Правильний осінній догляд за плодовим садом – запорука врожаю майбутнього року. Догляд за кімнатними рослинами восени і взимку осінній догляд за кімнатними квітами

100

догляд за кімнатними рослинами восени

За вікном осіння дощова пора, а кімнатні рослини вимагають догляду та уваги. Сьогодні ми поговоримо про те, який потрібен догляд за кімнатними рослинами восени. Осінній період це найважчий час для наших зелених улюбленців. Дні стають все коротшими, а ночі все довшими. Життєві процеси у більшості кімнатних рослин припиняються.

Призупиняються.

кімнатні рослини восени

Освітлення

Найголовнішою причиною зміни життєздатності домашніх рослин є зміна світлового режиму. При більш короткому дні рослини набагато швидше витрачають свої поживні речовини, які вони накопичили за літо. Також не сприяє цвітінню і поліпшенню зовнішнього вигляду рослин і центральне опалення, що включається восени.

Для багатьох кімнатних рослин недолік освітлення можна заповнювати штучним методом. Запалювати лампу потрібно лише тоді, коли повністю стемніє за вікном. В сумі природне і штучне освітлення повинні становити не менше десяти-дванадцяти годин.

Температура

Режим тепла є індивідуальним параметром для кожного окремо взятого виду рослин. Наприклад, аукуба, алое, аспідістра, драцена, зигокактус, лимон, фікус, циперус абсолютно не вимогливі до температури повітря в приміщенні.

Температура підвищена (+15°с) необхідна для теплокровних кімнатних квітів: сенполії, антуріум, бегонія.

Більш прохолодна температура потрібна трояндам, примулам, фуксії, камелії, герані. А ось кімнатна рослина цикламен абсолютно не виносить тепла.

Увага! 14 кімнатні рослини восени не переносять протягів.

При провітрюванні приміщень, слід обов’язково накривати кімнатні квіти газетами. Необхідно стежити за тим, щоб рослини не зазнали впливу холодного повітря або протягу.

Полив

Як поливати кімнатні квіти восени? процедура поливу, яка на перший погляд абсолютно проста, таїть в собі таємниці. Не всі початківці квітникарі знають, що рясний і частий полив восени-взимку небезпечний для кімнатних рослин.

Субстрат в цей період, не встигаючи просохнути на глибині, знову отримує нову порцію вологи, і як наслідок, відбувається загнивання кореневої системи. Рослини можуть загинути, якщо не вживати відповідних заходів.

Домашні рослини, що скидають осінньою порою листя необхідно поливати ще рідше, ніж основну частину кімнатних рослин, але при цьому не можна допускати повного засихання грунту.

Навіть такі кімнатні рослини, як: цикламен, глоксинія, бульбова бегонія, які в період спокою не мають надземних пагонів, необхідно зрідка поливати.

Вода для поливу, обов’язково повинна бути відстояною і мати температуру приблизно рівну кімнатної. Холодна вода шкідлива для рослин тим, що вона практично не вбирається корінням належним чином, як втім, і вода кип’ячена, яка після кип’ятіння не містить кисню.

Під час поливу краще направляти струмінь ближче до краю горщика і поливайте акуратно, щоб не розмивати субстрат. Якщо, земляна суміш занадто ущільнена, її потрібно періодично рихлити.

який догляд потрібен восени кімнатним рослинам

У вересні

Кімнатні квіти у вересні переживають найкритичніший період свого життя. В цей час вони вступають в період закінчення зростання і поступово занурюються в стан спокою. Життєдіяльність кімнатних квітів ще нормальна, але зовнішні умови безперервно погіршуються. Дні стають короткими, а ночі прохолодними.

Кімнатні квіти з квітами, що стоять на відкритому повітрі ще можуть цвісти, якщо вересень сонячний і освітлення цілком достатньо. Квітучі у вересні квіти споживають величезну масу мінеральних солей, тому їх полив повинен бути рясним і раз на тиждень потрібно вносити підгодівлю.

У вересні можливий сильний приріст пагонів, але він не бажаний, так як пагони, що з’явилися восени, не визрівають до приходу зимових холодів. Ці пагони будуть випаровувати вологу, а взимку забирати воду у дорослих нижніх листків, в результаті зрілі листя можуть опадати.

Щоб запобігти приросту небажаних пагонів догляд за кімнатними квітами восени (вересень) вимагає завершення підгодівлі добривом і поступового скорочення поливу. Таким чином, досягається зупинка росту рослини.

На кінець вересня — початок жовтня припадає початок опалювального сезону. У житті кімнатних квітів відбуваються різкі зміни, які стануть видні не відразу. Більшість домашніх квітів у вересні переходять в стан спокою. Тому, полив значно скорочується і підгодівля в цей період не проводитися. З включенням центрального опалення повітря в кімнатах квартир буде сухим.

Увага! щоб допомогти квітам впоратися з сухим повітрям, потрібно систематично обприскувати кімнатні рослини остигнула кип’яченою водою з пульверизатора.

Більшість кімнатних рослин у вересні пересаджувати забороняється, тому що квіти вступили в стадію спокою, їх життєдіяльність скорочується з кожним днем. Навіть якщо ви вважаєте, що горщик для квітки катастрофічно малий, все одно відкладіть пересадку до весни.

У вересні потрібно поступово зменшувати полив амариліса (гіппеаструма), його листя жовкнуть і вмирають. Горщик з рослиною розташовують в прохолодному місці.

У вересні зигокактус (шлюмбергера ) періодично обприскують і зволожують, не допускаючи пересушування субстрату. Горщик з різдвяним кактусом не зрушують, так як квітка може скинути бутони.

Кактуси у вересні припиняють рости, їх поливають набагато рідше, утримуючи в світлому місці. При відсутності заморозків кактуси рекомендую виставити на балкон. Осіннє прохолодне повітря сприятиме успішній зимівлі і загартуванню рослин.

догляд за квітучими рослинами

Після літнього відпочинку у вересні починають активно рости кали. Догляд за кімнатними квітами восени в цей період полягає в рясному поливі. Не потрібно випускати з уваги піддон, в ньому постійно повинна бути вода. Підгодовують кали мінеральними і органічними добривами.

Великі кали слід пересадити в земляну суміш, що складається з торфу, перегною, піску, листової землі (всі частини рівні). Дітки відокремлюють, і садять в маленький горщик із земляною сумішшю, описаної вище. Місця відділення діток присипають деревним вугіллям або сіркою.

Кімнатна квітка цикламен восени вступає в пору активного росту, утворюючи безліч бутонів. Цикламен систематично поливають з піддону, розташувавши квітка ближче до віконного скла.

Валлоти і еухаріси в цю пору розвивають свої квіткові стрілки. Ці цибулинні квіти необхідно підгодувати повним мінеральним добривом і збільшити полив.

У вересні зацвітає кімнатна орхідея — одонтоглоссум великий. Субстрат зволожують м’якою (кип’яченою або дощовою водою). Рослина обприскують часто, до того часу як розпустяться його яскраві, великі квітки. Наступні обприскування виконують обережно, намагаючись не потрапити на квітки, якщо волога випадково потрапить, на них з’являться некрасиві чорні плями.

У жовтні

З приходом жовтня кімнатні рослини вже не відчувають потреби в особливому догляді. В цей час різко знижуються потреби кімнатних рослин, але зростають вимоги до навколишнього середовища. Погіршується освітлення і знижується рівень вологості для рослин в будинку. Необхідно припинити удобрювати рослини, скоротити полив і ретельно контролювати вологість субстрату. Велику увагу потрібно приділити рослинам, які розміщені близько до джерел тепла.

Доглядаючи за кімнатними рослинами восени, багато квітникарі використовують такий прийом. Вони збирають свої кімнатні квіти в один великий контейнер, наповнений керамзитом, який вологий постійно. Якщо рослин не багато, то кожну квітку поміщають в окремий піддон. Такий метод вимагає контролю над обсягом вологи, щоб уникнути її застою.

Помірний полив необхідний для рослин, що мають деревні пагони. За допомогою малої кількості вологи запобігає появі нових пагонів, що дозволяє вже наявним паросткам повністю визріти. У цей період припиняють розмножувати рослини живцями.

Увага! полив кімнатних рослин в жовтні залежить від температури повітря в приміщенні. При високій температурі-полив рясний, при низькій — помірний.

Субстрат в горщиках періодично розпушують, видаляють мох, який часто утворюється на поверхні. Якщо необхідно можна додавати пісок або торф. Так як коренева система рослин повинна знаходитися в помірно-вологому вигляді, то рекомендується вкриватиПоверхня субстрату мохом-сфагнумом, який слід обприскувати. Рослини, що вимагають холодної зимівлі поміщають на веранду (підвал).

В листопаді

Кожен квітникар знає, що домашні квіти в листопаді вимагають особливої уваги. В цей час потрібно забирати в будинок всі домашні квіти, які ще були на балконі або в саду. Домашні квіти в листопаді разом з горщиками обов’язково слід помити мильною водою, щоб не вносити в квартиру бруд, пил, бактерій і шкідників.

Такі кімнатні квіти в листопаді, як: троянди, гортензії, фуксії, агапантуси, що відповідають зимівлі при низьких температурах до приходу весни необхідно прилаштувати в підвали, на веранди або в найхолодніше місце (наприклад, біля дверей, що виходить на балкон, де температура буде приблизно на три-шість градусів вище нуля). Поливати ці рослини в період спокою потрібно зрідка, приблизно не частіше 1 разу за місяць, лише для того, щоб коріння рослин не пересихали.

Рекомендується також, для збільшення вологості повітря, ставити горщики з рослинами ставити на піддони, наповненими керамзитом або гравієм покритим водою. Можна також покрити субстрат в горщиках невеликим шаром моху (сфагнум) і періодично його обприскувати.

Кімнатні квіти, квітучі в листопаді: сентполія, дзвіночок, бегонія, примула, жасмин самбак і ін.необхідно поливати пропорційно просихання субстрату водою температури 20 °с. І підгодовують зрідка слабким розчином мінеральних добрив. Їх цвітіння можна легко продовжити, якщо проводити досвечивание люмінесцентними лампами.

Цибулинні кімнатні рослини: еухаріс, кринум тільки починають своє цвітіння. Необхідно виконувати полив тільки коли повністю просохне верхній шар субстрату і удобрювати 0,1 — 0, 2% мінеральним добривом.

Осінь-прекрасна пора, оспівувана поетами всіх часів і народів. Золоте листя, свіже повітря, гарячий чай і теплі й плед роблять цей час року особливо привабливим. Однак різкі кліматичні зміни несприятливо впливають на кімнатні квіти. Навіть для тих культур, які «живуть» в домашніх умовах, цей період вважається дуже небезпечним. Життєві функції рослин загасають, квіти готуються до зимового відпочинку. Тому восени горшкові культури потребують особливої уваги.

Як поливати?

в осінні місяці орієнтиром для вас стане погода. Так, в сонячні дні стежте, щоб грунт не пересихала, але якщо за вікном дощ, пропустіть полив, почекайте, поки грунт підсохне. Багато представників кімнатних рослин восени потребують меншій кількості води, наприклад, і в цей час слід поливати всього 1-2 рази на місяць. 3. Чи потрібно продовжувати удобрювати?

кінець вересня-час, коли основна частина кімнатних рослин перестає потребувати підгодівлі. Причиною тому стає уповільнення зростання культур. Якщо підгодівлю квітки не призупинити, поживні речовини будуть накопичуватися в грунті, що може спричинити за собою пошкодження кореневої системи і загибель рослини.

Винятком є рослини, період цвітіння яких припадає на осінь або зиму. В цьому випадку квіти періодично удобрюють твердими складами тривалої дії. У період цвітіння застосовують добрива фосфорно-калійного походження.

Як бути з обприскуванням?

восени слід серйозно поставитися до обприскую горшкових культур. Нестабільні температури, що переважають в цю пору року, можуть нашкодити рослині. Обприскуйте квіти теплою водою в ранковий або денний час. На ніч цього робити не варто – рослина замерзне.

Коли в будинках включають опалення, вологість повітря в приміщенні помітно знижується. Такі культури, як драцени, плющі та ін., потребують підвищеної вологості – їх слід обприскувати частіше – кілька разів на день. Можна розташувати рослини на піддонах з керамзитом або гравієм, налагодивши тим самим дренаж. Відмінним рішенням в опалювальний сезон стане зволожувач повітря.

Яким повинен бути світловий і температурний режим в приміщенні?

любителі світла (кактуси, ) краще поставити на підвіконня. Перевагу слід віддати південним і східним вікнам. Тут зеленим підопічним буде вистачати сонячного світла. Менш світлолюбні квіти (папороті, філодендрони) можна розташувати недалеко від добре освітленого вікна на столі або підставці. Якщо рослині буде недостатньо світла, його стебла витягнуться, листя стануть опадати, а строкате забарвлення квітки зміниться.

Що стосується температурного режиму, то тут важливо підтримувати відносно незмінну температуру. Поступово знижуйте показник, щоб квітка звикав до більш прохолодних умов. Небажані різкі температурні перепади, наприклад, теплий, дощовий день, що змінюється морозної ночі.

Практично всі різновиди квітів комфортно себе почувають в помірно теплому приміщенні при температурі 15-17 градусів в осінній період.

Чи актуальна восени тема шкідників?

основна частина шкідників найбільш активна в теплу пору року, восени шкідливі організми не розмножуються. Вищенаведений факт аж ніяк не свідчить про неактуальність проблеми. Деякі шкідники все ж залишаються досить активними в осінні місяці, тому можуть завдати чимало клопоту.

Наприклад, з ви можете зіткнутися на самому початку осені, особливо якщо у рослини триває період цвітіння. В кінці осені вона залишить рослину в спокої.

Зовсім інша справа – , який харчується кімнатної культурою протягом усього року, навіть взимку. З приходом осені апетит шкідника знижується, але послаблювати пильність не варто. Така ж картина вимальовується і у випадку з червецами, які продовжують свою активність.

Великі неприємності можуть виникнути з , вони залишаються невловимі навіть в розпал зими. Ідеальними для шкідливих організмів стануть теплі умови, які благополучно забезпечуються за рахунок центрального опалення. Трипси виростають до дорослих особин, і настає дуже вдалий час для боротьби з ними. Постраждалу рослину обробляють спеціальним складом. Початок осені-час контролю над шкідниками – чим менше вони відкладуть яєць в цей період, тим простіше їх буде усунути потім.

Восени проблеми може створити і . Вона небезпечна не тільки у вигляді дорослої особини, але і в стані личинки – переносить хвороби з однієї культури на іншу. Тому дуже велика ймовірність подібного явища в умовах достатньої вологості, тобто восени.

Як щодо хвороб?

найбільш поширене неприємне явище в осінній період-загнивання кореневої системи і надземної частини рослин. Особливо актуальною тема стає в умовах надлишкового поливу. У разі виявлення проблеми негайно використовуйте відповідний фунгіцид, щоб запобігти розвитку серйозного захворювання.

Також необхідно оперативно усунути зів’яле листя і квітки, тому що вони є найбільш сприятливим середовищем для поширення грибкової хвороби, наприклад, сірої гнилі. Цей різновид грибка після поглинання померлих тканин квітки переходить до здорових, поступово «вбиваючи» рослина.

В осінні місяці не виключено таке явище, як листя – різновид грибка, що поширюється на мокрих листках у вологому середовищі. Ознаки хвороби можна легко не помітити, тому що восени листя багатьох культур і так жовтіють.

Для порятунку кімнатної рослини необхідно забезпечити сприятливі умови його вирощування і вжити заходів щодо попередження подальшого поширення інфекції.

Щоб ваше домашнє рослина продовжувало радувати вас своїм привабливим виглядом в осінній період, не шкодуйте сил і часу на догляд за ним. Особливу увагу радимо приділяти режиму поливу і температурним умовам.

рубрика: догляд за рослинами

В осінньо-зимовий період кімнатні рослини потребують особливого догляду. Якщо не дотримуватися необхідні умови, то живі насадження можуть перестати цвісти, почнуть хворіти і гинути. Пізньої осені і взимку кімнатним рослинам потрібно спокій і відпочинок. Квіти засипають. Тільки після повноцінного відпочинку у цитрусових з’являються нові пагони, у кактусів-бутони, а пальми стануть більш свіжими і зеленими. Головною умовою відпочинку кімнатних рослин є скорочення поливу. В осінньо-зимовий період грунт після просихання зволожується на глибину одного сантиметра. Але повного пересихання грунту також допускати не можна. Грунт слід частіше рихлити, тоді коріння будуть отримувати більше повітря. Ті рослини, які люблять підвищену вологість, потрібно регулярно обприскувати.

У похмурий час рослинам не вистачає світла для росту, і вони засинають. Період спокою притаманний всім багаторічним кімнатним рослинам. Для багатьох з них він триває з листопада по лютий. В цей час квіти також продовжують поливати і обприскувати, але значно рідше. У цей період нижче стає кімнатна температура, що сприяє відпочинку рослин. Їх листочки виділяють менше вологи, тим самим економлять свої сили. Для більшостіОптимальною є температура 16-23 °с вдень, а вночі на кілька градусів нижче. Якщо в житловому приміщенні дуже тепло, то горщики потрібно поставити ближче до вікна.

Різкі перепади температури і протяги небезпечні для будь-яких, навіть самих витривалих кімнатних рослин. Бегонія, хлорофітум і сенполія – теплолюбні квіти. Їх горщики в прохолодних приміщеннях потрібно обернути утеплювачем і поставити на дерев’яні підставки, щоб попередити переохолодження. Ще основною причиною загибелі рослин є перезволоження грунту. Забарвлення листя може показати причину хвороби. При надлишку вологи листочки жовтіють, а при нестачі – зморщуються і темніють. Якщо видно такі ознаки хвороби, то рослина на два-три дні дістають з горщика. Загнили і нездорові коріння обрізають. Після квітка висаджують в новий грунт і поливають розчином карбендазиму. У зеленому куточку слід проводити гігієнічні процедури-видаляти пил з рослин. Залежно від форми листочків, пил видаляють губкою, пензликом або тканинною серветкою.

Осінньо-зимовий відпочинок найбільше люблять бульбові і цибулинні рослини. У них після цвітіння корінь «засинає», а листя відпочиває. У глоксинії, ахіменеса, бульбової бегонії і глоріози потрібно викопати кореневище і помістити його в торф. Зберігати їх необхідно в темному прохолодному місці, а в березні висаджувати в новий грунт. У таких рослин, як літні дзвіночки і пеларгонії, пуансетія, надземна частина зрізається на 5-10 см від грунту. До початку зростання обрізані квіти поміщають в прохолодне і сухе місце.

Період спокою настає пізньої осені і взимку у кактусів , сукулентів і «живих каменів». У цих рослин полив скорочувати починають з вересня, а взимку «живі камені» не поливаються зовсім, а грунт кактусів і сукулентів злегка зволожують раз на місяць. В цей час змінюється і температурний режим для рослин. Кактусам потрібна температура 16-18 градусів с, а сукулентам – 10-12 градусів с.слід врахувати і те, що і в період спокою кактусам потрібне яскраве світло. З кінця лютого необхідно відновлювати регулярний полив.

Такі рослини, як азалія, цикламен і антуріум восени і взимку живуть активно і радують своїм цвітінням. Період спокою у них настає навесні. В цей час їх слід винести в прохолодне місце і до середини літа не поливати. Після такі квіти пересаджують в новий грунт і поступово відновлюють полив.

Для більшості інших рослин пробудження від сну починається зі збільшенням світлового дня – в кінці лютого. Квіти ставлять ближче до світла, частіше поливають і потроху підгодовують рідкими добривами.

← рекомендації по пересаджуванню кактусів квіти в підвісних кошиках →

Сім’я їде на відпочинок. Як бути з квітами в будинку?
Квіти органічно вписуються в інтер’єр будь-якого житла, і з цим навряд чи хто посперечається. Вони радують око, даруючи своїм господарям неповторну гаму позитивних емоцій. Не кажучи вже про те, що істинним цінителям не менше радості і задоволення приносить і догляд за ними. Але ось наближається пора відпусток. Сім’я в повному складі збирається їхати на відпочинок. Як же бути з домашніми зеленими улюбленцями? залишити їх напризволяще…

Кімнатні рослини: купуйте правильно!
Ймовірно, далеко не всім відомо, що придбані в магазині рослини піддаються подвійному стресу. Перший струс рослина відчуває при його поставці в магазин. Кімнатні рослини вирощують на продаж, як відомо, в теплицях, в яких підтримують високу вологість, температуру і відповідний рівень освітленості. Зараз безліччю магазинів пропонуються квіти, які привезені з голландії, з таїл…

Кактуси: способи розмноження
Кожен, хто вирішив зайнятися розведенням кактусів в домашніх умовах, напевно не раз задавався питанням, а як же їх розмножувати? виявляється, правила розмноження кактусів у різних видів різні, і необхідно обов’язково враховувати характерні особливості того чи іншого рослини даного виду. …

Вирощування фіалок
Фіалки, або сенполії фіалкоцветние – вже дуже давні мешканці безлічі російських квартир. Дійсно, серед усіх видів квітів саме фіалки привертають до себе найбільше уваги своїм дуже привабливим зовнішнім виглядом, великою різноманітністю форм, а крім того, і нескладністю догляду. У той же час, щоб вони добре росли, потрібно дотримуватися кількох нескладних правил. По-перше, фіалки, на відміну від більшості…

Город на балконі
Наш сучасний спосіб життя віддаляє нас від наших природних коренів. У нас постійні стреси, і їжа, яку ми їмо, повна хімії. Створивши домашній город на балконі або підвіконні, ми можемо працювати з землею і доглядати за рослинами, отримувати масу позитивних емоцій, а в кінці літа отримати заслужену нагороду у вигляді овочів і зелені, в якій вже точно немає шкідливих речовин, а лише одна користь. Екологічно…

Восени все-таки нерідкі благодатні дні, коли хочеться, відклавши найнагальніші справи, побути в саду. Квіти в цю пору виглядають надзвичайно зворушливо. Фарб саду додають змінюють свої одягу дерева і чагарники.

Осінні турботи в саду.

Всій цій красі скоро чекають суворі зимові випробування, і в наших силах допомогти рослинам легше пережити майбутні холоди. Про те як доглядати восени за квітами та іншими декоративними насадженнями піде мова в цій статті.

Догляд за багаторічними квітами

Зимостійким багаторічників (лилейники, багаторічні айстри, деревію, мак східний, геленіум осінній та ін) допомогти потрібно зовсім небагато: обрізати після заморозків, залишивши короткі пеньки, подрихліть грунт навколо кущів. Якщо у вересні не встигли підгодувати, внесемо під кущі фосфорно-калійні добрива: по 2 ст. Ложки суперфосфату і сульфату калію на кв. М.

Утеплювати зимостійкі рослини необхідності немає, і все-таки, якщо є можливість, замульчуємо їх компостом або хорошим перегноєм, пізніше закидаємо опалим листям на випадок безсніжних морозів. Якщо компосту трохи, присиплемо в першу чергу рослини, які давно не ділилися і не пересідали: вони зимують гірше, ніж молоді добре прижилися рослини.

Осінні багаторічники.

Зажадають невеликого укриття і пізно посаджені рослини: до зими вони можуть недостатньо добре вкоренитися. Навіть півонії, які відрізняються підвищеною зимостійкістю, якщо вони посаджені восени, краще замульчувати перегноєм або компостом.

У гейхер все навпаки: добре зимують в молодому віці, але з часом їх ростові бруньки, піднімаючись вище рівня грунту, в безсніжну зиму можуть постраждати. Тому до» віковим » рослинам гейхери , а так само , флокса волотистого рекомендується восени підсипати грунт. З настанням стійкої холодної погоди підсипаємо грунт і до кореневищ ірисів, щоб рано навесні відгребти його.

Що робити з ліліями

Не вимагають укриття азіатські гібриди лілій . Готуючи їх до зими, обрізаємо стебла, переконуємося, що в періоди зимових відлиг їх ділянка не буде затоплюватися талими водами. Якщо така небезпека є, робимо відвідні канавки.

Для менш зимостійких східних і трубчастих лілій запасемо утеплювачі: листя, трава, компост. Вкривати ці лілії будемо після перших морозів.

Як восени доглядати за трояндами

Треба подбати і про трояндах, приготувати їм зимове укриття.

Багатолітникам не потрібно теплого укриття.

Після стійкого похолодання вкриваємо недостатньо морозостійкі багаторічники. Підгортаємо їх землею або мульчируем, накриваємо нетканим матеріалом, складеним в два шари, закріпивши його на дротяні дуги.

Можна і підручні матеріали використовувати. Наприклад, обрізавши багаторічники, засипаємо їх грунтом або компостом, накриваємо пластиковими ящиками, зверху яких накидаємо нетканий матеріал. Кінці лутрасила або іншого матеріалу присипаємо землею, щоб не здуло.

Які квіти садять восени

Восени можна садити троянди.

Кущові троянди висаджуємо через півметра один від одного.

У жовтні висаджуємо цибулинні: спочатку -, гіацинти, а ближче до кінця місяця — тюльпани. цибулини, придбані в магазині, як правило, в предпосадочной обробці не потребують (вони вже оброблені), а ось цибулини, викопані на своїй ділянці або подаровані друзями, краще протравити від хвороб фунгіцидом максим-дачник: на півгодини замочуємо в розчині (2 мл на літр води), потім просушуємо і висаджуємо.

Цибулини, які плануємо викопати в наступному сезоні, висаджуємо частіше — через 10-15 см, щоб цвітіння було ефектним. Якщо не збираємося викопувати, посадимо рідше, залишаючи місце для розростання гнізда цибулин.

Тюльпани «утеплювати» немає великої необхідності, хоча шар компосту або перегною їм не завадить: навесні квіти будуть крупніше, квітконоси довше.

Про гіацинти, нарциси потрібно подбати, присипавши місце посадки компостом, перегноєм, закидавши листям. Після безсніжнихзим в посадках цих цибулинних трапляються«випад». Цибулини не обов’язково загинуть, але не будуть цвісти, якщо морози зашкодять квіткові бруньки.

Викопуємо бульби гладіолусів і жоржин

У жовтні пора викопувати бульбоцибулини гладіолусів . Але якщо на рослинах попрацювали трипси (безбарвні «штрихи» і «плями» на листках і пелюстках), за тиждень до викопування їх бажано обробити інсектицидом (алатар — 5 мл, актара — 8 г на 10 л).

Якщо час для обробок гладіолусів упущено, в холодну погоду обробляти безглуздо (трипс йде «зимувати» під покривні луски бульбоцибулин), доведеться обробляти після викопування. Викопавши бульбоцибулини гладіолусів, обрізаємо стебла, залишаючи пеньки 5-6 см. Місяць просушуємо в теплому місці.

Після перших морозів викопуємо жоржини.

Деякі чагарники вимагають укриття на зиму.

А поки обприскати кущі 1%-ної бордоською сумішшю або розчином абіга-пік (40-50 г на 10 л води) від різного роду плямистостей листя.

Бажано обробити від грибних хвороб і листопадні чагарники, особливо якщо хвороби дають про себе знати плямами на листках, засихають пагонами. Хворі пагони вирізаємо до живої тканини. Утворилися ранки замажемо олійною фарбою на основі оліфи. Дерева і чагарники, на гілках яких оселилися мохи та лишайники, обприскати 3%-им розчином залізного купоросу.

Бажано зміцнити пірамідальні крони хвойних рослин, не туго обв’язавши їх шпагатом, щоб гілки взимку не обламалися під вагою снігу. Від опіків хвойники врятує все той же білий нетканий матеріал, вільно накинутий на крону

В осінній турботі потребує і газон. Якщо потрібно стрижка, підстрижемо, але не так коротко, як влітку: в зиму залишаємо травостій висотою 15-20 см.постійно прибираємо з трави опале листя, під якими за зиму трава може пропасти. Годувати газон в жовтні, стимулюючи на зростання, не слід, але присипати дернину тонким шаром компосту, а потім прочесати граблями, можна.

Багато кімнатні рослини восени продовжують рости і цвісти, але поступово дні стають коротшими, температура нижче і в рослинах починають сповільнюватися всі біохімічні процеси до стану спокою. Нехай період спокою властивий не всім кімнатним рослинам, але догляд восени вимагають абсолютно всі.

I. Освітлення

Світло для рослин-це практично та ж їжа. Освітленість, яка для людини цілком комфортна, для них часто недостатня. Найчастіше, світла на підвіконні виявляється в десять разів менше, ніж потрібно. Восени і взимку проблема загострюється. Як це проявляється зовні? стебла витягуються, загальна кількість листя зменшується, вони втрачають характерне забарвлення, квіти стають дрібними або просто відсутні.

що ми можемо зробити, щоб допомогти рослині перенести цей дефіцит світла?

  • переставляємо рослини з західних і північних вікон на східні і південні, щоб забезпечити максимум можливого природного освітлення;
  • досвічуємо тропічні і субтропічні види ;
  • якщо немає можливості створити ці умови, деяким рослинам необхідно забезпечити період спокою за допомогою зниження температури їх змісту.

ii.вологість повітря

З приходом в кожен будинок опалювального сезону, наші квіточки відчувають дефіцит вологості повітря. Часом, вологість в приміщенні може знижуватися до 30% і навіть нижче, в той час як тропічні рослини, наприклад, відчувають необхідність в 70-90%. В результаті молоде листя виростають дрібними, пошкодженими по краях. Сохнуть кінчики. У багатьох видів рослин починається листопад. Засихають і опадають бутони і квітки.

Частотою поливу ми ситуацію не поправимо. Обприскування-це добре, але допомагає воно лише на короткий проміжок часу. Якщо є можливість, переставляємо рослина на край підвіконня, подалі від радіатора опалення, ставимо поруч плошечки з водою або переносимо в більш вологу кімнату (на кухню, наприклад). Найкраще вирішити проблему зможе зволожувач повітря.

Правильний осінній догляд за плодовим садом – запорука врожаю майбутнього року. Догляд за кімнатними рослинами восени і взимку осінній догляд за кімнатними квітами

iii. Полив

Восени полив кімнатних рослин скорочують, адже фотосинтез знижений, зростання уповільнений і рослина вже не здатна поглинати такий же обсяг вологи, як влітку. До того ж, восени і взимку грунт просихає більш тривалий час і, щоб попередити розвиток процесів гниття кореневої системи, варто серйозно задуматися про налагодження поливу. Полив повинен бути відрегульований, не можна ні переливати рослина, ні пересушувати.

Правильний осінній догляд за плодовим садом – запорука врожаю майбутнього року. Догляд за кімнатними рослинами восени і взимку осінній догляд за кімнатними квітами

Iv. Підживлення

Зміна умов утримання, підготовка рослин до зимового періоду тягне за собою і коригування харчування.

Правильно підбираючи добрива і їх дозування, ми допомагаємо одним рослинам якомога краще підготуватися до довгої і важкої для них зимівлі, іншим — до періоду спокою, третім — до барвистого цвітіння.

  • наприклад, тропічні види рослин , такі як шеффлера, плющ, антуріум, сингоніум, маранта, кротон, фаленопсис, пальма та ін., які не мають вираженого періоду спокою, підгодовують цілий рік, тільки з початком осені і до закінчення зими або поступово знижують кількість підгодівлі до 1 разу на місяць, або скорочують дозування до половинної дози.

Використовувати найкраще спеціалізовані або універсальні комплексні добрива з мікроелементами, такі як , , , .

  • рослинам з вираженим періодом спокою , необхідний повний або відносний спокій. У частини таких рослин повністю відмирає надземна частина (глоксинія, зефірантес, гіппеаструм), інші ж зберігають надземну частину, але вимагають більш прохолодного змісту (пеларгонія, мирт, бугенвіллея).

Ці види восени підгодовують тільки фосфорно-калійними добривами (наприклад,) для підвищення їх стійкості до холодів, захворювань та інших несприятливих факторів під час зимівлі. Останню підгодівлю проводять за 1 -2 місяці до настання періоду спокою.

  • що стосується зимнецветущих рослин , таких як цикламен, гербера, гарденія, декабрист, період їх цвітіння припадає на осінньо-весняний період. Для рясного і тривалого цвітіння ці рослини двічі на місяць удобрюють комплексними добривами з мікроелементами-, , .

Для деяких видів рослин буде корисним скоротити звичні обсяги добрив в 2-3 рази, та й вам економія:

  • орхідеї, наприклад, можна підгодовувати і в кожен полив в період зростання, але в слабкій концентрації. Інакше надлишок солей відкладається в пористому зовнішньому шарі коренів і заважає їх повноцінній роботі;
  • комахоїдні рослини цілком здатні прогодувати себе самі, і кореневі підгодівлі в більшості випадків їм шкідливі. При необхідності (наприклад, давно не пересаджували) можна пару раз обприскати листя дуже слабким розчином добрива для декоративнолистних видів;
  • якщо вдома живуть кактуси, то, купуючи для них спеціалізовані добрива, наприклад , не забудьте звернути увагу на термін придатності-використовувати ви його будете довго! більшість кактусів (виняток — лісові види) досить підгодувати всього 2-3 рази за сезон. Надлишок харчування призводить до деформації стебла і ослаблення цвітіння.

Правильний осінній догляд за плодовим садом – запорука врожаю майбутнього року. Догляд за кімнатними рослинами восени і взимку осінній догляд за кімнатними квітами

v. Пересадка

Якщо серед ваших кімнатних рослин є такі, які ніяк не можуть напитися: скільки не поливай, земля миттєво пересихає. Це відбувається тому, що коріння у них розрослися і швидко вбирають вологу. У інших можна помітити, що грунт вологий, але вид плачевний. Схоже, рослина залили і його коріння загнили. Буває і по-іншому: квітка зелена і здорова, а рости чомусь не хоче. Швидше за все, грунт, в якому він сидить, занадто ущільнився і в ньому стало мало кисню, необхідного коріння для нормального розвитку, а можливо і йде процес гниття.

Проблеми у всіх цих випадках різні, але рішення одне: якнайшвидша пересадка.

Правильний осінній догляд за плодовим садом – запорука врожаю майбутнього року. Догляд за кімнатними рослинами восени і взимку осінній догляд за кімнатними квітами

Три основні правила при пересадці кімнатних рослин, які не можна порушувати:

  • не заглиблюйте кореневу шийку у деревних рослин;
  • не саджайте в занадто великий горщик без дренажу-рослина буде погано рости. Крім того, це може привести до затоки рослини і загнивання коренів;
  • чи не підгодовуйте тільки що пересаджене рослина добривами — може статися опік коренів і, як наслідок, рослина загине. До того ж готові субстрати, як правило, містять добрива, які діють поступово.

Кожен квітникар готовий дати своїй рослині все найкраще. Головне — не переборщити з турботою)

Правильний осінній догляд за плодовим садом – запорука врожаю майбутнього року. Догляд за кімнатними рослинами восени і взимку осінній догляд за кімнатними квітами