Сорт троянди зе фейрі. Роза фейрі-опис сорту

104

Троянда «the fairy»

Грунтопокривний сорт рожевих троянд

Сезон: цвітуть троянди цього сорту з липня по листопад.

Особливості: рослина невибаглива, хворобостійка, довгоквітуча.

Місце і грунт: віддає перевагу сонці, грунт повинен бути пухка, родюча, відстань між рослинами (для чагарників) 50 см, висота 60 см.

Покупка

Саджанці з голими кореня-ми підходять для весняної та осінньої посадки. Свіжовикопані саджанці не можна дол-го зберігати. Не купуйте саджанці троянд з невеликою кількістю побе-гов або з пожовклим листям.

Вибір місця

Півдня на сонці. Оберігай-ті квітки від вигорання, защи-щайте рослина від полуденних сонячних променів. Не саджайте троянду біля південної сторони будинку. Квіткова земля для кадоч-них рослин. При пересадці троянд в сад обов’язково внесіть в землю компост.

Рада

Високоствольним трояндам найкраще зимувати в непромерзаючих приміщеннях. Влітку регулярно обрізайте зів’ялі суцвіття, це спосіб-ствует подальшого утворення бутонів. Найбільш подхо-дящее місце зрізу знаходиться над п’ятипалим листом.

календар садівника

Весна. Обрізка і посадка

Приберіть зимове укриття, яким були прикриті троянди. Внесіть в землю добрива, призначені-ні для троянд. Обріжте мертві пагони.

Літо. Підживлення і полив

Розпушуйте землю, перед першим цвітінням рожево-го куща ще раз внесіть добрива. Під час засу-хи регулярно поливайте троянди. Обрізайте зів’ялі суцвіття.

Пізня осінь. Обрізка і зимівля

Обріжте високі стебла, видаліть листя, верхівки оберніть хмизом або полотняною мішковиною. Стебла біля коріння обклади-ті землею або компостом.

Швидка допомога

Борошнисту росу можна розпізнати по білувато-борошнистому нальоту, по-крывающему молоді ча-сти рослини (справжня борошниста роса) або толь-ко нижню сторону листя-ев (несправжня борошниста ро-са). Обприскуйте спеціальними засобами.

Немов цукрова вата

«the fairy» здається легко ранимим рослиною, але насправді це витривала троянда

Сорт троянди зе фейрі. Роза фейрі-опис сорту

Колір і форма

«the fairy » відноситься до багато-кольоровим почвопокровним сор-там троянд, протягом усього літа квітучим незліченним количест-вом махрових світло-рожевих суцвіть, зібраних в неболь-шие пучки, хоч і починає цве-сти пізніше, ніж інші сорти. Один єдиний втечу ви-пускає до 25 і більше бутонів з суцвіттями досягають 2-2,5 см в діаметрі. Влітку соцве-тія практично повністю за-слоняют темно-зелені блестя-щие листя рослин. Завдяки своїй кущистій формі, навесні рослина виглядає привабливо-тельним і без квіток. Роза може випускати м’яко звисають пагони, досягаю-щие 1 м в довжину. Це властивість робить її одним з найбільш люби-мих високостовбурних сортів. До того ж «the fairy» стійка до хвороб і морозостійка.

Використання

За допомогою «the fairy» ви можете утворити цілі живоплоти, наприклад, щоб від-городити окремі частини саду, можете пустити її хвилястою стрічкою по саду або зробити з її допомогою обрамлення для роза-ріума. М’який пастельний відтінок суцвіть» the fairy » хо-рошо поєднується з большінст-вом інших відтінків троянд. Завдяки звисаючим по-бігам «» the fairy » можна удач-но використовувати для прикраси гірок або верхньої частини стін, які вона приховає під каска-будинок квітів. Високоствольна «the fai-ry» буде радувати око навіть в маленьких садках, і неважливо, що ви розташували під нею-квіткову клумбу або овочеву грядку. У теракото-вом горщику, в обрамленні бе-лих, синіх і червоних діжкових квітів вона стане основ-ним акцентом вашого балкона.

Партнери

Дуже симпатично виглядають посаджені під «the fairy» бе-лая лобулярія (однорічник), сі-ний котовник, фіолетова ла-ванда або низькорослі коло-кольчики. Високі кущі, наприклад, наперстянка кольору лаванди або синій і білий шпорник, можуть служити фоном для «the fairy». Високоствольна троянда «the fairy» в поєднанні з травами і рослинами з сіро-зеленим або сріблястим листям, такими як сріблясто-сіра вероніка колосова, чистець або полин шмідта, утворює дуже ностальгічну композицію. Не слід садити поруч з «the fairy» рослини з желти-ми і помаранчевими квітами.

роза поліантова рот зе фейрі (червона)

троянда поліантова рот зе фейрі

Rosa polyantha rote the fairy

Сорт вивів селекціонер ральф с.мур в сша в 1995 році.

Синоніми: rosa red fairy, rosa fairy rouge, rosa moredfar, rosa rote fairy.

Форма: широко поширена поліантова троянда, одна з найлегших в культурі. Декоративний чагарник з розлогою, гіллястою кроною, до 70 см заввишки. З віком рослина розростається в ширину. Квіти численні червоні з темно-рожевим відтінком, махрові зібрані в суцвіття.

Група рослин: багатоквіткові, покривні троянди.

Габітус: сланкий, розлогий чагарник.

Висота/діаметр: доросла троянда rote the fairy досягає 60-70 см у висоту, і може розростатися в ширину до 1,2 м.

Швидкість росту/сила росту: швидкість росту середня.

Пагони: сильноветвістие, колючі.

Квіти: цвіте масою дрібних махрових ароматних квіточок, діаметром 3-5 см, зібраними у великі кисті. Квітки розетковидні, з 20-30 атласних пелюсток, від червоно-рожевих до яскраво-краснх з темно-рожевим відтінком, в повному розпуску видно серединка з жовтими тичинками. Цвіте дуже рясно протягом усього літа до осені.

Час цвітіння: троянда рот зе фейрі зацвітає досить пізно в червні, але цвітіння триває практично безперервно до жовтня.

Листя: розташовані чергово, непарноперисті, еліптичні, дрібні, зелені, напівглянсові, шкірясті.

Коренева система: глибока, розгалужена.

Ставлення до світла / інсоляція: троянда фейрі руж віддає перевагу сонячним добре освітленим місцям, виносить легку півтінь.

Вологість: любить вологі грунти. Не виносить посуху і застій води.

Вид грунту / грунту: троянда moredfar невимоглива, виносить всі культивовані садові грунти.

Шкідники і хвороби: захворюваність сорту низька, але все ж, на самому початку сезону краще перестрахуватися і провести профілактику.

Посадка / догляд: оптимальна щільність посадки в групах: 5-6 шт./м 2. Дно необхідно розпушити і додавши органічне добриво. Не зайвим буде дренаж. Якщо грунти дуже легкі рекомендується використовувати грунт з великою кількістю глини (20-30%), для того щоб затримувати воду. Роза рот фейрі добре зимує під снігом, в сніжну зиму взагалі не вимагає укриття, можна просто підгорнути снігом. У безсніжні зими рекомендується використовувати мінімальне укриття. Удобрювати троянди слід раз в два тижні рідким добривом для троянд.

Всі рослини, придбані в розпліднику proxima, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися у вашому садовому центрі без додаткових підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень — навіть в найспекотніші дні літа.

Застосування: троянда ред фейрі чудова грунтопокривна і ландшафтна троянда, підходить для озеленення патіо, використовується в міксбордерах, низьких огорожах, підпірних стінках, гірках, рокарії, а так само як контейнерна культура.

Температура / морозостійкість: рослина морозостійка для всієї території україни.

Переваги: троянда поліантова rote the fairy-декоративний чагарник з розлогою, гіллястою кроною, до 70 см заввишки і до 1,20 м завширшки. Цвіте масою дрібних махрових ароматних квіточок яскраво-червоного кольору. Дуже популярний, невимогливий і морозостійкий сорт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 b.

Купити троянду поліантову рот зе фейрі в києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин proxima.
Цілим рядом переваг в порівнянні з іншими сортами, він до основних переваг можна віднести наступне:

  • невибагливість при вирощуванні і догляді;
  • легке розмноження за допомогою живців або відводків;
  • немає необхідності обрізати рожеві кущі щороку;
  • рослині не страшні морози, захворювання і шкідники.

Зверніть увагу! роза the fairy tale у віці 2-х років починає пригнічувати бур’ян. За рахунок сильної вегетації і швидкого вкорінення саджанців можна за досить короткий термін виростити на своїй ділянці щільне квіткове покриття.

характеристики популярних сортів троянди фейрі

Досить багато часу пройшло з того моменту, як селекціонери вивели перші почвопокривні троянди. На сьогоднішній день існує незліченна кількість представників даної рослини, які можна класифікувати за кольором бутонів, красі і показниками цвітіння. Якщо розглядати найбільш популярні сорти, то до них відноситься:

  • роза фейрі данс, яка відрізняється квітами темно-рожевого відтінку, у яких округла форма. Суцвіття мають властивість поступово вигоряти, то при цьому вони не стають менш привабливими. У період рясних дощів квіточки троянди фейрі денс можуть покриватися плямами, а в середині суцвіття з’являється ледь помітна золотиста тичинка.

Роза фейрі данс

  • троянда почвопокривна ред фейрі-головною прикрасою сорту є прекрасні яскраво-червоні мініатюрні бутони. На тлі темно-зеленого листя троянда ред фейрі і її квіточки дуже красиво виглядають.
  • роза полиантовая зе фейрі. Колірна палітра суцвіть даного сорту представлена всіма відтінками оранжевого і рожевого кольору. У рослини не дуже великі, але міцні бутони, які стійкі до дощів, а також відрізняються чудовим імунітетом до хвороб.
  • троянда вайт фейрі, яку більшість квітникарів вважає кращою представницею почвопокровной різновиди. Ця рослина брала участь у численних виставках і була відзначена почесними нагородами. Чагарник уайт фейрі прикрашають дрібні напівмахрові бутони, що мають приємний і легкий аромат.
  • троянда лавлі фейрі, переваги якої представлені густою махровістю, темно-червоним відтінком, помірним ароматом, а також квітками середніх розмірів.
  • троянда йеллоу фейрі-даний сорт є відносно молодим з тієї причини, що був створений в 2006 році. Але за такий короткий час рослина вже встигло стати витривалим «бійцем», для зростання якого підходять практично будь-які умови. Рожевий кущ еллоу прикрашають пишні, ніжно-жовті суцвіття, з приємним ароматом.
  • троянда пінк фейрі, у якій чарівні бутони чашоподібної форми, що мають червоно-малиновий колір. За рахунок стрімкого зростання кущів даний сорт користується великою популярністю, його висота, в деяких випадках, може досягати 4 м.ще одна перевага троянди представлено високою морозостійкістю.

Роза пінк фейрі

Зверніть увагу! у кожного сорту почвопокровной троянди є свої переваги і недоліки. При покупці того чи іншого посадкового матеріалу потрібно виходити не тільки з особистих переваг, але і з основних характеристик підвиду.

основні принципи агротехніки вирощування та догляду за рослиною

Rose фейрі є почвопокровной культурою, тривалого і рясного цвітіння якої можна досягти за допомогою правильної і покрокової посадки. Перед тим, як висаджувати саджанці у відкритий грунт, слід провести підгодівлю, розсипавши по верхньому шару грунту зрілий компост і мінеральні добрива. На ділянці, де буде висаджено рослину, землю потрібно перекопати і витягти коріння бур’яну, камені і грудки великих розмірів.

Важливо! відстань між посадковими лунками має бути не менше 0,5 м.висаджувати саджанці слід виключно в індивідуальні ямки, глибина яких залежить від того, яка довжина кореневої системи рослини (додатково потрібно робити «запас» в 10-20 см).

Якщо у живців довга коренева система, її слід вкоротити, а самі саджанці підрізати не більше ніж до 10-15 см.що стосується поливу грунту, то протягом всієї посадки він повинен бути пошаровим, так як за допомогою такого методу можна запобігти появі пустот. Після того, як саджанці були висаджені у відкритий грунт, землю потрібно ретельно утрамбувати, рясно полити і підгорнути.

Як тільки молода поросль на рожевих кущах досягне 5 см в довжину, всю плантацію з квітами необхідно мульчувати, використовуючи шар деревної кори або стружки (3-5 см). Категорично заборонено нехтувати даною процедурою, тому що після того, як троянда розростеться, боротися з бур’янами буде не так вже й просто. Якщо грунт буде правильно підготовлений і замульчувати, через 2-3 роки рожеві кущі щільно розростуться і будуть здатні витісняти бур’яни.

Як вже було помічено вище, троянда зе фейрі є невибагливою культурою, яка здатна швидко адаптуватися до холодів і суворих морозів, а своїм цвітінням радує не тільки домочадців, а й сусідів. Рослина добре переносить процедуру формування, саме з цього чагарнику можна з легкістю надати акуратну форму. Якщо є необхідність, для того, щоб забезпечити достатню освітленість і провітрювання, культуру можна періодично проріджувати.

Зе фейрі є невибагливою культурою

Після закінчення одного року після посадки саджанці вкорочують для того, щоб активізувати кущіння, після чого санітарна обрізка проводиться щороку у весняну пору року. Дана процедура включає в себе видалення старих пагонів, а також тих, які висохли і були вражені хворобами.

Що стосується поливу, то він повинен бути рясним, особливо при посушливих погодних умовах, на момент, поки формуються бутони, а також на початковому етапі цвітіння. Залежно від того, які у рослини габарити, для одного рожевого куща може знадобитися не менше 10-15 л води. Процедуру поливу найкраще проводити рано вранці, використовувати виключно теплу воду і лити її тільки під кущ.

Вирощування почвопокровной троянди фейрі red є приємним заняттям, яке не доставляє клопоту, як початківцю, так і досвідченому квітникарю. Такі показники, як невибагливість у догляді, морозостійкість і стійкість до захворювань роблять її з кожним роком все більш популярною. Завдяки безлічі різних сортів ця рослина може виступити в якості гідного прикраси присадибної ділянки, а також оптимально вписатися в ландшафтний дизайн.

Енн бентол працювала під керівництвом джозефа пембертона, залишаючись в його тіні. Після смерті пембертона, енн продовжила роботу свого вчителя і керівника. У 1932 році нею була представлена чудова троянда під назвою «the fairy», яка протягом практично вісім десятків років не розчарувала розоводів, а лише підтвердила надану їй довіру, і до цього дня залишається однією з кращою трояндою для озеленення. До слова сказати, the fairy відноситься до поліантових троянд, але так як ця група в наші дні пішла на задній план, все частіше і частіше в розплідниках її пропонують як почвопокривну або мініатюрну. Вона дійсно для озеленення практично не має рівних. Перш за все, з настанням весни зе фейрі прикрашає сад своєю глянсовою, насиченою, зеленим листям. Згодом її кущі (близько 70 см у висоту і ширину) покриваються чудовими, рожевими, махровими (близько 40 пелюсток) квіток, що досягають 5 см в діаметрі, зібраними в суцвіття по 10-40 штук. Таке рясне цвітіння, яким нас нагороджує мила трояндочка the fairy, можуть «похвалитися» далеко не багато сортів, і саме цей приголомшливі декоративні якості в сукупності з абсолютною невибагливістю полонять більшість розоводів. Завдяки її стійкості і рясного, безперервного цвітіння цей сорт залишається незамінним при озелененні громадських місць. Практично в кожній книзі про троянди, що має опису сортів відводиться місце для опису зе фейрі і в опис кожного автора відчувається любов до цього сорту і щире захоплення його красою і стійкістю. Пітер шнайдер зазначає, що the fairy » цвіте постійно, весь сезон, поки не вдарить мороз: у неї немає паузи між початковим і повторним цвітінням». Л. І. Бумбєєва в книзі «троянди «з серії» поради фахівців «називає зе фері» популярним «сортом, а також поряд з» рясним, повторним цвітінням» відзначає високу зимостійкість. В її ж книзі» троянди » видавництва джерело-букс вона підкреслює стійкість квіток. В.в. Воронцов і в. І. Коробов називають цю троянду «найбільш популярною в даний час поліантової трояндою», так само як і попередні автори відзначаючи «рясне, тривале цвітіння» і додає, що сорт «рекомендований гбс ран ім. Н.в. Цицина для вирощування в середній смузі, а за нашими рекомендаціями широко використовується в декоративному оформленні на чорноморському узбережжі кавказу». Євген писарєв пише, що the fairy » найпопулярніша почвопокривна троянда в світі, як серед любителів, так і серед професіоналів». Також цей автор зазначає, що цей сорт широко застосовується в селекції нових сортів, і отримана маса сортів в стилі зе фейрі. На завершення свого опису писарєв додає, що»сорт добре росте і відрізняється невибагливістю». Олександра іванівна теоріна зазначає що » сорт дуже декоративний і добре виглядає в штамбової культурі». Д. Г. Хессайон підкреслює не тільки красу квіток, але і «привабливість блискучих листочків, схожих на листя самшиту». А джон метток зазначає, що the fairy » при легкій обрізці виростає у великий, розлогий і густий кущ зі звисаючими гілками і дрібними зеленими листками. Так само він відзначає лише легкий аромат. «the fairy»

«the fairy» — здається легко ранимим рослиною, але насправді це витривала троянда . Її період цвітіння можна описати або порівняти, немов велика цукрова вата.

«the fairy » — відноситься до багатобарвним почвопокровним сортам троянд. Протягом усього літа квітучим незліченною кількістю махрових світло-рожевих суцвіть, зібраних в невеликі пучки, хоч і починає цвісти пізніше, ніж інші сорти. Один єдиний втечу випускає до 25 і більше бутонів з суцвіттями, що досягають 2-2,5 см в діаметрі. Влітку суцвіття практично повністю затуляють темно-зелені блискучі листя рослин. Завдяки своїй кущистій формі, навесні рослина виглядає привабливим і без квіток.

Роза може випускати м’яко звисають пагони, що досягають 1 метра в довжину. Це властивість робить її одним з найулюбленіших високостовбурних сортів. До того ж «the fairy» стійка до хвороб і морозостійка.

За допомогою «the fairy» ви можете утворити цілі живоплоти, наприклад, щоб відгородити окремі частини саду, можете пустити її хвилястою стрічкою по саду або зробити з її допомогою обрамлення для розаріума. М’який пастельний відтінок суцвіть» the fairy » добре поєднується з більшістю інших відтінків троянд.

Завдяки звисаючим пагонам, цю троянду можна вдало використовувати для прикраси гірок або верхньої частини стін, які вона приховає під каскадом квітів.

Високоствольна «the fairy» буде радувати око навіть в маленьких садках, і не важливо, що ви розташували під нею – квіткову клумбу або овочеву грядку. У теракотовому горщику, в обрамленні білих, синіх і червоних діжкових квітів вона стане основним акцентом вашого балкона.

Дуже симпатично виглядають посаджені під» the fairy » біла лобулярія (однорічник), синій котовник, фіолетова лаванда або низькорослі дзвіночки.

Високоствольна троянда «the fairy» в поєднанні з травами і рослинами з сіро-зеленим або сріблястим листям, такими як сріблясто-сіра вероніка колосова, чистець або полин шмідта, утворює дуже ностальгічну композицію. Не слід садити з цією трояндою рослини з жовтими і помаранчевими квітами.

Для посадки цієї троянди, прищепленої на штамб в горщик, вам знадобиться насипати в горщик 2-3 см гравію, потім заповніть його до половини сумішшю квіткової землі з трьома жменями компост а. Паличку для підпірки стовбура застроміть глибоко в субстрат, землю з боків добре примніть, щоб паличка міцно стояла. Вийміть саджанець разом з прикореневим грудкою з контейнера і посадіть його в горщик поруч з паличкою опорою. Наповніть горщик сумішшю землі і компосту. По краях посадіть чотири низьких однолетника і примніть землю. Петлею у формі вісімки зверху і знизу прикріпіть стовбур троянди до підпірки і рясно полийте рослина. Після того, як зав’яжуться бутони, внесіть комплексні добрива. Для цього в воду додайте рідке добриво.

Саджанці з голими корінням підходять для весняної та осінньої посадки. Свіжовикопані саджанці не можна довго зберігати. Не варто купувати саджанці троянд з невеликою кількістю пагонів або з пожовклим листям. Місце постарайтеся вибрати на сонці. Оберігайте квітки від вигорання, захищайте рослину від полуденних сонячних променів. Не саджайте троянду біля південної сторони будинку. Квіткова земля для діжкових рослин – відмінно підійде, якщо ви вирішили вирощувати її в діжці або горщику. При пересадці троянд в сад обов’язково вносимо в землю компост. Високоствольним трояндам найкраще зимувати в непромерзаючих приміщеннях. Влітку регулярно обрізайте зів’ялі суцвіття, це сприяє подальшому утворенню бутонів. Найбільш підходяще місце зрізу знаходиться над п’ятипалим листом.

Борошнисту росу можна розпізнати по білувато-борошнистому нальоту, що покриває молоді частини рослини (справжня борошниста роса) або тільки нижню сторону листя (несправжня борошниста роса). Обприскуйте спеціальними засобами.

Навесні приберіть зимове укриття, яким були прикриті троянди. Внесіть в землю добрива, призначені для троянд. Обріжте мертві пагони. Влітку розпушуйте землю, перед першим цвітінням рожевого куща ще раз внесіть добрива. Під час посухи регулярно поливайте троянди. Обрізайте зів’ялі суцвіття. Пізньої осені обріжте високі стебла, видаліть листя, верхівки оберніть хмизом або полотняною мішковиною. Стебла біля коріння обкласти землею або компостом. Також можна використовувати покривний матеріал.

Дана троянда «the fairy» — заслуговує вашої уваги, так як цвіте з липня по листопад, дуже невибаглива і стійка до захворювань. Відстань між саджанцями для чагарників 50см, у висоту досягає 60см. Сміливо садимо її в своєму саду, а удачі вам.