На що можуть поскаржитися сусіди по дачі?

37

Спірні межі

Напевно, в кожному дачному селищі знайдеться хоча б пара таких людей, які протягом багатьох років не можуть визначитися, де проходить межа між їх ділянками.

Втім, сенсу в таких спорах небагато, так як які б домовленості між власниками ділянок не були, межі ділянки прокладаються на основі плану межування. А якщо такий відсутній, то на основі кадастрових документів. Якщо навіть документи на руках не переконають сусіда в його неправоті, то залишається звернутися до суду, який видасть припис про усунення порушень.

Примітка. Якщо правда не на вашому боці, то не варто затягувати процес, так як за невиконання судового припису на вас можуть накласти досить великий адміністративний штраф.

Що може бути романтичніше на дачі, ніж тепла літня ніч, мангал з шашликом і пісні під гітару? ось тільки веселе проведення часу для одних може означати безсонну ніч для інших. Багато чомусь забувають, що в дачних селищах також діє закон тиші, згідно з яким шум вночі заборонений.

Конкретний час, коли заборонено шуміти, може відрізнятися в залежності від регіону. Наприклад, в московській області не можна шуміти з 23 до 7 годин.

Зверніть увагу! ще більш суворі правила щодо використання газонокосарки. Так, наприклад, в підмосков’ї косити траву і пиляти дрова дозволяється лише з 9 до 19 годин, і тільки по буднях. Неприємна обставина для тих, хто їздить на дачу тільки на вихідні або ввечері після роботи.

Якщо вам не пощастило, і ваші сусіди любителі гучних нічних посиденьок, то спочатку варто просто поговорити, пояснивши проблему. Якщо розмови не допомогли, то найкраще фіксувати порушення на відео і викликати поліцію по кожному випадку.

Потрапив на ділянку сусіда урожай

Не рідше причиною конфлікту стають плодові дерева, урожай з яких частково падає на ділянку сусіда. Зазвичай в такій ситуації виникає питання, кому належить урожай, що і стає приводом для конфлікту. Але насправді сперечатися тут зовсім нема про що, так як відповідь на це питання дається в ст.261 гк рф, згідно з якою урожай, що впав на сусідську ділянку, належить його власнику.

Якщо для власника ділянки, на якій росте дерево, така несправедливість неприйнятна, то він має право спиляти гілки так, щоб урожай не потрапляв до сусіда. В даному випадку це не буде порушенням закону. Але куди розсудливіше спробувати домовитися з сусідом і по можливості укласти договір про спільний збір врожаю.

Важливо! не забувайте, що проникнення на ділянку сусіда з метою забрати «свій» урожай – це серйозне порушення закону!

Незаконно зведені споруди

Іноді між сусідами по дачних ділянках трапляються більш серйозні конфлікти, наприклад, коли мова йде про будівлях, зведених всупереч закону і заважають сусідам. Такі ситуації рідко вирішуються» на місці » і найчастіше призводять до довгих судових процесів. Однак їх легко уникнути, якщо перед початком будівництва упевнитися в юридичній чистоті своїх планів і отримати всі необхідні дозволи.

Розберемо кілька найбільш частих прикладів, коли споруди зведені незаконно.

  • невідповідність споруди типу ділянки. Для кожного типу земельної ділянки є перелік будівель, які можна на ньому зводити. Наприклад, на садовій ділянці можна побудувати невеликий житловий будинок, а будівництво продуктового магазину буде незаконним.
  • будівництво занадто близько до кордонів та інших будівель. Для кожного типу споруди є правові норми, які регламентують відстань від споруди до меж ділянки та інших будівель.
  • занадто висока споруда. Хоча житлові будівлі на садових ділянках зводити можна, але побудувати місцевий хмарочос не вийде. Тому при проектуванні будинку варто врахувати, що він не може бути вище 20 м і не повинен мати більше 3-х поверхів.

Парковка машин

На мій подив, багато садівників вважають прилеглу до їх ділянок територію (пустирі, дороги, алеї і т.д.) «побічно своєї» землею. Це часто призводить до конфліктів, коли цією територією вирішує скористатися хтось інший.

Варто запам’ятати, що все це є землею загального користування, і користуватися нею, як неважко здогадатися з назви, можуть всі, а не тільки власник найближчої ділянки. Тому не варто починати конфлікт, якщо на алеї поруч з вашим парканом хтось вирішить припаркувати свою машину, за умови, що вона не заважає проїзду або виїзду з ділянки.

Розведення домашніх тварин

Самостійне розведення домашніх тварин на ділянці – історія досить стара, але якщо раніше про її правомірність зазвичай не замислювалися, то зараз за дотриманням законодавчих норм стежать набагато суворіше.

Хоча утримання на ділянці тварин формально дозволено, насправді ж є маса можливих обмежень:

  • територія ділянки повинна бути обгороджена, а за тваринами має бути прибрано.
  • якщо на ділянці живуть небезпечні тварини, то повинен бути відповідний знак.
  • утримання деяких тварин може бути заборонено внутрішніми правилами снт.

Цікавий факт. При утриманні тварин варто знати, що з точки зору закону утримувати домашню худобу можна, а розводити не можна.

У будь-якому випадку навіть дотримання перерахованих вище правил не гарант того, що утримання вами тварин не стане причиною юридичних спорів. Тому якщо ви твердо вирішили, що хочете завести на ділянці домашніх тварин, обов’язково зберіть згоди від сусідів, управління снт і місцевих чиновників.

В кінці хотілося б звернути вашу увагу, що всі конфлікти варто вирішувати виключно в рамках правового поля, підкріпивши свою позицію законодавчими нормами. На жаль, історія знає чимало прецедентів, коли рядовий спір між сусідами виходив за межі допустимого і обертався вкрай серйозними наслідками, часто для обох.