2-35 кв з метою подальшого її транспортування на вторинні підстанції, після проходження яких напруга зменшується до ще більш низького рівня (для росії — до 380 вольт). Підвищують ж трансформатори застосовуються, відповідно, для збільшення напруги зі зниженням сили струму. Основна причина розміщення підвищувальних підстанцій в мережах є необхідність передачі більшої потужності на значні відстані, що стає можливим тільки при підвищеній напрузі.

Завдяки наявності в електричній мережіЗахворювання. Тому мірабіліс періодично проріджують. Крім того, кущі добре піддаються формуванню обрізанням.

застосування нічної красуні

Рослина може застосовувати як в декоративних цілях, так і в побутових. Мірабіліс добре прижився в тропічному кліматі, але може рости і в помірному поясі. Якщо його застають заморозки, надземна частина рослини гине, але наступної весни з бульб кореневої системи виростають нові пагони.

У гомеопатії нічна красуня вважається лікарською рослиною. Її бульби застосовують як проносний засіб. Листя мірабіліса мають ранозагоювальні і протизапальні властивості. Також рослина використовують при виготовленні сечогінних настоїв і відварів.

Насіння мірабіліса вважаються отруйними, проте знаходять застосування у виробництві різних косметичних засобів і барвників.

Квітки нічної красуні в деяких країнах використовують в складі барвників для кондитерських виробів, а листя рослини вживають в їжу.

Під час перегляду відео ви дізнаєтеся про квітку нічна красуня.

Нічна красуня-дивовижна рослина, що володіє вражаючим спектром властивостей крім своєї декоративності. При правильному догляді мірабіліс легко виростити на присадибній ділянці, де він буде радувати своїми яскравими квітками з приємним ароматом.

Нього: https://accounts.google.com

Підписи до слайдів:

Звідки в наш будинок приходить електрика? хричева т. П.

Загадка блимне, моргне, в бульбашка пірне, в бульбашка під стелю — вночі в кімнаті день!

Що використовували люди в давні часи для того, щоб було світло?

У давні-давні часи людям ночами світив лише вогонь багаття.

Люди здогадалися з часом, що, якщо в багаття опустити палицю, вона загориться. Так з’явився факел.

Пізніше в будинках стали використовувати палички поменше — скіпи. Ставили скіпи на спеціальну підставку – светец.

З часом люди стали наливати в маленьку мисочку масло, класти туди гніт з ниток і підпалювати його. Так з’явилися масляні лампи

А ще пізніше люди придумали свічку.

Одного разу одна розумна людина винайшла електричну лампочку. Вона горить яскраво, зручно і безпечно.

Що змушує працювати лампочку? по стежках я біжу, без стежки не можу. Де мене хлопці немає, не запалиться в будинку світло до далеких сіл, містам хто йде по дротах? світла величність це

Електричні заряди в природі

Е лектріческій струм – це потік найдрібніших заряджених частинок – електронів. Він схожий на річку, тільки в річці тече вода, а по проводах – електрони. Е лектричний струм виробляють великі електростанції.

Е лектріческій струм спочатку тече по товстих високовольтних проводах, потім по звичайних проводах перетікає в наші квартири, потрапляючи в вимикачі і розетки.

Як нам допомагає електрика? розбий на 2 групи

Запам’ятай правила! йдеш з дому вимикай світло і електричні прилади!

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Презентація » звідки в наш будинок приходить електрика?»до підручника а. А. Плешакова «навколишній світ 1 клас»

Презентація «звідки в наш будинок приходить електрика?»до підручника а.а. Плешакова «навколишній світ 1 клас»…

Урок навколишнього світу в 1 класі» звідки в наш будинок приходить вода і куди вона йде »

Урок складений відповідно до вимог фгос. Комплект підручників і робочих зошитів (автор а.а. Плешаков) по умк «школа росії»….

Тема: «звідки в наш будинок приходить вода, і куди вона йде». Цілі: освітні: — познайомити дітей з природними джерелами води, використовуваної в побуті;- сформувати у дітей уявлення про те, як…